Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartosz92

Project R3qui3m - watercooling GTX480 SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Daje znac ze zyje;) W zwiazku z praca sezonowa nie bylo czasu na montaz czy prowadzenie tematu, napisze tylko ze w ubiegly weekend poskladalem calosc; 2 godziny po zlozeniu sprzetu puscila uszczelka na bloku sb i nakapalo plynu na gtxa, oprocz tego pojawilo sie przepiecie przy kontrolerze obrotow i.. karta jedzie do serwisu, rzuca artefaktami:< jutro wrzuce kilka zdjec ze zlozonej platformy; ogolnie rewelacja, wszystkim polecam chlodzenie plynem, temperatura cieczy to 31-34*C (26*C w pokoju), karty pod obciazeniem (msi kombustor) z >90*C spadly na ~45*C:) pelnia szczescia bedzie jak drugi gtx do mnie wroci i znow zloze calosc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się backplate na GTXy,niekoniecznie od EK.

Myślałeś o tym?

 

Dziwne że przez pierwszy dzień testów nie zabezpieczyłeś ręcznikami papierowymi

miejsc poniżej bloków i złączek.

Wtedy najmniejszy nawet wyciek jest od razu zauważalny,nawet jedna kropla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, backplate beda, jednak najpierw musze wiedziec, czy karta bedzie dzialac. Ech reczniki byly przez godzine, skoro chodzilo, to nie myslalem, ze po kolejnej godzinie nagle cos sie sypnie.. jednak po opisie zdarzenia serwisy jednomyslnie pisaly, ze to nie plyn spowodowal uszkodzenie ( kapal w poblizu zlacza pcie), a przepiecie spowodowane uszkodzonym kontrolerem obrotow Scythe (on padl pierwszy).. jednak nie jestem w stanie zaglebiac sie w problem po fizyce na poziomie licealnym, chociaz z maturki przyszlo 78%:P w skrocie napisze tylko, ze przez wlasna glupote podlaczylem wentylator do kontrolera nie wylaczajac komputera no i komputer w tym momencie sie wylaczyl. Nie wstawal przez 10min. Wowczas w momencie nacisniecia przycisku POWER zobaczylem blysk przy wtyczce 8pin gtxa, byl swad spalenizny i komp znow sie wylaczyl, od tej chwili karta sypie artefakty, a sekcja zasilania osiaga przy bloku wodnym ~78*C..

 

Jutro beda zdjecia, puki co dzieki ELDER za kontruktywne uwagi na etapie montazu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejna Phobie 1080 :) Zgrabnie ci to wychodzi, czekam na zdjęcia z pokazem umieszczenia chłodnicy i poprowadzenia węzy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze phobya nova robi kariere, w sumei to nie ma sie co dziwic bo jak na swoje wymiary to jest bardzo tania i bardzo wydajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę wentylatory AAB - co o nich sądzisz?

Sam właśnie otrzymałem paczkę z 9 takimi (promocja w Saturnie była - 9,10 zł za sztukę :E) i, ku mojemu zaskoczeniu, jak na tą cenę są ciche :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy termin szlag trafil, moja karta pamieci cos swiruje, robie zdjecia, sa widoczne w aparacie, a komputer ich nie widzi, dopiero program do odzyskiwania pomaga, ale niektore z nich nie sa cale.. do tego dostalem dzisiaj info, ze w gtxie wymienili pamieci, uklad zasilania, gpu i dalej nie chodzi, technicy nie wiedza dlaczego, podejrzewaja uszkodzenie sciezek :< ale nie odpuszcze sobie drugiego gtxa skoro juz mam blok:P

 

phobya spisuje sie swietnie, chociaz nie mam porownania, mialem wczesniej ledwie 2 120mm chlodnice..

 

wentylatory aab pozytywnie mnie zaskoczyly, naleza do 1 z najtanszych, a sa wlasciwie bezglosne, przejscie na lc to naprawde mila odmiana po stockowych 3gtx 260 czy 2x gtx 480.. slychac jedynie przyjemne brzeczenie pompki;)

 

ponizej zdjecia po ciemku, plyn wciaz clear/blue zamiast candy red. zdjecia w swietle dziennym beda jak kupie drugiego gtxa i zamontuje pompke, rez i chlodnice w obudowie, bo na razie stoja "obok":E enjoy!

 

 

2cdcuw1.jpg

 

j0dzio.jpg

 

1z3uhxf.jpg

 

 

sq5og7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz,robisz to na co nie starczyło mi odwagi(jakos caly czas mam obawy przed wodowaniem),czyli na zwodowanie dwoch 480-uwielbiam 480-miedzy innymi za to,ze przez wielu sa uwazane za kiepskie karty-a tak naprawde to sa potworki :)

 

zwodowane 480 w sli-tego tak naprawde po cichu chcialem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówia, ze nigdy nie jest za pozno;) fajna sprawa z tym chlodzeniem, czlowiek przyzwyczaja sie do suszarek podczas grania, a tu nagle wszechogarniajaca cisza:E no ale sa tez minusy, jak 1 uwalony gtx:( skladanie to zabawa dla cierpliwych, a ze ja cierpliwy nie jestem, to cos musialem uwalic;) w sumie tak patrze na te zdjecia i nie wiem, czy zmieniac barwe z clear/blue na candy red.. w dzien troche slabo to wyglada, bo nie widac tego niebieskiego, ale wieczorem jest nawet ladnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz wybrnąłeś z problemów z GTX480 i masz wreszcie SLI

by konkretnie przetestować wydajność chłodnicy Phobya 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki comeback po 6 latach.

W latach 2008-2011 składałem na łamach tego forum coraz mocniejszy zestaw w oparciu o LGA775: świetny procesor Intel Core2Quad Q9550 - jeszcze z rewizji C1, flagowa płyta na chipsecie Nvidii (cholerny nForce 780i sli! Nvidia próbowała budować chipsety!) Asus Striker II Formula, 3 karty GTX 260 w sli (tak, Crysis szedł na full detalach~), które zastąpiły 3xGTX480. Wiecie, co znaczy mieć ciepło w pokoju? W niniejszym wątku składałem chłodzenie cieczą, wodowałem wszystko, nawet udało mi się spalić jednego gtx 480, gdzieś na tym forum przeczytalem, ze świetnym pomyslem jest połączyć dwie karty dwiema złączkami ALI g1/4. I tak płyn przeleciał przez tylko jedną ze złączek, zupełnie omijając blok pierwszej karty. To dopiero życiowe doświadczenie, te karty były cholersko drogie, żaden serwis nie naprawił mojej sztuki, ostatecznie pochowałem ją do pudełka.

Od pewnego czasu zajmuję się modelowaniem 3D konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W ramach pisania pracy magisterskiej wymyśliłem sobie temat, w którym użyję nowatorskiego sposobu, jakim dla nas, branży budowlanej jest obecnie BIM, postanowiłem zamodelować dwa wieżowce o różnych konstrukcjach stalowych, przeanalizować zachowanie obu, także pod kątem kosztu wykonania i harmonogramu pracy. Na koniec wymyśliłem sobie wizualizacje moich modeli w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 4. Fajnie, ale nie wyobrażałem sobie jakich mocy obliczeniowych potrzebuję. Modele konstrukcji przygotowałem w programie Autodesk Robot Structural Analysis. Czas obliczeń mes na Q9550 - 7h20min. Do weryfikacji mam przeszło 16 tysięcy prętów, masa konstrukcji stalowej opiewa na 38 tys. ton, zanim ostatecznie dobiorę przekroje i rozwiązania statyki model zostanie przeliczony jeszcze co najmniej 104 razy (2 wieżowce, 52 piętra). Pomyślałem sobie, że chyba przyszedł czas na zmiany. I tak dowiedziałem się na czym konkretnie opiera się solver moich obliczeń, jak korzysta z rdzeni i z taktowania. Do tego założony budżet.. No i wybrałem.

 

Intel I7 7800X

MSI X299 Gaming Pro Carbon AC

2x8GB Corsair Vengeance LPX 3200MHz

2x SSD Sandisk z odczytem 550MB/s połączone w RAID 0

blok wodny typu Monoblock X299 MSI firmy EK Waterblocks

nowe przeźroczyste węże 10/16mm

płyn premium coolant od Mayhems, kolor Pastel Green UV

 

 

Zostawiłem budę, jednego gtx 970, zasilacz Chiefteca, pompkę d5 vario i chłodnicę Phobya g-changer 1080 z 9 wentylatorami 120mm. Uzupełnię ten wątek o zdjęcia w kolejnych dniach, bo mi samemu przyjemnie było tu wracać na przestrzeni lat i patrzeć na dawne dokonania.

Tak, cieszę się, że AMD znów ma czym konkurować, pewnie miałbym więcej rdzeni w tych pieniądach, lecz Intel ma lepszą optymalizację w systemach MES z którymi pracuję, i wysoko ceni sobie taktowanie.

Procesor na razie nie będzie poddany delidowi, potrzebuję go tutaj do pracy przez całą dobę.

 

Pozdrawiam! ;)

aaa.jpg

20170810_224955.jpg

20170810_225104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok Q9550->7800X kosmiczny,

do tego sensowny ekonomicznie bo 8-core i 10-core już tak się nie kręcą z LC (może na LN2 tak idą ale to nie do pracy a bicia rekordów)

a ceny S-X 8/10-core zabijają.

Jak temp sekcji zasilania CPU przy tym OC po godzinie stresu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok Q9550->7800X kosmiczny,

do tego sensowny ekonomicznie bo 8-core i 10-core już tak się nie kręcą z LC (może na LN2 tak idą ale to nie do pracy a bicia rekordów)

a ceny S-X 8/10-core zabijają.

Jak temp sekcji zasilania CPU przy tym OC po godzinie stresu ?

 

 

ELDER jesteś dla mnie guru jeśli chodzi o dopracowane systemy LC, gratuluję Ci wyczucia :)

 

Dzisiaj zacząłem opracowanie symulacji wiatrem, 100% multi-threading dla procesora. Zmniejszyłem taktowanie do 4.8GHz, po 4 godzinach na 4.9Ghz sie zawiesił, a nie mogę teraz za bardzo grzebać przy napięciach. Poniżej załączam dane z HWMonitor:

0O1iwgT.png

 

CXaci3E.png

Jest moc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym widzieć więcej dopracowanych bezkompromisowo systemów LC w obecnie powstających projektach

a zwykle widzę modę na azjatyckie oczojebne RGB gdzie się da,

tak "modding i LC" teraz wygląda...ale nie o tym temat.

 

Sekcja zasilania procka jakoś wściekle się nie grzeje przy intensywnym obciążeniu tak wysoko taktowanego CPU

ale to bym termoparą typu K/miernikiem obadał dla pewności po obydwu stronach laminatu

za to procek bez delidu,CLU nie zejdzie do niższych temperatur.

 

Chyba ze chłodziarkę akwariową Hailea Titan dodasz w loop :E

 

BTW

Jaki blok wodny masz na CPU i jaką pastę termo tam aplikowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem nabyć Vapochilla, dzisiaj są generalnie niedostępne. Kiedy wreszcie będę mieć urlop to poddam delidowi, bo 7800x ma potencjał do OC, z glutem łapie Turbo 5,14 Ghz na 6 rdzeniach.

Tak, słyszałem o problemach z sekcją zasilania, ale jest też gwarancja, nie będę się tym na razie przejmować.

Używam do chłodzenia CPU Monoblocka EK z dołączoną do niego pastą EK. Prawdopodobnym jest, że dając lepszą pastę osiągnąłbym bez delida stabilne 24/7 taktowanie 4.9GHz, jednocześnie sam delid kosztuje mniej, niż topowa pasta i wpłynąłby na OC znaczniej.

 

Co do ledów.. szczerbaty.gif każdy ma jakiś fetysz. Ja wybrałem takie połączenie, marzy mi się za jakiś czas odtworzyć projekt LC usera l3p z forum guru3d pt. l3p d3sk wink.gif

Dn5YW2q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...się wyjaśniło,masz monoblok który chłodzi oprócz CPU sekcję zasilania proca.

Dlatego nie ma tam piekła.

RGB na mobo u mnie ma funkcję OFF która wyjątkowo mi pasuje i użyłem jej w pierwszej kolejności :lol2:

 

Zdecydowanie delid CPU+CLU jeśli już idziesz w stabilne 4.9GHz do pracy z takim softem.

Gdyby ten soft śmigał na GPU jak Solidworks dopiero miał byś progress,

Solidworks na TitanXp po wprowadzeniu nowych sterów wywalił staty niemal dwukrotnie w górę.

Czym nvidia deko strzeliła sobie w stopę (Quadro vs TitanXp)

http://pclab.pl/news75080.html

 

Tak z kociej ciekawości,jaka temp płynu w loop przy long term stress przy tym potworze chłodnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że od godziny ustalam odpowiedź na pytanie, dlaczego Robot, Tekla Structures, Bentley Microstation nie używają gpgpu do obliczeń. No i okazuje się, że Nvidia od niedawna we współpracy z naukowcami opracowuje solvery (Sparse, Skyline, Gauss-Cholesky) obliczeń. Sporym problemem jest prowadzić obliczenia rozproszone wychodząc z założenia, że przekładamy schemat statyczny na macierze rozwiązywane iteracyjnie, o ile wiem, po jednej stronie macierz odzwierciedla nośność konstrukcji, po drugiej stronie jest macierz obciążeń, wszystko iteracyjnie. Dziś dowiedziałem się, że Nvidia udostępnia na swojej stronie analogiczne silniki obliczeniowe pracujące na GPU, że da się przyspieszyć kilkukrotnie w stosunku do CPU. Brakuje mi wiedzy, jak mógłbym zaimplementować silnik obliczeniowy Nvidii do programu Autodesk Robot. Myślę, że to kwestia czasu. Na razie jeśli chodzi o obliczenia statyczno-wytrzymałościowe, zarówno Autodesk Robot, Tekla Structures czy Bentley Microstation używają tych samych solverów bazujących na CPU. Może to ulec zmianie już wkrótce.

 

Co do zastosowania GPU w sofcie, to modele z Robota eksportuje do programu Revit, a tam to już jest zabawa, można podpiąć 3dsMaxa czy silniki graficzne typu Unreal Engine, Cryengine i karta dostaje prace przy wizualizacjach, "spacerach po modelach".

 

Co do chłodnicy, wentylatory na 800obr/min w pokoju mam 24 stopnie, temperatura płynu 30.1, deltaT=6,1*C. Przed chwilą zamówiłem MO-RA3 PRO i jeszcze trochę płynu. Phobya kilka dni temu wykapała kilka kropel płynu, potencjalne miejsce uszkodzenia wypełniłem uszczelniaczem epoksydowym, ale w razie awarii nie mogę zostać bez komputera. Sam jeszcze nie widziałem loopa z Phobya 1080 i MO-RA3, prawdopodobnie będzie to rozwiązanie wieczyste, pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 rpm fans,temperatura płynu 30.1, deltaT=6,1*C.

Ładny wynik,cicho i chłodno...deltaT 7*C wypadła u mnie w SLI1080/six core i7 OC w rigu z poborem mocy 600W

przy dwu chłodnicach 560mm +NB Eloop 140mm PWN 1000rpm.

 

 

Wszystko pięknie ale Scooby i tak by się z nas podśmiewał

bo podłączył workstation do kranu w łazience i zasilił swoje LC wodą o temperaturze 8*C zimą a 14*C latem.

Takie tempy ma woda w wodociągach,w klasycznym LC nigdy takich nie mamy.

 

Psu na budę nasze potwory z gigantycznymi chłodnicami

bo Scooby przy kompie który 960W żre i flow 50 litrów/h ustawionym dla loop miał 45-50*C na CPU 4.66 Ghz przy 1,45V i GPU.

Komp bezgłośny,LC bez chłodnic i wentylatorów...nikt na forum nigdy takiego projektu nie powtórzył

Dokładne info tutaj:

http://forum.purepc.pl/topic/333180-chlodzenie-biezaca-woda/page-5?do=findComment&comment=3636658

 

Phobya 1080 i MO-RA3 pasywnie...w maximum stress raczej nie.

Wszystkie chłodnice LC mają tą samą przypadłość,bardzo nie lubią braku nawiewu czy bardzo niskich rpm wentylatorów

i kumulują ciepło przy długotrwałym stresie.

Miałem układ 480+560+560 rad i long stress test przy 725W poboru mocy kompa i wyłączonych wentylatorach

dawał po dłuższym czasie płyn w loop podgrzany do 46*C.

 

Oczywiście trwało to długo zanim podbiło temp płynu w loop tak wysoko

ale układ kumulował ciepło w stresie i tak to się kończyło.

Bez nawiewu na chłodnice lipa.

Włączenie wentylatorów na zaledwie 800rpm drastycznie zbijało temp płynu w loop.

 

Tak to wyglądało.

480mm inside

2x560mm outside.

 

 

 

p10805478arn9.jpg

 

p1080055u8q7n.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cd.

Wrzuciłem do układu drugą pompkę i rozdzieliłem układ na dwa następujące:

1) Chłodnica -> Res XPSC 5,25" -> Pompa Laing -> Monoblock X299 -> Chłodnica2) Chłodnica -> Res typ Tank 250ml -> Pompa Alphacool VPP655 -> Blok GTXa -> chłodnica

Pompki na najwyższym 5 biegu+wentylatory 50%. Według obserwacji po odseparowaniu układów i dołożeniu pompki VPP655 temperatura na karcie graficznej spadła z 60*C do 36*C pod obciążeniem. Temperatura i7 7820X spadła może o 2-3 stopnie.

Wrzucam link do filmiku "na szybko" wink.gifMój YOUTUBE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...