Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Black Lord11

Instalacja windows 7 bez płyty? Jak to zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Może od początku. Siostra poprosiła mnie o format jej laptopa (Asus K50AB). Faktycznie, chodzi wolno jak cholera i ogólnie nie da się już na nim pracować. Już brałem płytę z Windowsem XP, kiedy zobaczyłem na spodzie komputera naklejkę z kodem do Windowsa 7. Niestety producent nie dał płyty instajacyjnej, jedynie sama naklejka. No i teraz pytanie: W jaki sposób system zainstalować od nowa? Czytałem coś o ukrytych partycjach na których jest obraz tego systemu, ale jak to wygląda w laptopach Asus'a i jak takie coś użyć?

Liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopach jest partycja Recovery. Uruchamiasz ją tak, że przy bootscreenie któryś z "efów" powinien uruchomić ją. Najlepiej zobaczyć do instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, nawet nie mam do niego instrukcji. Chyba, że siostra gdzieś zasiała. No nic, zobaczę na stronie Asusa i potem dam znac co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w googlu: "model_laptopa recovery" albo w instrukcji ściągniętej ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ktoś walnął XP jej usuwając cala partycje recovery. Ja tak robiłem :) bo instalacja z tej partycji systemu wraz z n-dodatkami na starcie zaśmieca system. Instalacja przez USB z pendrive 4gb i więcej możliwa bez problemu i dużo szybsza niż z płyty. Jak nie znajdziesz tej partycji to poczytaj na google. Dość prosto przygotować taki pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczas bootowania wystarczy nacisnąć F9. Uruchomił się kreator i mam teraz 3 opcje do wyobru:

1. Odzyskaj Windows tylko na pierwszej partycji

2. Odzyskaj Windows na całym dysky twardym.

3. Odzyskaj Windows na całym dysku twardym i dwoma partycjami.

 

Chcę sformatować tylko partycję z windowsem. Którą opcję wybrać?

 

Wziąłem pierwszą opcję. Najwyżej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś Windows jest zazwyczaj na C - czyli na pierwszej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...