Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yedi

Lista HD6950 modowalnych do HD6970

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o wypowiadanie się ludzików którym udało się zmodować swoje HD6950 na HD6970 lub udało im się odblokować jednostki cieniujące i teskturujące

 

Wygląda na to że karty wyprodukowane po 15.03.2011 nie modują się WCALE !!

 

UWAGA .. w większości nowych kart z tej listy niżej można odblokować jednostki , niemniej jednak sam mod na hd6970 nie działa bo jest blokada na rdzeniu (840 MHz) a HD6970 potrzebuje 880 MHz i wyższego napięcia.

 

Aktualnie zaleca się TYLKO odblokować jednostki, a rdzeń i pamięci kręcić już indywidualnie ..

 

 

Proszę nie być zdziwionym jeśli na obu listach będą te same modele kart , po prostu jedne sztuki się modują (nadal) a zazwyczaj te nowsze już nie ..

 

 

Proszę o podawanie dokładnego modelu i/lub linka gdzie kupiliście kartę (jeśli to sklep netowy)

 

Grafy które można ZMODOWAĆ:

 

1. HIS 2GB (1 potwierdzenie)

2. Powercolor 2GB

3. MSI TFIII

4. Sapphire referent 2GB

5. Asus EAH6950/2DI2S/2GD5 (3 potwierdzenia)

6. Asus Direct Cu II 1GB (2 potwierdzenia) rev 1.0

7. XFX 2GB cnfc v1 referent (1 potwierdzenie)

 

Grafy których NIE można ZMODOWAĆ:

 

1. Asus Direct Cu II 1GB (1 potwierdzenie)

2. MSI TFII

3. XFX XXX OC

4. Sapphire

5. Vertex 2GB

6. Sapphire 2GB p/n: 11188-00-40R (1 potwierdzenie) o ta

7. His 2GB nowa revizja (1 potwierdzenie)

8. MSI 6950 TFIII (1 potwierdzenie)

 

Będę sukcesywnie dodawał grafy w 1 poście i uaktualniał listę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 6950 1GB niereferent - marne próby unlocka jednostek cieniujących i teksturujących, a biosu nie zmieniałem, bo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus DCUII 1 GB, próba odblokowania shaderów nieudana, biosu również nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Polceam mojego Radeona 6950 HIS 2 GB referent. Wgrany PEŁNY bios od 6970 od lutego śmiga jak burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem odblokować mojego Gigabyte - nie udało się. Sflashowałem Bios WinFlashem, pisze że operacja przebiegła pomyślnie i w tym samym momencie ekran się wiesza - pomaga tylko reset przez przycisk.

 

U mnie karta się nie zmodowała, nie ma dual biosu i działa - wgrałem stanadrodowy bios. Karta kupowana w Sferisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi "znajomy" pisał, że jeśli chcę zmodować kartę to tylko referenta 2Gb i chyba miał rację.. Mimo wszystko zdam relację z "odblokowania" MSI 6950 twin frozr III PE OC :E

BuShMaN, pytanko do Ciebie co zrobić jak się karta nie zmoduje a nie ma dualbiosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi "znajomy" pisał, że jeśli chcę zmodować kartę to tylko referenta 2Gb i chyba miał rację.. Mimo wszystko zdam relację z "odblokowania" MSI 6950 twin frozr III PE OC :E

BuShMaN, pytanko do Ciebie co zrobić jak się karta nie zmoduje a nie ma dualbiosu?

 

Spróbuj tylko odblokować jednostki ..

 

Panowie .. bardzo proszę poraz kolejny o podawanie dokładnie modeli i/lub linka gdzie kupiliście kartę (jeśli to sklep netowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus EAH6950 2DIS2GD (Referent) zarówno odblokowanie schaderow jak i bios od 6970 współpracuje pierwsza klasa ,

 

jest Info czy 6950 DCII 2GB ktos na necie zmodowal w revizji B2 ? (moze sa jakies nowe myki na odblokowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę z mojej strony "Asus EAH6950 2DIS2GD" śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Direct Cu II 1GB Rev. 1.0 - odblokowane dodatkowe jednostki z powodzeniem.Chodzi po modzie bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się zmodować referenta 2GB od MSI. Odblokowałem tylko shadery (zmodyfikowałem oryginalny bios karty), częstotliwości GPU i pamięci podnoszę programowo w razie potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy HIS Radeon 2GB się już nie moduje , zablokowali tą możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xfx 6950 2gb cnfc v1 referant

 

i to dosc ladnie sie odblokowuje i taktuje

 

ale pewnie juz nie ma tej rewizji dawno dostepnej bo kupowalem w lutym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tan temat warto by było podpiąć póki nie minie szał na modowanie tych kart. Szczególnie z uwagi na fakt, że powszechnie widać ludzi polecających wersję Sapphire jako modowalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież DC2 i Direct Cu II to ta sama karta.

 

Dokładnie ... ale są przypadki u nas że jednym się ta sama karta moduje a drugim nie .. to co mam z tym zrobić ??

 

Później pomyślę żeby zrobić jakiś licznik przy modelach kart , o ile ludzie w końcu zaczną podawać modele a nie samego producenta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus 6950 Direct Cu II 1 GB jest z Rev. 1.0 z pażdziernika 2010.A więc raczej z początku produkcji.Odblokował się bez problemu.Może potem były nowsze rewizje które się nie odblokowują.Jeśli komuś nie odblokowuje się taka karta to niech poda rewizję jaką posiada.Będzie wiadomo jakiej szukać :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

[EAH6950/2DI2S/2GD5] odblokowany bez problemy , stabilny temp nie przekracza 80 C w max stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w ten czwartek :) w ESC.PL na pudelku pisze

Serial No: ACC0YZ328991

Part No 90-C3CHD0-SQUAY0YZ

15g00023990 e1257u-c gb eah6950/2di2s/1gd5 ga r1.0 l1//partition

więcej cyferek nie znalazłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem pod koniec grudnia (czyli pierwsza partia) referenta sapphire 2GB, karta bez problemu sie odblokowala na pelny bios 6970, przyrost mocy jakies 10-12%. W zaleznosci od gier przelaczam sobie miedzy biosami. Te pierwsze referenty beda sie lepiej sprzedawaly od niereferentow :) Pierwsze referenty sa wyposażone w lepszą sekcje zasilania (byly przez to tez drozsze)

 

http://pclab.pl/news44336.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam zamiar kupić za miesiąc Asus dc2, mam nadzieję że się zmoduje, bo jak nie to będę zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...