Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quicksand

[ankieta] marihuana

Marihuana  

517 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy próbowałeś marihuanę ?

    • Tak
      302
    • Nie
      215
  2. 2. Jesteś pełnoletni ?

    • Tak
      404
    • Nie
      113
  3. 3. Twój stosunek do tej rośliny

    • Pozytywny
      227
    • Negatywny
      90
    • Neutralny
      200
  4. 4. Czy znasz kogoś komu MJ zaszkodziła/popsuła życie ?

    • Tak
      167
    • Nie
      350
  5. 5. Czy znasz kogoś komu MJ pomogła w życiu ?

    • Tak
      90
    • Nie
      427


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli masz 20 to wspolczuje :(

Że nie piję? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piję, nie palę. To syf jest, szkodzi zdrowiu, i uzależnia. Są rzeczy które nie ogłupiają, a cieszą bardziej i umilają czas.

 

A tak btw, dlaczego ludzie wymyślają tylko używki które są szkodliwe? :E

przeciez to nie czlowiek wymyslil. to natura to stworzyla i byla wykorzystywana od wiecej niz 1000 lat. ma wiele zastosowan, a zazywanie jej to tylko jedno z wielu.

polecam wszystkim ktorzy chca sie czegos dowiedziec bo nie maja pojecia. nie namawiam oczywiscie nikogo do uzywania bo to kwestia wyboru kazdego, tak tylko edukacyjnie daje.

 

Ja już dawno skończyłem i nigdy nie zrozumiałem fenomenu tego szajsu dla słabych ludzi ;)

dlaczego slabych ludzi? nie kazdy pije, zazywa narkotyki bo ma jakis problem i tylko tak sobie moze z nim "poradzic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak można nie wiedzieć, ale kogoś znasz z tych osób, albo nie znasz nikogo, wydaje mi się być to proste jak budowa cepa.

 

 

 

A jeśli nic nie zmieniła? Bo np rekreacyjnie zażywają. Garlic, jak coś robisz to rób to porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to nie czlowiek wymyslil. to natura to stworzyla i byla wykorzystywana od wiecej niz 1000 lat. ma wiele zastosowan, a zazywanie jej to tylko jedno z wielu.

polecam wszystkim ktorzy chca sie czegos dowiedziec bo nie maja pojecia. nie namawiam oczywiscie nikogo do uzywania bo to kwestia wyboru kazdego, tak tylko edukacyjnie daje.

Natura stworzyła papierosy i piwo? To człowiek stworzył te produkty z jej dobrodziejstw i wykorzystał jako uzależniającą kupę która w tej postaci i ilościach nie leczy, tylko zabija i ogłupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nic nie zmieniła? Bo np rekreacyjnie zażywają.

 

To klikasz na "Nie" dla mnie logiczne ;)

Zażywają rekreacyjnie nie wynikło z tego nic pozytywnego ani negatywnego.. czyli nie znasz takich ludzi, którym zaszkodziła bądź pomogła.. paniał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natura stworzyła papierosy i piwo? To człowiek stworzył te produkty z jej dobrodziejstw i wykorzystał jako uzależniającą kupę która w tej postaci i ilościach nie leczy, tylko zabija i ogłupia.

natura stworzyla tyton i chmiel. czlowiek to wykorzystal, zmodyfikowal i dodal chemii. pisalem o marihuanie i konopiach, a nie o wszystkich uzywkach. naprawde polecam ogladnac ten filmik ktory dalem w calosci, otworzy oczy wielu ludziom i zrozumia hipokryzje rzadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natura stworzyla tyton i chmiel. czlowiek to wykorzystal, zmodyfikowal i dodal chemii. pisalem o marihuanie i konopiach, a nie o wszystkich uzywkach. naprawde polecam ogladnac ten filmik ktory dalem w calosci, otworzy oczy wielu ludziom i zrozumia hipokryzje rzadow.

Jak je człowiek wykorzystał wszyscy wiemy.

 

Fajki też uzależniają jak narkotyki, tak samo alkohol, konsekwencje zdrowotne po długim zażywaniu nie są ciekawe, a alkohol nie za dobrze wypływa na stosunki rodzinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je człowiek wykorzystał wszyscy wiemy.

nie moja wina, nikt nie kaze korzystac. obejrzyl sobie naprawde ten filmik to zrozumiesz, ze przez wiele lat wykorzystywano ja (MJ i konopie) do celow szczytnych i pozytywnych. pozniej zakazali i zostalo zastosowanie jako uzywka tylko praktycznie.

 

Jak je człowiek wykorzystał wszyscy wiemy.

 

Fajki też uzależniają jak narkotyki, tak samo alkohol, konsekwencje zdrowotne po długim zażywaniu nie są ciekawe, a alkohol nie za dobrze wypływa na stosunki rodzinne.

bo nie wiem czy wiesz, ale fajki i alkohol to narkotyki. kofeina tak samo. tylko nie wszyscy maja interes nazywac rzeczy po imieniu. przeciez nie twierdze, ze papierosy czy alkohol jest zdrowy itd. male ilosci nie zaszkodza. trzeba miec tylko umiar. z innymi narkotykami tak samo, raz na jakis czas jakby ktos uzyl to tez by nie bylo problemow. tylko nie wszyscy maja glowe do tego tak samo jak nie kazdy ma glowe zeby siadac za kolkiem, ale dostaja prawo jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisząc "pomogła" mam brać pod uwagę tych, którzy na tym zarobili?

 

 

:E

 

Nie piję, nie palę. To syf jest, szkodzi zdrowiu, i uzależnia. Są rzeczy które nie ogłupiają, a cieszą bardziej i umilają czas.

 

A tak btw, dlaczego ludzie wymyślają tylko używki które są szkodliwe? :E

 

Pokaż mi badania naukowe które udowadniają że trawka szkodzi?

 

Mój stosunek: neutralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moja wina, nikt nie kaze korzystac. obejrzyl sobie naprawde ten filmik to zrozumiesz, ze przez wiele lat wykorzystywano ja (MJ i konopie) do celow szczytnych i pozytywnych. pozniej zakazali i zostalo zastosowanie jako uzywka tylko praktycznie.

 

 

bo nie wiem czy wiesz, ale fajki i alkohol to narkotyki. kofeina tak samo. tylko nie wszyscy maja interes nazywac rzeczy po imieniu. przeciez nie twierdze, ze papierosy czy alkohol jest zdrowy itd. male ilosci nie zaszkodza. trzeba miec tylko umiar. z innymi narkotykami tak samo, raz na jakis czas jakby ktos uzyl to tez by nie bylo problemow. tylko nie wszyscy maja glowe do tego tak samo jak nie kazdy ma glowe zeby siadac za kolkiem, ale dostaja prawo jazdy.

Nie chciałem użyć sformułowania "narkotyk" bo by był niezły flame :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natura stworzyła papierosy i piwo? To człowiek stworzył te produkty z jej dobrodziejstw i wykorzystał jako uzależniającą kupę która w tej postaci i ilościach nie leczy, tylko zabija i ogłupia.

 

Mama pomaga ci pisac te posty? Ja np nie wiem jak mozna pisac o druzynie ktora widzialo sie tylko w telewizji i to jeszcze jak Polsat pusci LM, "wygralismy, gramy etc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rarkin, znam temat, choć tego filmu nie widziałem, ale hipokryzja rządu chodzi ci o to, że nie chcą zalegalizować, bo marihuana jest bee? To właśnie o to chodzi, że to jest nielegalne, kura znosząca złote jaja dla państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaczęli palić w LO na studiach czy wcześniej ? bo o to mi chodzi.

Właściwie to nie wiem.

Jeden z tych na studiach to zaczynał jeszcze w gimnazjum, a pozostali to nie wiem, ale pewnie w lo.

 

od czego? nie wyobrazam sobie zakwalifikowania substacji powodujacej tak okropne uzaleznienie(do tego fizyczne...) jako miekkiej

Od kilku czynników, choćby od tego, że bardzo szybko mija samo działanie jak i stan uzależnienia.

polecam wszystkim ktorzy chca sie czegos dowiedziec bo nie maja pojecia.

"Prawda o MJ", a film ma w sobie małe kłamstewka. No cóż. Konopie sobie nadal rosną w całej Polsce i wielu nie wie, że to są konopie. I nie pisz nic o rządach. Konopie są normalnie wykorzystywane w przemyśle i gastronomii. Silniejsze? Mnie już piwo wystarczy, a i tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama pomaga ci pisac te posty? Ja np nie wiem jak mozna pisac o druzynie ktora widzialo sie tylko w telewizji i to jeszcze jak Polsat pusci LM, "wygralismy, gramy etc"

A Ciebie twoja nie wychowała na normalnego człowieka? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rarkin, znam temat, choć tego filmu nie widziałem, ale hipokryzja rządu chodzi ci o to, że nie chcą zalegalizować, bo marihuana jest bee? To właśnie o to chodzi, że to jest nielegalne, kura znosząca złote jaja dla państwa.

chodzi o to, ze najpierw sami zachecali do produkcji, uzywania, potem zakazywali, potem znow pozwalali, potem zakazywali i tak na zmiane. jak im bylo w danej chwili wygodnie. nawet nie mowie o kasie bo wiadomo, ze tracimy na tym, ale o tym, ze raz mowia ze jest ok, raz ze bee. jak im pasuje w danej chwili. jakby dajmy na to 80% wyborcow popieralo legalizacje to by pewnie mowili, ze nie szkodzi itp by jeszcze przekonac pozostale 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaż mi badania naukowe które udowadniają że trawka szkodzi?

 

Mój stosunek: neutralny.

 

Ja powiem Ci tak. Uzależnia psychicznie, co może doprowadzić do czegoś złego. (wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i głową) Paląc marihuanę (można też ją inaczej zażywać) istnieje ryzyko powstania raka.

 

Dalej nie schódźmy na tą drogę bo zaraz będzie flejm i zamknął temat. Chill out ;D

Jpt, nie ulegaj presji.. Rarkin nie podniecaj się tak :E Doceniam to co robisz, ale Ty się podniecasz to inny się podniecają i flejm będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Ci tak. Uzależnia psychicznie, co może doprowadzić do czegoś złego. (wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i głową) Paląc marihuanę (można też ją inaczej zażywać) istnieje ryzyko powstania raka.

 

Dalej nie schódźmy na tą drogę bo zaraz będzie flejm i zamknął temat. Chill out ;D

poki nie bedzie osobistych wjazdow i wstawiania luntka czy jak mu tam to temat moze miec sens. jak sie oprze na praktyce i nauce, a nie na tym, ze mi mama mowila ze jest beee.

 

Ja powiem Ci tak. Uzależnia psychicznie, co może doprowadzić do czegoś złego. (wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i głową) Paląc marihuanę (można też ją inaczej zażywać) istnieje ryzyko powstania raka.

 

Dalej nie schódźmy na tą drogę bo zaraz będzie flejm i zamknął temat. Chill out ;D

Jpt, nie ulegaj presji.. Rarkin nie podniecaj się tak :E Doceniam to co robisz, ale Ty się podniecasz to inny się podniecają i flejm będzie :E

ja sie podniecam?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podniecam?:E

 

Dużo emocji bije z Twoich postów, przynajmniej ja to tak widzę ;) Jest też opcja że mi się pomyliło z kim innym, jak tak to sorry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo emocji bije z Twoich postów, przynajmniej ja to tak widzę ;) Jest też opcja że mi się pomyliło z kim innym, jak tak to sorry :E

nie no, chyba zle to odbierasz ;) jakbym jakies emocje wieksze okazywal to bym emotki wrzucal. tu wcale nie uzywam czyli totalnie obojetnie od emocji ta dyskusje na razie traktuje. zadnych osobistych wjazdow zreszta takze pelen luz.

 

"Prawda o MJ", a film ma w sobie małe kłamstewka. No cóż. Konopie sobie nadal rosną w całej Polsce i wielu nie wie, że to są konopie. I nie pisz nic o rządach. Konopie są normalnie wykorzystywane w przemyśle i gastronomii. Silniejsze? Mnie już piwo wystarczy, a i tańsze.

tzn jakie klamstewka masz na mysli? w niektorych krajach jak najbardziej, ale chyba nie u nas?:> jakies konkrety mozesz podac? a MJ jest slabszym narkotykiem niz alkohol i cenowo wychodzi podobnie tylko efekt calkiem inny takze zalezy co chce sie osiagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, próbowałem marihuany parę razy w życiu, alkohol piję tylko okazjonalnie (raz na miesiąc, czasem na trzy), papierosa spróbowałem może ze trzy razy w życiu, więcej nie zamierzam. Uprzedzając, to, że nie próbowałem innych narkotyków, a piszę o tym, że wszystkie są szkodliwe - nie muszę skoczyć z mostu, żeby wiedzieć, że się zabiję. ;)

 

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego, jak "miękki", "twardy" narkotyk. Narkotyk to narkotyk. Jeden uzależni bardziej fizycznie, drugi psychicznie, inny podobnie w obu aspektach. Jeśli komuś się wydaje, że marihuana nie jest szkodliwa, że od tego się nie umiera to widać jak mało wie. THC wiąże się z kluczowymi związkami w organizmie, m.in. z komórkami nerwowymi, co po jakimś czasie skutkuje problemami z pamięcią, większym ryzykiem depresji i innych zaburzeń itd. Przedawkować marihuanę faktycznie ciężko, ale o rzetelne statystyki nt. wypadków w wyniku odurzenia trawką równie trudno, niestety, może parę osób by przejrzało na oczy jak dawka wpływa na to czy panuje się nad sobą czy nie.

 

Na koniec takie dwa pytania, w sumie retoryczne - czy naprawdę uważacie, że to, co kupujecie (ci, którzy kupują) i palicie zawiera tylko i wyłącznie marihuanę? Serio komuś się wydaje, że marihuany nie dotyczy proceder mieszania z innymi chemikaliami (nazwy każdy może sobie znaleźć), żeby zwiększyć objętość i zarobek sprzedających?

 

Nie chcę zaczynać kłótni, ani nikogo urazić, jeśli uda mi sie skłonić choć jedną osobę do refleksji to będę zadowolony.

 

Pozdrawiam ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, próbowałem marihuany parę razy w życiu, alkohol piję tylko okazjonalnie (raz na miesiąc, czasem na trzy), papierosa spróbowałem może ze trzy razy w życiu, więcej nie zamierzam. Uprzedzając, to, że nie próbowałem innych narkotyków, a piszę o tym, że wszystkie są szkodliwe - nie muszę skoczyć z mostu, żeby wiedzieć, że się zabiję. ;)

 

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego, jak "miękki", "twardy" narkotyk. Narkotyk to narkotyk. Jeden uzależni bardziej fizycznie, drugi psychicznie, inny podobnie w obu aspektach. Jeśli komuś się wydaje, że marihuana nie jest szkodliwa, że od tego się nie umiera to widać jak mało wie. THC wiąże się z kluczowymi związkami w organizmie, m.in. z komórkami nerwowymi, co po jakimś czasie skutkuje problemami z pamięcią, większym ryzykiem depresji i innych zaburzeń itd. Przedawkować marihuanę faktycznie ciężko, ale o rzetelne statystyki nt. wypadków w wyniku odurzenia trawką równie trudno, niestety, może parę osób by przejrzało na oczy jak dawka wpływa na to czy panuje się nad sobą czy nie.

 

Na koniec takie dwa pytania, w sumie retoryczne - czy naprawdę uważacie, że to, co kupujecie (ci, którzy kupują) i palicie zawiera tylko i wyłącznie marihuanę? Serio komuś się wydaje, że marihuany nie dotyczy proceder mieszania z innymi chemikaliami (nazwy każdy może sobie znaleźć), żeby zwiększyć objętość i zarobek sprzedających?

 

Nie chcę zaczynać kłótni, ani nikogo urazić, jeśli uda mi sie skłonić choć jedną osobę do refleksji to będę zadowolony.

 

Pozdrawiam ;)

oczywiscie, ze w wiekszosci dostaje sie z dodatkiem chemii bo juz podlewana jest czesto nawozami sztucznymi. pare tygodni przed zbiorami powinno sie podlewac sama woda, ale wiekszosc dla zwiekszenia zyskow do konca podlewa nawozami. gdyby byl legal i by kazdy sobie mogl hodowac na wlasny uzytek to by mogl sam decydowac czy bedzie mial naturalna czy z chemia tak jak to jest z uprawa owocow czy warzyw. przeciez w zywnosci mamy wiecej swinstwa niz mozna dac do marihuany na sprzedaz. faktycznie moze powodowac depresje, ale do tego potrzebne sa predyspozycje psychiczne u kogos i thc aktywuje tylko wczesniej to co w kims siedzi i co moglo wyjsc wczesniej, pozniej lub wcale. dlatego tez nie dla kazdego to jest.

 

ok ide spac, mam nadzieje, ze nie narobi sie do jutrzejszego poludnia kilka stron bo potem bedzie problem to ogarnac ;)

tak swoja droga moze warto dodac do ankiety jeszcze jedno pytanie: czy gdy probowales pierwszy raz marihuany byles/las pelnoletni/a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, próbowałem marihuany parę razy w życiu, alkohol piję tylko okazjonalnie (raz na miesiąc, czasem na trzy), papierosa spróbowałem może ze trzy razy w życiu, więcej nie zamierzam. Uprzedzając, to, że nie próbowałem innych narkotyków, a piszę o tym, że wszystkie są szkodliwe - nie muszę skoczyć z mostu, żeby wiedzieć, że się zabiję. ;)

 

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego, jak "miękki", "twardy" narkotyk. Narkotyk to narkotyk. Jeden uzależni bardziej fizycznie, drugi psychicznie, inny podobnie w obu aspektach. Jeśli komuś się wydaje, że marihuana nie jest szkodliwa, że od tego się nie umiera to widać jak mało wie. THC wiąże się z kluczowymi związkami w organizmie, m.in. z komórkami nerwowymi, co po jakimś czasie skutkuje problemami z pamięcią, większym ryzykiem depresji i innych zaburzeń itd. Przedawkować marihuanę faktycznie ciężko, ale o rzetelne statystyki nt. wypadków w wyniku odurzenia trawką równie trudno, niestety, może parę osób by przejrzało na oczy jak dawka wpływa na to czy panuje się nad sobą czy nie.

 

Na koniec takie dwa pytania, w sumie retoryczne - czy naprawdę uważacie, że to, co kupujecie (ci, którzy kupują) i palicie zawiera tylko i wyłącznie marihuanę? Serio komuś się wydaje, że marihuany nie dotyczy proceder mieszania z innymi chemikaliami (nazwy każdy może sobie znaleźć), żeby zwiększyć objętość i zarobek sprzedających?

 

Nie chcę zaczynać kłótni, ani nikogo urazić, jeśli uda mi sie skłonić choć jedną osobę do refleksji to będę zadowolony.

 

Pozdrawiam ;)

 

 

Dan88, wszystko w dużych ilościach szkodzi, sól, cukier a nawet woda. Więc jeżeli ktoś podchodzi do tego z głową to nie będzie nic z tego co opisujesz ;)

Poza tym podaj jakieś dowody na to co piszesz, bo z tego co ja wiem to jedyne z czym jest się wstanie łączyć THC to oddziałuje na receptory kannabinoidowe w mózgu. Wskutek tego zmienia się metabolizm komórek i dochodzi do zmian w uwalnianiu hormonów oraz neuroprzekaźników. Więc skąd pomysł, że skutkuje problemami z pamięcią, większym ryzykiem depersji (to jest bardzo ciekawe) i inny zaburzeń (np jakich?)

Aczkolwiek mogłem coś z tego źle zrozumieć, ale od tego jest forum, więc wyprowadź mnie z błędu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a MJ jest slabszym narkotykiem niz alkohol i cenowo wychodzi podobnie tylko efekt calkiem inny takze zalezy co chce sie osiagnac.

Eee, co? Słabszym? To co ty paliłeś? :E

A tak na serio to według moich subiektywnych doznań zioło jest znacznie droższe.

Kłamstewek jest kilka. Większość jest nieważnych, ale najpopularniejsze to, że się mówi o ogóle konopi, a nie o konkretnym rodzaju.

Temat na inny dzień. Zmęczony jestem. Jutro koło na ćwiczeniach.

Ja zawsze stawiałem MJ na równi z alko i niko mimo, że każdy z nich to coś zupełnie innego, zupełnie inaczej odurza, jeszcze inaczej uzależnia i jeszcze inne ślady po sobie zostawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, co? Słabszym? To co ty paliłeś?

Kłamstewek jest kilka. Większość jest nieważnych, ale najpopularniejsze to, że się mówi o ogóle konopi, a nie o konkretnym rodzaju.

no a mocniejszym? agresji nie powoduje, o zgon naprawde ciezko, zaburzen rownowagi jako tako nie, nie belkocze sie tak jak po alkoholu. tyle mi do glowy teraz przychodzi. pare efektow jest wspolnych na podobnym poziomie to ich nie wymienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...