Forum PCLab.pl: [Zamknięty]Potrąciłem sarnę :/ - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

[Zamknięty]Potrąciłem sarnę :/ Oceń temat: -----

#61 Użytkownik jest niedostępny   yaboll1234 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Maj 2011 - 21:00

Ciekawe gdzie ja potracil... bo jak bym wiedział gdzie to przejechał bym sie po nia i bym wiedział co z nia zrobic :E

#62 Użytkownik jest niedostępny   Myst Ikona

• Registered Abuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:03

Zobacz postYurix, o 03 Maj 2011 - 20:57, napisał(a):

Sarny są roślinożerne więc spokojnie bez badania można zjeść. :cool:

A miesozerne sarny trzeba badac? :o

#63 Użytkownik jest niedostępny   yaboll1234 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:04

A kto by sie tam bawił w badania obedrzec ze skóry i gitarka :E

#64 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 Ikona

• Bardzo złe "mody" tu grasują...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:05

zycze wam wszystkim pysznego włosienia :banan:

#65 Użytkownik jest niedostępny   iniside Ikona

• Chaos Sorcerer
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:06

Zobacz postZigu17, o 03 Maj 2011 - 22:05, napisał(a):

zycze wam wszystkim pysznego włosienia :banan:

Jak sie usmazy to zdechnie.

#66 Użytkownik jest niedostępny   Yurix Ikona

• "wiater wiał, kwiaty pachły, ona mnie odepchła"
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:07

Zobacz postMyst, o 03 Maj 2011 - 22:03, napisał(a):

A miesozerne sarny trzeba badac? :o

No, to mnie pojechałeś. :whip:

#67 Użytkownik jest niedostępny   Myst Ikona

• Registered Abuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:11

Zobacz postiniside, o 03 Maj 2011 - 21:06, napisał(a):

Jak sie usmazy to zdechnie.

Chciales tatara robic.

#68 Użytkownik jest niedostępny   Żarówa Ikona

• Mysidian Legend
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:11

Zobacz postSchweppes, o 03 Maj 2011 - 21:32, napisał(a):

Jechałem poniżej ograniczenia prędkości i zachowywałem szczególną ostrożność z uwagi na znak A-18b, ale sarna biegała tak szybko, że nie dałem rady wyhamować i jej ominąć.

Biegła powyżej 140km/h? Masz obowiązek uważać na pojazdy/pieszych przed tobą. Kto ci dał prawo?

Zobacz postSchweppes, o 03 Maj 2011 - 21:54, napisał(a):

Czy zabicie zwierzęcia zobowiązuje mnie do dotykania jego zwłok?

Masakra, zoofil-morderca.

#69 Użytkownik jest niedostępny   Prezydent Elektryk Ikona

• Here's Johnny!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:13

Ale przecież to jest ciekawy problem filozoficzny. Warto rozważyć. Możemy przecież przyrównać sarnę do owada, bo i jedno i drugie jest obdarzone czymś na miarę duszy. Jeśli martwe ciało nie żyje, to żywe ciało (skoro żyje) musi mieć coś ponad to, co ma martwe ciało. Tak rozumował Kartezjusz i ciężko polemizować, możemy nazwać to życiem, nie duszą, bo to już sprowadzanie problemu w innym kierunku.
No i kolejne pytanie, czy życie owada jest mniej warte tylko dlatego, że jest to mniejsze stworzenie? Czy zabicie człowieka o wzroście 1,70 i masie 70kg jest "mniej złe" od zabicia człowieka mierzącego 1,90 i ważącego 90kg? Oczywiście zakładamy, że zabito dokładnie w takich samych okolicznościach.
Ty też zabijasz stworzenia w identycznych okolicznościach, jedne są małe, drugie duże, inne średnie (może się trafić jakiś jeż na drodze). Wydaje się więc, że chodzi o samą świadomość dokonywanego czynu. Póki nie widzisz zabijania, nie rusza Cię to, kiedy jednak dokonujesz tego z pełną świadomością i dokładnie widzisz na oczy, co się dzieje, poznajesz szczegóły i doświadczasz wszystkich emocji, które towarzyszą zabijaniu, może Cię to wtedy rusza. Pęknięta szyba, krew, sierść, głuchy odgłos zwierzęcia uderzającego w samochód, wstrząs, oświetlone sarnie nogi, to wszystko urzeczywistnia, czym jest odbieranie życia. Jednak to i tak ciekawe... zabić muchę może każdy, ale pokroić żabę jest już ciężko. Zabicie kota to jeszcze większe wyzwanie, nie mówię o napadnięciu na grubszą zwierzynę. Ciekawe, czemu tak jest. Czy małe oznacza nieważne? :hmm:

#70 Użytkownik jest niedostępny   krzysiek14647 Ikona

• 404 Not Found
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:16

Temat epic, a już szczególnie ten post:

Zobacz postSchweppes, o 03 Maj 2011 - 21:54, napisał(a):

:E

#71 Użytkownik jest niedostępny   Myst Ikona

• Registered Abuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:17

Zobacz postPrezydent Elektryk, o 03 Maj 2011 - 21:13, napisał(a):

Czy zabicie człowieka o wzroście 1,70 i masie 70kg jest "mniej złe" od zabicia człowieka mierzącego 1,90 i ważącego 90kg? Oczywiście zakładamy, że zabito dokładnie w takich samych okolicznościach.

Absolutnie nie.Ludzie o wzroscie 1.75m i ciezarze ok 73-75 sa pod specjalna ochrona.
A z takimi dryblasami po1.90 to robta co chceta.

#72 Użytkownik jest niedostępny   zbyh14 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Z taka zabita sarna tez mozna inne rzeczy zrobic, a Wy byscie ja od razu chcieli zjesc :o A czemu nikt nie chce tych zabitych owadow jesc?

Zobacz postDziku1, o 03 Maj 2011 - 20:42, napisał(a):

on se chyba jaja robi :E

Dodaj obrazek

A czy dotykanie kogos zobowiazuje do zabicia?

Zjeść w zamian za zniszczenie zderzaka nie jest czymś nieludzkim.

Ale gdyby zderzak jakims cudem pozostal nieuszkodzony to juz nie mozna dotykac!

Ten post był edytowany przez zbyh14 dnia: 03 Maj 2011 - 21:21

#73 Użytkownik jest niedostępny   elektrownik Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Ja mam swoją filozofię, cokolwiek by to było, czy komar, czy sarna czy cokolwiek innego, to jak już jest po fakcie to nie ma się co zastanawiać, zastanawiać to się można jak się ma karabin przy oku, wtedy można mieć wątpliwości, ale jak już zabiłeś to nie ma się czym martwić, sarnie raczej nic to nie da, teraz jest tylko martwym kawałkiem mięsa, który nie różni się niczym od każdego innego martwego mięsa....

#74 Użytkownik jest niedostępny   Myst Ikona

• Registered Abuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:20

Zobacz postelektrownik, o 03 Maj 2011 - 21:17, napisał(a):

Ja mam swoją filozofię, cokolwiek by to było, czy komar, czy sarna czy cokolwiek innego, to jak już jest po fakcie to nie ma się co zastanawiać, zastanawiać to się można jak się ma karabin przy oku, wtedy można mieć wątpliwości, ale jak już zabiłeś to nie ma się czym martwić, sarnie raczej nic to nie da, teraz jest tylko martwym kawałkiem mięsa, który nie różni się niczym od każdego innego martwego mięsa....

A co jesli sarna ma wlosnie, ktore przeciez sa zywe i moga dac poczatek nowemu zyciu?Spozycie tej sarny z wlosniami to byloby jak aborcja poprzez kanibalizm.Taka mam filozofje.

#75 Użytkownik jest niedostępny   elektrownik Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:23

Zobacz postMyst, o 03 Maj 2011 - 22:20, napisał(a):

A co jesli sarna ma wlosnie, ktore przeciez sa zywe i moga dac poczatek nowemu zyciu?Spozycie tej sarny z wlosniami to byloby jak aborcja poprzez kanibalizm.Taka mam filozofje.

A no tak, faktycznie... włośnie zostały zdradzone o świcie :E

#76 Użytkownik jest niedostępny   Schweppes Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:23

Zobacz postPrezydent Elektryk, o 03 Maj 2011 - 22:13, napisał(a):

Ale przecież to jest ciekawy problem filozoficzny. Warto rozważyć. Możemy przecież przyrównać sarnę do owada, bo i jedno i drugie jest obdarzone czymś na miarę duszy. Jeśli martwe ciało nie żyje, to żywe ciało (skoro żyje) musi mieć coś ponad to, co ma martwe ciało. Tak rozumował Kartezjusz i ciężko polemizować, możemy nazwać to życiem, nie duszą, bo to już sprowadzanie problemu w innym kierunku.
No i kolejne pytanie, czy życie owada jest mniej warte tylko dlatego, że jest to mniejsze stworzenie? Czy zabicie człowieka o wzroście 1,70 i masie 70kg jest "mniej złe" od zabicia człowieka mierzącego 1,90 i ważącego 90kg? Oczywiście zakładamy, że zabito dokładnie w takich samych okolicznościach.
Ty też zabijasz stworzenia w identycznych okolicznościach, jedne są małe, drugie duże, inne średnie (może się trafić jakiś jeż na drodze). Wydaje się więc, że chodzi o samą świadomość dokonywanego czynu. Póki nie widzisz zabijania, nie rusza Cię to, kiedy jednak dokonujesz tego z pełną świadomością i dokładnie widzisz na oczy, co się dzieje, poznajesz szczegóły i doświadczasz wszystkich emocji, które towarzyszą zabijaniu, może Cię to wtedy rusza. Pęknięta szyba, krew, sierść, głuchy odgłos zwierzęcia uderzającego w samochód, wstrząs, oświetlone sarnie nogi, to wszystko urzeczywistnia, czym jest odbieranie życia. Jednak to i tak ciekawe... zabić muchę może każdy, ale pokroić żabę jest już ciężko. Zabicie kota to jeszcze większe wyzwanie, nie mówię o napadnięciu na grubszą zwierzynę. Ciekawe, czemu tak jest. Czy małe oznacza nieważne? :hmm:

Cieszę się, że po prawie 70-ciu postach ktoś załapał. Odzyskałem wiarę w ~2% populacji, która jest inteligentna. Wg mnie zabicie komara jest równie "złe/dobre", jak zabicie sarny. Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza, to niech napisze mi granicę gabarytów i wagi od której mam zaczynać żałować nieumyślnego zabicia zwierzęcia.

#77 Gość_hazhell_*

• Grupa: Goście

Napisany 03 Maj 2011 - 21:24

Zobacz postPrezydent Elektryk, o 03 Maj 2011 - 22:13, napisał(a):

No i kolejne pytanie, czy życie owada jest mniej warte tylko dlatego, że jest to mniejsze stworzenie?

Owad z racji swojego bardzo prostego układu nerwowego nie doświadcza cierpienia, które mogło spotkać sarnę czy inne stworzenie z bardziej rozwiniętym układem nerwowym. Jeśli chodzi o wartość, na pewno większą ma to bardziej kaloryczne zwierzę.

Sam miałem taką przygodę, że sarna na drodze mi się pojawiła i jakoś zdążyłem wyhamować to w końcu widać, czasami są tak przyzwyczajone do ludzi, że nawet nie uciekają mimo, że widzą samochód. Co innego jakiś kot czy pies co Ci może nagle wejść na drogę i wtedy trudno cokolwiek zrobić i nie ma co kombinować tylko najpierw myśleć o sobie niż skończyć w rowie czy iść na czołówkę. Mój kolega chciał ominąć kurę i prawie kosztowało by go to życie.

#78 Użytkownik jest niedostępny   Myst Ikona

• Registered Abuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:27

Zobacz postelektrownik, o 03 Maj 2011 - 21:23, napisał(a):

A no tak, faktycznie... włośnie zostały zdradzone o świcie :E

No i pewnie mgla gesta byla

#79 Użytkownik jest niedostępny   skee Ikona

• Don't Forget to Breathe
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:29

Zobacz postSchweppes, o 03 Maj 2011 - 22:23, napisał(a):

Cieszę się, że po prawie 70-ciu postach ktoś załapał. Odzyskałem wiarę w ~2% populacji, która jest inteligentna. Wg mnie zabicie komara jest równie "złe/dobre", jak zabicie sarny. Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza, to niech napisze mi granicę gabarytów i wagi od której mam zaczynać żałować nieumyślnego zabicia zwierzęcia.

Już raz taką dyskusję sprowokowałeś :hmm:

#80 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan Ikona

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2011 - 21:42

Zobacz postSchweppes, o 03 Maj 2011 - 22:23, napisał(a):

Cieszę się, że po prawie 70-ciu postach ktoś załapał. Odzyskałem wiarę w ~2% populacji, która jest inteligentna.

My się k**** nie zastanawiamy dlaczego inżynier zarabia mniej od przedstawiciela handlowego i jednocześnie nie mamy dylematów moralnych na temat tego czy zabić tego p*** czy też nie.

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5