Forum PCLab.pl: BitCoin FAQ + dyskusja - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (222 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

BitCoin FAQ + dyskusja Oceń temat: ****- 22 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   overcloked 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:03

FAQ

1. Czy to jest legalne?
I tak, i nie. Jest to zarobek który nie jest obciążony podatkiem przez co państwo może się przyczepić, że nie odprowadzamy podatku. Oczywiście możemy to "uznać" jako darowiznę od której podatek nie musi być odprowadzany. Najlepiej przelewać nie wielkiej sumy np. do 2000 zł. Ewentualnie możemy odprowadzić samemu podatek od zarobku.

2. Ile można zarobić?
Jest to uzależnione od mocy obliczeniowej komputera. Osoba posiadająca kartę graficzną Radeon 5850 pracującą 24h może na czysto (odliczona cena zużytego prądu) zarobić nawet 27 zł (wszystko zależy od trudności wydobycia oraz kursu BTC). Jeśli wiesz z jaką prędkością liczy twoja karta możesz użyć tego kalkulatora by obliczyć swój zysk dzienny, miesięczny oraz roczny (zysk jest podawany w dolarach amerykańskich więc należy to pomnożyć przez kurs tej waluty).

3. Co muszę mieć?
Wystarczy komputer z bardzo dobrą grafiką, dwurdzeniowym procesorem, markowym zasilaczem z zapasem mocy, płytę główną z co najmniej dwoma wejściami PCI-E x16, 1-2 Gb ramu, podłączenie do internetu (wystarczy 1 Mb), system operacyjny może to być Windows, Linux i Mac OS X, przewiewna obudowa ewentualnie pajączek. To tyle prócz kart i zasilacza reszta jest praktycznie bez znaczenia.

4. Co moja karta graficzna liczy?
Przelicza hash czyli bezpieczeństwo sieci.

5. Gdzie gromadzi się mój zarobek?

Na wirtualnym portfelu który znajduje się na twoim komputerze. Można też swój portfel przenieść do firmy która zajmuje się trzymaniem takich wirtualnych portfeli i robi ich częsty backup.

6. Z jaką szybkością moja karta przelicza?
Można to sprawdzić na stronie: https://en.bitcoin.i...ware_comparison jest spory spis karty i prawie na pewno znajdziesz swoją.

7. Czy mogę wydobywać BTC procesorem?

Oczywiście, że tak. Tylko jest to strasznie nie opłacalne. Procesor wart 1000 zł ma taką szybkość liczenia co karta graficzna za 100 zł.

8. Na czym polega kopanie w grupie?
Polega na tym, że kilkanaście tysięcy komputerów spina się jak by w jeden super komputer z wielką mocą obliczeniową. Kopanie w grupie jest opłacalne głównie dla osób które mają moc obliczeniową mniejszą niż 2000mhash/s.

9. Gdzie mogę wymienić moje BTC?
W wirtualnych kantorach np. http://www.bitcoinexchange.cc lub http://bitomat.pl

10. Czy mogę sam wydobywać bloki?

Tak, ale potrzeba naprawdę potężnej mocy obliczeniowej żeby wydobyć jakikolwiek blok. Dla przykładu dwa Radeony 5870 jeden blok wydobywały by ok 33 576 dni czyli 91 lat, a poziom trudności wydobycia nadal wzrasta. Tutaj możesz wpisać z jaką prędkością wydobywasz, a kalkulator napisze Ci ile byś wydobywał jeden blok.

11. Po co został stworzony BTC?

Został stworzony po to by zostać jedną niezależną walutą która będzie można płacić w każdym kraju.

12. Kto płaci za pracę mojej karty graficznej?
Nie ma jednego konkretnego dawcy. Są to biznesmani, gracze giełdowi którzy widzą, jak szybko rozwija się BTC i że można będzie na tej walucie w przyszłości zarobić.

13. Co to są farmy?
Farmy to zbiór komputerów które są stworzone by zarabiać BTC. Przykład takiej farmy http://www.youtube.c...player_embedded

14. Jaki jest kurs 1 BTC?
Kurs można sprawdzić na tej stronie: http://bitcoinprices.com/ jest pokazany minimalny, maksymalny oraz obecny kurs na różne waluty.

15. Jak zacząć?

Poradnik:

Więc tak. Najpierw wchodzimy na http://bitcoin.org i pobieramy program na swój system operacyjny. Instalujemy go i uruchamiamy. W tym momencie program zaczyna ściągać bloki (tutaj można sprawdzić ile ich aktualnie jest, cała operacja może potrwać od 30 do 90 min w zależności od łącza). Gdy program skończy ściągać bloki wchodzimy na http://mining.bitcoin.cz i zakładamy konto. Gdy konto zostanie założone wchodzimy na pocztę i klikamy w link aktywacyjny. Gdy zakończymy proces rejestracji na stronie wchodzimy w zakładkę My account. Widzimy ile do tej pory zarobiliśmy (Confirmed reward) i co ile ma być BTC wypłacane do naszego portfela (Send thresold (domyślnie 1)). W polu Wallet musimy wkleić adres naszego portfela który jest wyświetlony w programie który wcześniej zainstalowaliśmy. Wklejamy adres naszego portfela na stronę i klikamy Save. Teraz musimy zarejestrować pracownika czyli procesor albo kartę graficzną. Ponownie wchodzimy do zakładki My account i na samym dole klikamy Register new worker. Wybieramy nazwę pracownika oraz hasło i klikamy Save. Teraz pobieramy ten program w najnowszej dostępnej wersji i wypakowujemy. Wchodzimy do głównego folderu i uruchamiamy program (nazwa guiminer). Teraz trzeba program skonfigurować tak aby podłączył się do grupy miningowej w której się zarejestrowaliśmy. W tym celu w polu Server wybieramy opcję slush's pool, wpisujemy nazwę pracownika oraz hasło jakie podaliśmy rejestrując go na stronie (jeżeli nie pamiętamy lub nie mamy pewności wchodzimy na stronę i sprawdzamy). W polu Device wybieramy urządzenie które będzie liczyć. Gdy już wszystko wpiszemy i ustawimy klikamy Start mining i patrzymy czy po pewnym czasie pojawia się zaakceptowane pakiety (można zobaczyć w dolnym pasku programu). Jeżeli mamy komunikat Conection problem najprawdopodobniej wpisałeś złą nazwę użytkownika lub złe hasło (jeżeli twoje konto na stronie zwie się zdzisław, a zarejestrowany pracownik grafa to nazwa pracownika to zdzisław.grafa). Mam nadzieję, że rozjaśniłem problemy związane z miningiem. W razie problemów pisać w tym temacie.

FAQ i Poradnik użytkownika 1dzikikrolik

Spoiler

No i poniżej dyskusja liczę na to, że FAQ chociaż trochę rozjaśni obraz bitcoina, a poniżej zadawajcie swoje pytania. Sporo użytkowników tego forum zaczęło się w to bawić i na pewno zaczynającym zabawę pomogą i wyjaśnią problemy.

684 Odpowiedzi i 23575 wyświetleń tyle temat zdążył zebrać przez 96 godz. z czego bardzo się cieszę i nadal będę ulepszać faq i odpowiadać na wasze pytania tak szybko jak się da.

Ten post był edytowany przez overcloked dnia: 21 Czerwiec 2011 - 22:34

#2 Użytkownik jest niedostępny   jowtek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:23

Bardzo dobry i przejrzysty FAQ.
Sam się w to bawię (dzięki wskazówkom kolegi overcloked) chociaż na 1 radeonie HD4850 nie wiele da się ujechać włączając kopanie na 3-4 godziny dziennie
ale może coś się uda a jak nie to nie traktuje to raczej jako zdobywanie nowych doświadczeń niż zarobek.
Jeśli jakiś zysk to przyniesie będę "happy" jeśli nie trudno.

Ten post był edytowany przez jowtek dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:24

#3 Użytkownik jest niedostępny   maybach91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:26

I to jest następny z dowodów na to, że to coś jest na razie bardziej taką grą spekulacyjną. Bitcoin nie został stworzony by na nim tylko zarabiać, lecz przede wszystkim dlatego, by służył jako międzynarodowa, niezależna wirtualna waluta z szybkimi oraz bezpłatnymi transakcjami (i chyba też anonimowymi) a o tym w FAQu nie ma ani słówka. Dla większości jest to po prostu pomysł na szybki zarobek a głębszego celu w tym nie widzą i to może spowodować, że Bitcoin nie odniesie sukcesu jako środek wymiany. Jednak mam nadzieję, że się mylę, bo pomysł fajny. Na razie jednak pozostanę obserwatorem i dopóki waluta się nie ustabilizuję, to nie będę jej używał.

EDIT: A swoją drogą ciekawe dlaczego taki HD5830 jest ~5x wydajniejszy niż GTX275.
E2: Widać dyskusja się nieźle rozkręciła w ciągu dnia. Jedni kupują radki a drudzy wciąż nie rozumieją zasad Bitcoina i myślą, że to niemożliwe ;)

Ten post był edytowany przez maybach91 dnia: 10 Czerwiec 2011 - 23:00

#4 Użytkownik jest niedostępny   dan88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:30

Kolega wyżej ma rację, bez pasjonatów sieć może nie upadnie, ale mocno podupadnie. Brak głównej idei tego ruchu w FAQ jest dużym niedopatrzeniem. ;)

#5 Użytkownik jest dostępny   forum 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:31

beznadziejny 1 post,po trzech pierwszych punktach wnioskuje ze temat jest dla nowych osob,tylko szkoda ze nie ma napisane co to jest ^^

Ten post był edytowany przez forum dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:32

#6 Użytkownik jest niedostępny   overcloked 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:31

maybach91 i dan88 dzięki za opinie dodałem do faq kolejny pod punkt wypowiadajcie się co wypadało by umieścić lub zmienić. pomagacie udoskonalić faq

Ten post był edytowany przez overcloked dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:32

#7 Użytkownik jest niedostępny   Skyrim 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:34

1. Ogolnie co to jest
2. Jak zaczac sie w to bawic.

Brakuje mi tych punktow.

#8 Użytkownik jest niedostępny   overcloked 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:35

dodam je dzisiaj wieczorem bo jak zacząć podchodzi do poradnika który napiszę ;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   jowtek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:37

Umieść linki gdzie można znaleźć programu do kopania bo zaraz zleci się kupa ludzi którzy nie potrafią używać google.

@down
Napisał przecież, że pisze poradnik więc tam to na pewno umieści.
A karty Nvidii wypadają i nie bardzo sie nadają Radki sa lepsze i szybsze przy liczeniu.

Ten post był edytowany przez jowtek dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:44

#10 Użytkownik jest niedostępny   WujaKarolus 

• Shit happens!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:40

Przydałoby sie napisac co jak i gdzie trzeba poklikac zeby zaczac wydobycie.
Jak widze karty NVidii niebardzo sie nadaja do tego?

#11 Użytkownik jest niedostępny   wuja 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:46

Wkręciłem się w BitCoin'a wczoraj przez temat duńka... I teraz żałuję, że wybrałem GTX460 zamiast HD5850. Minując przez CUDA uzyskuję najlepszy wynik jaki udało mi się wycisnąć tego GPU - ~73.5 Mhash, co i tak jest mizerne w porównaniu do HD5850... Ciekawe dlaczego (?). :hmm:
Próbowałem ogarnąć te wszystkie poole i ich typy, ale dalej mam wątpliwości jaki pool mi się najbardziej opłaci, jeśli będę cisnął ~7h dziennie po ~73.5 Mhash - ktoś wie?

Ten post był edytowany przez wuja dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:48

#12 Użytkownik jest niedostępny   deathmul 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:50

Opłacalne jest wydobycie na laptopie choćby o parametrach Radeon HD 5730 1GB, 4GB ram, i3 330?

#13 Użytkownik jest niedostępny   jowtek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 13:51

http://www.alloscomp...oin/calculator.
Tu masz kalkulator a kopać najlepiej na slush'pool
Ja na swoim HD4850 mam 70mhash/s a GTX w porównaniu jest lepszy w grach ale w tym nie bardzo.

@up
na laptopie nie bardzo bo będziesz osiągał takie temperatury że może nie wytrzymać
ja mam ponad 90 st na karcie przy miningu.

Ten post był edytowany przez jowtek dnia: 10 Czerwiec 2011 - 13:53

#14 Użytkownik jest niedostępny   Tomich 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 14:12

Na siłę można uznać, że to chłyt marketingowy AMD ;).
Zwłaszcza, że seria 5xxx jest wydajniejsza od 6xxx a co rusz to w sklepach jakieś 5850 się wysypują jako limited edition :).

#15 Użytkownik jest niedostępny   Piekny 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 14:19

OK powiedzmy że mam kompa jak z sygnaturki, i tak zawsze jest włączony więc może wreszcie by na siebie zapracował. Mój radek 5770 wykręca: 156~233 Mhash/s, co daje mi ile BTC na 24h?

#16 Użytkownik jest niedostępny   eDameXxX 

• ★★★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 15:06

@up

Prosty kalkulator - Bitcoin Mining Calculator

Przyjmując, że twoja karta generuje ok. 200 Mhash/s i 1 BTC = ok. 78 zł, to dziennie wychodzi ok. 27 zł zarobku ;).

Ten post był edytowany przez eDameXxX dnia: 12 Czerwiec 2011 - 11:44

#17 Użytkownik jest niedostępny   sabotage 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 15:45

kręcenie grafy i procka coś da?

czy za ta wirtualną walutę będzie można coś kupić? i jaka jest gwarancja, że dostanę realną kasę? ktoś dostał?

#18 Użytkownik jest niedostępny   eDameXxX 

• ★★★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 15:51

Zobacz postsabotage, o 10 Czerwiec 2011 - 16:45, napisał(a):

czy za ta wirtualną walutę będzie można coś kupić? i jaka jest gwarancja, że dostanę realną kasę? ktoś dostał?

Zdobyte Bitcoin'y możesz wymieniać na złotówki np. tutaj - bitomat.pl

#19 Użytkownik jest niedostępny   mnich94 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 15:57

mozecie jeszcze dopisac na jakiej stronei zaczac bo nie wiem

#20 Użytkownik jest niedostępny   eDameXxX 

• ★★★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2011 - 16:02