Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dervoo

Słuchawki douszne. Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznaczam, że znalazłem takie tematy w google lecz są one stare i nieaktualne. Chciałbym kupić słuchawki lecz nie wiem jakie wybrać, a kompletnie się na tym nie znam. Nie mam szczególnych wymagań co do nich, ważne żeby dźwięk był dobry i były w moce(fizycznie) ponieważ większość słuchawek jakie miałem, zepsułem. Przeglądając allegro znalazłem takie: Monster Beats by DR DRE in-ear 104 Byłyby dobre?

Cena najlepiej, żeby nie przekraczała 100zł. Bardzo proszę o pomoc.

Słuchawki do telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razer , skullcandy

A mógłbyś napisać dlaczego własnie te, i czym różnica się od tych Monsterów? Rozumiem, że je masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Ci te słuchawki,a-JAYS One z moim w595 grają bardo ładnie. Mają świetny nieplączący się kabel (co dla mnie było ważne) Tutaj masz link do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Jays One, super są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forum mp3store.pl, tutaj Ci mało kto pomoże, jak już przeczytałem w odpowiedź, w której ktoś wyjechał z Razerem to zrezygnowałem. Słuchawki jakie podałeś w linku to słuchawki dokanałowe, niekoniecznie nazwa douszne w tym przypadku jest poprawna. Płynna natomiast jest granica między dokanałówkami, a IEM, czyli słuchawkami, które wchodzą jeszcze głębiej do ucha, ale nie ma wyraźnej granicy między tymi 2 typami. Każdy kto Ci tu pomaga bez danych, których potrzeba, żeby Ci pomóc po prostu pojęcia nie ma o wyborze słuchawek/odtwarzacza. Podchodziłbym z dystansem do wypowiedzi.

 

1) Do jakiego odtwarzacza potrzebujesz słuchawek. Każde słuchawki oraz odtwarzacz ma swoją charakterystykę brzmieniową, bardzo ogólnie można podzielić na typy:

- miękkie brzmienie (duzo bassu)

- urządzenie neutralne (bass i treble stonowany, dobra średnica)

- nazwałbym brzmienie płytkie, ostre (mało bassu, wali wysokimi tonami po uszach)

 

I teraz słuchawki/odtwarzacz dobierasz odpowiednio np. miękki odtwarzacz i płytko brzmiące słuchawki dadzą w efekcie stonowane brzmienie, lecz każdego seta należałoby przesłuchać i zdecydować co najbardziej Ci odpowiada.

Już pomijam powiedzmy proces dotarcia słuchawek.

Np. miękkie słuchawki + miękki odtwarzacz da w efekcie zamulone brzmienie, wszystko zasłonięte przez bass.

 

2) Słuchawki, które podałeś to podróbki, do 100zł ciężko znaleźć dobre słuchawki, noi należałoby mieć dobry odtwarzacz, słaby odtwarzacz ze świetnymi słuchawkami będzie brzmiał miernie ze względu na odtwarzacz.

 

Propozycje:

- Creative Ep-830

- SONY MDR-EX32LP

- SONY MDR-EX75LP

- Panasonic RP-HNJ300

- Panasonic RP-HJE120

- Panasonic RP-HJE200

- Philips She9500

- Philips She9600

- Philips SHH9700

- Philips SHE9800

- JBL 220 Reference

- JVC HA-FX34

- JVC HA-FX55

- MEElectronics M2

- MEElectronics M9

- SoundMagic PL11

- SoundMagic PL13+

- SoundMagic PL21

- SoundMagic MP21

- SoundMagic PL30

- VEDIA Muzzio Cutedocks

- VEDIA SV500

 

 

poczytaj i coś wybierz, spektrum jest spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...