Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sacrell

Pralka - Czy to dobry wybór ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety mój Ariston nadaje się na szort, więc staje przed wyborem nowej pralki.

Upatrzyłem sobie w sumie dwie firmy i dwie pralki.

 

1. AEG Lavamatt 84950 A3

2. Samsung WF0804Y8E

 

Moje pytania:

Co sądzicie o tych konkretnych urządzeniach (tutaj ciężko może być z opiniami bo to dość nowe modele)

Co sądzicie o tych konkretnych producentach w tej branży

 

PS. Co do Samsunga to jakieś "super" technologie posiada albo marketing robi swoje :)

 

Czekam na wasze opinie...z góry dziękuję

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tą z lepszą kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Idź do serwisu pralek i zapytaj się którą najrzadziej mają w naprawie i do jakiej są najtańsze części.

Dzięki temu od lat mam działającą pralkę, lodówkę, zmywarkę itp firmy bosch albo mam po prostu szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pralek to znam tylko Bosh'a, Gorenje i właśnie AEG / co do samsunga to sie nie wypowiadam bo mam wrażenie że sie już wszędzie cisną - od telefonów po samochody i czołgi. / Na twoim miejscu wybrałbym AEG

 

Osobiście w domu mam pralkę Bosh'a - Pralka BOSCH WAA 2417 KPL - i mam na niej blat - stara kuchnia z pralka niestety, i ta pralka nie przenosi żadnych drgań, chodzi cichutko. Programy od quick 15" min do super care który leci 75 min. bodajże. Obroty też w zakresie od 600 do 1200. Jak masz dzieci to jest nawet blokada, że dzieci mogą cykać, przekręcać i nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nie bierz. Bierz AEG, Bosch'a lub Wirepool'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu od lat mam działającą pralkę, lodówkę, zmywarkę itp firmy bosch albo mam po prostu szczęście.

oj powiem Ci że sam z uznaniem patrze na sprzęty boscha - chyba najbardziej przyjazne i bezawaryjne. przynajmniej jeśli chodzi o elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze ufałem Boschowi, ale po necie krążą opinie, że często padają :/ Nawet na tym forum, rzuć w szukajkę firmę BOSCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam lodówkę Boscha (działa jakieś 5 lat bez najmniejszych problemów, ale niestety czasem dziwnie wpada w wibracje i zdarza się ze zabuczy). Ostatnio rozglądaliśmy się z rodzicami za bardziej ludzką pralką (stara wirnikowa pralka, to była katorga dla mamy) i wybraliśmy BEKO wmb51041 pt z 5 letnią gwarancją. Z początku też stawialiśmy na Boscha, ale po necie krąży coraz to więcej negatywnych opinii więc wybraliśmy BEKO. Jak do tej pory działa bez zarzutu, jest dosyć intuicyjna w obsłudze, no co tu więcej mówić, po prostu pierze. Opinii negatywnych jest stosunkowo mało, dużo pochlebnych, z resztą jest gwarancja, a trefny towar trafić się może w każdej branży, więc ja bym stawiał na coś z długa gwarancją (bądź rozszerzoną) i pochlebnymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOSCH to głównie chińszczyzna (nie tak jak kiedyś). Stąd ten wzrost negatywnych opinii =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOSCH to głównie chińszczyzna

może inaczej - na mojej w miarę nowej pralce piszę "wyprodukowano w polsce"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od gościa co "robi" pralki, że teraz najlepsze są "koreańczyki" - LG i Samsung. Najgorszy szajs teraz to Whirlpool/Polar i Amica, a z Boscha to tylko marka została. Nawet w sklepach go odradzają. Sam kupiłem LG.

 

Opiniami na porównywarkach za bardzo się nie przejmuj, bo to co tam odstawiają marketingowcy, to cyrk na kółkach (szczególnie Elektroluksa). Choć faktem jest, że uszczelka w samsungach faktycznie jest tak skonstruowana, że w szczelinę mogą wpadać drobniejsze elementy gerderoby i się nie dopierać (zobacz w sklepie, jak ona wygląda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dorzucą jakiś dysk od samsunga do tej pralki ? :E

 

 

 

Słyszałem od gościa co "robi" pralki, że teraz najlepsze są "koreańczyki" - LG i Samsung. Najgorszy szajs teraz to Whirlpool/Polar i Amica, a z Boscha to tylko marka została. Nawet w sklepach go odradzają. Sam kupiłem LG.

 

Opiniami na porównywarkach za bardzo się nie przejmuj, bo to co tam odstawiają marketingowcy, to cyrk na kółkach (szczególnie Elektroluksa). Choć faktem jest, że uszczelka w samsungach faktycznie jest tak skonstruowana, że w szczelinę mogą wpadać drobniejsze elementy gerderoby i się nie dopierać (zobacz w sklepie, jak ona wygląda).

Dokładnie , najlepiej pytać się ludzi którzy w tym siedzą i się znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

BOSCH to głównie chińszczyzna (nie tak jak kiedyś). Stąd ten wzrost negatywnych opinii =]

 

A na mojej zmywarce firmy BOSCH wielkimi literami napisane jest MADE IN GERMANY.

Więc jaka chińszczyzna?

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jak już kupisz sprzęt to dowiedz się gdzie masz najbliższy serwis POGWARANCYJNY. W okresie gwarancji w tyłku mam to gdzie oni mają serwis bo i tak oni tą pralke znosza i zanoszą zgodnie z regulaminem. Sprzęt powyżej 20 paru kilo odbiera serwisan a nie my go znosimy. Po drugie rozszeż sobie gwarancje na kolejne 3-5 lat. Bardzo tanie to jest a zobaczysz, że uratuje ci to dupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mojej zmywarce firmy BOSCH wielkimi literami napisane jest MADE IN GERMANY.

A ile lat ma ta pralka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy będziesz ją podkręcał? :E

 

Teraz na serio - Sacrell, jesteś przekonany, że na pralkę chcesz wydać ponad 2 tysiące? Dawniej, jak elektronika dopiero wchodziła do tych urządzeń, to różnica była nie tylko w cenie, teraz się to wszystko zaciera. Zakup tego Samsunga opłaciłby się, moim zdaniem, tylko wtedy, gdyby ta technologia Eco Bubble rzeczywiście była tak dobra jak mówią i nie mógłbyś jej dostać w tańszym modelu. Idąc po najmniejszej linii oporu, porównaj zużycie wody i energii.

 

Co do samej firmy, to mam Samsunga od około 2 lat i sprawuje się bardzo dobrze. Samsung wymienił u mnie Whirlpoola, który padł (zalewając przy okazji podłogę, niczym w reklamie Calgonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

A ile lat ma ta pralka?

 

Szkoda, że czytać nie umiesz :E

Nigdzie nie napisałem "pralka" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że czytać nie umiesz :E

Nigdzie nie napisałem "pralka" :P

 

E tam zmywarka to taka pralka tylko do naczyń :)

 

U mnie w domu chodzi już drugi Whirpool. Poprzedni jeszcze działał po 12 latach prania, ale przy wsypie proszku złapał rdzę. Coś jeszcze trochę ciekło z niej, ale wciąż chodziła i do tej pory śmiga u znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...