Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrGTX

TP-Link W8901G + Tp-link TL500G Repeater = help

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu tak się dzieje założyłem temat o firmware ale nowe nic nie pomogło :kwasny:

 

A więc postanowiłem dokładniej opisać problem.

 

W więc tak router TP-link TD-W8901G stoi na 1 piętrze do niego podłączony jest internet (ADSL) oraz mój komputer. Dalej laptop używany jest za równo na każdym piętrze. Na dworzu z zasięgiem jest problem ... a jest dla mnie bardzo ważne aby był tam zasięg .... Więc postanowiłem kupić AP -> Tp-Link TD-500G i postawić go w "pół drogi" aby wzmacnia słygnał (funkcje Repeater). Ale mam problem.

 

Po pierwsze do AP mogę się w dostać tylko i wyłącznie podłączając go do routera inaczej nie idzie wejść do konfiguratora :kwasny:

 

Kiedy podłączam go pod Router to się dzieją cuda. Dioda ADSL i Internet na przemian się wyłączą i włączają a komputery się włączają i wyłączają. Problem eliminuje odłączenie kabla z Internetem. To się dzieje tylko kiedy ustawione jest na Repeater inaczej diody są stabilne (znaczy gdy jest ustawiony na AP). Ale i tak w innym trybie nie idzie się dostać do konfiguratora....

 

Oto plan jak ma wyglądać sieć ....

planx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wa500g ustaw tryb repeater i wpisz tam obok taki sam SSID jak ma router. I tyle, nic więcej nie zmieniaj,powinno działać.

Repeater czasami ma takie odchyły i dlatego zawsze lepiej jest spiąć AP'ka kablem do routera jako dodatkowy punkt dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie pomogło ale doszłem do wniosku że to coś z serverem DHCP i jakoś tam przestawiałem te bramy i IP aż tu nagle puf i działa ;)

 

Tylko że teraz AP'ek zalany wodą z wazona .... i chyba 2 będzie trzeba kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bardzo wytrzymałe urządzonko działa :D po osuszeniu tak jak przed zalaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...