Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maripo1738

Jaka karta Graficzna do laptopa ?

Rekomendowane odpowiedzi

jestem posiadaczem laptopa Asus S96S

Specyfikacja:

 

Processor: Intel Core 2 Duo T7100 1.8GHz Processor w/2MB L2 On-die cache - 800MHz FSB

OS: Microsoft Windows 7 Professional (wersja testowa - do aktywacji)

Hard Drive: 120GB SATA 3Gb/s Toshiba

Screen: 15.4" WXGA Widescreen (1280 x 800)

Graphics: nVIDIA GeForce 8600 GS w/256MB (Up to 1GB w/Turbocache)

RAM: 2048MB (2 SODIMMS) DDR2/800 Dual Channel Memory (W jednej kości!)

Optical Drive: Combo Dual Layer SuperMulti DVDRW/CDRW Drive

Battery: Smart Li-ion Battery 5200 mAh (1,2 godziny)

Wireless: Built-in wi-fi - Gigabyte 802.11a/b/g

Bluetooth

Weight: 3kg

Dimensions:14.25" x 10.5" x 1.1~1.5"

Ports/Slots: 4 USB 2.0 Ports; IEEE-1394 Firewire Port (VIA - 4 pin); VGA port: 15 pin DDC2b compliant; Mic - in and Headphone - out with S/PDIF ports; S-Video TV output; Kensington lock support; Built-in memory card reader: 8in1

 

Niestety karta graficzna uległa popsuciu, tzn po włączeniu pojawiały sie dizwne kropki na pulpicie, oraz ekran zaczął migotać. Kolejnym objawem było samo restartowanie sie laptopa. Mam pytanie jaką kartę graficzna byście mi polecili, taka żeby była w miarę tania i wydajna. Mam do wydania 250 zł i oczywiście mam zamiar zamówić kartę na allegro. Proszę o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz w laptopie karty.

Módl się, żeby była osobnym modułem w urządzeniu, to nie będzie trzeba całej płyty głównej wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powyżej, grafy są wlutowywane w płyte główną w większości laptopów

koszt takiej naprawy to zazwyczaj około 300-400zł i nic innego co posiadałeś wczesniej nie da się włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w tym lapku masz złącze MXM 2, więc z kupnem karty nie powinno być problemu.

Tutaj wszystko się rozbija o to, czy będziesz potrafił takiej naprawy/wymiany dokonać.

 

Przykładowe linki:

http://allegro.pl/grafika-gf-8600gt-512mb-ddr2-mxm-ii-acer-i-inne-i1592326824.html

http://allegro.pl/geforce-8600gs-512mb-mxm-ii-i1618728477.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wyczytałem to ten lapek nie ma złącza MXM, więc jedynie przelutowywanie GPU wchodzi w grę.

tak sie składa ze sam niedawno w HP Pavillionie miałem podobną przypadłość z tym samym GPU (podobno te 8600M GS sie lubią sypać), i koszt przelutowywania i wymiany GPU na nowy to było 350zł.....

wiec tylko tyle pozostaje, ale chyba to troszke nieopłacalna naprawa w Twoim wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest poważna awaria laptopa i kupno nowej karty graficznej jest nieopłacalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to, aczkolwiek za 200zł niecałe to napewno nie dadzą Ci nowego chipu graficznego, a jedynie przelutują stary - i góra 3 miesiace komp pochodzi i potem nawrót usterki. wiece albo lepiej wydać odrazu 350zł jeśli Ci zależy na naprawie, albo kupić nowego laptopa (bo ten za dużo już wart nie jest w sumie).

jeszcze co do samego złącza MXMII, to w paru źródłach na necie wyczytałem że ten lapiec czasem posiada złacze MXMII.

Jesli Ci nie zalezy na lapcu, a wiesz jak go rozkręcić tak zeby na powrót złożyć to mozesz sprawdzić czy posiadasz takowe złącze.

aczkolwiek jak pisze, na necie wyczytałem o wadliwych sztukach Twojego lapca i w tych przypadkach naprawa polegała na przelutowywaniu a nie na zmianie karty MXMII......

ale ręki sobie uciąć nie dam, rozkręcisz to zobaczysz, chyba że ktoś miał tutaj podobnego i potwierdzi posiadanie złacza MXMII bądź nie.

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...