Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

cichaczek, ta Lenovo nie jest mechaniczna, guma pod spodem. http://geekhack.org/showwiki.php?title=Island:11734

Ta klawa to to samo co Lenovo, chyba jakiś rebrand albo coś podobnego.

 

crun, w Polsce to najlepiej brać tego Razera BlackWidow bez podświetlenia, lepsze switche w 6gv2? Bullshit, według wielu osób czarne switche są najgorsze. Razer zaaplikował niebieskie, które są najlepsze do pisania, ale mają też swoje wady. W sumie to powinno się brać tylko dwa rodzaje switchy, niebieskie i brązowe, czarne są bee, a reszta to egzotyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To, że jest na gumowych membranach było wiadome już wcześniej (post #70).

 

Lenovo kupiło w 2005r. akcje IBM. Wiec to, to samo.

 

A ja Ci powiem, że wole MX Black! ;)

Edytowane przez Mr. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaryzykuje i jutro jade po 6gv2. troche czytalem na m.in. na teamliquid.net (forum poswiecone sc2) i faktycznie black moze i nie sa najlepszymi switchami do rts, ale wiecej problemow bylo z klawiatura razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaryzykuje i jutro jade po 6gv2. troche czytalem na m.in. na teamliquid.net (forum poswiecone sc2) i faktycznie black moze i nie sa najlepszymi switchami do rts, ale wiecej problemow bylo z klawiatura razera.

 

Ja Ci tylko powiem, ze w sc2 klawiatura i mycha moim zdaniem musza po prostu byc ergonomiczna, nie sprawiac problemow przy dluzszych sesjach. Idra gra/gral na myszce MS za 5-10zl i jakiejs noname klawie tlyko dlatego, ze mu pasowaly rozmiarowo. Wypukle, duze klawisze, z duzym skokiem moga Ci przeszkadzac w spamowaniu APM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 6Gv2 klawisze są wklęsłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Polsce to najlepiej brać tego Razera BlackWidow bez podświetlenia, lepsze switche w 6gv2? Bullshit, według wielu osób czarne switche są najgorsze. Razer zaaplikował niebieskie, które są najlepsze do pisania, ale mają też swoje wady. W sumie to powinno się brać tylko dwa rodzaje switchy, niebieskie i brązowe, czarne są bee, a reszta to egzotyki.
Znowu dotykamy kwestii ergonomii. Dobrze, że mamy wybór, są różne przełączniki, można dobrać coś konkretnie pod siebie.

 

zaryzykuje i jutro jade po 6gv2.

Gdybyś miał trochę więcej kasy i wiedział jakie przełączniki są dla Ciebie najwygodniejsze, mógłbyś się pokusić o import czegoś fajnego.

 

Ja Ci tylko powiem, ze w sc2 klawiatura i mycha moim zdaniem musza po prostu byc ergonomiczna, nie sprawiac problemow przy dluzszych sesjach.

Słyszę echa za ciężkiej myszki z ostatnich postów w innym temacie :). Do tego i do klawiszy często można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Red (dół) vs. MX Blue (góra)

 

 

Ta G84-4100 (ML4100) wysoko się ceni na eBay'u, więc ta z aukcji to naprawdę okazja, może się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że z allegro to klawiatura "qwertz", co może sprawiać trudności, na pewno przyzwyczajenie z początku. A jeśli ktoś w domu katuje "qwertz" a w pracy ma "qwerty" to może sporo obniżyć jego efektywność w pracy.

 

Ja bym się skusił na Cherry ML4100 ale z "qwerty", pomalował bym ją na czarno-szaro i by była jak klawa za 500 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież można klawisze przemapować i pozamieniać miejscami. :)

 

Jeśli znasz sposób jak zrobić nieścieralny znak, to kup wszystkie, zmodyfikuj i sprzedaj po 100-150zł.

 

@EDIT:

 

Albo podziel się nim, a będziesz miał udziały. :D

Edytowane przez Mr. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osz, nie pomyślałem, kurde chyba kupie trzy sztuki na próbę i zobaczę co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Red (dół) vs. MX Blue (góra)

Blue głośne niczym irytująca papuga.

 

tylko że z allegro to klawiatura "qwertz", co może sprawiać trudności, na pewno przyzwyczajenie z początku. A jeśli ktoś w domu katuje "qwertz" a w pracy ma "qwerty" to może sporo obniżyć jego efektywność w pracy.

 

Ja bym się skusił na Cherry ML4100 ale z "qwerty", pomalował bym ją na czarno-szaro i by była jak klawa za 500 zł :)

Podmieniasz klawisze z na y, thats all.

 

To jest myśl. Tylko czym pomalować, żeby farba nie schodziła (nie piszę tu o znakach, lecz o całości).

Happy Hacking Professional 2 (Dark Gray, Non-Printed):

picture002nkl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm... Widziałem już kiedyś takie cacko, lecz mimo to, że piszę patrząc na ekran, to i tak od czasu do czasu zerknę na klawkę, zwłaszcza, gdy mam napisać znak, który nie jest literą.

 

A jak pomalować? Papier ścierny, podkład (lub bez), farba olejna i lakier, z tym, że farba nie może rozpuścić plastiku, ani lakier farby :E

Edytowane przez Mr. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że z allegro to klawiatura "qwertz", co może sprawiać trudności, na pewno przyzwyczajenie z początku. A jeśli ktoś w domu katuje "qwertz" a w pracy ma "qwerty" to może sporo obniżyć jego efektywność w pracy.

 

Ja bym się skusił na Cherry ML4100 ale z "qwerty", pomalował bym ją na czarno-szaro i by była jak klawa za 500 zł :)

 

CRTL+SHIFT i masz "zwykłą" klawiaturę.

 

Happy Hacking Professional 2 (Dark Gray, Non-Printed) -

cudo, mam na nią chrapkę już od jakiegoś czasu, tylko cena... zażyczę sobie taką jako prezent ślubny :P.

 

Pomalować można jakimiś farbami modelarskimi, nie znam się za bardzo ale mam kupla, który maluje namiętnie figurki z gier planszowych. Figurki nie są z jakiegoś wybitnego plastiku i nic się nie dzieje więc z klawiaturą nie powinna być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo, mam na nią chrapkę już od jakiegoś czasu, tylko cena... zażyczę sobie taką jako prezent ślubny :P.

HHKB2 waży ponad 0,5 kg.
chyba podobna do ML4100. Miałem cichą nadzieję, że Topre są trochę bardziej ciche.

 

Pomalować można jakimiś farbami modelarskimi, nie znam się za bardzo ale mam kupla, który maluje namiętnie figurki z gier planszowych. Figurki nie są z jakiegoś wybitnego plastiku i nic się nie dzieje więc z klawiaturą nie powinna być problemów.

Tylko figurki nie mają wytrzymywać setek tysięcy do milionów kliknięć i litrów potu przelanego na klawisze :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

275 dolarów za nówkę to już overkill dla mnie osobiście za klawiaturę, ale chyba, że ktoś naprawdę lubi klikać i ma nadmiar gotówki :E.

 

Natomiast nietopyrz, co do głośności. Ja słyszałem w swoim życiu tylko czarne switche, wydawały się dla mnie głośne. Ze specyfikacji wynika, że one są ciche i odgłos jest na poziomie zwykłych klawiatur. Możliwe było to, że musiałem być wtedy przyzwyczajony do klawiatury z niskim skokiem. Nagranie z youtube nigdy nie odda tego jak na prawdę brzmi klawiatura, ale mi się nawet teraz ten odgłos od niebieskich podoba (z filmików, w realu to nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dzisiaj odebralem steelseries 6gv2. jak narazie wrazenia pozytywne - pisze sie bardzo fajnie, wykonanie jest naprawde solidne, klawisze multimedialne dzialaja bez zadnych gownianych sterownikow, gra sie swietnie.

z ciekawosci sprawdzilem sobie efekty zmiany klawiatury na http://speedtest.10-fast-fingers.com/ - w kazdej probie mialem powyzej 100 wpm, srednio 1 blad. wynik troszke lepszy niz na poprzedniej klawce, czyli bardzo szybko mozna sie przestawic. gumki trzymaja sie porzadnie powierzchni i klawiatura nie jezdzi mi po calym stole.

sama klawiatura jest natomiast bardzo wysoka i do tego glownie musze przywyknac(w sumie juz sie przyzwyczailem)

 

co do odglosu wydawanego przez switche - dla mnie jest bardzo przyjemny. :) ale to oczywiscie subiektywne odczucie, natomiast jest troche glosniejszy od dzwiekow wydawanych przez poprzednia. afair czarne switche i tak sa ciche, podobno blue sa sporo glosniejsze.

Edytowane przez crun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz kiedy ci się napisy zetrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli rzeczywiście szybko by się starły, to będzie miał taką al'a HHKB. :)

 

IdrA gra obecnie na tym: 7H, 7G, Kinzu, QcK+ (Evil Geniuses).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi starte klawisze nie przeszkadzaja; z tego co czytalem juz po pol roku zaczynaja sie mocno wycierac. chociaz wlasnie v2 miala to poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. 3, klan na usługach Steelseries, nie liczy się :E. Większość graczy z Korei zasuwa na brązowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temacik coś się zastał, ale pozwolę sobie zadać pytania dwa.

wygrzebałem klawiaturkę która dość nie ciekawi, tylko stare złącze(din) ma ale to nie problem, czy to na pewno złącze din?

 

dsc00007cn.th.jpg

dsc00010rc.th.jpg

 

a drugie pytanie co to za rodzaj "klikacza", mechaniczna czy jednak jakiś inny wymysł?

(klawiatura z 96 roku, FCC ID:E5XKBM10140)

 

dsc00011ph.th.jpg

dsc00012jj.th.jpg

 

na dniach przyjdzie do mnie blackwidow, to przetestuję sobie cherry blue, a jak się nie spodoba to odsprzeda się komuś kto ma w głowie zakup owej klawiaturki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Razera BlackWidow, o dziwo nie jest taka głośna ba moja stara klawiatura jest głośniejsza :E Na początku obawiałem się, żeby nie było tego problemu ze wciskającymi się Altami ale jak na razie nic takiego nie występuje i mam nadzieję że nie wystąpi :cool: Może to dotyczy tylko wersji Ultimate bo tam przeważnie to widziałem. Pisanie jak i granie na niej to czysta przyjemność, klawisze chodzą płynnie i bardzo lekko. Wystarczy wcisnąć z niewielką siłą klawisz aby otrzymać odpowiednią reakcję, jak narazie najlepsza klawiatura jaką kiedykolwiek miałem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...