Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camello

Zamazanie ruchomego obiektu na filmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajdzie się ktoś tak dobry w temacie żeby napisać mi krok po kroku jak zamazać (ocenzurować) twarz na filmie? Dodam że twarz jest ruchoma , więc stały punkt zamazany na filmie odpada, zamazanie musi się przesuwać wraz z ruchem obiektu na filmie.

Przetrzepałem chyba całe google i jedynie co znajduje to rady związane z programem Sony Vegas i dotyczy stałych obiektów. Ale Sony Vegas odpada bo nie mam kasy na ten program, jedyny program w pełnej wersji jakim dysponuje to Cyber Link power Director 8.

Klatka po klatce też odpada no chyba że nie będzie wyjścia.

 

 

PS.

Rady typu ''w programie tym i tym to zrobisz'' proszę sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wredny: trochę myślenia - vegas trial z oficjalnej strony - motion 2D tracking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wredny: trochę myślenia - vegas trial z oficjalnej strony - motion 2D tracking.

A skąd ja moge wiedzieć że wersja trial pozwoli mi na to co ja chce zrobić. Napracuje się wszystko zrobie , a na kjoncu wywali mi info wykup wersje PRO żeby zapisać tak duży plik, albo na moim filmie będzie jakiś znak wodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje trial Sony i Adobe to wersje pełne ograniczone czasowo i nie będzie żadnych anomalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oby na pewno wersja trial mi na to pozwoli co chce wykonać? Z tego co czytam w sieci to wersja trial nie ma właśnie tego narzędzia która będzie mi potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ciężko pobrać i spróbować ?

Tak, ciężko. Po to się zakłada temat na forum żeby odpowiadali ludzie z wiedzą ,także daruj sobie komentarze.

Nie każdy ma super szybkiego neta bez limitów,żeby pobierać co popadnie i sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiere i vegas w trialu tego nie zrobia

 

canopus edius dziala przez 30 dni full opcja, tam jest filtr ala maska i mozliwosc zblurowania po klatkach kluczowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nerwów, i bez przesady, @thantor i @T_G, podali Ci bardzo proste rozwiązanie, z którego bez żadnych zobowiązań możesz skorzystać.

przykład - jeśli masz windows7 64bit - http://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=after_effects , wersja trial jest 100% darmowa na 30 dni, legalnie, ale nie możesz na niej zarabiać.

Rzecz która rozwiąże twój problem to wspomniany już "tracking" polega on na "śledzeniu" danego obszaru pikseli, a następnie tworzy on "mapę" ruchu tych pikseli.

Na YT znajdziesz mnóstwo tutoriali dotyczących trackingu, np. http://www.youtube.com/watch?v=z-zDnSZ0onI, musisz znaleźć na twarzy wyróżniający się element, np. oko, i robisz to co facet z obrazkiem.

Otrzymane informacje dotyczące ruchu pixeli (klucze), umieszczasz w pozycji obiektu np. layer>new>adjustment layer. wielkość warstwy dopasowujesz do twarzy, na pierwszej klatce ustawiasz obiekt na twarzy, nakładasz szybki guassian blur.

Później composition>makemovie, tam ustalasz kodeki audio i video jakie ci pasują i redner. gotowe.

Jeśli masz 32bitowy system znaleźć triala after effectsa cs4, . Każdy trial jest legalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nerwów, i bez przesady, @thantor i @T_G, podali Ci bardzo proste rozwiązanie, z którego bez żadnych zobowiązań możesz skorzystać.

Jak @thantor podał mi rozwiązanie jak nic nie zrobię tego co chce w SV w wersji trial, no ale mniejsza z tym, przejdźmy do konkretów.

 

To mam uzyć canopus edius czy after effectsa cs4 bo nie wiem co ściągać. Ten co Ty wspomniałeś całkiem obiecująco się zanosi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie adobe nie ma wersji cs4, jest tylko cs5.5 i tylko 64 bit dlatego komp ma znaczenie (system), oczywiście możesz szukać na warezach ale linków tutaj nie podajemy.

Możesz użyć canopus edius albo aftera, co wolisz oba to triale, conopusa nie używałem, nie wiem, podałem sposób do aftera, ale jest wiele dróg.

Użyj google do szukania tutka (videocopilot.net , creativecow.net) Wiem że do aftera jest tego cała masa. Czyli wędkę już masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

canopus edius ma male wymagania sprzetowe, przez 30 dni wszystko w nim dziala, jest specjalny filtr do tego co chcesz zrobic a jak dasz wyszukiwanie na vimeo to po polsku tutorial znajdziesz dokladnie z tym o co ci chodzi

 

wszystkie programy adoba w wersji trial sa ograniczone, dajcie juz z tym spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobieram Canopus Edius w wersji 5.12. z moim super szybkim netem będzie za około 4 godziny. Zobaczymy co za pomocą tego programu wymodzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak skoro masz taki słaby net, to nie polecam aftera waży ponad 1gb.

 

Jednak żeby sprostować :

 

"Trial limitations

Some third-party plug-ins, such as Imagineer Systems mocha and mocha shape, Foundry Keylight, CycoreFX, Synthetic Aperture Color Finesse LE, fnord ProEXR, and Digieffects FreeForm, are not included in the trial version of After Effects."

 

Tracking można robić za pomocą Mocha, ale nie trzeba, Trial nie ma niektórych pluginów, i niektórych kodeków, żadna z tych rzeczy nie wyklucza trackingu. http://kb2.adobe.com/cps/195/tn_19549.html , wiec brak wszelkiego rodzaju dodatków ( fonty, szablony, presety, itp ), które po wpisaniu klucza są dostępne. Motion tracker nie jest dodatkiem. Zresztą to brak logiki by był, jak przetestować program do compositingu bez trackera, to jakby trial fotoshopa pędzla nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak skoro masz taki słaby net, to nie polecam aftera waży ponad 1gb.

Wiesz to nie jest coś co by mnie zniechęciło , zawsze moge sobie pobieranie załączyć na noc, ważne żeby program się sprawdził i żeby pobieranie nie poszło na marne.

Co do triala no to muszą być jakieś limity, w końcu zmusza to do wykupienia pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko:) to chyba nawet lepiej @T_G pisał o jakimś pluginie do trackowania, dostarczonym do Canopus. W afterze tracker, jest "ręczny" trzeba się czasem nagimnastykować żeby złapać piksele. Więc może będzie Ci nawet łatwiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limity w afterze sa jeszcze z innej bajki, mniej kodekow, presetow i mozliwosci exportu, nie biezcie tylko glownego modulu pod uwage

 

rejestrujac sie na canopus.com mozna pobrac wersje 6.02 ediusa, z piatka bym sie nie bawil, ma sporo bledow, jesli juz to 5.5, natomiast w 6.02 na pewno bedzie szybciej i latwiej , program ma kolo 200 mega o ile pamietam wiec szybko poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojoj szkoda że wczesniej tego nie wiedziałem, bo już się pobrała połowa z ponad 600MB tej wersji 5.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad pobierasz ale na canopusie wisi ostatnia wersja zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad pobierasz ale na canopusie wisi ostatnia wersja zawsze

Z jakiegoś warezu :E

 

PS.

A ta wersja trial na stronie producenta to jest jakaś okrojona?

Bo piszesz że zajmuje około 200MB a tu na tym smiesznym jakimś warezie też jest ta wersja i waży około 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oryginalnej plycie sa dodatkowe pluginy i jakies smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już Ediusa, ale czy mógłbyś mnie trochę nakierować co i jak. Bo dwa dni się pobierało, teraz trzy dni będe opanowywał podstawy poruszania się po menu tego programu następne trzy dni będe coś próbował sklecić i za miesiąc skończe, a w sieci nie za bardzo z poradnikami do tego programu.

 

Na razie znalazłem taki tutek http://www.youtube.com/watch?v=Nsv_LIZc4Ic i walcze póki co

 

Jak na razie to nawet nie moge znaleźć tej zakładki z effectami tak jak to na tym filmiku jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat nie montuje zadnego kompa z ediusem, zobacz czy w menu gdzie jest wybor okien ktore masz na pulpicie nie mozesz zaznaczyc "video filters" albo "effects"

 

ten tutorial to chyba akurat to co potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jeszcze posprawdzam, ale godzine przesledziłem wszystkie opcje i jedynie co było to Palette Effect , i był ptaszek przy tym ale nic więcej z efectami nie znalazłem.

Poszukam jeszcze zaraz tego video filters.

 

PS.

Tą strone co mi podałeś canopus.com to przekierowuje na tą strone http://www.grassvalley.com/ na której już się zarejestrowałem , to jest w ogóle dobra strona żeby pobrać tą nowszą wersję? Bo ja na razie mam tą wersje 5.11 i może dlatego się różni od tej wersji z tutka.

 

Tak to u mnie wygląda. Musiałem zdjęcie robić , bo każdy program do screenow w 3D wyłapywał tylko video a samego programu już nie.

post-229043-130722760206_thumb.jpg

 

EDIT:

Ok, pobiera się z tej strony wersją :

EDIUS 6 NLE Software Demo

Released: 2011-02-14

Size: 329.7 MB

Także zobaczymy co przyniesie ta nowsza wersja.

 

Edit.

No i z tą najnowaszą wersją, to samo, nie widze tu nic związanego z filtrami ani z efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz wiekszosc okien pozamykane, otworz okno bin i zobacz czy bedzie mialo zakladki jakies, moze to zalezy od uzytej rozdzielczosci ?

 

na tym drugim forum gdzie zapytales moze szybciej ci podpowiedza dokladnie bo tam siedza na ediusie chlopaki non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...