Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kameka

Scythe Infinity i socket 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, czy ktoś może wie czy scythe infinity na sockecie 775 będzie pasował na socket 1155? Ewentualnie czy można gdzieś zamówić inne uchwyty do tego radiatora? kupiłem 2500k i nie chce go trzymać na zwykłym boxie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy Scythe Universal Retention Kit będzie pasował do tego radiatora? i czy beda potrzebne do niego oryginalne zapinki ktore mam z radiatorem? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nick0000

To do czego linkujesz to po prostu zapinka Scythe do socketów intela 775/1155/1366.

Pasuje do każdego z nich bo PushPiny są ruchome. Zwróć jednak uwagę, że jest to najbardziej badziewny system montażu. Całość trzymają te małe 4 bolce z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick w sumie masz racje infinity swoje waży i lepiej czymś solidniejszym go zamontować. Kameka napisz do użytkownika cooling.pl lub napisz bezpośrednio do supportu scythe-europe opisz swój problem i czekaj na odpowiedź:)

 

http://www.proline.pl/?p=SCY+SCURK-3000 to powinno pasować do wszystkich coolerów Scythe ale ręki nie dam obciąć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick w sumie masz racje infinity swoje waży i lepiej czymś solidniejszym go zamontować. Kameka napisz do użytkownika cooling.pl lub napisz bezpośrednio do supportu scythe-europe opisz swój problem i czekaj na odpowiedź:)

 

http://www.proline.p...=SCY SCURK-3000 to powinno pasować do wszystkich coolerów Scythe ale ręki nie dam obciąć:P

Kupiłem wlasnie dzisiaj to bo i tak musze mieć jakąś "przelotkę" z 775 na 1155 ale zwróc uwagę, że nie ma tam żadnych mocowań do radiatora :/ chodzi mi tylko o takie blaszki, zapewne bedą potrzebne? http://www.sklep.soft-pc.pl/index.php?d=koszyk (bo zapomnialem dopowiedzieć, wczoraj jedno oryginalne mocowanie uwaliłem podczas przeróbek :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nick0000

Ten Retention Kit to w zasadzie tylko backplate pod dowolny socket i śruby, które zastąpią te PishPiny. Oryginalne mocowanie radiatora niestety musisz mieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiszka dodatkowe koszty nie ma to jak bolt thru kity od TR wszystko w zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Retention Kit to w zasadzie tylko backplate pod dowolny socket i śruby, które zastąpią te PishPiny. Oryginalne mocowanie radiatora niestety musisz mieć :/

Właśnie tak myślałem... no nic, miałem akurat klej epoksydowy i probuję to teraz to skleić, w sumie ułamało mi się to w połowie, bez żadnych szarpnięć itp. może cos z tego bedzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i7 2600k i Scythe Mugen, ten pierwszy (czyli na lga 775).

 

Kupiłem to:

 

http://www.komputronik.pl/product/125148/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Scythe_zapinka_Universal_Retention_Kit_III.html

 

i niestety nie sprawdziło się. Tzn przyda się ten zestaw, jeśli uda się dostać to:

 

http://www.scythe-usa.com/product/acc/056/scclv1366_detail.html

 

i wywali się te plastikowe spinki i przykreci śrubami z pierwszego zestawu.

 

Ale dostępność tych szerszych zapinek z drugiego linka jest niestety zerowa :/

 

Jeśli ktoś gdzieś je namierzy w sklepach to niech da znać (gg: 4088035)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć backplate'u z zestawu Noctua - zakładałem niedawno temat w tym dziale, z tym że montowałem starą Ninję. W sumie wymieniłem tylko backplate, a resztę użyłem ze starego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bólach udało się nam (szwagrowi i mnie) spasować elementy z dwóch zestawów, które niepotrzebnie kupiłem (tak to w każdym razie wyglądało na początku), tak, że udało się tego Mugena zamontować na płycie z lga 1155.

 

 

A to te zestawy o których mówię:

 

http://www.scythe-eu.com/produkte/pc-zubehoer/universal-retention-kit-3.html

 

http://www.scythe-eu.com/produkte/pc-zubehoer/mugen-2-lga1156-klemmenkit.html (stąd w zasadzie tylko 4 śrubki i 4 nakrętki są potrzebne, ale cóż)

 

Oczywiście najprościej byłoby kupić to:

http://www.scythe-eu.com/produkte/pc-zubehoer/1366-vtms-mounting-clips.html

ale niestety nigdzie tego w Polsce dostać nie można. Na Amazonie jeden gość to sprzedaje w USA (6,50 $ + 11,50$ koszty transportu, więc sami rozumiecie :) )

 

Koniec końców po ciężkiej walce Scythe Infinity Mugen 1 stoi na lga 1155. Temperatura między 33 a 49 st. C. Mam kilka zdjęć jeśli kogoś interesuje sposób montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że dawaj fociaki. Proszę słodko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam zmienić zestaw i zaangażować Infinity do niego.

Jak to zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę - co prawda pisałem już podobny temat, ale tutaj widzę panowie konkretami sypią.

 

Myślałem o demontażu Infinity z 775 na rzecz 1155 na płytę AsRocka, ale generalnie nie mam wiary w te plastikowe zatrzaski i dziurki do montażu coolerów z 775, które są cholernie blisko tych od 1155 na tym mobo. Znalazłem więc inny cooler, który niestety też niespecjalnie pasuje, ale widzę panowie rzucają linki i mówią, że się da. Z demontażu Infinity zrezygnowałem, bo za dużo z tym roboty (nie da rady tych zatrzasków odpiąć, za mało miejsca do manewrowania), ale jestem ciekaw czy da się normalnie przykręcić na śruby do backplate'u Scythe Grand Kama Cross przy pomocy jakichś dodatków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę - co prawda pisałem już podobny temat, ale tutaj widzę panowie konkretami sypią.

 

Myślałem o demontażu Infinity z 775 na rzecz 1155 na płytę AsRocka, ale generalnie nie mam wiary w te plastikowe zatrzaski i dziurki do montażu coolerów z 775, które są cholernie blisko tych od 1155 na tym mobo. Znalazłem więc inny cooler, który niestety też niespecjalnie pasuje, ale widzę panowie rzucają linki i mówią, że się da. Z demontażu Infinity zrezygnowałem, bo za dużo z tym roboty (nie da rady tych zatrzasków odpiąć, za mało miejsca do manewrowania), ale jestem ciekaw czy da się normalnie przykręcić na śruby do backplate'u Scythe Grand Kama Cross przy pomocy jakichś dodatków?

 

Na pewno się da. Czasem trzeba użyć specjalistycznych narzędzi pokroju wiertarka czy pilnik, ale idzie wszystko zmontować. ;)

Tak patrząc na zestaw Scythe Grand Kama Cross nie zauważyłem, by posiadał on jakiś backplate. Zobacz w tym temacie na ostatnie posty GeoT. Dwa różne zestawy dozbrajające zostały wykorzystane do połączenia płyty z radiatorem za pomocą śrub. W linku masz fotki z montażu Mugena. http://forum.pclab.pl/topic/719923-Scythe-Mugen-II-mocowanie-Asrock-extreme4-1155/page__view__findpost__p__9675588.

 

 

Montaż był rozpoczęty od zdemontowania plastikowych kołeczków trzymających radiator na płycie. Później było dopasowanie blackpalte'u do płyty głównej, by po skręceniu śrub siły były rozkładane równomiernie na płytę. W naszym wypadku było to wywiercenie trzech otworów umożliwiających wyprowadzenie śrub montażowych koszyczka gniazda procesora. W następnej kolejności był montaż wstępny mający za zadanie sprawdzić, czy wszystkie elementy współpracują ze sobą w sposób prawidłowy. Montaż końcowy poprzedzony posmarowaniem powierzchni przewodzących między procesorem a radiatorem pastą termo-przewodzącą. Gwoli przypomnienia: śruby się dociąga niewielkimi krokami po przekątnych, by nie doprowadzić do wyginania całego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safarmi. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe apliakcje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplkacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów.
    • Nie chodzi o niski fps, tylko zapchanie Vramu. Po takim chrupnięciu nie da się grać. Ale znowu zainstalowałem grę i bym zapomniał, że wyszły nowe sterowniki do Nvidii. Albo mam zwidy, albo sterownik poprawił działanie gry, za to CPU dostaje okropnie mocno po wątkach, czego wcześniej nie było. Vram pod korek, zdarzają się chrupnięcia, ale w moment całość wraca do normy i można grać dalej. Coś się zmieniło na lepsze dla grafiki kosztem ogromnego obciążenia CPU.
    • Ja sprawdzę jutro, bo właśnie zakończyłem na dziś.  Ogólnie nie wiem czy coś nie jest nie tak z czyszczeniem w standby. Według filmu Gigabyte o ochronie panelu, powinien po 60 minutach się odpalać. Ale się nie odpalił. Zobaczę jak będzie po nocy. Może moje 60 min i ich 60 min to jakieś inne minuty.  Ogólnie czekałem kilka lat na ogranie Cyberpunk bo chciałem to zrobić w najwyższej możliwej jakości. Dziś zacząłem. Oled 4k 32, patch tracing i to jest chyba jedno z najpiękniejszych doświadczeń wizualnych w życiu. Odpalałem Cyberka na Asus i to jak on wygląda tutaj, a jak na Asus to jakby 2 różne generacje ekranów. Nie wiem jak można dostać świetną matryce od Samsung i tak to spierdolić... Teraz świeci to cudownie w jasnych scenach. Ahhhh, no pierwszy raz od nie wiem kiedy jaram się tak ekranem i wyglądem gierki. Nawet na 77 calach w C1 nie robiła takiego wrażenia, bo tam ta jasność była w okolicach bodaj 700 nit i od razu widać różnicę.  Jak ktoś się zastanawia nad 4k 32 to zdecydowanie nie powinien brać pod uwagę nic innego. Niby 6500, ale no kurwa warto w uj. W monitorach to jest nowa jakość. 
    • Kurde on tez? To kogo wypada sluchac? I dlaczego klamca i mitoman?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...