Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exedras

Podróż + sieć + telefon w samolocie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jutro jade do madrytu na 4 dni i mam 2 pytania : Mam telefon z playa pakiet internetu i czy jeśli będe tam z niego kożystał to będą jakieś dodatkowe koszty ? po 2. czy w czasie lotu trzeba wyłączać telefon jeśli ma sie tryp samolotowy ? I co ten tryp dokładnie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro jade do madrytu na 4 dni i mam 2 pytania : Mam telefon z playa pakiet internetu i czy jeśli będe tam z niego kożystał to będą jakieś dodatkowe koszty ? po 2. czy w czasie lotu trzeba wyłączać telefon jeśli ma sie tryp samolotowy ? I co ten tryp dokładnie daje

omfg..... TRYB TRYB TRYB TRYB a nie tryp.

odpowiedz masz tu;

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/85-podroze_lotnicze/17-linie_lotnicze/5265-tryb_samolotowy_w_telefonach_gsm.html

a net z playa za granicą na pewno nie bedzie działał jak w pl, za free w ramach pakietu.

/zabulisz bajońskie sumy za roaming i wysyłanie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można na jakiś czas odłączyć telefon całkiem od sieci oprócz wyjamowania karty sim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie się dzieje podczas przełączenia w tryb samolotowy. U mnie nazywa się to 'Tryb offline'.

 

[edit]

Włączyłem na chwilę ten tryb u siebie. Zalogować się do sieci telefon już nie może ale mała ciekawostka: wi-fi i bluetooth nadal działają :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można na jakiś czas odłączyć telefon całkiem od sieci oprócz wyjamowania karty sim ?

nawet nie przeczytałeś linka który wysłałem w poprzednim poście prawda ;)?

a w google wpisać "telefon tryb samolotowy" to też magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że on "kożysta" z google...

już miałem pisać że to przez "tryp samolotowy"

Ale google nie zna takiego błędu :o. On jest jego prekursorem w polskim internecie chyba.

google automatycznie wywalają tryb, całkowicie ignorując tryp xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie przeczytałeś linka który wysłałem w poprzednim poście prawda ;)?

A niby co z tego Twojego linku wynika?

 

Tryb samolotowy wyłącza w telefonie moduł GSM. Co do kosztów - np. w Play Fresh (nie wiem, z jakiej oferty korzystasz) jedyne 20 zł za 1 MB: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Cennik_Play_Fresh_od_dnia_17_03_2011.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta nie ma sensu korzystac z naszych rodzimych operatorow. Poza tym nie wytrzymasz bez neta tyle dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest telefon bez systemu, to po prostu nie łącz się z telefonu przez te dni z internetem. Jak masz smartfona np. z Androidem, to ten system sam się co jakiś czas łączy z netem. W takim przypadku instalujesz sobie widżet, który wyłącza przesył danych w roamingu(niektóre smartfony z Androidem fabrycznie już mają taki widżet), klikasz w niego i to wszystko. Chyba przez te 4 dni wytrzymasz bez neta, a koszty połączeń głosowych i sms-ów w roamingu już teraz nie są aż takie kosmiczne jak dawniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Możesz sobie w Play zablokować korzystanie z internetu poza Play (wpisujesz kombinację, naciszkasz na 'połącz' i już), czyli w roamingu. Ustawiłem tak mojej zonie, zatem kiedy jest poza Play - czyli w Plusie lub w Czechach nie ma możliwości korzystania z globalnej sieci (z wyjątkiem WIFI).

 

Dodam- żona ma Galaxy i5700 Spice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon jest z Androidem, to wystarczy odpowiedni widżet, aby zablokować przesył danych w roamingu i nie trzeba kombinować z żadnymi kodami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kub :D sobie w Madrycie karte gsm i pakiet danych.

Tak wyjdzie najtaniej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon jest z Androidem, to wystarczy odpowiedni widżet, aby zablokować przesył danych w roamingu i nie trzeba kombinować z żadnymi kodami. ;)

Nie trzeba żadnego widżetu. Wystarczy pogrzebać w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego widżetu. Wystarczy pogrzebać w opcjach.

W opcjach też można, ale lepiej sobie wrzucić widżet i jednym tapnięciem palca w ekran wyłączasz, lub włączasz przesył danych w roamingu bez grzebania w ustawieniach telefonu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach też można, ale lepiej sobie wrzucić widżet i jednym tapnięciem palca w ekran wyłączasz, lub włączasz przesył danych w roamingu bez grzebania w ustawieniach telefonu. ;)

Nie chodzi o żaden przesył danych w roamingu. Można wyłączyć transmisję danych przez sieć komórkową (Wi-Fi dalej będzie działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Pobierz apndroid z Marketu i sprawa załatwiona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żaden przesył danych w roamingu. Można wyłączyć transmisję danych przez sieć komórkową (Wi-Fi dalej będzie działać).

Pobierz apndroid z Marketu i sprawa załatwiona :P

A po co tak kombinować? Wyłączasz przesył danych w roamingu i jak telefon działa w sieci macierzystej w Polsce, to przesył danych przez sieć komórkową normalnie działa, a jak wyjedziesz gdzieś za granice i telefon przejdzie w tryb roamingu, to wtedy przesył danych przez sieć komórkową automatycznie się zablokuje. Będą dostępne tylko rozmowy głosowe i wysyłanie wiadomości tekstowych, a transfer danych będzie możliwy tylko przez wifi. Jak wrócisz z powrotem do Polski, to przesył danych przez sieć komórkową się automatycznie z powrotem odblokuje. Ustawiasz sobie to raz i już nie musisz potem pamiętać o tym, aby przed każdym wyjazdem za granicę wyłączać transfer danych, bo telefon zrobi to sam za nas jak złapie zagraniczną sieć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Czy ja nie napisałem tego wcześniej w poście #12? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja nie napisałem tego wcześniej w poście #12? :P

Tylko, że ty w poście 12 opisujesz jakieś kombinacje z kodami od operatora, które trzeba wklepywać, a to w przypadku telefonu z Androidem jest zbędne, bo wystarczy wejść do ustawień telefonu i odhaczyć opcję zwaną dane w roamingu, lub ewentualnie można wrzucić sobie na pulpit widżet, który zrobi to samo jednym dotknięciem palca, bez wchodzenia do ustawień. Żadne kody od operatora nie są do tego potrzebne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ty w poście 12 opisujesz jakieś kombinacje z kodami od operatora, które trzeba wklepywać, a to w przypadku telefonu z Androidem jest zbędne, bo wystarczy wejść do ustawień telefonu i odhaczyć opcję zwaną dane w roamingu, lub ewentualnie można wrzucić sobie na pulpit widżet, który zrobi to samo jednym dotknięciem palca, bez wchodzenia do ustawień. Żadne kody od operatora nie są do tego potrzebne. ;)

Tylko że w telefonicznym play all inclusive pakiety internetowe działają za darmo także w sieci plusa, więc wyłączając roaming na stałe odcinamy się od darmowego internetu poza zasięgiem sieci play. Jeśli ktoś ma starszy abonament (i nie korzysta z pakietów netu także na plus) albo innego operatora to problemu nie ma, i najlepiej faktycznie wyłaczyć dane w roamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Rozumiem, że w All Inclusive limit 250MB obejmuje także połączenia z netem przez sieć PLUS bez dodatkowych opłat? A czy dodatkowe opłaty są gdy jesteśmy w roamingu w PLUSIE po przekroczeniu tego limitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz abonament telefoniczny All Inclusive, to niezależnie od wielkości limitu zawsze plus działa bez dodatkowych opłat, nawet po przekroczeniu tego limitu. Ale po przekroczeniu limitu prędkość spada tak bardzo (bodajże do 32kbps, czyli wolniej niż modem telefoniczny sprzed 15 lat), że internet nadaje się co najwyżej do sprawdzenia maila czy rozmów na komunikatorze. Tak czy siak, opłaty za korzystanie z nadajników plusa nie ma. Niekoniecznie dotyczy to innych ofert (nieabonamentowych, abonamentowych na internet) gdzie zasady są nieco inne w każdym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...