Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ronn!3T

Jak ustawic priorytety, szybkosc polaczenia na routerze dla każdego komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wiele razy pomogliście mi na tym forum więc piszę z kolejnym problemem. Jestem na studiach i mieszkam z współlokatorami. Problem polega na tym, że posiadamy neta 1mb a jeden użytkownik ciągle ściąga z torrentów z tego powodu nie mogę nawet zagrać w żadną grę online bo pingi są ogromne. Nie znam się na tym zbytnio, dlatego postaram się opisać problem "najprościej jak się da". Jako, iż ja jestem właścicielem routera i mam do niego dostęp, chciałem się zapytać co mam zrobić, gdy na kompie A ktoś ściąga z torrentów full prędkością a ja właczam na kompie B gre i automatycznie chcę by prędkość na kompie A spadła do tylu, by na kompie B można było komfortowo pograć. Router to Belkin G Wireless Router F5D7234-4. Z tego co wyczytałem w sieci posiada funkcję QoS, jednakże po zalogowaniu do routera nigdzie jej nie ma. Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

EDIT:

 

Obraz z zalogowaniem do routera:

b23e674c.jpg

 

pozdrawiam,

Ronn!3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Niestety w tej klasie sprzętu nic nie zrobisz, urządzenie nie posiada podziału łącza dla danych użytkowników. qos to tylko priorytrty dla danych pakietów nie sprawdza się gdy ktoś zaciąga z torrenta czu innego p2p. Pozostaje zakup routera który podzieli ci pasmo lub w ostateczności instalacja jakiegoś limitera na kompach w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się zrobić tak, że znając port gry ustawić temu portowi najwyższy priorytet, a port www i zakres portów które wykorzystują torrenty na najniższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
A nie da się zrobić tak, że znając port gry ustawić temu portowi najwyższy priorytet, a port www i zakres portów które wykorzystują torrenty na najniższy?

a znasz taki port dla torrentów czy innych połączeń p2p (zmienne dane)? Niestety nie zda to egzaminu przy tej klasie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli pozostaje mi się pomęczyć jeszcze kilka lat, dzięki za odpowiedź!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...