Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NeCr0

4:3 na monitorze 16:10 w CS 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zainstalowaniu najnowszych sterowników od karty graficznej, popsuła mi się rozdziałka w CS... Wcześniej miałem ustawione na 1280x700 i ładnie rozciągało mi na cały ekran. Teraz niestety na tej rozdziałce ekran zostaje w proporcjach 3:4 :( Nie chce ustawiać mojej prawdziwej rozdziałki (1680x1050) bo przyzwyczaiłem się na tamtą, a poza tym przez takie zwiększenie mam o wiele mniej FPS :/ Można coś z tym zrobić możę cos trzeba w sterownikach przestawić...

 

Moja karta to NVidia GeForce GTX 460 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak: prawym na pulpit->panel sterowania nvidia->dostosuj rozmiar i pozycje pulpity->użyj skalowania nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie graficznej masz zauważalną różnicę w FPS? Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO chyba, że koleś nie gra na 100 fps.Po prostu sobie nie ograniczył maxymalnej ilości klatek, troche dziwne, bo moim zdaniem gra na 100 fps ma tylko sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na DeathRun'ach gdzie potrzeba jak możliwie najwiecej FPS. Im więcej tym lepiej i szybciej sie rozpedzasz i jest spowolnienie... Zaraz wypróbuje sposób <1>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Witam, jako, że gram w csa w niskich rozdzielczościach (800x600) i mam monitor 22 calowy 16:10 (Samsung SyncMaster T220, 1680x1050) chciałbym sobie zrobić TYLKO w csie obraz 4:3. Chodzi mi o to, że po bokach ekranu miałbym czarne pasy. Teraz postacie mam rozciągnięte, zoom w awp spłaszczony...

Dałoby się zrobić 4:3 na monitorze 16:10? W ustawieniach monitora nie mam raczej takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dokładnie, z początku też mi się wydawało, że u siebie nie mam (Benq G2220HD) i jakoś znalazłem, większość monitorów ma takę opcję. Nie wiem też, czy nie dało się tego ustawiać kartą graficzną (Nvidia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Ale mi chodzi o to, żebym miał tak w csie, nie, żebym musiał co chwilę to przestawiać. Kartę graficzną mam AMD. W monitorze naprawdę nie mam takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to, żebym miał tak w csie, nie, żebym musiał co chwilę to przestawiać. Kartę graficzną mam AMD.

 

A o czym ja niby mówię?

 

http://www.komputronik.pl/product/91448/Peryferia/Monitory_LCD/22_Samsung_SyncMaster_T220_wyprzeda_.html

 

W przypadku oglądania obrazów w formacie 4:3 na monitorze panoramicznym, obraz może ulec zniekształceniu. Funkcja Aspect Ratio Control pozwala cieszyć się wyraźnym obrazem bez zniekształceń.

 

Jest. Jakiś gościu na anglojęzycznym portalu też pisał, że jest "4:3 ratio adjustment".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Jeśli ustawiałbym to w monitorze, to miałbym tak cały czas, musiałbym specjalnie przestawiać do gry w csa i do zwykłego użytkowania.

Nvidii nie mam więc nie wiem.

 

Edit@

No to oświeć mnie, gdzie jest ta funkcja, bo zjeździłem całe menu i nic. A ta funkcja aspect ratio control nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawiałbym to w monitorze, to miałbym tak cały czas, musiałbym specjalnie przestawiać do gry w csa i do zwykłego użytkowania.

Nvidii nie mam więc nie wiem.

 

No to nie pozostaje Ci nic innego jak przestawiać przy włączaniu CS'a. U mnie się skaluje automatycznie zależnie od formatu, ale skoro widać u Ciebie tego nie ma, to musisz poświęcać za każdym razem te 5 sekund :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Nie, nie muszę poświęcać, bo nie ma tej funkcji.

 

Chodziło mi raczej o pogrzebanie w jakichś plikach ini, a nie przestawianiu obrazu w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on nie musi Tobie pomagać... wlazłem w temat, widzę o co chodzi, ale po takim podejściu autora odechciewa się czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

To co mam zrobić, z dupy wyczarować tą funkcję?

Zadnego aspect raio control nie ma, wydaje mi sie ze jest to wbudowana funkcja ktora tylko poprawia ciut obraz przy 4:3, ale nie robi 4:3 z 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić, z dupy wyczarować tą funkcję?

Zadnego aspect raio control nie ma, wydaje mi sie ze jest to wbudowana funkcja ktora tylko poprawia ciut obraz przy 4:3, ale nie robi 4:3 z 16:10.

 

Chcesz się umówić na anal?

 

Nie do końca czaję o co Ci chodzi. Z początku myślałem, że za każdym razem musisz zmieniać format ręcznie, teraz mi to wygląda tak, jakbyś nie mógł zmienić formatu w ogóle.

 

http://www.sk-gaming.com/forum/2-CounterStrike/2298047-Samsung_SyncMaster_T220_Monitor

 

640x480 large with Black bars.

Just get 4:3 from screen options> Image size

 

Jak nie to, to wtedy TO, TO, TO, TO itd.

 

Ze zmianami z .ini Ci nie pomogę, bo nie wiem zbytnio jak (nie mam takiego monitora) i poza tym takie rzeczy to na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Chcesz się umówić na anal?

A co, wystawiasz mi jakąś propozycję? :cool:

 

Google wcześniej czytałem i nie ma tam nic wartościowego na ten temat, w moim monitorze nie ma chyba po prostu takiej funkcji. Ten cytat który przytoczyłeś odnosi się do kart nvidii. Ma ktoś może kartę graficzną amd i przestawiał może coś takiego? Bawiłem się teraz trochęsterownikami i tam jest tylko pcja zmiany rozdzielczości ekranu, nie ma wyboru formatu :/ Może być już nawet przełączanie tego co chwilę, byleby było ^^

 

Edit@

Jesssssss, znalazłem. Była taka opcja dostępna w menu, tylko trzeba było wejść do gry żeby zobaczyć efekty. Opcja nazywała się image size, do wyboru były opcje wide i auto, kiedy siedziałem w windowsie jej zmiana nie dawała nic, bo mam ustawioną rozdzialkę 1680x1050, dlatego uznałem, że ta opcja kompletnie nic nie daje, w csie jest 800x600 i teraz po przestawieniu z wide na auto mi się samo przestawia, więc mam tak jak chciałem. Sorry za zamieszanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chłopie czytał to co napisałem, zwłaszcza ten cytat z SK Gaming, to byś od razu to znalazł, bo przecież Ci o tym pisałem. A jak Ty chciałeś zobaczyć jakiekolwiek efekty będąc w pulpicie z ustawioną rozdziałką w formacie 16:10 to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...