Skocz do zawartości
BuShMaN

Poradnik podkręcania : Socket AM3 ...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

 

EDIT: poszedł na 3.8GHz. Więcej nie próbuje.

OCCT na 5 min: zamknięta obudowa 66C ( chyba trochę dużo :/ )

OCCT na 5 min: otwarta (przeważnie przy otwartej gram) obudowa 61C ( chyba w miarę ok, biorąc uwagęże tj MAX to 83 stopnie. ) Temperatury mierzone Core Tempem. Co o nich myślisz? Zostawić jak jest czy zjechać trochę? Żadnych BSOD'ów nie było, a temperatura przestawała rosnąć już w 3 minucie, więc chyba niema sensu dłużej katować.

 

W załącznikach screeny z occt.

 

Próbowałem na 3.9, ale 0cct już wyrzucił w 2 min error'a. Pewnie jak bym sobie troszkę podbił napięcie, to by puścił ale olać to...

 

Teraz Skyrim chodzi ewidentnie lepiej, w F1 2013 minimalny fps zwiększył się o 4, za to mój ukochany wiedźmin 2 strasznie słabo chodzi, a wykorzystanie cpu tylko 20%... Ale możliwe że to przez sterowniki, bo dawno go nie odpalałem. Raczej OC takich cyrków by chyba nie spowodowało?

post-246602-138218614676_thumb.png

post-246602-138218615315_thumb.png

post-246602-138218616098_thumb.png

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy ta płyta nadaje się do podkręcania? Wstyd się przyznać ale nie wiem ile ona ma faz zasilania... Na oko sekcja nie wygląda zbyt potężnie.

Do podkręcania 4-rdzeniowych CPU wystarczy.

 

Chciałbym go podkręcić możliwie bez podnoszenia napięcia.

Na boxie i tak nie ma co szaleć z napięciem.

 

( chyba w miarę ok, biorąc uwagęże tj MAX to 83 stopnie. )

Max dla 965 to 62 stopnie:

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=617&f1=&f2=&f3=3400&f4=&f5=AM3&f6=&f7=&f8=&f9=4000&f10=False&f11=&f12=True

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania 4-rdzeniowych CPU wystarczy.

 

 

Na boxie i tak nie ma co szaleć z napięciem.

 

 

Max dla 965 to 62 stopnie:

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=617&f1=&f2=&f3=3400&f4=&f5=AM3&f6=&f7=&f8=&f9=4000&f10=False&f11=&f12=True

 

Jak myślisz mogę go zostawić tak? W occt wyszło co prawda 61, ale przy graniu albo 3dMark11 temperatura to około 53 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz zostawić jak w OCCT masz 61 - w grach 55-58 (tych cpu lubiących) nie powinno przekraczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Skyrim chodzi ewidentnie lepiej, w F1 2013 minimalny fps zwiększył się o 4, za to mój ukochany wiedźmin 2 strasznie słabo chodzi, a wykorzystanie cpu tylko 20%... Ale możliwe że to przez sterowniki, bo dawno go nie odpalałem. Raczej OC takich cyrków by chyba nie spowodowało?

Część gier wykorzystuje tylko 2, najwyżej 3 rdzenie (Skyrim, Starcraft 2). Więc planując dłuższą sesyjkę z którąś z nich możesz zrestartować kompa i tymczasowo wyłączyć w biosie 1-2 rdzenie. Wtedy, jak aktywne zostają tylko 2-3 rdzenie, to boxowy wentyl od 4-rdzeniowego procesora wystarcza do nawet ostrego overclockingu ze zwiększeniem vcore.

Choć jak okaże się że nawet przy dwóch rdzeniach i zwiększonym vcore twój proc robi tylko 4 GHz to oczywiście lepiej już zostawić dotychczasowe 4x3.8 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostawię tak jak jest. Różnice czuć, pewnie w grach które naprawdę tyrają cpu poczułbym ją jeszcze bardiziej (BF4). Zastanawia mnie tylko dlaczego wieśek tak zwolnił, ale wróciłem do stockowych ustawień i jest to samo, więc prawdopodobnie sterowniki 13.11beta coś się z W2 nie lubią.

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę podkręcić mój CPU samym mnożnikiem na 4,5ghz, napięcie cpu podniosłem na 1,45v. Po włączeniu prime95 komputer zawiesza się po paru sekundach. Co jeszcze muszę pozmieniać? Komp jak w opisie.

Edytowane przez sylwekfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheee :) Sylwek rozbawiłeś mnie :) bardzo :D

 

1.) Nie za wysokie to napięcie ?

2.) A co z innymi napięciami i prędkościami choćby ram'u ?

3.) Strategiczne opcje do OC w biosie/UEFI na sztywno czy na auto ?

4.) Co z LLC ? Jakie napięciem CPU na luzie i w stresie ?

5.) Jak stabilność ustawionych parametrów ? nic nie skacze nie majta dziwnymi wartościami ? :)

6.) Moze taka sztuka i tyle :/ więcej nieda rady

Edytowane przez Sypki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie może być obciążenie na PSU, dla Phenoma II 955 podkręconego na 4.0, plyta ASRock 970 Extreme 4, 16GB ramu 1600 G.SKILL 2 dyski, 1 napęd optyczny, dwa dodatkowe fany w obudowie, karta muzyczna Xonar D1, grafa MSI R9 270X, a wszystko to na zasilaczy 500W chieftec'u. Wydaje mi się że dostaje BS z braku mocy na zasilaczu. Dzieje się to tylko podczas dłuższego grania, temperatury są na zadowalającym poziomie np na procku w stresie w granicach 50C.

 

Próbuje zasięgając drugiej opinii, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile dałeś napięcia na procku, ja mam sztukę że na 3,8 ghz chodzi mi na 1,326, więc jeszcze mniej niż standardowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rożnie obecnie 1.45V(pewnie i tak za dużo), max dojechałem dp 1.5V bo myślałem na początku że za mało cpu ma napięcie na taki zegar

Edytowane przez urbanczyks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Na wstępie specyfikacja

 

Procesor - Wspomniany AMD Phenom x4 965 BE z rewizji C3

Płyta - Asrock A785GXH/128

Pamięci 2GB Kingston HyperX 800MHz + 2x1 GB GoodRam 800MHz

GPU - Referent HD4890 od HiSa

Zasilacz - piszczący Bequiet Dark Power Pro 520W

 

Kupiłem ten procesor, mam potwierdzone informacje że w innych płytach spokojnie dawał się kręcić do 4 GHz. Niestety, u mnie nie chce.

Wywindowałem napięcie do 1,55V, której to wartości nie chcę przekraczać, bo płyta nie trzyma napięć Vcore i po starcie systemu CPUz pokazuje prawie 1,7 V!

Problem oczywiście ze stabilnością - system się uruchamia, SuperPI nawet liczy, natomiast OCCT wykrzacza się po paru sekundach testu, a BSoD wywala błąd 0x124. Kręcone tylko mnożnikiem.

 

Próbowałem podbijać napięcie NB.

Próbowałem również opuścić odrobinę mnożnik, a podkręcić szyną - również było bardzo niestabilnie.

Na sekcję zasilania zamontowałem pseudo radiatorki - ot, pocięty radiator od jakiegoś starego netbooka, z thermalpadami pod spodem - radiatory ciepłe, zatem działają.

 

Nie mam kompletnie pomysłu co może być nie tak - płyta uchodzi za przyzwoitą do podkręcania, a nie chcę ryzykować podbijania napięcia wyżej bo to ryzykowne. Procesor chłodzi się z pomocą Spartana LE, na który dałem drugi wentylator, i spolerowałem podstawę. Temperatury w stresie na stockowych ustawieniach oscylują wokół 55 *C

 

Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

 

Powiem tylko, że przy Athlonie x2 250 i Phenomie x2 550 BE nie mogłem przekroczyć granicy 3,6 GHz. Podobnie tutaj, 3,5 w pełni stabilne, 3,6 również, a wszystko powyżej się wykrzacza, bez znaczenia jakie napięcie jest ustawione.

Co poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam sprzęt o parametrach:

Procesor - AMD Athlon II X4 640 3.0GHZ

6 GB RAM

Grafika: GeForce GT 430

Płyta głowna : GA-MA74GMT-S2

Zasilacz : 500W

 

Chcę podkręcić procesor chopciaż by o troszeczkę. Jednakże, ni w ząb nie wiem jak się za to zabrać chociaż przeczytałem cały poradnik o podkręcaniu i jakoś nie wiem jak się za to zabrać... Posiadam system operacyjny Win 7. Jeśli autor tego tematu jest w stanie mi pomóc krok po kroku co musze ustawić by podkręcić procesor będę bardzo wdzięczny.

Dodam iż mam zamontowany dodatkowy wiatraczek 120mm na boku obudowy skierowany wprost na procesor + zamieżam zakupić chłodzenie SilentiumPC Fera 2.

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez GameMasterPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam mobo msi KA780G AM2+ i nie dawno kupiłem Phenom II x4 965 . Strona producenta podaje mozliwosc zmiany vcore z tym że u mnie nie moge tego znalezc i wszystkie napiecia sa na auto

.Moge podkrecac mnoznikiem i szyna jak rowniez pamiec. Niezaleznie czy mam podstawowe 3.4Ghz czy podkrece do 3.9Ghz płyta daje takie same napiecia tzn. idle 1.450 a stres max 1.502 po testach OCCT.

Wiec pytanie moje jest takie skoro napiecia przed i po sa takie same to powinien zostawic na 3.9Ghz .

z góry dziekuje za pomoc

 

temp proca nie przekroczyły 54 C chłodzenie Noctua NH-U9B SE2 - 92mm a obodowa bigtower Lian LI pc75 6 wentylatorów 80mm zasilasz 600W

Edytowane przez Pankracy999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia AMD jeśli nie boicie się używek to polecam Scythe Mugen, na allegro/ OLX można dorwać w przedziela 60-70zł a wydajnością nie pozostaje za dużo w tyle za Mugenem 2 ;)

Wspierane sockety AMD dla AMD Sockety 754,939,940,AM1,AM2,AM3,FM1,FM2, Intel 478 i LGA 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ustawiłem napięcie na 1.4 v w biosie a CPU-Z pokazuje 1,456 :E Mnożnik x20.

 

Na mnożniku x19 na napięciu 1,35 [V], było wszystko ok i nie wiem czy nie wrócić.

Chciałem podkręcić szynę, ale sypał się cały czas.

 

Czy mam podkręcić Mostek Pól nocny? Aktualnie ustawiłem 2,2 [GHz],a napięcie jest na 1,1 [V].

 

Jak można jeszcze próbować osiągnąć 4Ghz bez takiego wysokiego napięcia?

 

Jak potem poustawiać pamięci?

 

Testuje HeavyLoad.

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być Zasilacz SilentiumPC SupremoFM2 80PlusGold? 750w bo tylko tego mam na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być Zasilacz SilentiumPC SupremoFM2 80PlusGold? 750w bo tylko tego mam na stanie

bardzo dobra zasiłka , tu masz test wersji 650w, ale też Black wspomina tam o 750tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję podkręcić mojego 965 BE, mam nadzieję, że na 4GHz, konfiguracja z sygnaturki ulegnie wkrótce zmianie:

 

CPU: AMD Phenom II x4 965 BE + SilentiumPC Fera 3

MB: ASRock 970 PRO3 R2.0

GPU: XFX Radeon HD7770 1GB DDR5 128bit Core Edition -> ASUS RX580 4GB DUAL OC

RAM: Goodram 4GB 1333MHz DDR3 x1 -> Goodram 4GB 1333MHz DDR3 x4 (16GB)

SSD: Goodram CX400 512GB

HDD: Seagate ST1000DM003 1TB

PS: Corsair VS Series 550W

Case: Cooler Master Elite 310

 

Chciałbym głównie zapytać czy ta płyta posiada dobrą sekcję zasilania i można bezpiecznie i dużo wyciągnąć z tego procka na tym zestawie?

Czy wystarczy podnieść mnożnik i ustawić na sztywno napięcia? Czy kombinować coś jeszcze np. z timingami RAM?

Edytowane przez JaCube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zależy od twojego procesora - na początek daj mnożnik x 19 (3,8ghz) i zobacz czy wstanie i będzie stabilny bez zmiany na0pięć, jeśli tak, to jedziesz dalej (nadal napięcia nie tykasz) jak zacznie ci sypać błędami , robić zwiechy/bsody, zacznij zwiększać napięcie - mój PII x4 965 robił 4,0ghz przy 1,336v, czyli obniżonym i to na płycie msi z gównianą sekcją zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tydzień temu dla testu przy aktualnej konfiguracji zmieniłem jedynie mnożnik na x20 (4GHz) i na 10 minut jedynie puściłem CPU Stress, bez problemów, więc zapowiada się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 10 minut jedynie puściłem CPU Stress, bez problemów, więc zapowiada się dobrze.

10 minut stress testu to o wiele za mało,żeby wiedzieć czy procesor po OC pracuje stabilnie - min.godzina,a najlepiej kilka godzin.

Na Phenomie II X4 965 przy Vcore 1,45-1,5V uzyskują 4,0-4,1GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...