Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ♪ musique ♫

[Zamknięty]Muzyka Surround 5.1 Dolby Digital - Gdzie znajdę takie utwory / piosenki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ♪ musique ♫

Witam,

 

Od pewnego czasu jestem posiadaczem głośników Genius 4000 + Creative Sound Blaster X-FI USB i zastanawiam się gdzie mogę znaleźć taką właśnie muzykę ? Usłyszałem kilka "próbek" i jestem na prawdę pod wielkim wrażeniem :E.

 

Here. Takie "rzeczy" głównie by mnie interesowały. Nie wiem skąd mam to ściągnąć. Mało stron jest w internecie w tej kwestii, więc... :kwasny:

 

Najlepiej by było, jakby istniała taka strona, jak ta, z której można byłoby wszystko szybko ściągać :E.

 

Z góry dziękuję za wskazówki,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystarz np z Firefoxa ściągasz dodatek za pomocą któregomożesz ściągnąć piosenkę w mp3 lub cały teledysk. Zobacz dodatek Video Download Helper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale lipa.. To 5.1 z yt nie działa, chyba że u mnie coś nie tak ? Poza tym wystarczy że odpale cmss i każda mp3 mam w 5.1 chociaż bardziej dosłownym określeniem było by 4.1 bo centralny nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

od kiedy yt ma suport dla 5.1 ?

 

Ja słucham przez youtube także muzyki i słychać wszystkie głośniki, bez efektów 5.1.

 

Jak korzystarz np z Firefoxa ściągasz dodatek za pomocą któregomożesz ściągnąć piosenkę w mp3 lub cały teledysk. Zobacz dodatek Video Download Helper.

 

Image

 

To ma mi pomóc ? Jak ;) ? Chodzi mi o oczywiście muzykę w "systemie 5.1".

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SACD - Super Audio CD

 

Generalnie mało jest wydawane muzyki w tym formacie.... ale z reguły, są to najlepsze płyty w swoich gatunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, macie 5.1 z yt ? bo mi coś nie działa. Może mam coś źle w sterownikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie...

 

...reszty szukaj na warez'ach!

 

 

Dlaczego ? :E :E :E

Bo nie wolno! :E

Później przyjdzie pan policjant i naleje cie pałą! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyki 5.1 nie ma !!! youtube.com też nie wspiera systemu 5.1. tzn przeglądarka nie wspiera 5.1

 

Niemożliwe, i nie naturalne, jest aby wykonawca/wokalista znajdował się w około publiczności. Dlatego też muzykę w studiach nagrywa się na 2 kanały, lewy i prawy, czyli w systemie STEREO. To, że Ty słyszysz dźwięk w 6 głośnikach to tylko świadczy o tym, że masz aktywną opcję CMSS-3D. Opcja ta odpowiada za zmiksowanie dźwięku 2.0 [sTEREO] na dźwięk 5.1 [surround]. Także czy słuchasz muzyki przez przeglądarkę czy przez odtwarzacz zainstalowany na komputerze to zawsze słuchasz muzyki STEREO, która przez kartę dźwiękową jest miksowana na 6 kanałów(głośników). "Niesamowite" wrażenie dźwięku które opisałeś w 1 poście jest spowodowane tym iż w ustawieniach karty dźwiękowej jest ustawione CMSS-3D oraz przede wszystkim "środowisko: pomieszczenie wyłożone kamieniem" (tak to się akurat nazywa w Realteku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Muzyki 5.1 nie ma !!! youtube.com też nie wspiera systemu 5.1. tzn przeglądarka nie wspiera 5.1

 

"Wow" - Ty chyba na prawdę nie wiesz co to jest DTS 5.1.

 

Jakby Ci to wytłumaczyć... Przed chwilą "nabyłem" piosenkę, w której początek zaczyna się... Jakby Ci to opisać :D. - "Samolot przelatuje przez mój pokój" - efekt. Zaczyna się to od głośnika SL, a kończy się na FR robiąc "prawdziwe" wrażenie. Muzyka 5.1 jest i to nawet w takich utworach. Dodaję się różne efekty, które są rozdzielane po głośnikach. Ja Ci tego nie wytłumaczę - sam musisz tego doświadczyć. To jest strasznie "realistyczne".

 

Nie wiesz o czymś - nie wypowiadaj się. Ja tego odczucia doświadczyłem, więc wiem coś o tym, w przeciwieństwie "na pewno" do Ciebie ;)

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminy DTS, DD Pro Logic II, AC3 nie są mi obce.

 

Chciałem podkreślić iż w swej poprzedniej wypowiedzi użyłem słów "Muzyki 5.1 nie ma", zwracam szczególną uwagę na słowo muzyka. Oczywiście dźwięk 5.1 istnieje {hehe}, z tym że "dźwięk" nie jest równy "muzyka".

Nagranie ścieżki dźwiękowej w systemie przestrzennym jest dużo trudniejsze od nagrywania Stereo. Osoby nagrywające muzykę nagrywają ją w STEREO.

 

Dlaczego ???

 

Dlatego, że większość odbiorców słucha muzyki w odtwarzaczach STEREO, czyli mam na myśli: radia, wieże, sprzęt Hi-Fi, zestawy głośnikowe 2.0/2.1, przenośne odtwarzacze muzyki, słuchawki. Ponadto rozmiar piosenki w Surround był by dużo większy od obecnie stosowanego Stereo.

 

Muzyka filmowa też jest stereofoniczna ale to już trzeba by jakoś rozrysować aby to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Terminy DTS, DD Pro Logic II, AC3 nie są mi obce.

 

Chciałem podkreślić iż w swej poprzedniej wypowiedzi użyłem słów "Muzyki 5.1 nie ma", zwracam szczególną uwagę na słowo muzyka. Oczywiście dźwięk 5.1 istnieje {hehe}, z tym że "dźwięk" nie jest równy "muzyka".

Nagranie ścieżki dźwiękowej w systemie przestrzennym jest dużo trudniejsze od nagrywania Stereo. Osoby nagrywające muzykę nagrywają ją w STEREO.

 

Dlaczego ???

 

Dlatego, że większość odbiorców słucha muzyki w odtwarzaczach STEREO, czyli mam na myśli: radia, wieże, sprzęt Hi-Fi, zestawy głośnikowe 2.0/2.1, przenośne odtwarzacze muzyki, słuchawki. Ponadto rozmiar piosenki w Surround był by dużo większy od obecnie stosowanego Stereo.

 

Muzyka filmowa też jest stereofoniczna ale to już trzeba by jakoś rozrysować aby to zrozumieć.

 

Rozumiem o co Ci chodzi. Muzyka - pojęcie względne, można rozumieć inaczej, aczkolwiek zakładałbym, że Twoja interpretacja jest błędna. Dlaczego ?

 

Zgadza się, 5.1 nie jest tak "popularne" w dzisiejszych utworach. Byłoby to bardzo trudne i sam rozmiar byłby większy.

 

5.1 świetnie nadaję się do gier / filmów. Jeśli znajdzie się odpowiednie źródła, muzyka z takimi efektami także sprawia dużą przyjemność (DTS)

 

Słucham muzyki z youtuba, która jest odtwarzana przez moje wszystkie głośniki bez efektów 5.1 oczywiście.

 

Nie mam zamiaru używać żadnej perswazji w stosunku do Ciebie , ponieważ sam lepiej wiem, co słyszę i jak to interpretuję. A tak poza tym, temat nie jest o tym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki z youtuba, która jest odtwarzana przez moje wszystkie głośniki bez efektów 5.1 oczywiście.

Posiadam głośniki z sygnaturki oraz kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną. W ustawieniach oprogramowania sterownika karty dźwiękowej opcja "wypełnianie głośnika przestrzennego" jest nie aktywna, "środowisko: brak". Jeśli faktycznie na youtube.com są utwory które usłyszę we wszystkich głośnikach, bez softwarowego wsparcia to poprosił bym o link do tych piosenek. Szczerze to nigdy ale to przenigdy nie słyszałem muzyki oryginalnej, czysto naturalnej 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Posiadam głośniki z sygnaturki oraz kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną. W ustawieniach oprogramowania sterownika karty dźwiękowej opcja "wypełnianie głośnika przestrzennego" jest nie aktywna, "środowisko: brak". Jeśli faktycznie na youtube.com są utwory które usłyszę we wszystkich głośnikach, bez softwarowego wsparcia to poprosił bym o link do tych piosenek. Szczerze to nigdy ale to przenigdy nie słyszałem muzyki oryginalnej, czysto naturalnej 5.1.

 

Szczerze mówiąc, także nie uruchamiam u siebie opcji CMSS. Mam kartę Creative Sound Blaster "PRO" i nigdzie takowej opcji nie mogłem znaleźć.

 

"Czysto naturalnej 5.1" ? - Ja także nie słyszałem.

 

Czy po włączeniu wypełnienia głośnika na Twojej karcie jest dużo gorszy dźwięk w niektórych głośnikach podczas odtwarzania z youtube ? Pogarsza się dużo jakość ?

@Edit

Podobno opcja ta w tej serii kart nazywa się inaczej - dlatego wnioskuję, iż jestem tego nieświadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje głośniki oraz moja karta dźwiękowa to nie jest pierwszy sort. Po włączeniu opcji "wypełnienie głośnika przestrzennego" niezależnie od tego czy słucham muzyki przez YT czy przez odtwarzacz zainstalowany na kompie to dźwięk się wydobywa ze wszystkich głośników. Po wyłączeniu tej opcji muzy słucham w 2.1 a filmy czy gry z 5.1 są grane przez 5.1.

 

Podsumowując ("wypełnienie głośnika przestrzennego"=off) :

słuchając muzyki słucham 2.1 (lewego, prawego głośnika + SB),

"słuchając" filmu/gry z DD/DTS/AC3 słucham 5.1

 

 

ED: To jest twoja karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Czyli tak jak myślałem, na integrze nieco zniekształca dźwięk.

 

Otóż ja przez cały czas słucham 5.1. Przed chwilą sprawdzałem opcje 2.1 podczas słuchania przez youtube i powiem szczerze, że u mnie na 5.1 lepiej się to prezentuję - dużo lepiej.

 

Mógłbyś mi dać jakieś rady na PW dotyczące kwestii piosenek DTS ? Będę wdzięczny za każdą pomoc ;) .

 

ED: To jest twoja karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro ?

 

Tak, dokładnie taka sama, jak moja :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dalej ciągnąć ten temat proponuję przenieść go do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie...

 

...reszty szukaj na warez'ach!

 

 

 

Bo nie wolno! :E

Później przyjdzie pan policjant i naleje cie pałą! :E

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli szukasz muzyki w systemie 5.1 to idz do sklepu i poszukaj SACD albo DVD-audio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...