Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bull64

Internet w tablecie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio przymierzam sie do kupna tabletu.

Niestety nie wszędzie jest Wi-Fi. Coś doczytałem się o modułach 3G. Czy on zapewnia mi internet zawsze i wszędzie? I czy jest to darmowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G to siec "komorkowa" wiec placisz operatorowi u ktorego kupujesz pakiet danych. Masz karte SIM i modem 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z takiego tabletu mogę też dzwonić?

Możesz. Wystarczy że wsadzisz zwykłą kartę z play czy co tam chcesz. Tablety to tak na prawdę przerośnięte smartphony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg jest taki jak innych ofert orange, skąd mamy wiedzieć jak to wygląda u ciebie. Używam i jestem zadowolony. ładuje raz na 5 miesięcy za stówkę i jest spokój. Neta mam zawsze pod ręką i nigdy go nie zabraknie chyba że zacznę ściągać filmy hd bezpośrednio na telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mobilny, więc:

GSM/EDGE

CDMA

UMTS/HSDPA

Domyślam się że UMTS to 3G, tak? Mam zasięg GSM/EDGE. Czy też będzie działać?

 

Niedaleko mnie jest też CDMA. Co to za typ sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole telefonia komórkowa. 3G = HSDPA. Z tego co widzę, to w Mielcu takowa sieć jest, o ile nie mieszkasz na zupełnym obrzeżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te wszystkie sieci różnią się tylko transferem? Czy Jak będe tam gdzie jest tylko GSM to też będzie net, tylko że z słabszymi prędkościami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo nawet jeśli jest zasięg to jeszcze musi być możliwość pakietowego transferu danych. Przeważnie na ekranie telefonu pojawia się wtedy odpowiedni znaczek: gprs/edge, 3g/hsdpa itd. Sama możliwość dzwonienia nie oznacza że będzie działać net. W praktyce zasięg gprs jest prawie wszędzie chyba że mieszkasz w jakiejś puszczy ale to bardzo wolne łącze. Dopiero 3g/hsdpa daje komfort szybkiego ładowania stron i prędkości dochodzące do 2k-3k kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Wystarczy że wsadzisz zwykłą kartę z play czy co tam chcesz. Tablety to tak na prawdę przerośnięte smartphony.

Nie ze wszystkich tabletów (nawet tych z kartą sim) można dzwonić.

 

Co powiecie o tej ofercie?http://www.orange.pl/portal/map/map/prepaid_offer?category=PREPAID_ORANGE_FREEZa 25 zł jest 1,25GB. To dosyć dużo i do moich potrzeb na pewno wystarczy. Jak z zasięgiem?Czym różni się moduł GSM od 3g?

Oferta jest dobra, najlepsza chyba. Ale jeśli zamierasz mieć akceptowalnie szybki internet wszędzie, nawet na zadupiach i w starych dużych blokowiskach (gdzie przez dużo betonu też często gubi się zasięg internetu), to możesz też pomyśleć o play.

 

Internet mobilny, więc:GSM/EDGECDMAUMTS/HSDPADomyślam się że UMTS to 3G, tak? Mam zasięg GSM/EDGE. Czy też będzie działać?Niedaleko mnie jest też CDMA. Co to za typ sieci?

CDMA jest szybsze od GPRS, ale wolniejsze od 3G. W Europie większość urządzeń nie obsługuje CDMA (to standard ze stanów), ale jeśli coś obsługuje to daje komfort że przynajmniej to CDMA z orange powinieneś mieć prawie wszędzie (bo ma duży zasięg).

 

Co do zasięgu i prędkości, to chyba wszędzie już (chociaż się upewnij czy nie ma za to kar żadnych) można zerwać umowę w pare dni od podpisania, więć możesz wziąść orange i sprawdzić czy cie satysfakcjonuje tam gdzie mieszkasz. Możesz nawet wziąść 2 sieci naraz (np orange i play) i sprawdzić która u ciebie jest lepsza, i gorszą oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...