Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

inter25

Jaki najlepszy Anty Trojan ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest waszym zdaniem najlepszy Anty Trojan ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PestPatrol albo Spybot - Search&Destroy

Ad-Aware

Spyware Guard

Spyware Blaster

CWShredder

Hijack This

Windows Worms Doors Cleaner

tego używam i czuję się bezpieczny (w miarę) :E

Oprócz tego XP SP2 pełne uaktualnienie

Zamiast IE - Firefox

Zamiast OE - Thunderbird

Pozdrawiam

 

P.S. NIektóre z nich pasowałoby opisać:

 

PestPatrol (Płatny)

"Mój ulubiony.... Mnóstwo opcji, bardzo rzetelna detekcja w bardzo szerokim zakresie (trojany, dialery, keyloggery, hijackery itd...itp..). Co tu dużo mówić, po prostu świetny progs! Od razu uaktualniasz z górnego menu: Options >>>"

 

Spybot - Search&Destroy (darmowy)

"Też super progs i na dodatek ... darmowy! Rzetelne wykrywanie plus mnóstwo opcji dodatkowych typu Backup całego rejestru, ochrona IE a nawet całego systemu. Całe bogactwo tweaków kryje się w zaawansowanym widoku (Mode >>> Advanced Mode). Dla tych co lubią motać z oprawą graficzną: można zmieniąc skóry programu ....."

 

Ad Aware(freeware, wersja Pro płatna)

"Bardzo dobry. Skanuje dyski, rejestr i pamięć.

 

Spyware Blaster(darmowy)

"Zapobiega on instalacji groźnych spyware ActiveX. Swą wiedzę o "niebezpiecznych" ActiveX czerpie ze specjalnej bazy danych. Nie przeszkadza natomiast "przyjaznym" kontrolkom ActiveX tak że twój browserek nadal będzie pracował poprawnie! Oczywiście nadal będą wyskakiwały okienka pytające o instalkę ActiveX. Olać to! W rzeczywistości Internet Explorer nigdy nie ściągnie i nie puścić w ruch tego typu ActiveX bo jest blokada w rejestrze! Dodatkowo blokuje spyware ActiveX controls nawet gdy są już zainstalowane w systemie.

Ponadto progs ten tworzy snapshot systemu w "czystym stanie". Możesz go potem wykorzystać by odwrócić zmiany wprowadzone przez spyware i hijackery browsera. Ta opcja pracuje na podobieństwo System Restore windy Me i XP."

 

Spyware Guard(darmowy)

"Znakomite uzupełnienie do Spyware Blastera. Pracuje na podobieństwo programu antywirusowego. "Czuwa" w tle skanując pliki zanim zostaną otwarte. Zapobiega instalacji spyware. "

 

CWShredder(darmowy)

"Usuwa różne odmiany trojanów CoolWebSearch (CWS)"

 

Hijack This(darmowy)

"Skanuje lokalizacje na kompie, które mogą być zmodyfikowane przez hijackery i naprawia napotkane problemy. W głównym okienku klikamy Scan i pojawi nam się lista wynikach. Uwaga: Hijack jest tak skonstruowany by pokazywać wszystkie lokalizacje, w których prawdopodobnie są szpiedzy czyli pokazuje zarówno wejścia prawidłowe jak i wirusowe! Te które chcesz usunąć haczykujesz i klikasz Fix Checked co usunie zarówno wpis w rejestrze jak i powiązany z nim plik. Nie umiesz ocenić co usunąć??? Wklej loga na forum a fachowcy poradzą:)"

 

Windows Worms Doors Cleaner(darmowy)

"Zamyka "drzwi robakom" poprzez zamknięcie portów przez które się transportują. Musisz go mieć!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PestPatrol albo Spybot - Search&Destroy

Ad-Aware

Spyware Guard

Spyware Blaster

CWShredder

Hijack This

Windows Worms Doors Cleaner

tego używam i czuję się bezpieczny (w miarę) :E

Oprócz tego XP SP2 pełne uaktualnienie

Zamiast IE - Firefox

Zamiast OE - Thunderbird

Pozdrawiam

 

P.S. NIektóre z nich pasowałoby opisać:

 

PestPatrol (Płatny)

"Mój ulubiony.... Mnóstwo opcji, bardzo rzetelna detekcja w bardzo szerokim zakresie (trojany, dialery, keyloggery, hijackery itd...itp..). Co tu dużo mówić, po prostu świetny progs! Od razu uaktualniasz z górnego menu: Options >>>"

 

Spybot - Search&Destroy (darmowy)

"Też super progs i na dodatek ... darmowy! Rzetelne wykrywanie plus mnóstwo opcji dodatkowych typu Backup całego rejestru, ochrona IE a nawet całego systemu. Całe bogactwo tweaków kryje się w zaawansowanym widoku (Mode >>> Advanced Mode). Dla tych co lubią motać z oprawą graficzną: można zmieniąc skóry programu ....."

 

Ad Aware(freeware, wersja Pro płatna)

"Bardzo dobry. Skanuje dyski, rejestr i pamięć.

 

Spyware Blaster(darmowy)

"Zapobiega on instalacji groźnych spyware ActiveX. Swą wiedzę o "niebezpiecznych" ActiveX czerpie ze specjalnej bazy danych. Nie przeszkadza natomiast "przyjaznym" kontrolkom ActiveX tak że twój browserek nadal będzie pracował poprawnie! Oczywiście nadal będą wyskakiwały okienka pytające o instalkę ActiveX. Olać to! W rzeczywistości Internet Explorer nigdy nie ściągnie i nie puścić w ruch tego typu ActiveX bo jest blokada w rejestrze! Dodatkowo blokuje spyware ActiveX controls nawet gdy są już zainstalowane w systemie.

Ponadto progs ten tworzy snapshot systemu w "czystym stanie". Możesz go potem wykorzystać by odwrócić zmiany wprowadzone przez spyware i hijackery browsera. Ta opcja pracuje na podobieństwo System Restore windy Me i XP."

 

Spyware Guard(darmowy)

"Znakomite uzupełnienie do Spyware Blastera. Pracuje na podobieństwo programu antywirusowego. "Czuwa" w tle skanując pliki zanim zostaną otwarte. Zapobiega instalacji spyware. "

 

CWShredder(darmowy)

"Usuwa różne odmiany trojanów CoolWebSearch (CWS)"

 

Hijack This(darmowy)

"Skanuje lokalizacje na kompie, które mogą być zmodyfikowane przez hijackery i naprawia napotkane problemy. W głównym okienku klikamy Scan i pojawi nam się lista wynikach. Uwaga: Hijack jest tak skonstruowany by pokazywać wszystkie lokalizacje, w których prawdopodobnie są szpiedzy czyli pokazuje zarówno wejścia prawidłowe jak i wirusowe! Te które chcesz usunąć haczykujesz i klikasz Fix Checked co usunie zarówno wpis w rejestrze jak i powiązany z nim plik. Nie umiesz ocenić co usunąć??? Wklej loga na forum a fachowcy poradzą:)"

 

Windows Worms Doors Cleaner(darmowy)

"Zamyka "drzwi robakom" poprzez zamknięcie portów przez które się transportują. Musisz go mieć!"

WIEKSZOSC Z TYCH PROGRAMOW NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TROJANAMi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

 

te progrmay zwalaczaja spywere trojanow nawet nie tkna. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

do zwlaczania trojanow sa antywiusy :)

 

 

 

http://forum.pclab.pl/index.php?act=ST&f=4&t=66360&st=0

 

 

tu masz programy w punkcie 5.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icceman

 

Myślę, że spokojnie można założyć, że koledze chodziło o spyware. W końcu już mu o trojanach pisaliśmy w wątkach typu "jakie AV" czy "Norton vs. Panda". A może jednak lecytyna wskazana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PestPatrol albo Spybot - Search&Destroy

Ad-Aware

Spyware Guard

Spyware Blaster

CWShredder

Hijack This

Windows Worms Doors Cleaner

tego używam i czuję się bezpieczny (w miarę) :E

Oprócz tego XP SP2 pełne uaktualnienie

Zamiast IE - Firefox

Zamiast OE - Thunderbird

Pozdrawiam

 

P.S. NIektóre z nich pasowałoby opisać:

 

PestPatrol (Płatny)

"Mój ulubiony.... Mnóstwo opcji, bardzo rzetelna detekcja w bardzo szerokim zakresie (trojany, dialery, keyloggery, hijackery itd...itp..). Co tu dużo mówić, po prostu świetny progs! Od razu uaktualniasz z górnego menu: Options >>>"

 

 

.

.

.

.

.

 

 

roback jak już kogoś cytujesz to podaj chociaż źródło, bo może ktoś będzie na tyle zainteresowany, żeby przeczytać wszystko...

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=11522

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
icceman

 

Myślę, że spokojnie można założyć, że koledze chodziło o spyware. W końcu już mu o trojanach pisaliśmy w wątkach typu "jakie AV" czy "Norton vs. Panda". A może jednak lecytyna wskazana...

 

 

hmmm nie wiem... ale jak dl mnie warto by bylo nazywac rzeczy po imieniu...

 

bo ludize po watku rafala nagminnie myla...

 

a potem bedzie ze nie pomogolo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam Spybot S&D , Ad-aware . Zobacz tutaj

 

 

ale na co ???

bo jak na trojany to :

 

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

 

jak na spyware to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki :) faktycznie mogłem podać źródło. Tam jest tego więcej w rzeczy samej :E

I przyznaję, że mylnie założyłem iż koledze właśnie chodziło o spyware bo tego najwięcej krąży i to najłatwiej załapać :E

P.S. Ale mam kaca dziś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
icceman

 

Myślę, że spokojnie można założyć, że koledze chodziło o spyware. W końcu już mu o trojanach pisaliśmy w wątkach typu "jakie AV" czy "Norton vs. Panda". A może jednak lecytyna wskazana...

to wy juz to przerabialiscie, tak?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na co ???

bo jak na trojany to :

 

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

 

jak na spyware to ok :)

 

może Trojan Remower :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...