Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camello

Babka piaskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Babka Piaskowa

 

Składniki:

4 jajka

1 szklanka cukru

1 szklanka mąki pszennej

¾ szklanki mąki ziemniaczanej

1 kostka margaryny- rozpuszczona i ostudzona

1½ łyżeczki proszku do pieczenia

aromat waniliowy/ cukier waniliowy

2 łyżki kakao

 

Wykonanie:

Jajka utrzeć/zmiksować z cukrem. Następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem oraz rozpuszczoną i przestudzoną margarynę. Na koniec aromat waniliowy. Zmiksować/ wymieszać. Do ½ części ciasta dodać kakao, zmiksować. Do formy keksowej lub babkowej wysmarowanej tłuszczem dodawać po garści na przemian, raz ciasto jasne,raz ciemne. Po zapełnieniu formy energicznym ruchem uderzyć dnem formy o stół w celu pozbycia się powietrza. Ciasto wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, piec przez godzinę,lecz po 45 minutach zacząć już sprawdzać czy nie jest dobre. Ja sprawdzam naciskając lekko górę ciasta i jeżeli sprężyście odbija to ciasto jest gotowe (każdy ma swoje metody). Wyciągnąć babkę z piekarnika i poczekać aż ostygnie. Po ostygnięciu wyjąć z formy i nałożyć polewę.

Oczywiście można dodać kakao do całości wtedy cała babka będzie kakaowa, lub możemy w ogóle nie dodawać kakao wtedy nam wyjdzie cała jasna babka, jeżeli robimy jasną babkę to posypujemy na końcu cukrem pudrem. :)

post-229043-130712612869_thumb.jpg

post-229043-13071261366_thumb.jpg

post-229043-130712614604_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że coś autorskiego zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że coś autorskiego zobaczę

Przepis właśnie jest z sieci, ale wykonanie moje :P A że na prawdę jest dobry przepis i dobra baba z tego wyszła, więc dlatego zamieściłem. ;)

 

PS.

Trochę jednak zmieniłem przepis, bo w oryginale jest żeby do 1/3 dodać kakao i żeby lać najpierw białe, a później ciemne ciasto, a ja podzieliłem po połowie i nakładam ciasto na przemian tak jak mazurka. Niby nic ale zawsze coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...