Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

misiu610

WĄTEK ZBIORCZY - Płyty pod AM3+

Rekomendowane odpowiedzi

Jak grasz w jakiś goowniane gierki na fejsiku,to nie dziw się że masz syf w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w jakiś goowniane gierki na fejsiku,to nie dziw się że masz syf w kompie.

Fejsik.. czyli facebook, tak?

Tak się składa, że nie mam tam wcale konta ;)

Od grania mam komputer, a nie internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy płyty Gigabyte.

Czy wam również zainstalowała się aplikacja "ZyngaGames"?

Wie ktoś do czego to służy?

 

Żadne dziwne ZengaGames mi się nie zainstalowało ani na cd od płyty czegoś takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programu nie da się włączyć. Występuje tylko w procesach.

Jak raz zamkniemy proces z ową aplikacją, więcej się nie włączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZyngaGames to firma tworząca wszelakiej maści gierki netowe,a w szczególności na naszą-szmatę i fejsika :D

Sorki Misiu,ale mi się od razu skojarzyło :E

A może w msconfigu da się wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZyngaGames to firma tworząca wszelakiej maści gierki netowe,a w szczególności na naszą-szmatę i fejsika :D

Sorki Misiu,ale mi się od razu skojarzyło :E

A może w msconfigu da się wyłączyć?

Ja stanowczo mówię nie grą internetowym.. czasami kurnik, ale na nowo postawionym systemie nie wchodziłem na ta stronkę.

Prawdopodobnie mój brat pogrywa w takie "hity" :E

 

Aplikacja zainstalowała się wraz z Firefox'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie porównanie płyt:

ASUS M5A97 EVO

test na techpowerup

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/M5A97_EVO/1.html

i

GIGABYTE 990XA-UD3

nie mogę znaleźć żadnego testu, nie mówiąc o porównaniu tych dwóch płyt, w bardzo zbliżonej cenie, pod kątem OC

Podstawowa różnica, o której wiem to różnica w obsłudze dwóch kart graficznych i ich trybach.

 

Jeżeli ktoś ma linka do takiego testu, niech zapoda a podziękuje mu serdecznie.

 

update:

kupiłem Asusa więc zobaczę na co go stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie porównanie płyt:

ASUS M5A97 EVO

test na techpowerup

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/M5A97_EVO/1.html

i

GIGABYTE 990XA-UD3

nie mogę znaleźć żadnego testu, nie mówiąc o porównaniu tych dwóch płyt, w bardzo zbliżonej cenie, pod kątem OC

Podstawowa różnica, o której wiem to różnica w obsłudze dwóch kart graficznych i ich trybach.

 

Jeżeli ktoś ma linka do takiego testu, niech zapoda a podziękuje mu serdecznie.

 

update:

kupiłem Asusa więc zobaczę na co go stać

 

Płyta ASUSA M5A97 EVO to jedna wielka zagadka, na początku pojawiła się w sprzedaży, była w ponad 20 sklepach internetowych,a teraz znikła.Nawet na stronie domowej Asusa nie ma jej w płytach na am3+ bo są tylko modele m5a97 i m5a97 pro.Nie wiem dlaczego, może były z nią jakieś problemy.

Ja też mam zamiar kupić płytę z am3+ ale chyba poczekam do premiery buldozerów, może pojawi się coś interesującego i sprawdzonego w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evo faktycznie nie ma ale tylko na polskiej wersji strony asusa. Ja kupilem od reki w pcprojekt. Skusil mnie BIOS UEFI, dobra recenzja na necie i chłodzona sekcja zasilania no i cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evo faktycznie nie ma ale tylko na polskiej wersji strony asusa. Ja kupilem od reki w pcprojekt. Skusil mnie BIOS UEFI, dobra recenzja na necie i chłodzona sekcja zasilania no i cena

 

Z jakim procem działa Ci ten ASUS ? Powiedz o niej coś więcej, czy jesteś zadowolony z zakupu i czy faktycznie ma ona brązowe pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem ale jeszcze jej nie ruszyłem bo musiałem lecieć do pracy pcb ma ciemne i tyle na razie wiem :) będę montowal dzisiaj późnym wieczorem podzespoły z sygnaturki

 

PCB jest czarne tylko ścieżki są brązowe :)

Jest brązowa ale nie ohydnie brązowa, nie jest piękna z wyglądu i widziałem ładniejsze ale tragedii nie ma, pamiętajmy że liczy się wnętrze ;)

 

 

update:

Bios UEFI, miodzio, oprogramowanie ASUSA pod windowsa też super.

Automatyczny tuning w trybie EXTREME wyniósł 3868MHz (16 x 241.8 MHz)i wychodzi na to że stabilnie. Napięcie podbił do 1.450V (odczyt w stresie 1.464V) więc deczko przesadził.NB do 2418MHz

Ręczne OC w najbliższym czasie.

 

Jak na taki krótki czas użytkowania, mogę powiedzieć Mobo jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Gigabyte GA-990XA-UD3 płytka niezła, irytuje troche brak UEFI Bios. Temperatury na płycie z odczytu w różnych programach wskazują ok 55 C w stresie. Phenom II X4 955 podkręcił się stabilnie do 4 GHz na napięciu 1,4. (Chłodzeie Scythe Rasetsu temp. max 65C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuje się ASRock 990FX EXTREME4, słyszał ktoś opinie?

Sam chciałem kupić ta płytę ale jak kupowałem to nie była dostępna, a później stwierdziłem, że nie warto dopłacać do droższych konstrukcji mając 1 kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej płycie? GA-870A-USB3 REV 3.1 Dobra jest do podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zakup bez sensu. Płyta ma słabą sekcję, 4+1 a to przy OC procka ważna rzecz.

Za 330zł masz 970A-UD3. Moim zdaniem znacznie lepsza konstrukcja jeżeli chodzi o OC, a różnica to zaledwie 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już doszedł do tego, czemu takie wysokie temperatury NB na Gigabyte GA-990XA-UD3? Ja na swojej obecnej płycie Asus'a M4A88TD-V Evo mam odczyty NB od 32 w spoczynku do maksymalnie 40 C w stresie.

 

Mam zamiar okazyjnie wymienić swoją płytę na tego Gigabyte'a, ale tak wysokie temperatury NB są niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to błędy odczyty.

Mi pokazało przed chwilą 120*C w spoczynku ;)

Możliwe, że nowsze biosy, bądź uaktualnienia programów rozwiążą problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już doszedł do tego, czemu takie wysokie temperatury NB na Gigabyte GA-990XA-UD3? Ja na swojej obecnej płycie Asus'a M4A88TD-V Evo mam odczyty NB od 32 w spoczynku do maksymalnie 40 C w stresie.

 

Mam zamiar okazyjnie wymienić swoją płytę na tego Gigabyte'a, ale tak wysokie temperatury NB są niepokojące.

 

To zamień ASUSA na ASUSA M5A97EVO, bardzo dobra płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma lepszą sekcję zasilania. Asus ma takie same problemy z temperaturami, niektórzy domniemają, że chipsety 9XX tak po prostu mają i to jakieś przygotowanie pod Buldozery.

 

Za to Asus zapowiedział, że ich płyta będzie współpracowała z 8-rdzeniowymi Buldozer'ami, a Gigabyte napisał tylko luźno o współpracy z procesorami AM3+ i znając politykę tej firmy to ta płyta może nie obsługiwać 8-rdzeniowych... ale z pewnością niedługo ukaże się nowa rewizja, która to obsłuży i będzie można sobie kupić nową płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma cyfrową sekcje zasilania, więc więc jest równie dobra.

Gigabyte zmienił politykę, spora część płyt 7xx będzie obsługiwać Bulldozery.

Kto normalny kupi 8 rdzeniowca do gier. Jeżeli ktoś rzeczywiście wykorzysta 8 rdzeni to nie będzie kupował płyty z średniej klasy, tylko znacznie droższą konstrukcję, bądź też pełne 6 rdzeni od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny kupi 8 rdzeniowca do gier.

 

Czekaj, czekaj... jak to było... "Nikt nigdy nie będzie potrzebował więcej niż 640 KB pamięci." Tyle Ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palcach policzysz tytuły, które wykorzystują 6 rdzeni, a raczej mają kilka klatek więcej przy 6 rdzeniach. 4 Rdzenie w zupełności wystarczają. Intel pokazał to na przykładzie i5 2500k oraz i7 2600k, który mimo HT prezentuje identyczne osiągi w grach, co i5 2500k. Oczywiście, że za kilka lat standardem będzie 6 czy 8 rdzeni, ale technologia idzie tak do przodu, że obecne 6 rdzeni będzie zwykłym złomem, patrz i7 9xx, które mają 6 rdzeni, a mimio to są mniej wydajne od wcześniej wspomnianego i5 2500k, mówimy oczywiście o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulldozer ma mieć przede wszystkim 4 moduły a w skład modułu wchodzi jeden pełny rdzeń i drugi "obcięty". To nie jest procesor stricte 8 rdzeniowy (można to porównać do zamieszania jakie AMD wywołało wprowadzając oznaczenia 1800+,2000+ etc, które nijak miały się do taktowania procesora :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulldozer ma mieć przede wszystkim 4 moduły a w skład modułu wchodzi jeden pełny rdzeń i drugi "obcięty". To nie jest procesor stricte 8 rdzeniowy (można to porównać do zamieszania jakie AMD wywołało wprowadzając oznaczenia 1800+,2000+ etc, które nijak miały się do taktowania procesora :E).

8 rdzeni to zwykły chwyt marketingowy. Jest to coś podobnego do HT, które obecnie stosuje Intel(wynalezione zresztą przez AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien dylemat ponieważ szukam płyty głównej pod am3+ ale chce by weszła w nią karta graficzna radeon 5850

 

http://www.proline.pl/?p=ASUS+M5A88-M+EVO myslę o tej ale wątpie czy zmieści się ta karta http://www.proline.pl/?p=ASUS+HD5850+1GB+DC Jeżeli macie jakieś propozycje co do płyty to z góry dzieki za odpowiedzi płyta główna cenowo do 400zł max ale musi wejśc radeon 5850 w nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...