Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką w domu ;)

 

GbHDWs.jpg

<3

 

Miałem taką samą albo bardzo podobną. Kupiona wraz z pierwszym komputerem. Urzekała swą prostotą - bez zbędnych Windows'owych klawiszy, funkcji multimedialnych i masy innych, nikomu niepotrzebnych rzeczy. Z chęcią bym do niej wrócił, ale nawet nie wiem co się z nią stało. :cry:

 

Nadal jej używasz? Jak się sprawuje?

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Bez przerwy w użyciu i tak, jak pisałem, mimo że ma już 16 lat chodzi praktycznie jak nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet literki nie pozłaziły. Teraz w tych nowych "markowych" sprzętach to już po roku złazi farba. :lol2:

 

Coś czuję, że po świętach przeszukam starą piwnicę. A nuż znajdę tam swoją klawiaturę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet literki nie pozłaziły. Teraz w tych nowych "markowych" sprzętach to już po roku złazi farba. :lol2:

 

Coś czuję, że po świętach przeszukam starą piwnicę. A nuż znajdę tam swoją klawiaturę. ;)

Ba, jak zastosowano termosublimację.

 

"A nóż" znajdziesz prędzej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat. gdzie i jakie klawki mechaniczne dostane w warszawie? tak do 300zl. razera w tej cenie dostane, ale nie przepadam za ta firma i switche chyba sa srednie; na plus macro keye w wygodnym miejscu.

meka g1 nie udalo mi sie znalesc, cena zreszta, niestety, bedzie pewnie chora. jakis inny sprzet godny uwagi? klawiatura glownie do gry, ale sporo tez pisze na kompie. podswietlane klawisze, porty usb czy wejscia na sluchawki/mic sa mi niepotrzebne. przede wszystkim zalezy mi na niezniszczalnosci i wytrzymalosci ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

obie klawki mozna kupic za ok. 280zl w warszawie. uwazam, ze klawia ss jest paskudna, ale ma lepsze switche, jest na ps/2 i nie ma logo razera. trzeba to przemyslec. najbardziej by mi odpowiadala meka g1, bo wyglada na naprawde niezniszczalna, ale u nas bedzie kosztowac pewnie ok. 400zl i jak narazie jest chyba niedostepna. : (

Edytowane przez crun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, czy LENOVO SK 8820 PS2 to klawiaturka mechaniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie ma co sie zastanawiac. w srode jade kupic tego 6gv2. wlasnie taka klawke chcialem, nie wiem dlaczego na poczatku mi design jakos nie mogl podejsc ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze klawia ss jest paskudna

w srode jade kupic tego 6gv2. wlasnie taka klawke chcialem

 

O_o

 

jest na ps/2 i nie ma logo razera

To, że jest na PS/2 to zaleta

 

Logo ma znaczenie?

 

odpowiadala meka g1, bo wyglada na naprawde niezniszczalna

 

Prawie identyczna jak 6Gv2/7G, po czym sądzisz, że wygląda na niezniszczalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego narzekania na Razera. Robią oni przecież na prawdę dobre produkty i jakościowo trudno im coś zarzucić. To że było parę wpadek z jedną klawiaturą to nie świadczy o całej firmie. BlackWidow to ich pierwsza mechaniczna klawiatura, w dodatku postanowili, że w każdym klawiszu będzie dioda led, więc wyszło im bardziej zaawansowane w składaniu urządzenie, może dlatego wyszło parę wadliwych. Pomyślcie ile osób kupiło i nie narzekało na nic bo wszystko było dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles doczytac chociaz moj post do konca. oczywiscie z tym "paskudnym" wygladem mocno przesadzilem, ale na pierwszy rzut oka wyglad mnie jakos rozczarowal. nie wiem w sumie czemu.

 

To, że jest na PS/2 to zaleta

 

Logo ma znaczenie?

wiem, ze ps/2 to zaleta - przeciez dlatego ja wymienilem. same logo razera nie ma znaczenia, ale nie przepadam za ta firma. przejechalem sie juz dwa razy na ich myszkach, poza tym irytuje mnie ich marketing. (mam nadzieje, ze obejdzie sie bez uzasadniania, bo to chyba nie jest na to miejsce)

 

Prawie identyczna jak 6Gv2/7G, po czym sądzisz, że wygląda na niezniszczalną?

glowna, zauwazalna roznica to kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Zwróć uwagę, że Twojego poprzedniego posta można rozumieć dwuznacznie.

 

@BadMotherFucker

 

- problemy z Lycosą

- lipne mikrostyki w DeathAdderze

- niskiej jakości rolka w Salmosie, DeathAdderze, Abyssusie, Mambie i zapewne w innych też

- skrzypiące klawisze w Salmosie

- ceny

- Wciskanie obu ALT'ów wraz ze spacją w BlackWidow, w niektórych egzemplarzach

- zastosowywanie wręcz śmiesznych sensorów we większości modeli

- słaby support

- szybkie wycieranie się drogich podkładek

 

Znajdzie się i więcej wad, ale nie przychodzi mi nic na dany moment jeszcze do głowy.

 

Koniec off-topu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Zwróć uwagę, że Twojego poprzedniego posta można rozumieć dwuznacznie.

 

wiem, sorry. to przez pospiech i wykonywanie paru rzeczy naraz. przy okazji, przypomnial mi sie jeszcze jeden argument swiadczacy o 'niezniszczalnosci' tt meka g1 - 3letnia gwarancja. (razer, ss daja roczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na swojego Razera dostałem 2 letnią :thumbup:

 

EDIT: O kurde, faja z Empiku powiedziała mi 3 razy, że mam 2 letnią, gwarancję - teraz sprawdziłem na stronie Razera, że jednak roczną... :mad2:

Edytowane przez BadMotherFucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo ma czesciowo racje; w polsce mozesz reklamowac towar z tytulu niezgodnosci z umowa sprzedazy. tak ogolnie to konsument ma praktycznie 2 lata gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LENOVO SK 8820, ma ktoś jakieś informacje na temat tej klawiatury? mechaniczna czy jednak nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na 95% nie mechaniczna.

Edytowane przez BadMotherFucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Lepiej zapodaj argumenty o tym świadczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo ma znaczenie?

Osobiście najbardziej lubię bez lub tylko małe stonowane.

 

Nie rozumiem tego narzekania na Razera. [...]

Jest duży temat o jakości produktów tej firmy. Znajdź i tam komentuj. Nie rób o/t.

 

LENOVO SK 8820, ma ktoś jakieś informacje na temat tej klawiatury? mechaniczna czy jednak nie?

Cichaczek, nie spamuj.

 

Gumowa membrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. mam jeszcze jedno pytanko o klawiaturę Cherry RS6000M, to je mechaniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cherry RS6000M, to je mechaniczna?

Ciężko znaleźć informacje na ten temat.

 

cherryg803000.jpg

Komuś spontanicznie się zjarała Cherry G80-3000 . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro są jakieś niedrogie mechaniczne klawiatury, mogą być zasyfione, ale a żeby była i człowiek mógł sobie zobaczyć jak to w ogóle działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet, nawet, małych rozmiarów owa. jak nic nie znajdę tańszego to się skuszę na ową klawiaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...