Skocz do zawartości
B3rCik

Wszystko na temat PlayStation Vita

Rekomendowane odpowiedzi

ps-vita-372x100.jpg

 

ps_vita_600x450.jpeg

 

 

PS Vita to oficjalna nazwa nowego urządzenia do przenośnej rozrywki, ujawniona wraz z całą gamą ekscytujących gier.

 

Na targach E3 firma Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) ogłosiła, że PlayStation®Vita (PS Vita) (seria PCH-1000) jest oficjalną nazwą platformy nowej generacji urządzeń do przenośnej rozrywki. System PS Vita pojawi się na światowych rynkach pod koniec roku 2011, w sugerowanej cenie detalicznej 249 EUR za model z łącznością bezprzewodową i 299 EUR za model z łącznością bezprzewodową/3G.

 

Słowo „vita", oznaczające po łacinie „życie", wybrano jako najbardziej odpowiednią nazwę dla nowej generacji urządzeń do przenośnej rozrywki. Wynika to z faktu, że urządzenie to stanowi rewolucyjne połączenie bogactwa gier i możliwości kontaktów społecznościowych, osadzonych w kontekście świata rzeczywistego, zaś firma SCE dąży do przekształcenia każdego aspektu codziennego życia użytkownika w rozrywkę i okazję do zabawy.

 

PS Vita wyposażone jest we wspaniały, 5-calowy ekran wielodotykowy OLED (organic light emitting diode) służący za przedni wyświetlacz oraz w wyjątkowy panel wielodotykowy z tyłu.

 

Połączenie przedniego ekranu dotykowego i tylnego panelu dotykowego powoduje, że PS Vita umożliwia nowe sposoby rozgrywki niespotykane dotąd w innych urządzeniach, pozwalając graczom na bezpośrednią interakcję z grami w trzech wymiarach, poprzez ruchy palcami naśladujące dotykanie, chwytanie, śledzenie, pchanie i ciągnięcie.

 

System PS Vita wyposażony jest w dwa drążki analogowe, co powoduje, że jest to platforma dla szerokiej gamy rozmaitych gatunków gier w wersji przenośnej, takich jak strzelanki, gry akcji czy bijatyki.

 

Firma SCE Worldwide Studios planuje premiery nowych, atrakcyjnych gier, takich jak Uncharted Golden Abyss, Little Deviants, Everybody's Golf (tytuł roboczy), Reality Fighters (tytuł roboczy), Hustle Kings, ModNation Racers (tytuł roboczy), Wipeout 2048 (tytuł roboczy) czy Super Stardust Delta. Również wielu innych twórców i wydawców gier przedstawi materiały, których stworzenie możliwe jest wyłącznie w systemie PS Vita.

 

Dzięki łączności bezprzewodowej oraz 3G, a także licznym aplikacjom, PS Vita da użytkownikom nieskończone możliwości spotykania się, łączenia, odkrywania, udostępniania i zabawy ze znajomymi niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

 

27 stycznia 2011 firma SCE przedstawiła pierwszą aplikację na system PS Vita, „W pobliżu", która będzie fabrycznie w nim zainstalowana. Dzięki niej będzie można odkryć, w jakie gry grają lub niedawno grali znajdujący się w pobliżu użytkownicy PS Vita, a także udostępnić im informacje o własnych grach. „W pobliżu" oferuje także funkcje gier oparte na lokalizacji, takie jak „wręczanie prezentów" polegające na uzyskaniu przez gracza dostępu do wirtualnych przedmiotów związanych z grą udostępnionych przez innych użytkowników poprzez rejestrowanie się w lokalizacjach geograficznych odwiedzanych przez inne osoby.

 

Przedmiotami wirtualnymi mogą być materiały odblokowane w grach, takie jak kostiumy dla postaci, bronie i skarby. Udostępnianie ich między graczami tworzy wyjątkowy wymiar w rozrywce przenośnej oferowanej przez PS Vita, ułatwiając nawiązywanie kontaktów towarzyskich w społeczności PS Vita.

 

Dodatkowo PS Vita będzie mieć fabrycznie zainstalowaną nową aplikację o nazwie „Party". „Party" to innowacyjna aplikacja do przenośnych systemów rozrywkowych, dzięki której można korzystać z czatów głosowych lub tekstowych nie tylko w trakcie gry online, ale także wtedy, gdy użytkownicy grają w różne gry lub korzystają z różnych aplikacji, takich jak przeglądarki internetowe.

 

Dzięki aplikacji „Party", oferującej nową formę sieci społecznościowej, oraz „W pobliżu", pozwalającej użytkownikom na udostępnianie informacji o swoich grach innym osobom, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, można znacząco poszerzyć granice komunikacji interaktywnej.

 

W urządzeniu zainstalowana też będzie aplikacja szkoleniowa o nazwie „Welcome Park", mająca na celu zapoznanie użytkowników z całkowicie nowym interfejsem systemu PS Vita, obejmującym przedni ekran dotykowy i tylny panel wielodotykowy. Grając w „Welcome Park", użytkownicy szybko opanują wykorzystywane w systemie PS Vita ruchy palcami w trzech wymiarach.

 

Przed zbliżającą się premierą urządzenia firma SCE będzie aktywnie promować system PS Vita jako platformę nowej generacji rozrywki przenośnej i dążyć do powiększenia rynku przenośnej rozrywki.

=====================================================================================================================

 

Informacje o systemie PlayStation®Vita

 

 

Nazwa platformy: PlayStation®Vita

Numer modelu: seria PCH-1000

Procesor: ARM® Cortex™-A9 core (4 rdzenie)

Karta graficzna: SGX543MP4+

Wymiary zewnętrzne: ok. 182,0 x 18,6 x 83,5 mm (szer. x wys. x gł.) (tymczasowo, bez uwzględnienia najbardziej wystających elementów)

Ekran (ekran dotykowy):

- 5 cali (16:9), 960 x 544, ok. 16 milionów kolorów, OLED

- ekran wielodotykowy (pojemnościowy)

Tylny panel dotykowy: panel wielodotykowy (pojemnościowe)

Kamery:

- przednia kamera

- tylna kamera

- prędkość klatek: 120 kl./s w rozdzielczości 320x240 (QVGA), 60 kl./s w rozdzielczości 640x480 (VGA)

- rozdzielczość: maks. 640x480 (VGA)

Dźwięk:

- zintegrowane głośniki stereofoniczne

- zintegrowany mikrofon

Czujniki:

- sześcioosiowy system wykrywania ruchu (trójosiowy żyroskop, trójosiowy akcelerometr)

- trójosiowy kompas elektroniczny

Lokalizacja:

- zintegrowany moduł GPS (tylko w modelu 3G/bezprzewodowym)

- obsługa bezprzewodowych usług lokalizacyjnych

Przyciski/przełączniki:

- przycisk PS

- przycisk zasilania

- przyciski kierunkowe (góra/dół/prawo/lewo)

- przyciski akcji (Trójkąt, Kółko, Krzyżyk, Kwadrat)

- przyciski boczne (prawy/lewy)

- prawy drążek, lewy drążek

- przycisk START, przycisk SELECT

- przyciski głośności (+/-)

Komunikacja bezprzewodowa:

- łączność z siecią komórkową (tylko w modelu 3G/bezprzewodowym)

- IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi) (tryb Infrastruktury/Ad Hoc)

- Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

Gniazda/porty:

- gniazdo kart PlayStation®Vita

- gniazdo kart pamięci

- gniazdo karty SIM (tylko w modelu 3G/bezprzewodowym)

- port uniwersalny (przesył danych przez USB, DC IN, dźwięk [stereo Out/Mono In], szeregowy przesył danych)

- gniazdo słuchawek (minijack stereo) (do dźwięku [stereo Out/Mono In])

- port akcesoriów

Zasilanie:

- wbudowany akumulator litowo-jonowy,

- zasilacz sieciowy

Obsługiwane formaty AV:

- muzyka: MP3 MPEG-1/2 Audio Layer 3、MP4 (MPEG-4 AAC)、WAVE (Linear PCM)

- wideo: MPEG-4 Simple Profile (AAC)、H.264/MPEG-4 AVC Hi/Main/Baseline Profile (AAC)

- zdjęcia: JPEG (Exif 2.2.1), TIFF, BMP, GIF, PNG

 

 

Aktualna lista producentów wspierających konsolę

 

 

Japonia:

 

* ACQUIRE Corp.

* Jorudan Co., Ltd.

* ALPHA・UNIT CO.,LTD

* KADOKAWA GAMES, LTD.

* ALVION Inc.

* Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.

* AQ INTERACTIVE INC.

* KAGA CREATE CO., LTD

* AQUAPLUS Co., Ltd

* Konami Digital Entertainment Co., Ltd.

* ARC SYSTEM WORKS Co., Ltd.

* LEVEL-5 Inc.

* ARIKA CO., LTD.

* MAGES Inc. (5pb)

* ARTDINK CORPORATION

* Mainichi Communications Inc.

* ASCII MEDIA WORKS Inc.

* Marvelous Entertainment Inc.

* ASGARD Co., Ltd.

* media5 Corporation

* Aspect Co., Ltd.

* NAMCO BANDAI Games Inc.

* BROCCOLI Co., Ltd.

* Nihon Falcom Corporation

* Capcom Co., Ltd.

* Nippon Ichi Software, Inc.

* CHUN SOFT CO., Ltd

* NOWPRODUCTION, CO., LTD

* Codemasters Software Company Limited

* Oaks co., Ltd.

* Crafts & Meister Co., Ltd.

* PAON CORPORATION

* CyberConnect2 Co., Ltd.

* POLYGON MAGIC, INC.

* CYBERFRONT Corporation

* PROTOTYPE CO., LTD.

* D3 PUBLISHER Inc.

* Q Entertainment Inc.

* DIGITAL WORKS ENTERTAINMENT INC.

* SAFARI GAMES., Ltd

* Dimps Corporation

* SEGA CORPORATION

* dorasu corporation

* SilverStarJapan Co., Ltd.

* Edia Co., Ltd.

* SNK PLAYMORE CORPORATION

* ENTERBRAIN, INC.

* Sonic Powered co., Ltd.

* FromSoftware, Inc.

* Spike Co., Ltd

* Gameloft K.K.

* SQUARE ENIX Co., Ltd.

* GANBARION Co., Ltd.

* Starfish-SD Inc.

* Genki Co., Ltd.

* SUNCORPORATION

* Grasshopper Manufacture Inc.

* SystemPrisma Co., Ltd.

* GungHo Online Entertainment, Inc.

* SystemSoft Alpha Corp.

* GUST CO., LTD.

* TECMO KOEI GAMES CO., LTD.

* HAMSTER Corporation

* TGL

* HUNEX CO., LTD.

* TOMY Company, Ltd.

* Advertisement

* IDEA FACTORY CO., LTD.

* TOSE CO., LTD.

* Ignition Entertainment Ltd.

* tri-Ace Inc.

* IMAGICA DIGITALSCAPE Co., Ltd.

* Ubisoft K.K.

* Index Corporation (Atlus)

* Views Co., Ltd.

* IREM SOFTWARE ENGINEERING INC.

* YUKE'S Co., Ltd.

 

Ameryka Północna:

 

* Activision, Inc.

* Paramount Digital Entertainment

* Capybara Games

* PopCap Games

* "CCP"

* Powerhead Games

* Demiurge Studios

* Rockster Games

* Electronic Arts

* THQ

* Epic Games Inc.

* Trendy Entertainment

* Far Sight Studios

* Ubisoft®

* Frima

* Warner Bros. Interactive Entertainment

* High Voltage Software

* 2K Games

* Kung Fu Factory

* 2K Sports

 

Europa:

 

* Alawar

* Beatshpers

* Allegorithmic, makers of Substance

* Blitz Games Studios

* Beatnik Games

* Broadsword Publishing Limited

* Catalyst Outsourcing

* Rebellion®

* "CCP"

* Rockstar Games

* Climax Studios Ltd

* Rubicon Mobile

* Codemasters®

* Sanuk Games

* Codeplay

* SEGA

* Electronic Arts

* Sidhe Interactive

* Enigma Software Productions, SL

* Spinvector

* Eurocom Entertainment Software

* Stainless Games Ltd

* Eutechnyx Ltd

* StormBASIC Games

* Exient

* Sumo Digital Ltd

* Firelight Tech

* Tag Games

* Fresh3D

* Take2

* FUN labs

* The Game Atelier

* Gameloft SA

* THQ

* Gameshastra

* Tonika Games

* Home Entertainment Suppliers PTY Ltd

* Trine Entertainment Ltd

* Honeyslug

* Trinigy

* Icon Games

* Tru Blu Games

* Impromptu Software Ltd

* Ubisoft Entertainment SA

* Just Add Water Ltd

* Umbra

* Kuju Doublesix

* VeeMee

* Lexis Numerique

* ZAPPAR

* Mobile Interactive Group Ltd

* Zen Studios Ltd

* Namco Bandai

* 2K

* NaturalMotion

* 505 Games

* Playerthree Ltd

 

 

 

 

Video

http://www.youtube.com/watch?v=gxtrZr15lHs

http://www.youtube.com/watch?v=bj5iyujRj5g

http://www.youtube.com/watch?v=qPYWBHPLLFY

http://www.youtube.com/watch?v=2YNf5uwQPOA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7yRRH_O06Fc

http://www.youtube.com/watch?v=VnKYZ53DIbc

http://www.youtube.com/watch?v=ytRdSFkgOZ8

http://www.youtube.com/watch?v=JGWm1gNqhRs

 

 

 

Pre-ordery

 

Wersja WiFi

1 2

 

Wersja WiFi + 3g

1 2

 

 

Zapraszam do dyskusji ;)

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę z Vitą i jej jednak nie kupię , bo mam już w pokoju PS3 i PC :cool: i to mi wystarczy :thumbup: a zaoszczędzone siano przeznaczę w przyszłooości na PS4 :P

 

P.S. spadam zrobić pre-order na Uncharted 3 :D

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie jakoś specjalnie nie ciągnie do tej konsolki. Fajna jest, sporo gadżetów, ale za 1000zł mogę zakupić zbyt wiele innych fajniejszych rzeczy.. I to jest właśnie największy problem. Mam nadzieję, że SONY nie zgłupieje i nie podniesie teraz ceny PS3. Moim zdaniem pułap tych dwóch konsol jest zbytnio zbliżony do siebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa na podniesienie ceny PS3 to -9001% :E

 

Swoją droga Sony powinno pójść po rozum do głowy i zrobić coś takiego z PS3:

 

- 199$ PS3 Slim z układami w mniejszym procesie i zmienionymi zabezpieczeniami, reszta ta sama co teraz

- 299$ PS3 Slim z 4 portami USB (2 z przodu, 2 z tyłu), zmienionymi układami i zabezpieczeniami (jak wyżej ^), Wi-Fi N i wsteczną kompatybilnością z PS2.

 

Niestety są za głupi na taki ruch :(

 

Edit: Resistance

 

5817107149_1c93f9bc17_o.gif

 

5815913831_dce19093af_o.gif

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że chodzi za mną kupno czegoś przenośnego - wolę to niż smartfona do wszystkiego i do niczego. 3DS raczej nie dla mnie ze względu na dużą ilość gier czerpiących z mangi/anime za którym nie przepadam (nie chodzi o sam styl graficzny, tylko prowadzenie fabuły i wydarzeń). Za to Vita wydaje się całkiem sensownym rozwiązaniem, jedyna obawa to cudowne podejście Sony do swojego sprzętu czyli wypuścić na rynek i poczekać co się stanie udając, że się produkt wspiera.

Edytowane przez S!N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego się obawiam, jednak swego czasu czytałem wypowiedzi którejś z grubych ryb Sony, która stwierdziła, że to Vitę postrzegają teraz jako swój kolejny "główny" sprzęt i na niej będą się skupiać (to w odniesieniu do plotek o rychłej zapowiedzi PlayStation 4).

 

Zakup czegoś przenośnego, na czym mógłbym pograć w coś więcej niż popierdółki na smartfony (nie oszukujmy się, jeden Dungeon Hunter czy Dead Space wiosny nie czyni) oraz czegoś, co niemal w 100% przeznaczone jest dla core'owych graczy, chodzi mi po głowie od bardzo długiego czasu. Niemniej, podobnie jak @S!N-a, 3DS kompletnie mnie nie przekonuje, a zakup pierwszego PSP jednak mija się z celem (w God of War Origins Collection i Monster Hunter pogram sobie na PS3). Dlatego też, czekam na Vitę. Mam tylko nadzieję, że wraz z premierą konsolki, Sony wrzuci do sklepów jakiegoś killera (marzy mi się Uncharted: Golden Abyss...).

 

I jeszcze ta cena. Cud, miód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuły startowe:

 

Uncharted Golden Abyss

 

Wipeout 2048

 

Gravity Daze

 

Everybody's Golf

 

Reality Fighters

 

Little Deviants

 

Super Stardust Delta

 

Modnation Racers

 

Sound Shapes

 

Virtua Tennis 4

http://www.youtube.com/watch?v=TKpzi6gjNTE&hd=1

 

Hustle Kings

http://www.youtube.com/watch?v=-tRFuMWcPRw

 

Top Darts

http://www.youtube.com/watch?v=IlEdFe93Ie8

 

Reszta tu: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=433946

 

Sony na pewno nie oleje swojej głównej konsoli, support PS Move czy wcześniej Eye Toya jest taki sobie ale to są urządzenia peryferyjne, to co robili na PS1/2/3 zawsze było bardzo dobre. Z PSP było trochę gorzej ale po Vicie (hardware) i wypowiedziach ludzi z Sony można widać że wiele się nauczyli.

 

Rynek handheldów dla graczy oczekujących więcej niż popierdółek zawsze będzie istniał, to co straci Nintendo i Sony to rynek casuali. W przypadku Vita spodziewam się podobnej bazy użytkowników co PSP po kilku latach (70m w tym momencie bodajże) jednak 3DS na pewno będzie sobie radził gorzej od DS'a, nawet znacznie gorzej.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród tytułów startowych widzę już trzy gry dla siebie:

 

1. Uncharted: Golden Abyss

2. Ridge Racer/Wipeout 2048

3. Ruin

 

Zastanawia mnie tylko ich cena ;)

 

Swoją drogą - marzy mi się przenośne Skyrim, z możliwością zapisywania gry na PS3 i kontynuowania zabawy na PS VITA... :E

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40$ w USA (gry na PS360 kosztują 60).

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie tragedii nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że PS3 miało dobre wsparcie. Nie bez powodu przez dobry rok albo i więcej wszyscy się śmiali, że PS3 można już kupić, ale nie bardzo jest w co na tym grać (a ankiety wskazywały, że co trzecia konsola jest kupowana dla odtwarzacza BR). Nawet deweloperzy narzekali na minimalne wsparcie ze strony Sony w opanowywaniu "dziwacznej" struktury. Tytuły startowe zawsze są, ciekaw jestem co będzie później. Na pewno nie kupię sprzętu na premierę. Niech inni testują, ja rozważę zakup przy następnej wersji lub pierwszej poważnej obniżce ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio myślę nad kupnem przenośnej konsoli, w głowie mąci mi ciągle 3DS. Jakoś mnie bardziej ciągnie do tej właśnie konsoli. W tej chwili sprzęt ten cierpi niestety na brak wsparcia ze strony wydawców - pojawia się mało konkretnych gier i w tej chwili jest posucha. Choć w najbliższych miesiącach sytuacja powinna się poprawić (oby). Zresztą i tak mi się nie śpieszy i mogę konsoli nie kupić wcale, albo w okresie świątecznym. Choć mam też oko na Vitę, bo zapowiada się ciekawie i nie będzie o wiele droższa czy nawet na równi cenowo z 3DS-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też ostatnio myślę nad kupnem przenośnej konsoli, w głowie mąci mi ciągle 3DS

 

Też miałem zamiar kupić 3dsa. Głównie z myślą o Metal Gear Solid: Snake Eater 3d ( co prawda grałem już w wersję na PS2, no ale jednak jestem ciekawy tego tytułu ), czy np. Resident Evil: Revelations ale jakoś nie widzę, żeby ta konsola miała świetlaną przyszłość ;)

 

Inna sprawa, że podobno Metal Gear Solid Collections, czyli zremasterowane Sons of Liberty i Snake Eater mają też pojawić się na Vicie, nie wspominając o Risingu ( na TGS mają ponoć ogłosić coś dużego z tym tytułem...PSV? ). W każdym razie każdy przyszły tytuł Kojima Productions ma się pojawiać także na tej kieszonce i z funkcją Transfarring ;)

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czerpię radości z grania na takim małym czymś (bo miałem okazję 'macać' poprzednika), a argument, że można np. pograć sobie w autobusie w ogóle do mnie nie przemawia ;) Za podobną kasę można mieć ps3, gdzie tu logika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zamiar kupić 3dsa. Głównie z myślą o Metal Gear Solid: Snake Eater 3d ( co prawda grałem już w wersję na PS2, no ale jednak jestem ciekawy tego tytułu ), czy np. Resident Evil: Revelations ale jakoś nie widzę, żeby ta konsola miała świetlaną przyszłość ;)

Moim zdaniem z tą przyszłością nie jest tak źle. Konsola ma potencjał, oprawa A/V też trzyma poziom (nie ma już tej przepaści ja swego czasu między DS-em, a PSP). Konsola na razie sobie radzi średnio na rynku, ale to powinno się odmienić moim zdaniem po premierze nowych, konkretnych gier (odświeżona Okaryna Czasu już za rogiem). Brakuje po prostu konkretnych killerów, które napędzą sprzedaż (marzy mi się nowy Metroid na tym). A brak gry z Marianem podczas launchu konsoli przemilczę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za podobną kasę można mieć ps3, gdzie tu logika.

 

Chyba, że ktoś ma już PS3 :E

 

I to wcale nie jest przesadnie duża kwota. W tej chwili PlayStation 3 kosztuje te 1000 zł, ale w dniu premiery to było około 2500 zł. Tutaj mamy tę pierwszą cenę, a po kilku miesiącach pewnie potanieje do 700-800 zł ;)

 

Mnie najbardziej w tej konsoli podoba się to, że można na nią tworzyć praktycznie każdy rodzaj gry. Zarówno wielkie tytuły ze stacjonarnek ( i być może w końcu bez zbytniego przycinania na grafice, dźwiękach i co najgorsze fabule i gameplayu ), gry które wykorzystają kamerki, akcelerometr, żyroskop, ekrany dotykowe itd :)

 

Konsola ma potencjał, oprawa A/V też trzyma poziom (nie ma już tej przepaści ja swego czasu między DS-em, a PSP).

 

Grafika grafiką ( teraz kiedy dogonili PSP, PS Vita im ucieka :E ), ale to nigdy nie było u Nintendo najważniejsze. Potencjał ma, wcale w to nie wątpię, tylko boję się, że Big N będzie się starało jechać na niesamowitej popularności poprzednika i nowe, zajebiste pozycje na 3dsa będą pokazywać się rzadko :)

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mnie tak ciągnie do tych gówienek?

Już miałem 3xPSP 2xIphone i DS-a.Wszystko sprzedałem po okresie nie dłuższym niż 2 miesiące,ale i tak kupię Vita bo może to mnie zatrzyma na dłużej :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad 3DS dla Metal Geara, ale Konami zabiło moje zainteresowanie pogarszając grafikę i zapowiadając kolekcję na PS360, dobry ruch biznesowy :E Natomiast Vita jest hot, tyle że nabędę ją zapewne parę miesięcy/rok po premierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że inni producenci również będą wykorzystywać potencjał tej konsolki i jej gadżetów tak jak to robi prezentowane LBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Widzę, że sporo analityków branżowych się tutaj zebrało. :E Nintendo mogło jechać na popularności poprzednika od czasów pierwszego GameBoy'a a nigdy tego nie czyniło (a miało konkurencje, miało) w tej generacji będzie podobnie. Bo to taki mały szczegół. 3DS to rewolucja, trójwymiar który masz w kieszeni. Podobnie było z DS-em, choć akurat fenomenu tej konsoli nie rozumiem. A w PSV co jest rewolucyjnego? No właśnie nic. Żyroskop, dotykowy ekran - to wszystko ma 3DS. Konsola się broni jedynie bebechami, to możne być jakaś rewolucja jeśli faktycznie pojawią się gry które miażdżą graficznie, bo póki co zapowiedziany na 3DS Resident jest równie zjadliwy co Uncharted na PSV. Na E3 został pokazany mocny lineup dla 3DS od samego Nintendo, więc niestety ale muszę niektórych 'tru sony gejmerów' zawieść. Przy czym sam mam zamiar kupić PSV. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad 3DS dla Metal Geara, ale Konami zabiło moje zainteresowanie pogarszając grafikę i zapowiadając kolekcję na PS360, dobry ruch biznesowy :E Natomiast Vita jest hot, tyle że nabędę ją zapewne parę miesięcy/rok po premierze :)

Z tego co widziałem, to dużych cięć nie ma. Choć powinni się raczej pokusić o jej polepszenie w przypadku 3DS-a, a tu dają jakiegoś kastrata? :E Tragedii nie ma:

 

 

Swoją drogą to karty z grami na Vitę mają mieć pojemność od 2 do 4 GB z tego co pamiętam. Wydaje się to moim zdaniem dość małą przestrzenią dla deweloperów. Już w przypadku 3DS-a, gdzie barierą jest 2 GB, producenci zaczynają marudzić. Wspomniany Metal Gear Solid: Snake Eater 3D będzie się mieścił na carcie o pojemności +/- 4 GB, o czym mówił sam Yoshikazu Matsuhana z Kojima Productions. Ich priorytetem było bowiem zachowanie pierwotnej jakości (m.in. samych wstawek filmowych), a sama gra na PS2 zajmowała prawie 4,7GB, więc zgłosili się z tym fantem do Nintendo i problem rozwiązali. Pewnie będzie podobnie z przypadku PSV, bo jakoś sobie nie wyobrażam tych graficznych killerów na 2 GB :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na E3 został pokazany mocny lineup dla 3DS od samego Nintendo, więc niestety ale muszę niektórych 'tru sony gejmerów' zawieść

 

Mocny? Sprawa dyskusyjna. No ale wiadomo, dla mnie może i nic fajnego, a dla kogoś innego bardzo interesujące pozycje ;)

Jak pojawią się jeszcze ze 3-4 ciekawe gry to pewnie rozważę kupno 3dsa.

 

A w PSV co jest rewolucyjnego?

 

Tak jak napisałeś - właśnie nic, ale nie zmienia to faktu, że konsolka zapowiada się bardzo dobrze. Tym bardziej przez fakt nadchodzących gier i wsparcia jakie PSV ma otrzymać.

 

Podobnie było z DS-em, choć akurat fenomenu tej konsoli nie rozumiem.

 

A ja tak :)

Bardzo dużo świetnych i unikatowych tytułów ( których ilość i jakość prześciga większość tego, co na PSP ), innowacyjne ( kiedyś ) sterowanie :)

 

 

 

http://www.ps3site.pl/9-minut-z-przenosnym-hot-shot-golf/76217

http://www.ps3site.pl/debiutancki-zwiastun-stardrone/76219

http://www.ps3site.pl/jak-naprawde-wygladaja-gry-na-playstation-vita-wideo/76230

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo analityków branżowych się tutaj zebrało. :E Nintendo mogło jechać na popularności poprzednika od czasów pierwszego GameBoy'a a nigdy tego nie czyniło (a miało konkurencje, miało) w tej generacji będzie podobnie. Bo to taki mały szczegół. 3DS to rewolucja, trójwymiar który masz w kieszeni. Podobnie było z DS-em, choć akurat fenomenu tej konsoli nie rozumiem. A w PSV co jest rewolucyjnego? No właśnie nic. Żyroskop, dotykowy ekran - to wszystko ma 3DS. Konsola się broni jedynie bebechami, to możne być jakaś rewolucja jeśli faktycznie pojawią się gry które miażdżą graficznie, bo póki co zapowiedziany na 3DS Resident jest równie zjadliwy co Uncharted na PSV. Na E3 został pokazany mocny lineup dla 3DS od samego Nintendo, więc niestety ale muszę niektórych 'tru sony gejmerów' zawieść. Przy czym sam mam zamiar kupić PSV. :]

 

Ta "rewolucja" na razie sprzedaje się bardzo biednie (>100k w USA w maju), co jest wynikiem słabego line-upu, wysokiej ceny (a raczej chciwości Nintendo), słabego marketingu (większość ludzi myśli że to kolejna wersja DS'a) i tego że 3D wracało falami przez wiele lat i jakoś nigdy się nie przyjęło. To co sprawiło że DS tak "wybuchł" to nastawienie na casuali, teraz jednak casuale w większości przesiedli się na komórki gdzie gry są za grosze. Problem z PSP był taki że na konsole nie mogły pojawiać się gry casualowe z racji braku touch screena (itp.), wszystko to zostało naprawione w PSV, najzabawniejsze jest to że konsola ma więcej opcji kontrolnych niż 3DS - do którego w tej kwestii dodali tylko slidera. Jak widać po HSG, można tego używać w bardzo ciekawy sposób:

 

 

Co do grafiki to się nie wypowiem, wiem ze wierzysz że konsole są blisko siebie w tej kwestii jednak z technicznego punktu widzenia dzieli je przepaść.

 

Jeżeli zapowiedziany COD to MW3 z pełni funkcjonalnym online to Vita może sporo namieszać na rynku :)

 

Co do cartów, obecnie to 2-4GB ale w przyszłości pojawią się większe, myślę że 8GB będzie w pełni wystarczający dla portów większości gier z tej generacji (Nintendo też zapowiada większe pojemności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Ta "rewolucja" na razie sprzedaje się bardzo biednie (>100k w USA w maju), co jest wynikiem słabego line-upu, wysokiej ceny (a raczej chciwości Nintendo), słabego marketingu (większość ludzi myśli że to kolejna wersja DS'a) i tego że 3D wracało falami przez wiele lat i jakoś nigdy się nie przyjęło. To co sprawiło że DS tak "wybuchł" to nastawienie na casuali, teraz jednak casuale w większości przesiedli się na komórki gdzie gry są za grosze. Problem z PSP był taki że na konsole nie mogły pojawiać się gry casualowe z racji braku touch screena (itp.), wszystko to zostało naprawione w PSV, najzabawniejsze jest to że konsola ma więcej opcji kontrolnych niż 3DS - do którego w tej kwestii dodali tylko slidera. Jak widać po HSG, można tego używać w bardzo ciekawy sposób:

 

 

Co do grafiki to się nie wypowiem, wiem ze wierzysz że konsole są blisko siebie w tej kwestii jednak z technicznego punktu widzenia dzieli je przepaść.

 

Jeżeli zapowiedziany COD to MW3 z pełni funkcjonalnym online to Vita może sporo namieszać na rynku :)

 

Co do cartów, obecnie to 2-4GB ale w przyszłości pojawią się większe, myślę że 8GB będzie w pełni wystarczający dla portów większości gier z tej generacji (Nintendo też zapowiada większe pojemności).

Na papierze Vita jest znacznie, znacznie mocniejsza, ja się z tym nie kłócę. Co do samej sprzedaży 3DS-a to w samym USA szacuje się na około 1mln sprzedanych sztuk (w Jap to potwierdzone, że rozeszło się także niemal 1 mln konsolek, więc mamy już całkiem konkretną liczbę jak na 2-3 miesiące). Nie jest to rewelacja, ale nie jest to, tak jak ty określiłeś 'bardzo biednie'. Zobaczymy jak będzie się sprzedawać Vita.

Edytowane przez NightKing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż poniżej 100k jest właśnie dość biedna, w zeszłym miesiącu 3DS zrobił 200 co można określić "w miarę". Póki nie pojawią się konkretniejsze gry to raczej nie zobaczymy żadnego boostu sprzedaży. Nintendo mogłoby też się wziąć za marketing, sama nazwa powoduje że ludzie myślą że to kolejna wersja DS a mamy jeszcze coś takiego:

 

http://i54.tinypic.com/2uz732s.jpg

 

Taki sam problem czeka Wii U jeżeli nie przemyślą swojej strategii, nazwa Wii 2 byłaby znacznie lepsza - tak samo Stream, Beem, Current czy nawet Weinerpoop :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...