Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FagaZ

Problem z LAN-em (nie w jednym domu). LAN nagle przestał działać!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno ja i mój kuzyn zmieniliśmy sobie routery (TP LINK), bo tak nakazał nasz dostawca internetu. Więc podłączyliśmy, a oni nam go skonfigurowali. Oczywiście adresy IP się pozmieniały (wcześniej: 213.x.x.x, teraz: 122.x.x.x). Chodzi o to, że nagle LAN przestał działać między naszymi komputerami. On mieszka kilka bloków dalej i nigdy nie było z tym problemów. Dodam, że ze swoim lapkiem w domu łącze się bez problemu w LAN-ie, tak samo jak on ze swoim drugim komputerem. Zapory są wyłączone. Dodam też, że z tego wszystkiego wynikła też śmieszna sprawa. Otóż IP mojego komputera to: 122.122.122.101. Gdy kuzyn sprawdzał swój drugi komputer to również pokazało się tam 122.122.122.101. Dwa takie same IP w jednej sieci? Dodatkowo sprawdzaliśmy na stronie internetowej IP, ale tam pokazało się jeszcze inne. U mnie np. zamiast 122.122.122.101, które jest w połączeniach sieciowych wyskoczył adres 213.5.7.35. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawca pewnie zmienił strukturę sieci. Wcześniej wszystkie urządzenia tworzyły jedną sieć. Teraz prawdopodobnie każde mieszkanie to oddzielna podsieć. Urządzenie brzegowe czyli router otrzymuje adres 213.x.x.x i jest unikalny w obrębie całego osiedla, natomiast adresy 122.122.122.x nadawane są przez każdy z routerów dlatego wasze komputerki miały takie same adresy.

Jednym, słowem jesteście za NATem i dlatego wasze komputery się nie widzą. Rozwiązaniem jest np postawienie VPNa.

 

Jak postawić VPNa? http://www.pcworld.pl/news/365278/Jak.ustawic.polaczenie.sieci.VPN.w.systemie.Windows.7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obaj jesteście za NAT'ami - nie jesteście w jednej sieci. Router tworzy sieć wewnętrzną. W różnych sieciach wewnętrznych adresy moga sie powtarzać. Zostaje wam użyć hamachi.

 

edit: kurde, koega wyej mnie uprzedził. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamachi nie działa we wszystkich grach niestety :( Zobaczę tego VPN-a.

 

Mam Windows XP z SP3. Gdzie tu mogę znaleźć ten VPN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się skonfigurować VPN-a, tylko pojawił się problem. Mianowicie nie mogę się zalogować? Trzeba użyć własnego loginu i hasła do sieci tak? Więc robię tak i nie da się zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz VPN-a i hamachi jest jakiś inny sposób tworzenia wirtualnej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, mam problem z VPN-em, ale to chyba na osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamknięty to dobrze. Słuchajcie postawiłem VPN-a przez pewien program - Vedivi. Działa na tej samej zasadzie - tworzy wirtualną sieć LAN. I stało się coś bardzo dziwnego. Z kolegą spoza mojej sieci, oraz z innym kumplem z okolic Szczecina stworzyłem tego wirtualnego LAN-a bez problemu! Natomiast, gdy chcę go stworzyć z kuzynem to się nie da! Tzn. połączenie niby jest, ale nie możemy się pingować, ani też hostować żadnych serwerów w grach. Czego to jest wina?

 

P.S. Przez tworzenie standardowego połączanie VPN przez system wszystko jest już dobrze skonfigurowane, tylko nie mogę się zalogować! Pisze, że jest błędny login i hasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...