Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Raczej 2 $, ale przy tej skali to już wystarcza do wyprowadzki. ;)

Edytowane przez Modo44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm...

 

http://www.keyboardlover.com/switches.php

Cherry MX switches are made by a company called ZF Electronics (formerly Cherry Corp.), in Germany.

 

http://elitekeyboards.com/support.php

Cherry MX switches are made by Cherry Corp (Germany) and detailed technical specifications can be found on their website here.

Edytowane przez gorkypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w germanach to może oni je wyciągają z pudełka. często na pudełkach jest coś tam coś tam germany. made in china

w Niemczech było by to nie opłacalne u chińczyków na taśmie dostaniesz 600-1200, u Niemców to pewnie minimum 2000€ + urlopy, 8 godzin pracy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6Gv2 używam już dosyć długo wystarczająco długo żeby coś o niej powiedzieć. Switche black są dla mnie dosyć wygodne, nie narzekam na zmęczenie mimo że czasami muszę bardzo dużo pisać. Nie widać specjalnych oznak zużycia, możliwe, że klawisze nie są tak białe jak kiedyś ale nie jestem co do tego powien. Pewnie po dłuższym okresie klawiatura zacznie się świecić ale tak to już bywa. Jestem z niej bardzo zadowolony i mam nadzieję że będzie mi długo służyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się nad zakupem jednej z klawiatur mechanicznych - służyć będzie głównie do pisania, więc o ile dobrze zorientowałem się w temacie, powinienem celować w niebieskie switche. Chciałbym jeszcze dodać, że nigdy nie miałem styczności z żadną klawiaturą mechaniczną (chyba, że C64 lub Amiga 600 miała takową :P).

 

Problem w tym, że nie chcę zbyt dużo wydać, a także nie chcę bawić się w sprowadzanie klawiatury do Polski.

Co zatem kupić? Zastanawiałem się nad tymi modelami.

  • Razer Blackwidow - 260zł, łatwo dostępny na allegro i chyba jako jedyny na niebieskich switchach. Dodatkowo posiada makra, które wydają się przydatne. Gratis blokujące się klawisze (niestety ma tylko USB), a także głośne klikanie.
  • SS 6Gv2 - 300-330zł, od czasu do czasu pojawia się na allegro i jest słabo dostępna w sklepach internetowych (i tak jest dobrze, w porównaniu do innych klawiatur mechanicznych). Czarne switche martwią mnie trochę - lubię wprawdzie pograć, jednak nie potrzebuję do tego celu "profesjonalnej" klawiatury.
  • TT Meka, G1, G-Unit - Szczerze mówiąc, sklepy internetowe chyba same nie wiedzą które modele mają na stanie. A konkretnie - widziałem zdjęcia G1 przy każdej z trzech tych klawiatur. Masa pozytywnych opinii ale... od graczy. Tak jak przy 6Gv2, czarne switche w każdej z nich mnie martwią.

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na Blackwidowa, jednak chętnie dowiem się co inni myślą o moim wyborze. Jestem dość negatywnie nastawiony do swojego wyboru, głównie z powodu słabej opinii tej klawiatury i pewnie z łatwością dam się przekonać na coś innego. Można jakoś łatwo dostać inną klawiaturę, która mnie zainteresuje?

Edytowane przez Tuminure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz rację, wszystkie switche oprócz czarnych zdecydowanie lepiej się nadają do pisania. Niebieskie to klasyk, jeśli nie musisz unikać rozdrażniania kogoś w tym samym pokoju to naprawdę polecam.

 

Sprowadzanie nie jest takie złe, poniżej 300zł możesz mieć całkiem przyzwoitą klawiaturę na Cherry Blue (Keycool bez bloku numerycznego:

http://www.vendio.com/stores/E-sports-Gaming-equipments/item/shop-mechanical-keyboard-by-br/key-cool-87-mechanical-gaming-/lid=26543551 ).

cichaczek kupił tam już trzy klawiatury więc na pewno opowie Ci dokładnie co i jak :)

Dodatkowa zaleta jest taka, że jeśli naprawdę boisz się głośności to możesz tam kupić klawiaturę na Cherry Brown, które do pisania nie są AŻ tak fajne jak Cherry Blue, ale za to są nieco cichsze (nieco, bo jakiejś dramatycznej różnicy nie ma).

 

Możesz ewentualnie jeszcze chwilkę poczekać, na początku czerwca miała być dostępna w Polsce CoolerMaster QuickFire Rapid. Cena co prawda trochę wyższa, bo około 360zł, ale jakościowo to najwyższa półka (kasuje wszystkie KeyCoole, Razery, Meki itd.).

Niestety wciąż nie wiadomo jakie switche będą dostępne u nas, więc to trochę loteria, ale jeśli Ci się nie spieszy to możesz spróbować zaczekać ten tydzień-dwa.

 

Jedyne dwa minusy to nienajlepsze keycapsy (nienajlepsze == takie same jak w KC, Razer, Meka itd.) - ale można je zawsze wymienić na PBT i trochę 'wieśniackie' malowanie (zmiana keycapsów rozwiązuje prawie w całości także i ten problem).

 

Ja piszę właśnie z takiej CM QF na MX Brown i jest sam miód, ale planuję dokupić drugą na MX Blue a tej używać tylko w domu (żona nie lubi głośnego klikania nocą ;)).

Edytowane przez gorkypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj MX Blue i MX Brown. Bezpośrednio dostępne w Polsce są tylko BlackWidow i Qpad MK-80. Reszta zza granicy, np. stąd Filco Majestouch.

 

Sprowadzanie nie jest takie złe, poniżej 300zł możesz mieć całkiem przyzwoitą klawiaturę na Cherry Blue (Keycool bez bloku numerycznego: http://www.vendio.com/stores/E-sports-Gaming-equipments/category/key-cool/catId=4190075).

Pokazałeś link do samych nakładek na klawisze. Pełna klawiatura spokojnie wyjdzie powyżej 100 USD, często plus cło i VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pokazałeś link do samych nakładek na klawisze. Pełna klawiatura spokojnie wyjdzie powyżej 100 USD, często plus cło i VAT.

Wiem co pokazałem, link był dobry tylko dokleił się nawias, poprawiłem. Keycool TKL na MX Blue kosztuje 62$, przesyłka 20$.

 

Tak jak już tutaj było pisane, cło to nie jest problem bo to jakieś grosze. Gorzej z VATem, ale z vendio podobno udaje się to ominąć.

 

cichaczek, wydawało mi się że pisałeś że brałeś od qtana właśnie?

Edytowane przez gorkypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz ewentualnie jeszcze chwilkę poczekać, na początku czerwca miała być dostępna w Polsce CoolerMaster QuickFire Rapid. Cena co prawda trochę wyższa, bo około 360zł, ale jakościowo to najwyższa półka

Hm... przemyślę to. Nie spieszy mi się z nową klawiaturą, więc poczekam. Wiesz może, gdzie ta klawiatura będzie dostępna? I czy (oraz za ile), będzie QuickFire Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Według informacji sprzed dwóch meisięcy sugerowane ceny to 360zł za QF Rapid i 399zł za QF Pro, natomiast przed chwilą dostałem informację że być może nawet w przyszłym tygodniu będą już dostępne tutaj: http://www.impakt.com.pl/

 

Niestety wszystko wskazuje na to żę Europa dostanie Rapid tylko na MX Black :( Za to Pro będzie na Redach :)

Edytowane przez gorkypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
być może nawet w przyszłym tygodniu będą już dostępne tutaj: http://www.impakt.com.pl/

Szkoda tylko, że to hurtownia. Chyba, że zajmują się też handlem detalicznym i po prostu nie wspominają o tym na stronie? Jeżeli te 360zł/399zł to cena hurtowa, to raczej sobie odpuszczę, choć mam nadzieję, że będzie możliwość otrzymania w takiej cenie.

Edytowane przez Tuminure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informację o dostępności w Impakcie mam od europejskiego przedstawiciela CM. Podejrzewam że klawiatury pojawią się w sklepach niedługo po przyjęciu ich na stan przez hurtownie.

 

360/399zł to sugerowane ceny detaliczne, ale sprzed dwóch miesięcy, kiedy relacja euro do dolara była nieco inna - więc mogą (ale nie muszą) ulec zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i będą kosztować 450 zł, a klawiatura niczym się nie rożni od Keycolla za 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go zaczniesz sprzedawać w sklepie, to zobaczymy, ile naprawdę kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This ^

 

Ja za sprowadzonego CM zapłaciłem w sumie 350zł, co nie jest dramtycznie dużą kwotą jak na klawiaturę robioną przez Costara. Z całym szacunkiem dla Chińczyków z Keycoola, którym udało się sprawnie podprowadzić design Leopolda, ale jest to jednak nieco inna klasa.

 

Nie zmienia to faktu że Keycool może być fajny i do pracy pewnie kupię sobie albo KBT Pure albo właśnie Keycoola na niebieskich przełącznikach, ale wśród ludzi którzy mieli do czynienia z Filco i Keycoolem nie spotkałem się z opinią że 'niczym się nie różnią'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna klasa? jak w 80% keycoola i lepolda produkuje ta sama firma w chinach, klasa to może być z znaczkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna klasa? jak w 80% keycoola i lepolda produkuje ta sama firma w chinach, klasa to może być z znaczkiem :D

Przemawia tutaj głębokie niezrozumienie mechanizmu, w którym sprzęty z tej samej fabryki testują różni ludzie z różnymi wymaganiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche porazka, hmm.. ze strony cooler master ze od kwietnia nie moga przywiezc tych klawiatur.

Bylem ostatnio w media markt i mialem okazje poklikac na razer blackwidow. Switche kozak, utwierdzilem sie w przekonaniu ze blue beda mi pasowac. Mimo wszystko nie chcem miec doczynienia z razerem, wole ciagnac keycoola na drugi koniec swiata. Btw w media blackwidow za jedyne 399zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switche kozak? a chociaż dotykałeś MX red, brown?

 

nie, więc o czym ty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kozak, mi sie bardzo podobaja. Red? nie jestem i nie bylem zainteresowany linearnymi switchami. Brown to praktycznie to samo, tylko bez clicka. Jak dla mnie to wlasnie ten click jest magiczny. Wiec wiem o czym pisze, nie musisz mnie na sile uszczesliwiac innymi propozycjami. Za to twoje odpowiedzi w tym temacie ograniczaja sie do krytyki i usilowania sprzedazy keycooli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prowadzę sklepu kozaczku :) i nikomu nie wciskam keycoola.

 

a twoje porównanie ma wartość równą zero, nie dotykałeś żadnej mechanicznej poza MX blue, gdzie różnicę zauważy każdy pomiędzy red, brown czy black i każdy z tych switch'y ma coś w sobie charakterystycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakos zamilkliscie w tym temacie, a szkoda.

Ostatnie pare stron jest zazwyczaj o klawiaturach Nappoo, Keycool, CM Storm QFR, Steelseries i troche TT. Juz troche dawniej pisaliscie troche o Das Keyboard zwlaszcza RashbaNor. Ale ograniczajac sie do forum myslalem ze Das Keyboard jest troche poza moim zasiegiem. RashbaNor napisal ze bez 600zł nie ma co podchodzic do tematu. Jednak przegladajac ogolnie rozne tematy w tym troche o DK, mysle - a zobacze co ciekawego maja na swojej stronie. W sumie niemale zaskoczenie 129$ i.. free ground shipping. Przy dzisiejszym kursie dolara to 450zl, jeszcze przy marcowym kursie byloby to 400zl. Jakosciowo to najwyzsza polka, jedyne co mi sie nie podoba to glossy finish. Widzieliscie ta oferte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...