Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Playfair

Intel HD Graphics 3000 co to...?

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę kupić tego lapka: http://allegro.pl/alu-asus-k53sv-i5-2410m-4gb-500gb-gt540-win7-srebr-i1632261696.html który ma kartę graficzną nVidia GeForce GT 540M + Intel HD Graphics 3000, są też wersję bez tego Intel... , mam pytanie czy to dużo zmienia, czy jest opłacalne ..? a i co to wogóle jest..?

dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce jest to karta graficzna, tak zwana dedykowana grafika

a intel hd jest to grafika zintegrowana z procesorem. Możesz przełączać pomiędzy nimi aby zaoszczędzić baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel HD to integra.. nie opłaca się to.

 

@UP byłeś szybszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest takie cos z takim czyms bez takiego czegos :) hehe...chodzi tutaj o oszczednosc energii...gdy nie potrzebna jest wydajna grafika to chodzi integra czyli intel...gdy potrzebujemy wydajnosci chodzi nam nvidia...wydluza sie dzieki temu czas pracy na baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o płaca się czemu..? czyli intel.. to też karta graficzna..?

jest ktoś kto może to jakoś dokładnie wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł mniej jest laptop MSI z tymi samymi podzespołami i to nawet w x-komie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... ogarnij się napisałeś już 1000 tematów o tym jak pragniesz kupić tego lapka. Oto kilka przykładów :):

 

Intel HD Graphics 3000 co to...?

Bardzo prosze o opinie o laptopie..

Który laptop lepszy i który opłaca się kupic..?

Przepraszam ale musze.. Którego laptopa kupić?

jaki laptop do gier do 3000zł

Który laptop ma lepszą kartę graficzną?

Asus K52JT - kupuje.. czy dobrze robie?

Który laptop ma lepszą kartę graficzną?

8 Tematów o tym samym a masz 36 postów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac nie potrafi sie zdecydowac...tak intel hd to grafika i nvidia to tez grafika...obie masz w lapku i w zaleznosci od tego jaka wydajnosc potrzebujesz taka karta pracuje...intel zjada mniej pradu takze mamy tutaj oszczednosc energii a tym samym czas pracy na baterii rosnie...prosciej nie potrafie tego wytlumaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda rozważałem w zasadzie dokładnie 6 laptopów.. a nie tylko ten jeden

poza tym zakładałem podobne tematy bo w tych nie było satysfakcjonujących mnie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojenki chłopak chce dobrze kupić jak ja kupowałem grafikę to też miałem mnóstwo tematów

 

Ten Inte HD Grap... to jest karta bardzo słaba na której ledwo jaka gra działa ale pobiera mało prądu

Ta Nvidia to jets karta dobra ale bardziej prądożerna.

 

Moim zdaniem lepiej wziąść tego z obiema grafikami, ponieważ gdy nie będzie potrzebna pełna moc grafiki uaktywni się ten Intel. Dbamy o środowisko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten intel hd jest po to żebyś sobie przełączał pomiędzy integrą na kartą dedykowaną (albo się to dzieje automatycznie,

czyli np. internet, word- integra, intel hd,

gra jakaś , film 720p, 1080p,- geforce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nieszczęście mam coś takiego w laptopie samsunga. Z tym, że dla odmiany dwa radeony. Sterowniki wysypują po kilka razy dziennie przy okazji przełączania się między jedną grafiką, a drugą ;] Magia i tyle, a najlepsze jest to, że lapek przez praktycznie cały czas leci na kablu :) Jakbym miał wybierać to bym brał coś co ma tylko jedną kartę grafiki żeby się nie sypało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FredPl a jakim dokładnie model, bo ja zamierzam kupić samsunga q330 i on ma geforca i jakąś integre i nie chce podobnych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel HD Graphics to karta zintegrowana od intela.

Znajduje się w procesorze i każdy procesor I3, I5 oraz I7 ją posiada

(oczywiście starsza generacja "I" ma inną integre, ale też ją posiada)

Więc jeśli kupujesz laptopa z procesorem i3 i5 lub i7 to taka karta fizycznie jest w każdym lapku.

Grafika GT540 to układ graficzny od nVidi.

Jeśli masz laptopa z procesorem "I" oraz kartą nVidi

to najlepsze jest wykorzystać obie, ponieważ nVidia jest szybsza a intel oszczędniejszy.

Dlatego pod obciążeniem laptop korzysta z karty od Nvidi a w spoczynku ze zintegrowanej, co znacznie wydłuża czas pracy na baterii.

 

A jak już przy HD 3000 jesteśmy.

Czy laptop z i3 sandy bridge i integrą HD 3000 pociągnie simsy 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel HD Graphics to karta zintegrowana od intela.

Znajduje się w procesorze i każdy procesor I3, I5 oraz I7 ją posiada

(oczywiście starsza generacja "I" ma inną integre, ale też ją posiada)

Więc jeśli kupujesz laptopa z procesorem i3 i5 lub i7 to taka karta fizycznie jest w każdym lapku.

Grafika GT540 to układ graficzny od nVidi.

Jeśli masz laptopa z procesorem "I" oraz kartą nVidi

to najlepsze jest wykorzystać obie, ponieważ nVidia jest szybsza a intel oszczędniejszy.

Dlatego pod obciążeniem laptop korzysta z karty od Nvidi a w spoczynku ze zintegrowanej, co znacznie wydłuża czas pracy na baterii.

 

czyli co, według tego co mówisz ten laptop: http://allegro.pl/laptop-asus-k53sv-i5-2410m-4gb-640g-gt540-alu-win7-i1618605377.html też ma Intel HD Graphics 3000 choć nie jest to tak napisane jak w linku wyżej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FredPl a jakim dokładnie model, bo ja zamierzam kupić samsunga q330 i on ma geforca i jakąś integre i nie chce podobnych sytuacji.

 

Samsung R525 - wykrywa mi w nim układ HD5470 i jeszcze jeden ale nie pamiętam jaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co, według tego co mówisz ten laptop: http://allegro.pl/laptop-asus-k53sv-i5-2410m-4gb-640g-gt540-alu-win7-i1618605377.html też ma Intel HD Graphics 3000 choć nie jest to tak napisane jak w linku wyżej..

Tak, fizycznie HD 3000 jest w tym laptopie.

Pytanie tylko, czy w spoczynku grafiką się zajmuje GT czy HD.

To musisz przeczytać w recenzji laptopa na necie. Ale karta tam jest.

Ona jest zintegrowana z procesore. Na jednym kawałku krzemu jest i karta i proc.

Więc nie da się jej wymontować. gdyż jest ona integralną częścią proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel HD Graphic 3000 wcale nie jest taki zły jak ludzie się wypowiadają. Integr? To źle? Wcale nie! Osobiście korzystam z Notbooka Asus x54c z układem Intel HD Grapghic 3000, 3 GB RAM, Intel Pentium B960 2.2GHZ, HDD 320

Powiem szczerze , że działa świetnie, pogrywam w Ceysisa na full detalach, Gothic 3, Dragon Age Origins, Lineage II Freya <-Te tytuły na full detalach, zapewne gdybym coś nowszego chciał pociągnąć, uruchomi pewnie , jeżeli nie na full to na średnich.

1294253848HD_bfbc2.png

1294253848HD_CrysisL.png

1294253848HD_CrysisM.png

1294253848HD_CSS.png

1294253848HD_Grid.png

1294253848HD_MW2.png

1294253848HD_NFS.png

1294253848HD_Quake.png

1294253848HD_Star.png

1294253848HD_UT.png

http://n...

Sorrki za odkopanie ale ludzie trafiają tutaj przez google i chcą porady co do wyboru sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, ja sobie tam gram na hd2000 :E nie podkreconej (a bardzo ladnie sie skaluje) ,modern warfare 3 na multi i wszystko jest bardzo plynne 800x600 na low ;)

moglbym przepiac kabel monitorowy na hd5770 ale mi sie nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, ja sobie tam gram na hd2000 :E nie podkreconej (a bardzo ladnie sie skaluje) ,modern warfare 3 na multi i wszystko jest bardzo plynne 800x600 na low ;)moglbym przepiac kabel monitorowy na hd5770 ale mi sie nie chce...

 

jednak musze walnac maly edit , dzisiaj pogralem na hd5770 i "jakosc grafiki" to niebo a ziemia w porownaniu do ustawien low, juz sobie odpuszcze a8-3850 ,bo sie zastanawialem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mają zacięcie. Grać na low i do tego przy rozdzielczości która nie jest natywna... Też mam HD3000 w lapku ale ja grywam tylko w starsze gierki bo na nowe trochę szkoda mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...