Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xeroi

DGN1000-swietny sygnal slaby internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj problem wyglada nastepujaco.Poiadam router netgear dgn1000. Pewnego dnia moj brat przyjechal do domu. Narzekal ze wolno mu internet chodzi i''sie zamula'' wlazl w ustawienia routera i wcisnal backupa i wszystkie ustawienia sie pokasowaly. Tak wiec znioslem komputer na dol pod router podlaczlem kablem i zainstalowalem jeszcze raz opogramowanie dla tego routera i wszelkie ustawienia. Na kablu wszystko smigalo jak burza. Odlaczylem kabel i to samo. Wiec odnioslem komputer dokladnie pietro wyzej gdzie zawsze mial sygnal i wszystko bylo ok. Ale nie tym razem...Sygnal byl 4/5 kresek (jak zwykle) wszystko wydawalo sie ok. Nagle przy sieci wywalalo jakis ograniczony dostep ale pozniej znowu sie wlaczylo. Jednak predkosc internetu byla koszmarna. Wszedzie pisalo ze jest swietnie itp a tak naprawde internet praktycznie nie dzialal. Znsiolem go znowu pod router i internet znowu dzialal jak nalezy. Wydaje mi sie ze nie jest to wina sieciowki bo ja calkiem nie dawno wymianialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś może dziać się z kartą, zaktualizuj sterowniki. Jaki posiadasz System Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows7. Karte sieciowa zmienilem poniewaz ta starsza nie byla kompatybilna z win7. Za chwilke przemienie sieciwke do innego zlacza PCI jesli nie pomoze reinstalne windowsa i zobacze

 

Troche wczesniej poszperalem jeszcze raz na dole cos poustawailem po akceptowalem i jakos chodzi ale normalna predkoscia tego nie nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Windows 7 to spróbuj jeszcze ustawić nadawanie adresów IP na sztywno, wiem że były z tym problemy przy Win7 ma kłopoty z DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem windowsa przelozylem sieciowke do 2 PCI i przy wybieraniu sieci zamiast wpisywac haslo, poszedlem na dol i wcisnolem ''Push N to Connect'' i narazie dziala fajnie i szybko w razie problemow jeszcze tu napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Push N to Connect'' wygodna funkcja, myślę że będzie działało jeżeli nie to pamiętaj spróbować nadać adresy IP na sztywno...pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Push N to Connect'' wygodna funkcja, myślę że będzie działało jeżeli nie to pamiętaj spróbować nadać adresy IP na sztywno...pzdr

 

 

 

Rowniez dziekuja za propozycje pomocy ktore wkrotce moga okazac sie przydatne. Dodam tylko ze nie zainstalowalem sterownikow do sieciowki mimo iz z nimi tez dzialalo...Ale skoro juz dziala to nie bede grzebal bo dalej sie cos rozwali :)

 

 

 

 

Po zresetowaniu znowu sie to zrobilo...Ale jest cos normalnie niesamowitego...Po odsunieciu routera o 15 cm dziala normalnie. Kompletnie sie juz pogubilem bo to router i 15 cm nie powinno robic takiej roznicy no ale coz dziala po resetowaniu i tak jak kiedys. Ogolnie dziwne rozwiazanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh problem dalej wystepuja oglnie dziwna sprawa...Raz nie dziala praktycznie wcale innym razem chodzi normalnie a jeszcze innym transfer albo 20 kb albo 40kb. Szybkosc internetu polepsza sie jakos po nie zmienianiu zadnych ustawien w routerze a kliknieciu tylko Apply albo po przesunieciu pare cm routera...A to IP ustawia sie w tej zakladce? http://imageshack.us/photo/my-images/694/beztytuupie.png/ czy gdzies indziej? Moze tutaj? http://imageshack.us/photo/my-images/856/beztytuu2cy.png/ wystarczy tylko odznaczyc te ''fajke''?

 

 

edit: po usunieciu hasla do logowania routera internet wrocil do normalnej predkosci ale jak juz sie dowiedzialem trzeba bedzie go poresetowac itp...Nie wiem moze to jakas niezgodnosc z haslami a windowsem juz nie rozumiem :)

 

 

edit2: Troche porobilem znioslem kompuer wylaczylem to DHCP i predkosc tak sie prezentuje : http://www.speedtest.pl/results/22724782.jpg nie ma tragedii da sie cos robic. Dodam ze gdy komputer byl przy routerze nie podlaczany kablem tylko sieciowka to wszystko bylo super odnioslem troche dalej i wyraznie zwolnil mimo iz sygnal jest ''znakomity'' Zaraz zobacze z silniejszym ''odbieraczem sygnalow'' czyli solidnym duzym kwadretem co lapie internet zamiast tego patyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udało się rozwiązać problem? Kompom nadaj sztywne IP i daj im dostęp z poziomu routera, w tej opcji LAN setup wyłączasz DHCP i dodajesz adresy ip twoich kompów z puli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze z antenami cos sie sypie? Można zmierzyc w jakiś sposób ich wydajnosc? Netgear ma wbudowane antenki i moze masz jakies zaklucenia? Troche dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brat ma laptopa z sieciowka w standardzie N 300 firmy Intel. Laptop to Dell Inspiron i mimo najnowszych sterownikow i laptopa przy DGN2200 to lapie sygnal maks, a transfer do 54Mb. Na mojej karcie PCI z chipem Artheos karta tez wifi 300 jedna Antena 6dB TP-Linka (taka wysoka) i pokazuje ladnie transfer 300Mb. Oba maja win 7 x64. Nie wiem jak to w tym lapku ustawic juz jeden Bozy dzien and tym siedzialem i poprostu nie da sie tego ustawic i mnie to rozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nie kompatybilność, najlepiej wymienić kartę sieciową i sprawdzić na innej, łatwiej ją wymienić tym bardziej że taką N można kupić już od 20 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...