Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mpE

Słaby transfer przy dobrych parametrach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam głupi problem z wydajnością wifi na swoim nowym laptopie... Jestem pewien że wina może leżeć po stronie błędnych ustawień u mnie na komputerze ale nie wiem gdzie tego szukać ani jak to profesjonalnie nazwać.Posiadam neostrade 6Mbit. Router Netgear dgn2000. Sieć ustawioną na standard N, Up to 130Mbps. Zasięg full - Stan połączenia pokazuje szybkość sieci na poziomie 65,0 Mb/s.Problem polega na tym że surfuje po internecie z prędkością ~2mb/s. Speedtest.net pokazuje wynik  1290221716.png trochę słabo.Najbardziej denerwuje to przy buforowaniu filmów na youtubie bądź przy ściąganiu plików przez wbudowanego klienta przeglądarki. Prędkość nawet bardzo szybkich linków zawsze wynosi tyle samo +/- 100Kb/s. Większe pliki muszę ściągać starym poczciwym Flashget'em który dzieli mi plik na kilka części i ściąga je równocześnie - w tedy ogólny transfer wychodzi prawidłowy, jak dla neo 6mbit.Na stacjonarnym kompie też łącze się z routerem przez wifi. Tam mimo teoretycznej prędkości 59 Mb/s transfer przez przeglądarkę jest bardzo dobry. Speedtest.net też pokazuje zadowalający wyniki.Nie mam firewalla. Tego windowsowskiego wyłączyłem. Jedynie co to antywirus Nod32 - no ale chyba on nie może być problemem (na pc nie jest).Dzięki(jeszcze coś do cholery z forum nie działa prawidłowo bo mi zlewa tekst nie zachowując odstępów...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...