Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grindzio19

Problem z D-link Dir-600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem dzisiaj router D-Link DIR-600 (120zł w miejscowym sklepie) i podczas instalacji. Więc zacznę od początku :

Internet mam z Vectry 16mb/s

Mam kabel z modemu do kompa(USB)

I tak wkładam pierw płytkę instalacyjną routera(tak zalecają) i robię wg. wskazówek z instalacji:

1.Podłączam zasilacz do routera - czekam aż na zielono zapali się ikonka zasilania - OK jest na zielono lecim dalej,

2.Podłączam kabel (ten z pudełka Enthermet) do kompa i zapala mi się ikonka(taki komputerek z liczbą 1) dobra chwilkę pomarańczowy i dobra zapalił się zielony lecim dalej,

3.Gdy próbuje podłączyć router z modemem (moim kablem sieciowym takim białym z 6-7metrów ma on ale jest zwinięty)to cały czas jest pomarańczowe i nie chce się zielone włączyć i przypominam że wszytko to co wcześniej napisałem jest włączone łacznie z kablem USB z kompa do modemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to USB to do tego aby w głównym(stacjonarnym) kompie mieć neta i jak go odłączam to wtedy w stacjonarnym nie mam neta ale znowuż lampka na zielono ale jak w dużym niema to podczas instalacji jak klikam dalej jakiś błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej kreatory, podłącz LAN1 do kompa i wejdź na podane wyżej strony i tam ustaw co trzeba. Usb z modemu jest tu zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-Link Dir-600

Ej już chyba wiem na czym polega problem ... podczas tej instalacji komp sprawdza każdy krok (tzn. jak podłącze Enthernet do kompa ,on sprawdza czy go wykrywa) dobra krok 1. podłącz router do zasilania

2.Podłącz kabel Enth. do kompa i tu pies pogrzebany... podłączam do kompa niby diody się świecą (tuż przy tym wejściu na ten kabel Enthernet-normalnie się nie świecą jkbc) czyli coś wykrywa dobra klikam dalej sprawdza czy czyta kabel i..... DUPA jest napisane tak : "Kabel Ethernet nie jest poprawnie podłączony. Sprawdź połączenie i upewnij się, że router jest włączony" Wejście na Ethernet w kompie mam tylko 1 więc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może karta wyłączona w menadżerze urządzeń/ nie zainstalowane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co chcesz mieć podłączony modem przez USB. Operator blokuje możliwość jednoczesnego korzystania z USB i RJ45 modemu. Łączysz modem kablem ethernet do gniazda INTERNET w routerze, resetujesz modem i wszystko powinno od razu działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem bez użycia kabla USB dalej to samo :Up_to_s: . Zapytałem znajomego informatyka czemu router może nie działać to pierwsze pytanie jakie zadał "Czy masz Windowsa XP zwykłego?" odp. "tak a co ?" powiedział że Starsza wersja XP nie obsługuje routerów (tu nie zrozumiałem czy chodzi o ten kabel Ethernet czy o samego routera) . Teraz proszę czy ktoś mógłby podać jakąś stronkę skąd mogę te sterowniki pobrać - mówię góry że nie wiem jak się nazywają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...