Forum PCLab.pl: Klawiatury mechaniczne - dyskusja - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (278 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

#41 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 18:20

Fakt Razer do najcichszych mechanicznych nie należy. Przeglądnąłem wszystkie typy tych klawiszy i najlepiej wypadają Cherry MX Brown. Wyczuwalny wcisk klawisza a jednocześnie cichszy od MX Blue. Tylko jest jeden problem, szukałem dzisiaj pół dnia i nie znalazłem u Nas żadnej klawiatury z takim mechanizmem :(

#42 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 20:20

Cherry Blues = siła nacisku zbliżona do zwykłych klawiatur, głośne, występuje charakterystyczny odgłos kliku, jest to tzw. dotykowa klawiatura; według wielu osób najlepsze do pisania, do gier zdania są podzielone, jednym gra się w porządku, niektórzy mają problemy z podwójnym kliknięciem

Cherry Blacks = siła nacisku większa od Blue, nie ma kliku, cichsze od Blue, niedotykowa klawiatura; często użytkownicy narzekają na ból palców od klikania, do pisania nie za bardzo się nadaje, w takim przypadku można wybrać...

Cherry Reds = lżejsze Cherry Black; rzadko dostępne

Cherry Browns = półśrodek między Blue, a Black; siła nacisku lekko większa od Blue, nie występuje odgłos kliku, cichsza od Blue, dotykowy typ klawiatury; dobrze wyważona między pisaniem, a graniem, ale niektórych denerwuje lekkość wciskania przycisków, wtedy można wybrać...

Cherry Clears = sztywniejsze Browny; ciężko dostępne

Są jeszcze droższe zabawki jak switche Topre, ale... babysteps :E.

rafal, podobno podświelany Razer ma kiepskie przyciski, ten bez podświetlenia daje niby radę, budowa średnia.
Ja bym osobiście już wolał dozbierać i kupić coś lepszego typu Filco Majestouch albo DAS. Filco ma lepsze wykonanie niż DAS (subiektywna opinia), ale ma gorsze wykonanie nadruku w porównaniu do DAS (w DAS praktycznie ci się nie zetrą), na obronę Filc można obrać to, że nadruk jest lepszego wykonania niż u zwykłych producentów czy przykładowo Steelseries.
Były przypadki, że komuś się wytarły w szybkim czasie, ale większość użytkowników jest zadowolona. Tylko towar z zagranicy ściągniesz jest taka strona http://www.keyboardco.com/ ale trochę drogo mają, no ale jest. W sumie nie pogardziłbym używką z geekhack.org.

Edit:// Dobry jestem, chyba kliknąłem odpisz zamiast edytuj, niech jakiś mod połączy posty.
// Co ja woźnym tu jestem (z całym szacunkiem dla zawodu), gdzie forma grzecznościowa, wyszła chyba sobie z tego forum :(. nietopyrz

Ten post był edytowany przez nietopyrz dnia: 14 Kwiecień 2011 - 20:40

#43 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 07:57

Napisałem wczoraj do jednego z użytkowników Razera BalckWidow odnośnie tego wciskania się spacji i altów i napisał mi coś takiego

wiem o co Ci chodzi jeżeli masz na myśli wciskanie lewego lub prawego altu wraz ze spacją. I faktycznie problem ten złapał i mój model o czym się zorientowałem po kilku dniach. Nie wiedziałem czemu mi się dziwnie pisze i coś "strzela" i wyskakują okna podczas pisania w edytorach tekstu (alt+skrót klawiszowy) Napisałem z zapytaniem do razera co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Odesłali mnie z tym do działu technicznego a w między czasie klawiatura zupełnie przestała odmawiać posłuszeństwa. Po prostu system jej nie wykrywał i zepsuła się doszczętnie. Nastąpiło to może po 2 tygodniach od zakupu. Oczywiście od razu poszedłem ją zareklamować. Po niespełna 3 tygodniach przyszła zupełnie nowa, wolna od wad i żadne alty mi się nie wciskają oraz działa jak należy. Jedna rzecz mnie tylko troszeczke irytuje, mianowicie jeżeli masz stopnie podświetlania to począwszy od pierwszego do przedostatniego przy założonych słuchawkach słyszy się dziwne buczenie ( jakby efekt uboczny przesyłu sygnału do podświetlania klawiszy) buczenie ustępuje w momencie kiedy klawisze są maksymalnie podświetlone ale bez migania. Więc używam jej albo bez podświetlania lub w najmocniejszym trybie. Po za tym jest wszystko ok. Czy 2gi raz bym ją kupił?? Hmm... Ciężko powiedzieć, na pewno jest jedyna w swoim rodzaju.. ciężka, stabilna, stylowa no i przede wszystkim funkcjonalna;) Jeśli jesteś gadżeciażem bądź jeśli lubisz tego rodzaju zabawki to polecam natomiast jeśli miałby to być wydatek mocno dający po kieszeni i oczekiwałbyś "nadzwyczajnych" doznań to odradzam.. w końcu to tylko klawiatura ;) Pozdrawiam.

Czyli nie jest różowo z tą klawiaturą, myślałem że to będzie naprawdę udana konstrukcja a tu się okazuje że ma jednak wady. Klawiatura za 500 zł która po 2 tygodniach przestaje działać :o

#44 Użytkownik jest niedostępny   Modo44 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 08:16

Był cały wątek o "jakości" produktów firmy Razer. Widać trzymają poziom. :E

Ten post był edytowany przez Modo44 dnia: 15 Kwiecień 2011 - 08:18

#45 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 09:03

Zobacz postModo44, o 15 Kwiecień 2011 - 09:16, napisał(a):

Był cały wątek o "jakości" produktów firmy Razer. Widać trzymają poziom. :E

For gamers :E

#46 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 11:03

To ja chyba póki co zostanę przy zestawieniu Logitech G510+G500. Nie mam zamiaru wydawać prawie 500 zł na klawiaturę która padnie po miesiącu :mad: Zobaczę jeszcze co pokaże Roccat Isku. Może kiedyś wyjdzie u Nas jakaś mechaniczna na Cherry Browns to wtedy się zastanowię.

Ten post był edytowany przez rafal12322 dnia: 15 Kwiecień 2011 - 11:07

#47 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 11:22

Ale który z tych niby "gadżeciaży" podłącza słuchawki do klawiatury? Przecież wiadomo, że "gadżeciaż" ma jeszcze kartę muzyczną Creative X-Fi Titanium HD Fatal1ty 32/192 Audiophile PRO4GAMERS :lol2:.

Razer to Razer, papka dla mas, poza Boomslangiem, Diamondbackiem i DeathAdderem nic ciekawego moim zdaniem nie wypuścili (nie liczę podkładek, bo nie miałem przyjemności obcowania). Ta z podświetleniem klawa na pewno nie jest tyle warta, co za nią oferują i nie jest wytrzymała. Nad samą Blackwidow można się zastanowić.

#48 Użytkownik jest niedostępny   kewin22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 20:42

Witam mam pytanie, jak jest z wygodą pisania na klawiaturze mechanicznej np.BlackWidow ?

#49 Użytkownik jest niedostępny   JKm. 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 20:47

A ja mam pytanie
Czym różni się taka klawiatura od np. Sidewindera x6 (podałem przykład)

#50 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 15 Kwiecień 2011 - 21:02

Zobacz postJKm., o 15 Kwiecień 2011 - 21:47, napisał(a):

Czym różni się taka klawiatura od np. Sidewindera x6 (podałem przykład)
Głównie mechanizmem zastosowanym w klawiszach. Dokładniejszy opis znajdziesz w linku z pierwszego posta.
SWx6:
Dodaj obrazek
Jakiś mechanik:
Dodaj obrazek

W SW dalej - mimo funkcjonalności, podświetleń itp. bajerów - masz zwykłą gumę.

#51 Użytkownik jest niedostępny   BTK_BLR 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Kwiecień 2011 - 17:22

Zobacz post2000Mini, o 12 Kwiecień 2011 - 19:34, napisał(a):

Mam taką w domu ;)

Dodaj obrazek

<3

Miałem taką samą albo bardzo podobną. Kupiona wraz z pierwszym komputerem. Urzekała swą prostotą - bez zbędnych Windows'owych klawiszy, funkcji multimedialnych i masy innych, nikomu niepotrzebnych rzeczy. Z chęcią bym do niej wrócił, ale nawet nie wiem co się z nią stało. :cry:

Nadal jej używasz? Jak się sprawuje?

Ten post był edytowany przez BTK_BLR dnia: 20 Kwiecień 2011 - 17:23

#52 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 21 Kwiecień 2011 - 01:27

Bez przerwy w użyciu i tak, jak pisałem, mimo że ma już 16 lat chodzi praktycznie jak nowa :)

#53 Użytkownik jest niedostępny   BTK_BLR 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Kwiecień 2011 - 21:27

Widzę, że nawet literki nie pozłaziły. Teraz w tych nowych "markowych" sprzętach to już po roku złazi farba. :lol2:

Coś czuję, że po świętach przeszukam starą piwnicę. A nuż znajdę tam swoją klawiaturę. ;)

#54 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 21 Kwiecień 2011 - 21:41

Zobacz postBTK_BLR, o 21 Kwiecień 2011 - 22:27, napisał(a):

Widzę, że nawet literki nie pozłaziły. Teraz w tych nowych "markowych" sprzętach to już po roku złazi farba. :lol2:

Coś czuję, że po świętach przeszukam starą piwnicę. A nuż znajdę tam swoją klawiaturę. ;)
Ba, jak zastosowano termosublimację.

"A nóż" znajdziesz prędzej :P

#55 Użytkownik jest niedostępny   crun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 13:03

odkopie temat. gdzie i jakie klawki mechaniczne dostane w warszawie? tak do 300zl. razera w tej cenie dostane, ale nie przepadam za ta firma i switche chyba sa srednie; na plus macro keye w wygodnym miejscu.
meka g1 nie udalo mi sie znalesc, cena zreszta, niestety, bedzie pewnie chora. jakis inny sprzet godny uwagi? klawiatura glownie do gry, ale sporo tez pisze na kompie. podswietlane klawisze, porty usb czy wejscia na sluchawki/mic sa mi niepotrzebne. przede wszystkim zalezy mi na niezniszczalnosci i wytrzymalosci ;p

#56 Użytkownik jest niedostępny   Mr. 3 

• THE OBSESSION FOR PERFECTION
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 13:22

SteelSeries 6Gv2, jak nie znajdziesz w Wawie, to z Allegro.

http://www.ceneo.pl/8353480
http://allegro.pl/li...from=&price_to=

Ten post był edytowany przez Mr. 3 dnia: 02 Maj 2011 - 13:23

#57 Użytkownik jest niedostępny   crun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 13:41

obie klawki mozna kupic za ok. 280zl w warszawie. uwazam, ze klawia ss jest paskudna, ale ma lepsze switche, jest na ps/2 i nie ma logo razera. trzeba to przemyslec. najbardziej by mi odpowiadala meka g1, bo wyglada na naprawde niezniszczalna, ale u nas bedzie kosztowac pewnie ok. 400zl i jak narazie jest chyba niedostepna. : (

Ten post był edytowany przez crun dnia: 02 Maj 2011 - 13:42

#58 Użytkownik jest niedostępny   cichaczek 

• Dr. Repair
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 13:47

a ja mam takie pytanko, czy LENOVO SK 8820 PS2 to klawiaturka mechaniczna?

#59 Użytkownik jest niedostępny   crun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 13:51

dobra, nie ma co sie zastanawiac. w srode jade kupic tego 6gv2. wlasnie taka klawke chcialem, nie wiem dlaczego na poczatku mi design jakos nie mogl podejsc ;d

#60 Użytkownik jest niedostępny   Mr. 3 

• THE OBSESSION FOR PERFECTION
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2011 - 14:06

Zobacz postcrun, o 02 Maj 2011 - 14:41, napisał(a):

uwazam, ze klawia ss jest paskudna

Zobacz postcrun, o 02 Maj 2011 - 14:51, napisał(a):

w srode jade kupic tego 6gv2. wlasnie taka klawke chcialem

O_o

jest na ps/2 i nie ma logo razera

To, że jest na PS/2 to zaleta

Logo ma znaczenie?

odpowiadala meka g1, bo wyglada na naprawde niezniszczalna

Prawie identyczna jak 6Gv2/7G, po czym sądzisz, że wygląda na niezniszczalną?

• (278 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »