Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ccwrclimited

[HDD] - nowe testy Hitachi, Samsung, Seagate, WD, Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dobre wyniki modelu Seagate ST1000DM003 ??

 

-----------------------------------------------------------------------

CrystalDiskMark 3.0.1 x64 © 2007-2010 hiyohiyo

Crystal Dew World : http://crystalmark.info/

-----------------------------------------------------------------------

* MB/s = 1,000,000 byte/s [sATA/300 = 300,000,000 byte/s]

 

Sequential Read : 193.607 MB/s

Sequential Write : 193.161 MB/s

Random Read 512KB : 59.366 MB/s

Random Write 512KB : 100.458 MB/s

Random Read 4KB (QD=1) : 0.691 MB/s [ 168.6 IOPS]

Random Write 4KB (QD=1) : 1.611 MB/s [ 393.2 IOPS]

Random Read 4KB (QD=32) : 1.730 MB/s [ 422.4 IOPS]

Random Write 4KB (QD=32) : 1.723 MB/s [ 420.6 IOPS]

 

Test : 1000 MB [L: 0.1% (0.1/175.8 GB)] (x5)

Date : 2012/09/05 17:09:23

OS : Windows 7 SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

Witam dobre wyniki modelu Seagate ST1000DM003 ??

 

Od tego jest baza z podlinkowanymi testami żeby porównać. W czym jest problem?

 

80a8c3b9f7601e0d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czemu dyski Toshiby są tak drogie w stosunku do konkurencji ? W końcu chyba Toshiba miała być konkurencja dla WD i Seagate ale pod względem cenowym nie jest za wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Czy ktos wie czemu dyski Toshiby są tak drogie w stosunku do konkurencji ? W końcu chyba Toshiba miała być konkurencja dla WD i Seagate ale pod względem cenowym nie jest za wesoło.

 

Rozumiem, że chodzi ci o dyski 3,5".

 

Toshiba oficjalnie nie rozprowadza ich na naszym rynku i nie świadczy usług gwarancjnych (RMA). Także o cenę pytaj bezpośrednio (tych niewielu) sprzedawców, którzy zdecydowali się sprawadzać HDD 3,5" Tośki i mają całkowicie wolną rękę w kwestii cen. Zresztą dlaczego mają sprzedawać o wiele taniej niż konkurencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Red 2TB - WD20EFRX

 

jest znacznie lepiej niż myślałem :E

 

temperatura 30C - dysk we wewnętrznej kieszeni w kompie

post-149109-135559977617_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Red 2TB - WD20EFRX

 

jest znacznie lepiej niż myślałem :E

 

temperatura 30C - dysk we wewnętrznej kieszeni w kompie

 

Jak z głośnością dysku? Kolega rozkręci bude i przyłoży ucho :)

Patrząc na test, o którym pisze @ aleck156 parę postów wyżej, to wersje 1 i 3 TB są niezwykle ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością dysku? Kolega rozkręci bude i przyłoży ucho :)

Patrząc na test, o którym pisze @ aleck156 parę postów wyżej, to wersje 1 i 3 TB są niezwykle ciche.

 

przecież napisałem, że siedzi w kieszeni - głośnością zapewne porównywalny do 1 i 3 TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st2000l6ktg.jpg

 

Seagate Expansion Disc 2TB, USB 3.0, w środku siedzi ST2000DM003.

 

Taka przypadłość. Uruchomiłem trzeci raz i nadal na początku jest minimalny spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś lekko przycina transfer na początku dysku, ale jak na zewnętrzny transfer przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

 

Seagate Expansion Disc 2TB, USB 3.0, w środku siedzi ST2000DM003.

 

Taka przypadłość. Uruchomiłem trzeci raz i nadal na początku jest minimalny spadek.

 

Tylko przy podłączeniu bezpośrednim jako kolejny dysk (niesystemowy) będziesz miał w miarę realne wyniki. W innym wypadku zawsze coś zakłóci pomiar (sys, antywir, dodatkowy kontroler, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj już dwu letni WD6400AAKS

 

2vjdjis.jpg

 

 

 

 

I nowy samsung

 

dfbrwn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy podłączeniu bezpośrednim jako kolejny dysk (niesystemowy) będziesz miał w miarę realne wyniki. W innym wypadku zawsze coś zakłóci pomiar (sys, antywir, dodatkowy kontroler, itp.).

Co dokładnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

Co dokładnie masz na myśli?

 

To co napisałem. Jeśli chcesz mieć jak najbardziej realny pomiar to musisz wyłączyć wszystkie zbędne usługi systemowe, antywirus i inne zabezpieczenia. Dodatkowy kontroler (czyli np. SATA->USB lub mostek jak w niektórych przenośnych WD) obudowy zewnętrznej także ogranicza transfer.

 

I ostatnia sprawa to program do testowania. Ja mam zaufanie do HD Tach, uzyskuje on najbardziej bezpośredni dostęp do HDD, jednak współpracuje bezproblemowo z XP. Np. z Win 7 nie jest już tak różowo.

 

P.S. polecam obejrzenie od początku do końca:

Po tym filmie zmienia się trochę podejście do HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiony WD Blue 1TB w połaczeniu z SSD jest moc.

 

 

Możesz podać dokładny model i wypowiedzieć się na temat "ciszy"? Wiem, że dla każdego jest czymś innym, ale nie chciałbym słyszeć żadnego skrobania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skrobanie" zawsze będzie obecne (to jest tylko HDD). 

Pamiętaj jednak, że ocena głośności dysku jest oceną subiektywną ("cichofil" ?).

Coś ciche dla mnie, nie musi być ciche dla Ciebie.

 

Odpowiadając zatem na Twoje pytanie :

Dla mnie, moje EZEX'y są cichymi dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wprowadza w wibracje obudowę HAF 912 Plus więc raczej ma jakąś wadę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 dyski :

 

-------------------------------------------------------------------

WD VelociRaptor 1TB :

 

56947982.jpg

 

98693988.jpg

 

 

 

-------------------------------------------------------------------

 

WD Caviar Green 3TB :

 

95122358.jpg

 

50301585.jpg

 

 

 

-------------------------------------------------------------------

 

Samsung SSD 830 Series 512GB :

 

73072809.jpg

 

43319730.jpg

 

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem. Jeśli chcesz mieć jak najbardziej realny pomiar to musisz wyłączyć wszystkie zbędne usługi systemowe, antywirus i inne zabezpieczenia. Dodatkowy kontroler (czyli np. SATA->USB lub mostek jak w niektórych przenośnych WD) obudowy zewnętrznej także ogranicza transfer.

 

I ostatnia sprawa to program do testowania. Ja mam zaufanie do HD Tach, uzyskuje on najbardziej bezpośredni dostęp do HDD, jednak współpracuje bezproblemowo z XP. Np. z Win 7 nie jest już tak różowo.

 

P.S. polecam obejrzenie od początku do końca:

Po tym filmie zmienia się trochę podejście do HDD.

 

najlepiej to usunąć partycję

 

system nie tknie tego dysku wtedy w żaden sposób więc nic nie zakłóci pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o nowych dyskach Seagate ST2000DX001 2TB sATA III 64MB 8GB SSD ? Chyba jedyny minus to fakt, iż dysk sam wybiera jaki program będzie odpalany z SSD-ka.

 

Plusem albo minusem może być cena - dopłacamy 100zł różnicy od zwykłej 2Tb do 2Tb z 8gb SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 dyski :

 

-------------------------------------------------------------------

WD VelociRaptor 1TB :

 

img]https://imageshack.us/a/img194/214/56947982.jpg[/img]

 

img]https://imageshack.us/a/img194/4687/98693988.jpg[/img]

Co masz na Velociraptor-ze?Ja zastanawiam sie czy nie kupic uzywany http://allegro.pl/wd...3684488569.html i nie postawic na nim systemu zamiast na SSD.U mnie na SSD wyglada to z 10% gorzej niz tu: http://i140.photobuc...0GBAgility3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego HDDka (stary 160gb już swoje przepracował) i nie bardzo wiem który wybrać. Przeczytałem kilka recenzji i wybrałem kilka faworytów:

- WD1003FBYX - WD Black 1TB,

- WD10EALX - WD Blue 1TB,

- ST1000DM003 - Segate Barracuda 1TB.

 

Który z podanych jest według Was tym "najlepszym"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych podanych przez Ciebie to ten ST1000DM003 - Segate Barracuda 1TB i taki bym Ci polecił. Alternatywa to WD Blue 1 TB EZEX. I ten wątek raczej nie służy do takich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...