Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Planuję zakup klawiatury mechanicznej w sumie już od dłuższego czasu.

Zainteresowany jestem w sumie 3 switchami, Cherry MX Brown, Romer-G Tactile oraz Razer Orange (Kailh).

Upatrzyłem kilka modeli, jednak wciąż zastanawiam się nad kwestią ceny do tego co w rzeczywistości oferują.

W sumie to nie jest to konieczność, ale preferowałbym raczej klawiaturę TKL (często się przemieszczam) oraz w zależności od modelu podkładka pod nadgarstki jest spoko sprawą.

 

Modele takie jak Logitech G413, G810 lub G610 mogę dostać w wyjątkowo niskiej cenie zamykającej się w 200zł max.

 

Pomiędzy nimi są model Logitech G Pro oraz Cooler Master Masterkeys Pro S które mogę zakupić w okolicach 300zł.

 

Kolejny wybór to Cooler Master MK750 oraz Razer Blackwidow V2 TE Orange, ewentualnie G513 Tactile, tutaj to cena to już 500-550zł.

 

Wybór Razera wynika z faktu że jednocześnie posiada podkładkę oraz jest TKL, wiadome mi jest że ich sprzęt potrafi być niesamowicie drogi w stosunku do prezentowanej jakości.

Z góry dziękuję za wszelakie rady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Planuję zakup klawiatury mechanicznej w sumie już od dłuższego czasu.

Zainteresowany jestem w sumie 3 switchami, Cherry MX Brown, Romer-G Tactile oraz Razer Orange (Kailh).

Upatrzyłem kilka modeli, jednak wciąż zastanawiam się nad kwestią ceny do tego co w rzeczywistości oferują.

W sumie to nie jest to konieczność, ale preferowałbym raczej klawiaturę TKL (często się przemieszczam) oraz w zależności od modelu podkładka pod nadgarstki jest spoko sprawą.

 

Modele takie jak Logitech G413, G810 lub G610 mogę dostać w wyjątkowo niskiej cenie zamykającej się w 200zł max.

 

Pomiędzy nimi są model Logitech G Pro oraz Cooler Master Masterkeys Pro S które mogę zakupić w okolicach 300zł.

 

Kolejny wybór to Cooler Master MK750 oraz Razer Blackwidow V2 TE Orange, ewentualnie G513 Tactile, tutaj to cena to już 500-550zł.

 

Wybór Razera wynika z faktu że jednocześnie posiada podkładkę oraz jest TKL, wiadome mi jest że ich sprzęt potrafi być niesamowicie drogi w stosunku do prezentowanej jakości.

Z góry dziękuję za wszelakie rady.

 

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o klawiatury to Razer i Logitech to drogi kał. Z tego wszystkiego cy wymieniłeś to cokolwiek Coolermastera będzie lepsze. Najlepszy by był Coolermaster Masterkeys Pro S z klawiszami PBT jakby Ci się udało trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klawiatury to Razer i Logitech to drogi kał. Z tego wszystkiego cy wymieniłeś to cokolwiek Coolermastera będzie lepsze. Najlepszy by był Coolermaster Masterkeys Pro S z klawiszami PBT jakby Ci się udało trafić.

 

A Cooler MAster Masterkeys CK550 na Gateron Brown?

I co z tym MK750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Cooler MAster Masterkeys CK550 na Gateron Brown?

I co z tym MK750?

MK to nowa seria Cooler Master i jeszcze nie miałem przyjemności jej obadać, natomiast z wierzchu wykonana jest z aluminium, co świadczy oczywiście na plus. Do tej pory z marek szeroko dostępnych to Cooler Mastera darzę najwiekszym zaufaniem i wg. mnie ze znanych marek są najlepsi cena/jakość. Myślę, że jak sobie coś wybierzesz z tej nowej serii MK to będziesz zadowolony, chociaż do mnie bardziej przemawia stonowana stylistyka starej serii Masterkeys, ale wiadomo, że to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem chwile z kimś z pracowników candykeys.com

Wypatrzylem sobie takie cudo:

https://candykeys.com/product/ducky-one-2-mini

 

warto to kupować? 8 euro przesyłka do polski. Dostane cos fajniejszego w takiej cenie? Lub niższej

 

Ducky Mini 2 to solidny produkt. Na twoim miejscu brałbym ale z innego źródła. Na banggood.com jest taniej o 20%. I tu i tu nie jest obecnie dostępna a jeśli się pojawi to pewnie wcześniej będzie na banggood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master MK750 szczerze odradzam - mam w domu dwie klawiatury wypożyczone do testów, obie z przełącznikami Cherry Brown i obie z tym samym problemem. Otóż występuje w nich samoczynne powtarzanie znaków podczas pisania. W jednej dla litery A, w drugiej dla liter O i M. Widziałem na forum CM, że to nie jest żaden przypadek, bo więcej osób zgłasza taką usterkę. I tego nie da się rozpoznać od razu, bo w jednej błąd objawił się po prawie miesiącu używania, a w drugiej wystarczył tydzień. Do tego czasu działało wszystko w miarę normalnie. Szkoda, bo zacna podkładka pod nadgarstki.

 

Sam teraz szukam czegoś na brownach. Myślałem, żeby spróbować Romery od Logitecha, bo nigdy nie miałem, ale widzę, że raczej odradzacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem chwile z kimś z pracowników candykeys.com

Wypatrzylem sobie takie cudo:

https://candykeys.com/product/ducky-one-2-mini

 

warto to kupować? 8 euro przesyłka do polski. Dostane cos fajniejszego w takiej cenie? Lub niższej

W tej cenie da się ustrzelić z eBay nowego Vortex Pok3r, który wygląda na solidniejszego (gruba obudowa z aluminium) i ma trzy programowalne warstwy.

 

Cooler Master MK750 szczerze odradzam - mam w domu dwie klawiatury wypożyczone do testów, obie z przełącznikami Cherry Brown i obie z tym samym problemem. Otóż występuje w nich samoczynne powtarzanie znaków podczas pisania. W jednej dla litery A, w drugiej dla liter O i M. Widziałem na forum CM, że to nie jest żaden przypadek, bo więcej osób zgłasza taką usterkę. I tego nie da się rozpoznać od razu, bo w jednej błąd objawił się po prawie miesiącu używania, a w drugiej wystarczył tydzień. Do tego czasu działało wszystko w miarę normalnie. Szkoda, bo zacna podkładka pod nadgarstki.

 

Sam teraz szukam czegoś na brownach. Myślałem, żeby spróbować Romery od Logitecha, bo nigdy nie miałem, ale widzę, że raczej odradzacie.

Coś takiego nie powinno występować, ale od tego jest gwarancja. Być może to być problem z firmware.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej domyślam się, że nie powinno, ale występuje. Na klawy testowe nie ma gwarancji, więc w sumie będę je musiał po prostu odesłać do przedstawicielstwa CM, o ile będą to w ogóle chcieli wziąć :lol2: Klawa byłaby naprawdę fajna, bo dobrze się na niej pisze (gdy nie powtarza znaków) i ma zacną podkładkę, a dla mnie jest to jedna z bardzo ważnych kwestii. Niestety niełatwo jest znaleźć coś podobnego z miękką podkładką, a jak już jest, to cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem jednej sprawy, a mianowicie na co ta cała podkłada do mechanika, mam nieduże ręce, klawiatury używam codziennie czy to do pisania czy grania i to takiego gdzie palce są przeważnie ciągle w ruchu i nadgarstki mnie nie bolą, nawet jak gram kilka godzin. Jednak prawie każdy sobie jako wymóg stawia podkładkę - jest gotowy zapłacić 200 zł. więcej za beznadziejną klawiaturę z podkładką niż kupić dobrą, tańszą i bez podkładki. Moje ręce są specyficzne czy raczej to po prostu luksus? Naprawdę nie wiem czemu podkładka jest, aż tak potrzebna.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam duże ręce, ogólnie jestem wysoki i bez podkładki piekielnie bolą mnie nadgarstki. Może to po części wynikać z faktu, że część klawiatur ma jakieś idiotyczne obramowanie od dołu, które zamiast pomagać w obsłudze, po prostu przeszkadza. Masz dziwne podejście - "jak mi nie jest potrzebna, to nikomu nie jest". No właśnie jest, czuję różnicę, gdy używam podkładek z MK750 z innymi klawiaturami. Ja jako wymóg stawiam WYGODĘ, bo klawiatura służy mi do pisania, a gry to dodatek. Poza tym NIKT nigdzie nie napisał, że kupię beznadziejną klawiaturę z podkładką, zamiast dobrej bez. To tylko Twoja, niezrozumiała dla mnie, nadinterpretacja mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam duże ręce, ogólnie jestem wysoki i bez podkładki piekielnie bolą mnie nadgarstki. Może to po części wynikać z faktu, że część klawiatur ma jakieś idiotyczne obramowanie od dołu, które zamiast pomagać w obsłudze, po prostu przeszkadza. Masz dziwne podejście - "jak mi nie jest potrzebna, to nikomu nie jest". No właśnie jest, czuję różnicę, gdy używam podkładek z MK750 z innymi klawiaturami. Ja jako wymóg stawiam WYGODĘ, bo klawiatura służy mi do pisania, a gry to dodatek. Poza tym NIKT nigdzie nie napisał, że kupię beznadziejną klawiaturę z podkładką, zamiast dobrej bez. To tylko Twoja, niezrozumiała dla mnie, nadinterpretacja mojej wypowiedzi.

 

Nie odnoszę się w ogóle do Twojej wypowiedzi, gdyby tak było to zawierałaby Twój nick lub zacytowałbym Cię, a nie pisał tak ogólnie jak napisałem. Odnoszę się do sytuacji, które widziałem na forum, nie mówię konkretnie o Tobie. Po prostu poruszyłeś temat, który mnie zaciekawił, ale nie ma tam żadnego konkretnego odniesienia do Ciebie, więc nie rozumiem czemu odbierasz to jako wypowiedź w Twoją stronę. Możesz sobie dla mnie nawet pisać klawiaturą ekranową. Proszę, przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ale ze zrozumieniem, znajdź mi fragment gdzie mówię konkretnie o TOBIE.

 

Nie mówię, że podkładka nie jest niepotrzebna tylko czemu jest na nią takie parcie i przedstawiłem to ze swojej strony, odnosząc się w tej całej wypowiedzi co najwyżej do siebie.

 

Mam nadzieje, że po wytłumaczeniu zrozumiesz o co mi chodziło. Nawet nieco sprostowałem post.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blind, to moja propozycja:

https://www.pcgamingrace.com/products/gmmk-full-brown-switch

 

TKL i zwykła. Podkładka jest osobno ale bardzo fajnie to wygląda. Raczej spełniła by Twoje marzenia.

 

Do tego przełączniki wymienne i bardzo spora opcji konfiguracji już na stronie producenta.

 

Mozna kupić klawiaturę bez keycapsow. Z keycapsow ale bez przełączników. Albo gotowca.

 

Jak jakiś przełącznik się zepsuje to podmieniasz go za 1-10zl. Przełączniki Ci się znudzą to wymieniasz na inne.

 

Na dziś dzień to byłaby moja kolejna mechaniczna na jaką bym się skusił. Może tania nie jest, ale daje duże możliwości i wszystkie gotówce CM, Corsair, Logitech itp przy niej wysiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na ten moment moge z pewnego źródła dostać ducky one 2 mini? Polecaliście mi banggood ale tam jest ciągle niedostępna. Na candykeys można w preorderze zamówić ale czekania ponad miesiąc.

Moge od was dostać jakiś spis zaufanych stron z mechanikami? Dzieki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na ten moment moge z pewnego źródła dostać ducky one 2 mini? Polecaliście mi banggood ale tam jest ciągle niedostępna. Na candykeys można w preorderze zamówić ale czekania ponad miesiąc.

Moge od was dostać jakiś spis zaufanych stron z mechanikami? Dzieki serdeczne

Wg mnie banggood i candykeys są pewnymi stronami i nie uważam je za niepewne a skoro tej klawiatury nie ma tam na stanie, to pewnie nigdzie jej nie ma i trzeba cierpliwie czekać. Tak samo niestety jest z Pokerami i innymi mechanikami :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem pierwszej klawiatury mechanicznej. Budżet nie gra większej roli (planuje zakup do ok. 750zł).

Sprawdzając, co oferuje rynek, stwierdziłem, że poszukuje klawiatury, która posiada:

- przełączniki Cherry MX Brown lub Cherry MX Silver (speed),

- podświetlenie RGB,

- blok numeryczny,

- relatywnie schludny wygląd.

 

W związku z tym zastanawiam się nad poniższymi modelami:

- Corsair K95 RGB Platinum,

- Corsair K70 RGB,

- Cooler Master Masterkeys Pro L RGB,

- Ducky Shine 6 (ciężko dostępna).

 

Zależy mi na poznaniu opinii innych użytkowników i ewentualnego polecenia/odradzenia danego modelu. Jestem również otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem pierwszej klawiatury mechanicznej. Budżet nie gra większej roli (planuje zakup do ok. 750zł).

Sprawdzając, co oferuje rynek, stwierdziłem, że poszukuje klawiatury, która posiada:

- przełączniki Cherry MX Brown lub Cherry MX Silver (speed),

- podświetlenie RGB,

- blok numeryczny,

- relatywnie schludny wygląd.

 

W związku z tym zastanawiam się nad poniższymi modelami:

- Corsair K95 RGB Platinum,

- Corsair K70 RGB,

- Cooler Master Masterkeys Pro L RGB,

- Ducky Shine 6 (ciężko dostępna).

 

Zależy mi na poznaniu opinii innych użytkowników i ewentualnego polecenia/odradzenia danego modelu. Jestem również otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Spróbuj dorwać Ducky Shine 6. Jeśli jednak nie da rady to zostaje Cooler Master, Corsair oblej ciepłym moczem, łatwo się psują i jest nawet parę przypadków na tym forum m. in. z podświetleniem, przerywaniem - pomijając już to, że ich klawiatury są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dorwać Ducky Shine 6. Jeśli jednak nie da rady to zostaje Cooler Master, Corsair oblej ciepłym moczem, łatwo się psują i jest nawet parę przypadków na tym forum m. in. z podświetleniem, przerywaniem - pomijając już to, że ich klawiatury są drogie.

Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie byłem w stanie znaleźć nigdzie oferty pod Ducky Shine 6, a wersja 7 jest możliwa jako per-order. Co do samego K95 - z tego co czytałem to problemy dotyczyły starszej wersji, o Platinium pojawiają się pozytywne opinie.

Do CM nie jestem jakoś przekonany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CM nie jestem jakoś przekonany...

 

Jak wolisz kupić droższą klawiaturę, która łatwiej się zepsuje to ja nie mam zamiaru Cię przekonywać. Gdybym miał coś kupować w okolicy tych 500 zł. w Polsce to kupiłbym CM, a w cenie Platinum mógłbyś kupić coś zza granicy z dostawą. K95 miał problemy, a problemów z CM trudno znaleźć, chyba że mowa o tańszych edycjach poniżej 300 zł.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz kupić droższą klawiaturę, która łatwiej się zepsuje to ja nie mam zamiaru Cię przekonywać. Gdybym miał coś kupować w okolicy tych 500 zł. w Polsce to kupiłbym CM, a w cenie Platinum mógłbyś kupić coś zza granicy z dostawą. K95 miał problemy, a problemów z CM trudno znaleźć, chyba że mowa o tańszych edycjach poniżej 300 zł.

Czy w takim razie mógłbyś polecić coś "za granicy"?

Miałem dzisiaj okazje sprawdzić ów Corsair'a i niestety dwa mankamenty sprawiają, że straciła ona w moich oczach:

- węższe klawisze niż pozostałe klawiatury,

- czcionka klawiszy jest brzydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamawiając ducky z banggood i płacąc paypalem mam szanse na poniesienie jeszcze jakiś dodatkowych kosztów? Cło, podatek czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem chwile i użyłem najbezpieczniejszej formy wysyłki. Wrazie czego mają mi zwrócić wszelkie poniesione koszty, zobaczymy jak wyjdzie.

Na candykeys byłoby dużo pewniej, ale kwota w moim przypadku zamiast 370 to 470, dlatego dałem szanse banggood. Jeżeli jeszcze sie wachasz, to poczekaj, jak mi dadzą do zapłaty VAT a bg mi nie wróci to polece kupowanie z EU stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem chwile i użyłem najbezpieczniejszej formy wysyłki. Wrazie czego mają mi zwrócić wszelkie poniesione koszty, zobaczymy jak wyjdzie.

Na candykeys byłoby dużo pewniej, ale kwota w moim przypadku zamiast 370 to 470, dlatego dałem szanse banggood. Jeżeli jeszcze sie wachasz, to poczekaj, jak mi dadzą do zapłaty VAT a bg mi nie wróci to polece kupowanie z EU stron :)

Dzięki za informację. Poszukuję jednak Ducky Shine 7, a ta niestety dostępna jest jedynie na mechanicalkeyboards. Klawiatura z układem DE lub UK u mnie odpada... Mam wrażenie, że przeszukałem wszystkie możliwe strony z wysyłką EU - jeśli coś masz to podrzuć w wolnej chwili : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...