Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniel112

Minecraft zerowa ilość fps o_0

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mówię że zapoznałem się z wszystkimi tematami "Zwiększanie FPSów" przetrzepałem całe google i youtuba z filmikami tego typu lecz problem nie ustąpił.

 

No więc mój blaszak objawia się tak:

 

Pentium D 2x2.80Ghz

1GB RAM DDR2 266Mhz

HD5450 512MB DDR3 64Bit

Windows 7 Ultimate 32Bit

Internet UPC 25Mb/s

Wersja javy to "Java 6 Update 26"

 

Ustawienia w MineCraft wszystko OFF wszystko na najniższym poziomie, Max FPS itp.

 

Sterowniki do grafy mam najnowsze ATI Catalytys a w nich wszystko poustawiane na najniższy poziom wszystkie efekty 3D różne gówna quality itp.

 

Widywałem że ludzie na słabszych PC'tach ciągną PO 30+FPS a mi przy renderingu 0-3fps (tak gdy naciskam F3 nieraz pokazuje 0fps i obraz zmienia sięco 3 sekundy) i co najgorsze gdy się nie renderuje, gdy po prostu jestem na zwykłym terenie mam po 4-10fps -.-

 

Dodam że instalowanie gówien typu GameBooster itp. nic nie daje więc.... O CO TU CHODZI? Ludzie przecież Hitman Blood Money czy BF2 chodzi bez ścin a MineCraft co ma sześcianową grafikę chodzi jakbym tam odpalał Crysisa 2 o_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft potrzebuje dużej ilości szybkiego ramu z tego co się orientuję i zmień system na XP masz tylko 1 gb ram !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika tez wydajnością nie grzeszy, w końcu szyna to ledwie 64 bit...

Co do gameboosterów itp. - IMO efekt placebo, poza tym kiedy są uruchomione same "zapychają" komputer, najlepiej ręcznie powyłączać zbędne usługi i programy działające w tle. I standardowo - usunięcie pierdół z dysku, czyszczenie rejestru, defragmentacja - to powinno "coś" dać, ale pewnie już to zastosowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Java zapycha ram. Sam Windows bierze co najmniej 1/3 pamięci, a Java do szybkiego działania potrzebuje 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zuzycie ramu, cpu, gpu podczas gry to bedziesz wiedzial ;z

 

obstawiam ram - wolny i mało jak dla MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brejdak musial sie na XP przerzucić żeby pograć w minecrafta. Ogólnie win 7 do dupy bo nawet nie można pograć na multi przez lagi. Polecam przerzucić się na XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.. ktoś kupuje W7 za 300-350 zł, żeby kupować win xp? no chyba że pirackie, to się nie wtrącam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brejdak musial sie na XP przerzucić żeby pograć w minecrafta. Ogólnie win 7 do dupy bo nawet nie można pograć na multi przez lagi. Polecam przerzucić się na XP :)

ja tam nie mam lagów na siódemce (100+ fps ;z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brejdak musial sie na XP przerzucić żeby pograć w minecrafta. Ogólnie win 7 do dupy bo nawet nie można pograć na multi przez lagi. Polecam przerzucić się na XP :)

typowa brednia, odpowiednio z argumentowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdemu może nie pasować przerzucanie się na XP. No ale mój brat akurat miał możliwość bo oba systemy kupione :) Jeżeli chodzi o te lagi no to ja i mój brat mieliśmy to samo. Win XP ping 20-30 ms na polskich serverach. Na win 7 >120ms. Wiem, że nie każdy ma ten problem ale naczytałem się dość dużo w internecie i jednak dużo osób narzeka na te lagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam na dużo słabszym PC brata też 1GB minecraft ścinał jakiś 15 FPS , na xp było już lepiej

 

ja za to mam gorszy problem na win 7 - za dużo fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 1 gb ram i grafice fancy,odległośći terenu far to gra działa nawet dobrze nawet przy nagrywaniu frapsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zwiększyć ilość RAMu jakiego używa java? Masz jakieś textury dodatkowe? Bo one zamulaja sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze musisz przydzielic wiecej ramu dla javy.ja zrobilem xx.bat file i z niej startuje gre.poprostu przydzielilem wiecej pamieci dla programu,poza tym masz tylko minimum ramu dla windows 7

ja mam tak:

 

@ECHO OFF

 

"C:\Program Files\Java\jre6\bin\javaw.exe" -Xmx5120M -Xms5120M -jar "D:\games\minecraft\minecraft.exe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Minecrafta trzeba minimum 2 gb ramu

 

 

Hah toś dojebał.Ja na lapku z 7 i P4 integra radka 3000 po 60 fps :D

A na xp 512 MB ram sempron 2800+ i radek 9550 po 120 FPS

XP pomaga i wyłącz zbędne syfy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na xp 512 MB ram sempron 2800+ i radek 9550 po 120 FPS

Mhm.. ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop Win 7 4 GB 64 bit i tylko 17 fps w minecraft , najnowsza java co poradzić ??

 

 

 

@Kunnorinno chyba zwariowałeś albo masz magiczny PC to nakręć filmik nawet kalkulatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft jest specyficzną grą. Innym chodzi na złomie bez ściny a innym na super duper PC chodzi ze ściną. Kalkulatorem nie nagram bo owy PC chyba padł( jest temat w benchmarku). Padł mi miech temu. Nie chcę się włączyć i wywala BSOD-y. W przypadku AMD wypada użyć programu do "zwiększenia wydajności rdzeni" nie pamiętam go. Można też zwiększyć dopływ ramu do MC (zawsze to pare FPS) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uu Panie, kurzyk. 
    • A mam... teraz niech autor tematu pokaże
    • Zmiana obciążeń podatkowych to jest jeden z najważniejszych postulatów w ogóle. I nie jest to głupia wojenka światopoglądowa tylko system wymagający kompetencji i wpływający na wszystkie inne. Tusek straci przedsiębiorców już w 2027r. jeżeli tego nie zrobi.
    • Ja w jedynce miałem ciut ponad 100godzin. W dwójce już doszedłem do tego poziomu, że brakuje mi kilkunastu rzeczy z 1. Na dzień dzisiejszy to oryginalna gra, ale względem pierwszej części wybrakowana - sprzęt, ulepszenia broni nie istneją, pojazdy - jest tylko mech jak na razie, brak ulepszeń mecha/manewrów, brak jednej frakcji + nie ma wszystkich rodzajów misji z 1. Ta gra opiera się na swoim autorskim, oryginalnym pomyśle. Nie jest gierką na setki godzin, a jakieś 120-160. Do tego początek może być nudny, bo masz blokadę poziomu trudności przez niski LVL postaci. A gierka zaczyna się dopiero od poziomu trudnośći 6 - wszystko niżej to pomyłka, i nie pokazuje czym ta gra na prawdę jest. Najlepsze jest to że chyba z 6 osób namówiłem na Helldivers 1, bo goty chodziło na kluczykowniach po 6zł, nikomu gra się nie spodobała. Te same osoby kupiły Helldivers 2 i wsiąkły. Kto tam na YT miał film w stylu - "Jak zmiana kamery zmieniła całą grę", czy jakoś tak. I chyba tylko w tym był problem popularności 1 części. No i jest tu jedna rzecz, której nie widziałem nigdzie indziej, za co duży plus dla autorów. Zdobywanie waluty premium. W grze możesz zdobyć, jak poszukasz, super kredyty, czyli walutę premium. Od 10 do 40 na rundę, ich spawn też jest losowy, zawsze są w bunkrach. Jak jeden z graczy weźmie perk od skanowania terenu, to miejsca z lootem - próbki, superkredyty, ciężka broń - są widoczne dla każdego na mapie. Do tego w podstawowym drzewku zakupów też możesz kupić te kredyty, za medale które dostajesz na zakupy sprzętu, skinów, pancerzy i perków. Gram w to od premiery, nabite 57 godzin i co ? Zdobyłem tego wystarczająco na 2 karnety bojowe, i jeden pancerz premium ze sklepu. I coś tak jeszcze zostało. Nie widziałem takiego ruchu u innych. Solo gierka jest nudna, najlepiej grać z teamem. Jest polski disocrd Helldivers 2, 75% ludzi tam jest mega ogarnięta. Link do discorda: https://discord.gg/FBazNfMR
    • chyba lepiej testowac na trainning dummy, gdzie widzisz obrazenia zadawane.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...