Skocz do zawartości
Zigu17

Fajne lokale w waszych miastach

Rekomendowane odpowiedzi

Starochowice Pizzeria Margherita - http://www.pizzeria-margherita.pl/

 

Mimo nazwy , znajduje sie tam najlepsza pizza jaka jadlem , sos moze byc calkowicie zbyteczny , ceny jak najbardiej w porzadku , a pizza za 20zl najedlismy sie z 3 kumplami takze polecam

 

Lokalizacja 4/6

Obsługa 4/6

Jedzenie 6/6

Welkość porcji 6/6

Cena jakość 5,5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni jest "bar" (buda) z wietnamskim zarciem (kolo kebabow i zapiekanek, przy pomniku harcerza pod Kamienną Górą - lokalizacja chyba dokładna. Bar Azja prowadzony przez wietnamczyka (teraz jeszcze z synem co smiesznie po polsku mówi :E), ale jedzenie jest dobre, jako alternatywa kebaba czy pizzy

 

Jakoś za tym jedzeniem nie przepadam, ale budy jak najbardziej spoko, szczególnie po imprezie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało się to zaktualizuje. Przy okazji dodam ciekawe "chinskie" łódzkie fast food

 

WOK TO GO

 

woktogo.jpg

 

Moglo by być troche taniej, ale jest smacznie i syto. No i ogólnie coś innego. Do tego miła obsluga. Akurat ten lokal na pietrynie wydaje się być rodzinną firmą. Na pewno jedną z pracownic jest córka własciciela, bo na oko ma z 12/13 lat ;) Widać ze wszyscy bardzo się starają. Po KAŻDYM posiłku jest myty wok, by potrawy nie przechodzily tym samym smakiem. Ja wybrałem zestaw: kluski, wieprzowina, chili, ananas, pędy bambusa, grzybki moon i najostrzejszy sos. By się najesc trzeba włozyc do kieszeni 2 dyszki.

Poniżej moja punktacja

 

Lokal 4+/6

Lokalizacja 6/6

Obsluga 5/6

Jedzenie 4+/6

wielkość porcji 4+/6

Cena jakość 4-/6

 

 

4460g3f_19.jpeg

 

Ogólnie ten sam zamysl co wook to go, ale odrobine gorsze wykonanie przy tej samej cenie. Tak naprawdę to w zamysle chyba miało wyjsc coś lepszego, a po prostu wyszlo gorzej. Ceny bardzo podobne, wiekszy wybór, ciut ładniejszy lokal, ale za to mniejsze porcje, jedzenie mniej smaczne (jak dla mnie przeslodzone jedzenie, ale kwestia gustu)

 

Oceniając

 

Lokal 5-/6

Lokalizacja 6-/6

Obsluga 4/6

Jedzenie 4-/6

wielkość porcji 3+/6

Cena jakość 3/6

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę moją ulubiona knajpkę Thai Wok w Blue City w Warszawie :)

Serwują pyszną orientalną kuchnię, polecam :)

 

215663_10150210822428923_250525848922_8314673_2122063_a.jpg

 

"Thai Wok. Sztuka kulinarna Tajlandii jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych kuchni świata. Na przestrzeni wieków kształtowała się pod wyraźnym wpływem kuchni chińskiej z północy i kuchni indyjskiej z zachodu i stała się najbardziej wyrafinowaną kuchnią orientalną.

 

Thai Wok to przede wszystkim wspaniała kuchnia, oparta na świeżych, oryginalnych produktach i aromatycznych, egzotycznych przyprawach. O najwyższą jakość serwowanych potraw i niepowtarzalność receptur dbają doświadczeni kucharze. Bogactwo smaków, miła atmosfera, profesjonalna obsługa, kreatywni kucharze to atuty Thai Wok."

 

Czy to coś w podobie ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizzeria dwie dłonie w przygotowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chez Fred w Warszawie. Al. Jana Pawła II pomiędzy feminą a nowolipkami (pasaż muranów to się chyba nazywa). Sprzedają frytki belgijskie i różne dania na bazie frytek. Ja osobiście jadłem tylko frytki i moim zdaniem genialne (choć czasami bezpośrednio przed zamknięciem trafiają się przesmażone). Mnóstwo sosów do wyboru. Podobno bardzo dobry jest też kalashnikof, czyli coś w stylu hotdoga, tylko poza kiełbaską (których jest kilka rodzajów) zapełniony jest frytkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński Pałac w Krakowie na ul. Mackiewicza. Fajnie urządzone wnętrze, duże i smaczna porcje. Za ok 30-35 zł można zamówić jedzenie dla 2 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop, szukałem tematu w Dyskusjach (dot. żarcia w Krakowie, ale nie znalazłem)

 

Kiedyś pisałem o Kebabie u Szwagra w Krakowie.

 

Pisałem, że znajduje się on na ul. Lea, ale dzisiaj znalazłem drugi (słyszałem, że jest, ale nie wiedziałem gdzie). Znajduje się on za DH Jubilat (albo za hotelem Kossak czy jakoś tak). Oferta ta sama co na ul. Lea, ale mimo, że dużo bliżej Rynku i Wawelu (około 150-200m), to mniej ludzi. Obsługi też mniej. Byłem dzisiaj (tak, wiem, zależy od obsługi) i smakowało mi mniej niż w tym drugim punkcji (ul. Lea).

 

 

Z dodatkowych lokali, to Pizza Planet (ul. Radzikowskiego 69), bardzo blisko Makro i Ikei (oczywiście Kraków). Zupa+ 2 danie za około 16-17zł, naprawdę warto tam zajrzeć- polecam zupę gulaszową, karczek z czymś tam albo polędwicę w sosie śmietanowym (czy jakoś tak). Ładny lokal i brak kolejek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś ze Śląska ;-)

 

W Katowicach polecam restaurację MAX. Nazwę ma bez sensu, bo kojarzy się z jakimś podrzędnym barem, a to naprawdę dobra restauracja na poziomie (ale i na kieszeń zwykłego, szarego człowieka :P). Fajny wystrój, przytulna atmosfera, bardzo miła obsługa i smaczne jedzenie - czego chcieć więcej?

 

Lokalizacja 2/6 - dość łatwo znaleźć, ale sąsiedztwo ruchliwej ulicy oraz stacji benzynowej zupełnie skreśla tę restaurację jako np. miejscówkę do organizacji imprez okolicznościowych

 

Obsługa 6/6 - kelnerzy zapamiętują klientów już po jednej wizycie i przy kolejnej (nawet, jeśli ma ona miejsce pół roku później) dają do zrozumienia, że nas pamiętają. To miłe, bo nie jest się tu traktowanym bezosobowo. Obsługa zawsze uśmiechnięta, potrafi doradzić, nie trzeba czekać aż kelner podejdzie do stolika, bo oni jakoś dziwnym trafem zawsze odgadują, że akurat chcemy o coś poprosić.

 

Jedzenie 6/6 - wszystko, co tam jadłam, było zawsze świeże, pięknie podane, gorące i pyszne :) A do tego porcje są naprawdę spore. Moim faworytem jest filrt drobiowy zapiekany z ananasem, pomidorem i żółtym serem. Z deserów polecam Pucharek MAX - pyszne kremowe lody z mnóstwem różnych owoców, podawane w formie płonącego pucharka, a porcja taka, że jeszcze mi się nie udało zjeść całych :P

 

Wielkość porcji 5/6 - o czym wspomniałam już też wyżej. Byłoby max. gdyby nie fakt, że niektóre rzeczy podawane są w zbyt dużych porcjach i jedzenie się marnuje.

 

Cena jakość 5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białystok - Sztuka mięsa - dobre burgery i steki, ceny są adekwatne do tego co podają. Ul. Krakowska 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustka

"Wiking"

Lokalizacja 5/6 - promenada Ustecka

Obsługa 4/6

Jedzenie 5/6

Welkość porcji 4/6

Cena jakość 5/6 

 

Kawiarnia, lody, gofry przeważają - reputację mają najlepszą w Ustce, Słupsku (gdzie się w zasadzie nie spyta 'takie dobre lody' etc.), jeżeli chodzi o fast-food, z tego co sam ustaliłem - sami go robią tzn. zapiekanki są robione ręcznie, hamburgery są dobre - w każdym razie kotlety są wołowe, fajną rzeczą jest, że właściwie zrobią Ci każdego rodzaju deser - niech to nawet będzie największa głupota typu pierogi ruskie z cebulką + bita śmietana na wierzch - klient nasz pan :E (znany przypadek, potwierdzony!). Lody/ ciasta do gofrów też sami cykają, niby receptury są objęte tajemnicą i tylko właściciel robi masy lodowe/ do gofrów. Skromnie bardzo jadą jeśli chodzi o wystrój etc., obsługa w porządku, ceny jak na tamtejsze normy chyba jedne z niższych w okolicy. To chyba tyle, ale zawsze się przyda chociaż jedna pozycja od deserów w temacie.

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie napisze o tym co w moim mieście, ale że sporo jeżdżę to ogólnie na tle Polski (z tego co poznałem sam) jest jedna knajpa, która odstaje od reszty. Mam na myśli lokal Pyzata Chata w Lublinie (okolice przystanka Okopowa). W kategorii smacznie/dużo/tanio bije wszystko co znam na głowę. Zastanawiałem się ze znajomymi jak opłaca im się w ogóle ten interes. Jedyne wytłumaczenie to, że idą na ilość gości. Porcja zestaw za 13,97zł, czyli zupa+2 danie jest taka, że wstać nie można i do tego jest bardzo smaczna. Polecam wszystkim, którzy będą zwiedzać Lublin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu jak będziesz w Lublinie to zajdz to Kebab Habiby na ulicy nadbystrzykiej albo na na narutowicza 2gi. Dosc niedaleko okopowej obydwa. za !0 zł dostaniesz naprawde duzego kebaba w bułce a za 14 naprawde duze danie kebab ktorym sie mocno napchasz. Z fajnych knajpek w lublinie jest jest CHINCZYK na miasteczku akademickim niedaleko AOSu, w poblizu ul Grotgera. za 13-15 zł dostaniesz naprade duza porcje i do tego smaczna ryzu z miesem i warzywami i na przystawke dodatkowa surówke. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków-rynek-najlepsza pizza jaką jadłem.

Pizzeria "Fabryka Pizzy" trafiłem przypadkiem, bardzo dobra pizza, najlepsza jaką kiedykolwiek jadłem.

Pizza u nas w akademiku tez daje rade, (babilon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapu-Papu, Poznań,Garbary 47

 

Hamburgerownia. Genialne hamburgery, najtańszy 10 zł,najdroższy 15. Miła obsługa,ładny,schludny wystrój lokalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapu-Papu, Poznań,Garbary 47

 

Hamburgerownia. Genialne hamburgery, najtańszy 10 zł,najdroższy 15. Miła obsługa,ładny,schludny wystrój lokalu.

 

faktycznie mniam. Czegoś takiego szukam własnie. Szkoda że Poznań. Zna ktos coś takiego w Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pink Flamingo w Warszawie. Na styl amerykańskiej przydrożnej knajpy. Świetne i wielkie hamburgery, ceny okej i super oryginalny wystrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu ostatnio ze znajomym byłem w "Kociej Kołysce" - bardzo przyjemne miejsce, choć chyba niezbyt popularne. Polecam płonące drinki i Guinessa, do którego wrzuca się jakiś kieliszek z czymś tam :P Bardzo miła obsługa

Edytowane przez Eoghan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Jak już przyjechałem przed świętami to zawitałem na rynek rzeszowski. Widzę, że aktualnie trwa tu bum na knajpy typu 'napij się za 4, a przekąska za 8'. Bardzo dobrze, bardzo dobrze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustka

"Wiking"

Lokalizacja 5/6 - promenada Ustecka

Obsługa 4/6

Jedzenie 5/6

Welkość porcji 4/6

Cena jakość 5/6

 

Kawiarnia, lody, gofry przeważają - reputację mają najlepszą w Ustce, Słupsku (gdzie się w zasadzie nie spyta 'takie dobre lody' etc.), jeżeli chodzi o fast-food, z tego co sam ustaliłem - sami go robią tzn. zapiekanki są robione ręcznie, hamburgery są dobre - w każdym razie kotlety są wołowe, fajną rzeczą jest, że właściwie zrobią Ci każdego rodzaju deser - niech to nawet będzie największa głupota typu pierogi ruskie z cebulką + bita śmietana na wierzch - klient nasz pan :E (znany przypadek, potwierdzony!). Lody/ ciasta do gofrów też sami cykają, niby receptury są objęte tajemnicą i tylko właściciel robi masy lodowe/ do gofrów. Skromnie bardzo jadą jeśli chodzi o wystrój etc., obsługa w porządku, ceny jak na tamtejsze normy chyba jedne z niższych w okolicy. To chyba tyle, ale zawsze się przyda chociaż jedna pozycja od deserów w temacie.

 

aktualizacja o tematowe standardy oceniania :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków-rynek-najlepsza pizza jaką jadłem.

Pizzeria "Fabryka Pizzy" trafiłem przypadkiem, bardzo dobra pizza, najlepsza jaką kiedykolwiek jadłem.

Pizza u nas w akademiku tez daje rade, (babilon)

 

:E

 

Babilon. JEst taki akademik takze w lublinie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić włoską restaurację La Vita, która znajduje się w Sopocie, a dokładnie na Monciaku w Centrum Haffnera, w bezpośrednim sąsiedztwie klubów Czekolada i Versalka :P

 

fot-33.jpg

 

Lokalizacja 6/6 - jak już wspominałem, restauracja znajduje się na głównym placu Sopotu, około sto metrów od plaży i molo, a także praktycznie pod Multikinem, także można wybrać się na randkę najpierw do kina, a później na kolację, bądź też na odwrót, a później zabalować w jakimś klubie :D

 

Obsługa 5/6 - z reguły bardzo miła obsługa, dobrze wyszkolona, ale bez przesadnego nadęcia, jak to bywa w niektórych lokalach o powiedzmy "lepszej" reputacji. Na posiłek w godzinach największego ruchu trzeba trochę poczekać, ale jeżeli komuś się nie śpieszy, to nie powinno to stanowić problemu.

 

Jedzenie 6/6 - osobiście nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do jedzenia w tym lokalu. Może nie jestem specjalistą w dziedzinie gastronomii, ale zwyczajnie nie mogę dopatrzyć się żadnych mankamentów, a jadałem tam już wiele razy :D Jest świeże, no i przede wszystkim bardzo, ale to bardzo smaczne.

 

Wielkość porcji 5/6 - porcje są duże, może nawet trochę zbyt duże, co akurat dla mnie problemu nie stanowi żadnego, ale na przykład moja dziewczyna, czy jej koleżanki często nie zjadały wszystkiego, więc zapewne się to później marnowało, ale na pewno restauracja ma to wliczone w koszty ;)

 

Cena / jakość 5/6 - ceny na pewno nie są niskie, ale przesadnie wysokie również nie są, zwłaszcza w przełożeniu na jakość serwowanych dań. Zdaję sobie sprawę, że ceny w tym lokalu nie są na każdą polską kieszeń, ale patrząc obiektywnie, to trzeba przyznać, że na pewno nie odstraszają. Przykładowo za spaghetti zapłacimy od 25 do 29 złotych, różne dania z makaronem mieszczą się w przedziale od 28 do 33 złotych, za dania mięsne zapłacimy od 37 do około 60 złotych, natomiast dania rybne to koszt przeważnie od 40 złotych wzwyż. Tak więc obiad czy też kolacją dla dwóch osób to wydatek rzędu około 60-160 złotych, wliczając w to coś do picia ;)

 

Ogólnie atmosfera w lokalu jest bardzo przyjemna. Jest to restauracja, w której przeważa elegancja, ale w stonowanym, raczej nowoczesnym wydaniu. Na pewno nie uświadczymy tam klimatu typowej włoskiej prowincji, zresztą z pewnością nie taki był zamysł ;) Dla mnie bardzo ważna jest atmosfera, dlatego cenię sobię tą restaurację. Ogólnie oceniam ją na 5.5/6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chińskie zarcie A-Dong, Gdansk Zaspa i Gdynia za Urzędem Miasta. Naprawde wielkie porcje, menu obszerne. Dowożą :)

Gdansk, Heweliusza 11 - New Kansai Sushi Bar. Nie za drogo i całkiem smacznie (polecam zestaw Samurai z pikantnym tuńczykiem, szkoda ze osobno nie moglem go kupic)

Sopot, tuż przy monciaku - Cafe Zascianek. Przytulne miejsce na uboczu Monte Cassino, tanie, kameralne i spokojne.

 

Jak będę miał więcej czasu to opisze dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...