Forum PCLab.pl: Klawiatury mechaniczne - dyskusja - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (278 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 276
  • 277
  • 278
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

#5541 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Lipiec 2019 - 11:05

Dla mnie z kolei kupno zwykłego mechanika, po latach pracy na średnio-wysokiej membranie, a potem nożycowej Force K7, to byłby straszny regres i konieczność przyzwyczajania się do czegoś gorszego, niż można by normalnie dostać. A jeszcze niektóre mechaniki mają te tradycyjne, strasznie duże przerwy pomiędzy klawiszami... nie wspominając o tym, że praca na wysokim mechaniku bez podkładki jest dla mnie niewyobrażalna, a klawiatur z podkładkami niewiele i w większości modele premium.

Na szczęście ja mam swój ideał, ale liczyłem na to, że pojawienie się Cherry Low Profile - chociaż nie są one wcale takie low - nieco odmieni rynek. Tymczasem i Corsair i CM wydali dziwne i drogie buble, a dodatkowo okazuje się, że te Cherry są chyba mniej sprężyste i przyjemnie niż Kailh Choc. A przynajmniej te Rapidfire.

Nie wiem czy są już jakieś płytki do zbudowania swojego customa na Kailh Choc, bo z tego co widzę sprzedają je już na Nowvellkeys i to nawet w rożnych nowych smakach... ale co z tego, skoro jedyne dostępne tam kapsle wyglądają na praktycznie płaskie klawisze niczym w CM. Chyba, że to zdjęcie przekłamuje, albo na Ali można znaleźć cos innego, no ale jeszcze kwestia PCB. Także jest słabo.

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 09 Lipiec 2019 - 11:17

#5542 Użytkownik jest niedostępny   Qberx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Lipiec 2019 - 13:55

Zobacz postZas, o 09 Lipiec 2019 - 11:05, napisał(a):

Dla mnie z kolei kupno zwykłego mechanika, po latach pracy na średnio-wysokiej membranie, a potem nożycowej Force K7, to byłby straszny regres i konieczność przyzwyczajania się do czegoś gorszego, niż można by normalnie dostać. A jeszcze niektóre mechaniki mają te tradycyjne, strasznie duże przerwy pomiędzy klawiszami... nie wspominając o tym, że praca na wysokim mechaniku bez podkładki jest dla mnie niewyobrażalna, a klawiatur z podkładkami niewiele i w większości modele premium.

Przerwy między klawiszami i ich wysokość to akurat kwestia którą można ogarnąć, zazwyczaj w ogólno dostępnych na rynku mechanikach używają klawiszy o profilu OEM lub Cherry, ale taki XDA czy DSA są sporo niższe. Co za tym idzie przerwy pomiędzy klawiszami też robią się mniejsze, a często i kwestia podkładki pod nadgarstki odpada bo klawiatura nagle robi się sporo niższa. Generalnie, jeśli chodzi podkładki to lepiej kupić ją odzielnie, bo często te dołączne średnio spełniają swoją rolę.

Na szczęście ja mam swój ideał, ale liczyłem na to, że pojawienie się Cherry Low Profile - chociaż nie są one wcale takie low - nieco odmieni rynek.

Póki co to wygląda na to iż low profile switche niezbyt się przyjęły na rynku. Corsair i CoolerMaster zbierają kiepskie oceny od ludzi którzy mieli z tym styczność, bo recenzenci to wiadomo wychwalają w niebogłosy. A Kailh Choc niby są, ale dostępność raczej średnia.

Nie wiem czy są już jakieś płytki do zbudowania swojego customa na Kailh Choc, bo z tego co widzę sprzedają je już na Nowvellkeys i to nawet w rożnych nowych smakach... ale co z tego, skoro jedyne dostępne tam kapsle wyglądają na praktycznie płaskie klawisze niczym w CM. Chyba, że to zdjęcie przekłamuje, albo na Ali można znaleźć cos innego, no ale jeszcze kwestia PCB. Także jest słabo.

Powiem szczerze dostępność PCB do Kailh Choców to ciężka sprawa, 104/TKL/60% to poza jakimiś grup buyami nie widziałem.

#5543 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Lipiec 2019 - 16:50

Skoro i Corsair, i CM zrobili przepłacone buble, to trudno się dziwić, że zabili popularność low profile w zarodku.

No i właśnie wielka szkoda, teraz pewnie temat umrze, a przecież ci, co mieli styczność z klawiaturami na Kailh Choc są zwykle zachwyceni, niestety "egzotyczność" tych modeli, ich mała gejmingowość oraz - wciąż niestety, choć wiemy, że niesłusznie - sama marka switchy im nie pomagają... :(

Nadzieja w samym Cherry, które będzie chciało za wszelką cenę na swoich nowych niskich switchach zarobić, skoro kombinowali z ich projektem zamiast odkopać własny stary produkt, na którym - o ile wiem - Kailh Choc są wzorowane.

A że jest aż tyle profili to nawet nie widziałem. :) XDA faktycznie wygląda fajniej, tylko kup takiego CM MK730 apotem jeszcze kapsle zmieniaj... (ona chyba nie ma fabrycznie XDA)

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 09 Lipiec 2019 - 17:03

#5544 Użytkownik jest niedostępny   Qberx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Lipiec 2019 - 19:47

Zobacz postZas, o 09 Lipiec 2019 - 16:50, napisał(a):

No i właśnie wielka szkoda, teraz pewnie temat umrze, a przecież ci, co mieli styczność z klawiaturami na Kailh Choc są zwykle zachwyceni, niestety "egzotyczność" tych modeli, ich mała gejmingowość oraz - wciąż niestety, choć wiemy, że niesłusznie - sama marka switchy im nie pomagają... :(

Niestety, utarło się że Kailh czy Outemu to te gorsze podróbki Cherry, a szkoda bo obie firmy posiadają tyle fajnych rodzajów switchy. Miejmy nadzieję że coś się w tym temacie ruszy i więcej firm zacznie używać bardziej egzotycznych przełączników.

Zobacz postZas, o 09 Lipiec 2019 - 16:50, napisał(a):

A że jest aż tyle profili to nawet nie widziałem. :) XDA faktycznie wygląda fajniej, tylko kup takiego CM MK730 apotem jeszcze kapsle zmieniaj... (ona chyba nie ma fabrycznie XDA)

Żeby jeszcze te kapsle na CM MK730 były dobrej jakości... Nawet tanie klawisze PBT z Aliexpress czy Banggood są lepszej jakości niż to co dostajemy w klawiaturach za 600~700zł :|

#5545 Użytkownik jest niedostępny   DuraBrite 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Lipiec 2019 - 23:57

Jaką wybrać najtańszą, sensowną klawiaturę na cherry mx red/brown? nie piszę ceny "do" jednak nie dam za klawiaturę 600 zł. Zależałoby mi na podkładce pod nadgarstki o użytecznej wysokości i podświetleniu które nie jest czerwone ;-) - nie musi być to rgb.

#5546 Użytkownik jest niedostępny   Aspartam K 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 20:52

Zobacz postDuraBrite, o 10 Lipiec 2019 - 23:57, napisał(a):

Jaką wybrać najtańszą, sensowną klawiaturę na cherry mx red/brown? nie piszę ceny "do" jednak nie dam za klawiaturę 600 zł. Zależałoby mi na podkładce pod nadgarstki o użytecznej wysokości i podświetleniu które nie jest czerwone ;-) - nie musi być to rgb.

K66 Corsair, kiedyś można było ją wyłapać za niecałe 200 zł. teraz jest to cena w okolicach 300 zł.

Ten post był edytowany przez Aspartam K dnia: 13 Lipiec 2019 - 20:53

#5547 Użytkownik jest niedostępny   Raiven 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Lipiec 2019 - 11:37

Ktoś poleci przeźroczyste oringi (i sprzedawcę) do Corsair K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed? Wersja MK1/CH-9101014-NA. Potrzebuję mniejszego skoku klawisza oraz trochę cichszego ;). Wyczytałem, że do MX Speed oringi 2,2mm powinny być całkiem spoko.

#5548 Użytkownik jest niedostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Sierpień 2019 - 12:43

Ostatnio wpadła mi w ręce fajna klawiatura, Leopold FC980M, layout jak stare cherry 1800, czyli pełny ale zaledwie 1 rząd klawiszy szersza niż TKL.

Dodaj obrazek

Ogólnie to raczej pozytywne wrażenia, jakość wykonania jest lepsza niż w vortexach jakie miałem czy filco. W standardzie bardzo ładne double shoty pbt, z fajną teksturą, gładkie, plastik jest czarny a nie szarawy, spacja idealnie prosta, stabilizatory ciche, nic nie lata i się nie rusza, do tego minimalny branding, logo leopold widoczne na brzegu tylko pod światło. Klawiatura ma w środku jakąś matę dodatkowo absorbującą uderzenia klawiszy.
Mam akurat wersję na cherry red silent, więc switche też dość nietypowe, żadnego dźwięku nie wydają.

Ten post był edytowany przez aerial dnia: 31 Sierpień 2019 - 12:53

#5549 Użytkownik jest niedostępny   Babymoore 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 19:06

Sklep Klawiatury Corsair w dość mocno promocyjnych cenach.

Ten post był edytowany przez Babymoore dnia: 02 Wrzesień 2019 - 19:07

#5550 Użytkownik jest niedostępny   Flocc 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 13:45

Jakieś alternatywy do Krytox 106 i 203? Czym smarujecie? Ktoś miał Speed Copper lub Pro Purple? Opinie?

#5551 Użytkownik jest niedostępny   FireHawk 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 23:41

Jakieś rady gdzie szukać klawiatur Vortex? Najlepiej TAB75 ANSI / RACE3 RGB

Ten post był edytowany przez FireHawk dnia: 07 Wrzesień 2019 - 23:44

• (278 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 276
  • 277