Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasabat

i5 2500k temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w budzie mam:

- i5 2500k

- Xigmatek Gaia sd1283 + wentylator AAB Cooling Super Silent Fan 12 :E

- Arctic Cooling MX-4

 

Pasta ładnie rozsmarowana, chłodzenie ładnie zamontowane.. a temperatura w stresie dochodzi do 60*C...

Nie mam pojęcia o co chodzi? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Czytałem, że co poniektórzy na boxie w stresie mają 55*C..

Za pierwszym razem gdy wkładałem procka zamiast MX-4 dałem STG-2 temperatury wtedy dochodziły do 55*C.. wydawało mi się wciąż, że to za dużo zmieniłem pastę a temperatura poszła w górę o całe 5*C.. ma ktoś pomysł? Chciałbym się pobawić w OC ale przy tych temperaturach nie zamierzam ryzykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58-60 st. to ja mam przy stresie 4.5ghz.

 

Sprawdz oc jak wysoko pojdzie i jakie tempy będą ? jak słabo to masz odp. kiczowata sztuka która na dodatek sie grzeje.

 

-warunek: wszystko ok zamontowane i odp. cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się robić OC przy takich temperaturach...

Wydaje mi się, że po prostu kiczowata sztuka.. cooler na 95% jest dobrze zamontowany.. z pastami próbowałem dwoma do tego i z ziarnikiem ryżu i z rozsmarowywaniem to samo.. szkoda, że STG2 mi się skończyła bo lepiej działała od MX-4..

Nikt nie ma więcej pomysłów?

 

 

Edit:

Podgoniłem go do... 3.5Ghz temperatury ~63*C :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się boisz? Okolice 80C tez nic się nie dzieje.

ja wiem, że sampoczucie jest lepsze jak jest sporo mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mugenie 2 miałem w idle 33 stopnie, w stresie jakieś 55... podczas zmiany pasty odkryłem, że coś przy poprzedniej aplikacji musiało być w paście, bo zrobiła się mi maleńka dziurka w procku i wgniecenie w mugenie :/. Po przesmarowaniu zarówno zelmanem jak i mx4 mam teraz 40 w idle i 75 w stresie przy 4,4 GHz... Teraz nie wiem co z tym robić, nawet nie podkręcam już nawet ale wtedy jest 37 w idle i 62 w stresie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62C to niewiele - podkręcaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele? Jak na to chłodzenie i obudowę wydawało mi się raczej sporo... Zastanawia mnie ten wzrost temperatury, czy to wina maleńkiego uszkodzenia na procku czy troszkę wiekszego na stopie radiatora. Dodatkowo zauważyłem przy zmianie pasty, że brzegi IHS są wyraźnie odznaczone w niklu (jakby procek był lekko wklęsły? Może więcej pasty? Nakładam na zasadzie ziarnka ryżu i małe plamki pasty w rogach procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje podkręcić tak w okolice 4.0 mi to wystarczy jak kiedyś braknie mocy to polece wyżej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i tak powyżej 4,4 nie startuje... padaka się trafiła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego jeszcze nie kręciłem ale coś jest nie tak. W iddle mam ok.50 stopni na procku. Gdy grałem w Gothic 4 najwyższa temperatura była to 63 stopnie ale tylko przez chwilę. Mam jakąś pastę za 2 zł i box ale z tego co pamiętam to przy montowaniu miałem ok.33 stopnie, zdarzyło się kiedyś że miałem 28 stopnie ale to w chłodniejszy dzień. Od tamtej pory nie zmieniałem nic i mnie to trochę wkurza :mad2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapnij dobrze boxa i zobacz wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o stresie w grze czy w Stresie w Intel Burn Test gdzie procek jest katowany na 100%?

Tujek też mam taką maleńką dziurkę w procku.Mam większą temperaturę na swoim Asusie P8P67 Deluxe w przeciwieństwie do poprzedniej płyty z walniętym czipsetem Sata.

Mam na stałe podkręcony procek na 4.5 Ghz na 1.3 V.Stabilnie śmiga.

Temperatura w spoczynku to koło 40 stopni,(w grach max 63-65 w Real Temp przez chwilę na pojedyńczych rdzeniach-zazwyczaj koło 55 ).

Dużo mam tylko przy katowaniu procka na maxa w Intel Burn Test.W upalne dni do 81 stopni max, tak to 77-79.Radiator jest wtedy cieplutki.

Też nie wiem czemu temperatury są wyższe niż na poprzedniej płycie mimo używania cały czas tego samego chłodzenia Thermalright Venomous X.

Czy ta mikroskopijna dziurka coś zepsuła to nie wiem a lapping procesora pozbawił by mnie gwarancji więc dla komfortu psychicznego raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta dziurka ma ostry lekko wystający rant wokoło (drze chusteczki higieniczne zwilżone alkoholem izopropylowym), zastanawiam się czy go jakoś papierkiem wodnym 2000 nie zmniejszyć. Przejechać parę razy tylko po tym rancie jakimś małym kawałeczkiem by nie jeździć po reszcie procka. Obawiam się, ze sama dziurka wystarczy do unieważnienia gwary :/

Najdroższy proc jaki sobie do tej pory sprawiłem... na tańszych nigdy mi się to nie przytrafiło a tu taki ambaras :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta mała nierówność nie przeszkadza może za bardzo przycisnąłem chłodzenie a jakiś brud był w paście.Jak by wyszlifować procesor to by jej nie było jak ktoś chcę się bawić w lapping procka i chłodzenia.

Temperatura w grach do 65 stopni max a zazwyczaj koło 55 to dobra temperatura na taktowaniu 4.5 Ghz.

W końcu nie gra się w Intel Burn Test więc w grze nigdy nie będzie tych 80 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy przejechałem ten zadzior papierkiem wodnym 2000. Troszkę bardziej się błyszczy w tej okolicy pod światło, ale już jest równo. Posmarowałem jeszcze raz ale już rozsmarowałem prawem jazdy i.... po 10 stopni mniej na 4,4 :). Jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 stopni więcej miałeś przez mikroskopiją dziurkę? Szok, kurdę muszę kupić papier ścierny i spiłować moją nierówność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie może mieć też inaczej położona pasta, zawsze stosowałem ziarenko ryżu a teraz rozsmarowałem dokładnie po całości. Na pewno cieplejszy jest też sam radiator, bo aż nagrzewa się plexy z boku po 5 godzinach w OCCT. Ale generalnie procek padaka, nawet przy na stałe ustawionym vcore 1,35 wyżej niż 4,4 GHz nie idzie :/. Przy mnożniku 45 windows jeszcze wystartuje, ale cokolwiek odpalę to niebieski ekran :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie może mieć też inaczej położona pasta, zawsze stosowałem ziarenko ryżu a teraz rozsmarowałem dokładnie po całości. Na pewno cieplejszy jest też sam radiator, bo aż nagrzewa się plexy z boku po 5 godzinach w OCCT. Ale generalnie procek padaka, nawet przy na stałe ustawionym vcore 1,35 wyżej niż 4,4 GHz nie idzie :/. Przy mnożniku 45 windows jeszcze wystartuje, ale cokolwiek odpalę to niebieski ekran :/

Włącz pll overvoltage, ale fakt padaka - u mnie to dopiero od mnożnika 48x przydaje się , a cepa mam przeciętnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzcie w te bzdury że ktoś na boxie pod obciążeniem ma 55 stopni bo to nie jest możliwe fizycznie(napewno na pająka i napewno bez oc) - każdy wie jak radiator intela wygląda...

U mnie 2500K na 4.5GHz z freezerem 13 ma 86 stopni max(prime ibt) - obudowa zamknięta i dodatkowo w szafce.

 

I czemu wszyscy kręcą na stałym napięciu?po co w idle męczyć proca 1.3 volta?

 

Podstawa to mieć dużo przy wszelakich oszczędzaniach na ON

 

offset dałem +0.010 Turbo voltage +0.053 i narazie styka choć zmniejszyłbym napięcia odrobinkę - no przynajmniej turbo ale coś się sypie czasem pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie płyta główna ma wpływ na temperaturę bo na poprzedniej miałem około 20 stopni mniej więc może przekłamywać :)

Skoro na P8P67 PRO na 4,5 GHz na napięciu 1.3 V miałem około 60 stopni w Real Temp a teraz przy maksymalnym obciążeniu procka na 100% na P8P67 Deluxe mam jakieś 79-81 stopni w Intel Burn Test

20 stopni różnicy po wymianie płycie głównej jest mimo wszystko dziwne ale w stresie mój Thermalright Venomous X jest mocny ciepły jak się zbliża do granicy 80 stopni-na boxowym chłodzeniu miałem chyba podobne temperatury

Nie wiem czemu są takie wysokie temperatury nie żeby mi przeszkadzały bo w grach i tak więcej niż 65 stopni nie będzie, więc zakładam że to płyta główna podnosi temperaturę lub czujniki są uwalone

Oczywiście w grach jest temp 63-65 max zazwyczaj 55-58 bo tutaj procek nie jest bardzo obciążany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież czujniki masz w procesorze nie na płycie - to troszkę minus bo oczywiście pokazują tylko temperaturę rdzeni która ma się nijak do temperatury radiatora nawet po długim obciążeniu.Czy na tej deluxe masz takie same ustawienia częstotliwości i napięcia?

 

Nie wiem na ile te czujniki dobrze działają - w tej chwili (idle chłodzenie Freezer13) na i5 2500K mam:

1.34 stopnie

2.28 stopni

3.42 stopnie

4.33 stopnie

 

Wkurza mnie ten trzeci rdzeń - średnio odbija o 10 stopni od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jeden rdzeń jest o 10*C chłodniejszy od pozostałych trzech, które mają w miarę równe temperatury.

Mało tego, ten "chłodny" rdzeń pokazuje czasem temp. niższą od temp. otoczenia.

Także te czujniki mogą być niestety walnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...