Skocz do zawartości
Abyss7

Recabling, wymiana kabla CAL! / Creative Aurvana Live! - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Czy ktos tutaj moze mnie pokierowac jak mam zrobic recabling tych sluchaweczek? I jaki kabel do 100zl do tego dobrac?

Dodam, ze mam w domu lutownice i zero doświadczenia :lol2:

Z gory dzieki za wszelkie wskazowki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema. Czy ktos tutaj moze mnie pokierowac jak mam zrobic recabling tych sluchaweczek? I jaki kabel do 100zl do tego dobrac?

Dodam, ze mam w domu lutownice i zero doświadczenia :lol2:

Z gory dzieki za wszelkie wskazowki ;)

 

nie bierz się za to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Gdyby ktos mnie pokierowal krok po kroku, albo podal jakas stronka z tutorialem to mysle,ze bym sobie poradzil :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu na naukę lepiej poświęcić tańszy sprzęt niż aurvana live.

poza tym nawet ostatnio chciałem zajrzeć do środka jednej słuchawki i coś nie chciała się otworzyć mimo odkręcenia śrubek. nie robiłem na siłę ani niczym ostrym bo nie chciałem nic połamać. a weź poprawkę na to, że słuchawek które do tej pory naprawiłem nie potrafiłbym policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczyłem się lutować na Aurvankach i wszystko skończyło się dobrze :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36228-wymia...-w-sluchawkach/

Gdzieś w tym temacie (wybacz - nie chcę mi się szukać :D) jest napisane co gdzie przylutować (na podstawie kabla Conducfil SONOLENE 3014 - 2 żyły sygnałowe + masa). Swego czasu był nawet sprzedawany na allegro: http://www.allegro.pl/item790836874_kabel_...olene_3014.html

Edytowane przez nietopyrz
link do konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, recabluje wlasnie cal i potrzebuje zeby mi ktos wytłumaczył, mam kabel Canare StarQuad L-4E6S i tam są 2xnieb i 2xbiale kable i sprawa jest taka ze muszę się podpiąć jednym kablem do drugiego później do dwóch muszli >fotka muszli http://oi55.tinypic.com/1z3c66g.jpg a na koniec kabel do jacka fotka > http://oi56.tinypic.com/s4w2h3.jpg yy co do czego ? xd ( Neutrik NYS 231BG )może być na PM ! dzięki ! Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, bierzesz się za recabling a nie wiesz nawet co do czego podpiąć? To po co zmieniasz ten przewód? Czyżbyś słyszał szumy pola elektromagnetycznego w domu? A może masz w domu tak idealną ciszę że słychać jak WiFi działa?

 

W mini-jacku końcówka to L, środek to R a reszta to GND (tak więc ta krótki blaszka z dziurką to L, dłuższa to R a obudowa z zaciskiem to GND), natomiast same głośniczki powinny być opisane co jest sygnałem a co masą (jeśli to ma w nich znaczenie) jeśli nie jest opisane, to obojętnie jak to podepniesz (głośnik to tylko cewka i rezystor, nie ma znaczenia jak podpięte), choć radzę być konsekwentny, tak samo podpiąć lewy jak i prawy głośniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sprawa jest taka ze muszę się podpiąć jednym kablem do drugiego później ...

Robisz z igły widły, skoro już rozbebeszyłeś muszle to przy pomocy miernika uniwersalnego (nawet takiego za 15 PLN) ustalasz w oryginalnym okablowaniu która "nitka" tworzy obwód z którym "wyprowadzeniem" na jacku i kopiujesz. Od Ciebie zależy czy na masę wybierzesz białe kabelki czy niebieskie (chyba że jest między nimi jakaś różnica, ale to będzie w temacie w którym wyczytałeś, że ten kabel jest OK). Nie masz miernika to przy pomocy jakichś kabelków, diody i baterii też sobie sprawdzisz co z czym tworzy obwód zamknięty.

 

Czerwonym kolorem (kropka na przetworniku) powinien być oznaczony pin sygnałowy. Z tego co pamiętam w CAL w 1 przetworniku sygnał to zielony kabel, w 2 czerwony. Więc jakby się zgadzało z tym oznaczeniem kropką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Kabel sie zmienia, bo każdy jest innej jakości, a akurat recabling w CAL! dużo daje.

Chłopie, bierzesz się za komentowanie a nie wiesz nawet o co chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie przewodu Conducfil Sonolene 3014, otóż nie bardzo wiem co zrobić z przewodem bez otuliny ? Po rozcięciu żyły przewodu, ukazały się trzy przewody, dwa w otulinie i jeden bez :(. Generalnie wiem o co chodzi :) ale gdzieś czytałem, że ten przewód można sobie podarować przy przylutowywaniu do wtyczki typu jack, czy to prawda ? Bo logicznym wydaje mi się, że faktycznie jest niepotrzebny, gdyż w muszlach słuchawek nie ma fizycznie dla niego miejsca :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni to ekran, jezeli go bedziesz lutowal to tylko przy jacku do masy. Sa rozne opinie na temat lutowania ekranu, poszukaj co ludzie robia do cal, czy go lutuja czy zostawiaja, bo delikatnie zmienia brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przymierzam się do wymiany kabla i mam takie pytanie. czy jest sens użyć wtyków z przedłużki CAL!? Bo tak to można by zrobić identycznie jak jest oryginalnie - kabel 1.5m i neutrik + 1.5m z wtykami od przedłużki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni to ekran, jezeli go bedziesz lutowal to tylko przy jacku do masy. Sa rozne opinie na temat lutowania ekranu, poszukaj co ludzie robia do cal, czy go lutuja czy zostawiaja, bo delikatnie zmienia brzmienie.

No tak, tylko gdze ten ekran przylutować w muszli słuchawkowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem, ze tylko przy jacku lutujesz xD Po drugiej go zostawiasz, nigdzie nie lutujesz ani z niczym nie laczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie :), kupiłem go w Amperku - bardzo szybka przesyłka, no i tanio bo chyba 3,5 PLN za meterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kupić. np w amperku w krakowie :)

Gdy sam szukałem, znalazłem go tylko w amperku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem opis w ktorym Majkel opisuje w jaki sposob montuje wyzej podany kabel do CAL! Pozwolcie, ze zacytuje.

 

 

Take Aurvana Live! as you're from Europe, and buy Spanish cable - Conducfil Sonolene 3014. You need it roughly twice the length planned for the headphones. Don't connect the shield anywhere, neither connect them together. You solder one cable per transducer and lead four wires to the plug. This is the place where ground wires connect together finally. Conducfil Sonolene 3014 outperforms original Grado cable easily which brings significant improvement as well. With the Conducfil the Creatives sound - saying what my friend said - like the UE9's should sound, and kick the K701's ass all the way in naturality of presentation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zabrałem się za moje CAL-e i mam pytania gdyż nie chcę niczego spie... :).

Kabel Sonolene 3014 ma w otulinie w sumie 3 przewody (czarny, czerwony i ekran) ja je mam podłączyć do jack-a ?

jacktx.jpg

Czy wewnątrz muszli słuchawkowych podłączam identycznie na L i P ?

1001089w.jpg

 

Oryginalne kable CAL były podłączone w następujący sposób

LEWA para - LEWA muszla, PRAWA para - PRAWA muszla:

1001091o.jpg

LEWA muszla - kabel zielony do spoiny oznaczonej czerwoną kropką, natomiast PRAWA muszla była inaczej :(, tzn. czerwony kabel do spoiny oznaczonej czerwoną kropką :(.

 

 

Dobra :) chyba doszedłem co jest pięć: podłączyłem czerwone przewody do spoin z czerwonymi kropkami w muszlach, do jack-a te czerwone razem sparowałem i podłączyłem do 1 i 2 (L i P), natomiast czarne podłączyłem do 3, ekran potocznie mówiąc "olałem" - GRAJĄ :) ale inaczej... w szkołach z muzyki zawsze byłem beztalencie :) ale wydaje mi się, że nabrały trochę głębszego brzmienia, grają teraz jakby spokojnie :).

Edytowane przez faxfalkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gdzieś tu na stronie nietopyrz zarzucał e-mail do amperka , strony chyba nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...