Forum PCLab.pl: Niepodjęte pieniądze z bankomatu. Czy wciągnął je i co dalej? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Niepodjęte pieniądze z bankomatu. Czy wciągnął je i co dalej? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   DyYmIaNeK Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:26

Witam

Wczoraj w godzinach wieczornych postanowiłem sobie wyciągnąć pieniądze z bankomatu, byłem z kolegą i się z nim zagadałem i zrobiłem taki manewr, że włożyłem kartę, nacisnąłem aby wypłaciło gotówkę, zabrałem kartę i odszedłem :) Wiem wiem, głupota, ale tak jakoś się zagadałem i tak wyszło. Czy możliwe jest, że bankomat sam wciągnął pieniądze z powrotem? Była to suma niewielka bo 40zł, ale zawsze coś. Wchodząc na stronę banku pisze, że pieniądze zostały pobrane, ale nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze bo trochę przy tym bankomacie stałem i wydaje mi się, że zostały one wciągnięte. Tylko teraz kwestia czy sami mi zwrócą te pieniądze na konto czy powinienem pisać jakieś reklamacje?

Konto posiadam w banku ING natomiast wypłacałem pieniądze z obcego bankomatu, nie pamiętam już co to za bank, ale kwestia czy reklamacje powinienem w razie czego składać do mojego banku w którym mam konto czy może do banku do którego należy bankomat? Mieliście podobne sytuacje i jak to się potoczyło dalej?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Ozr Ikona

• Belive !
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:32

Postałeś, pogadałeś, odszedłeś. Podbił ktoś inny i dostał bonus 40 PLN.. Wątpie, żeby bankomaty "wciągały" nie wypłacone pieniądze.. Ale najprościej będzie zadzwonić na infolinie banku, którego był bankomat i zapytać, jak to jest w praktyce.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Fokus93 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:37

Wciągają, tak samo jak nie weźmiesz dowodu wypłaty(paragonu) to tez go wciągnie. Jednak nie wiem co się dalej dzieje z pieniędzmi.

#4 Użytkownik jest niedostępny   DyYmIaNeK Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:40

Właśnie słyszałem jakieś opinie, że niby bankomaty zazwyczaj wciągają niepodjęte pieniądze po około 30 sekundach, a wydaje mi się, że stałem tam zdecydowanie dłużej. Był wieczór, nikogo innego w kolejce nie było więc bardzo mało prawdopodobne, aby w ciągu 2min ktoś inny się tam przewinął i wziął pieniądze bo tyle tam stałem. Jak nie odzyskam pieniędzy to płakał nie będę bo nie była to jakaś duża kwota i za głupotę zapłacę, ale jeśli jest tylko możliwość odzyskania to oczywiście fajnie by było mieć te 40zł. Muszę przejść się tam i zobaczyć czy nie ma jakiegoś nr do infolinii. Przypomniało mi się, że był to bankomat banku ESBANK.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:43

Zobacz postDyYmIaNeK, o 24 Lipiec 2011 - 13:26, napisał(a):

Czy możliwe jest, że bankomat sam wciągnął pieniądze z powrotem?

:rotfl:

nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze

:rotfl: :rotfl:

Tylko teraz kwestia czy sami mi zwrócą te pieniądze na konto czy powinienem pisać jakieś reklamacje?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

PS.
Ty coś dzisiaj brałeś że co zdanie to idzie sie polać ze śmiechu ? :rotfl:

#6 Użytkownik jest niedostępny   rafal875 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:43

Bankomaty ING wciagaja pieniadze :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   BlackBishop Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:44

powinny wciągnąć pieniądze - dowód wpłaty nie niekoniecznie (przynajmniej te z WBK)
zadzwoń na infolinię banku i zapytaj jaka jest procedura w przypadku wciągnięcia kasy (bo jak wciągnęło to one dalej są w środku tylko zapewne w osobne przegródce)

#8 Użytkownik jest niedostępny   Patryk78 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:44

Bankomat wciąga pieniądze po 30 sekundach, musisz napisać reklamację (najlepiej osobiście pofatygować się do placówki swojego banku i to zrobić) podając dokładną lokalizację i właściciela bankomatu - sama reklamacja czasem trwa bardzo długo mnie jak bankomat nie wydał pieniędzy to czekałem trzy miesiące na kasę (właśnie ze względu na właściciela bankomatu PEKAO S.A. tam wszystko trwa wielokrotnie dłużej aniżeli gdzie indziej).

#9 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:46

Zobacz postrafal875, o 24 Lipiec 2011 - 13:43, napisał(a):

Bankomaty ING wciagaja pieniadze :)

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

#10 Użytkownik jest niedostępny   DyYmIaNeK Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:48

Zobacz postCamello, o 24 Lipiec 2011 - 13:43, napisał(a):

:rotfl:

:rotfl: :rotfl:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

PS.
Ty coś dzisiaj brałeś że co zdanie to idzie sie polać ze śmiechu ? :rotfl:

Nie wiem co w tym śmiesznego co napisałem? Jak widzisz już dwie osoby potwierdziły, że bankomat wciąga z powrotem niepobrane pieniądze, co do kwestii drugiej, to jeśli bankomat wciąga pieniądze do 2min to na pewno nikt tego nie zabrał bo tyle tam stałem, no a co do ostatniego to skoro wciągnęło z powrotem pieniądze to może istnieje możliwość, że pieniądze same wrócą na rachunek skoro ich nikt nie pobrał, albo po napisaniu reklamacji powinni chyba to uwzględnić, że w bankomacie jest więcej pieniędzy niż na rachunku.

Bank w którym mam konto to ING a pieniądze pobierałem z bankomatu ESBank.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Proteus Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:52

Mam konto w 3 bankach wypłacam w wielu bankomatach i nawet na bankomatach PKO wyświetla się komunikat ze nie podjęte pieniądze zostaną wycofane , i nie działa to na zasadzie wpłatomatu tylko zbiorowej skrzynki depozytowej tzn tobie wciąga pieniądze zgłaszasz reklamacje i to wszystko

#12 Użytkownik jest niedostępny   LoX Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:53

Zobacz postCamello, o 24 Lipiec 2011 - 13:46, napisał(a):

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

Oczywistm jest fakt ze niepodjete pieniadze sa wciagane z powrotem do bankomatu, nie wierzysz? Sprawdz, wyplac stowke i nie zabieraj jej z bankomatu, zobaczymy co sie stanie.

Ten post był edytowany przez LoX dnia: 24 Lipiec 2011 - 12:56

#13 Użytkownik jest niedostępny   Endr3w Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:54

Też miałem podobną przygodę, zagadałem się przez telefon a w międzyczasie bankomat połknął sobie kasę.

Udaj się do tego banku/oddziały gdzie podejmowałeś kasę i wszystko wytłumacz. Kasę dostaniesz jak policzą manualnie to co się znajduje w bankomacie.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:55

Zobacz postDyYmIaNeK, o 24 Lipiec 2011 - 13:48, napisał(a):

Nie wiem co w tym śmiesznego co napisałem? Jak widzisz już dwie osoby potwierdziły, że bankomat wciąga z powrotem niepobrane pieniądze, co do kwestii drugiej, to jeśli bankomat wciąga pieniądze do 2min to na pewno nikt tego nie zabrał bo tyle tam stałem, no a co do ostatniego to skoro wciągnęło z powrotem pieniądze to może istnieje możliwość, że pieniądze same wrócą na rachunek skoro ich nikt nie pobrał, albo po napisaniu reklamacji powinni chyba to uwzględnić, że w bankomacie jest więcej pieniędzy niż na rachunku.

Bank w którym mam konto to ING a pieniądze pobierałem z bankomatu ESBank.

No ok, jak wciąga to dobrze plus na twoją korzyść, ale i tak ta kwestia dalej jest zabawna.

DyYmIaNeK, o 24 Lipiec 2011 - 13:26, napisał(a):
nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze

ps.
No to jak wciągnął to się troche naczekasz na tą kase, zanim podlicza stan bankomatu itd itp

Ten post był edytowany przez Camello dnia: 24 Lipiec 2011 - 12:56

#15 Użytkownik jest niedostępny   Zergonyac Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:55

Wydaje mi się, że w ING wciągają z powrotem. Ja miałem inny problem, wpłaciłem (jak dobrze pamiętam) 150zł do wpłatomatu, a ten się wyłączył. Żadnego potwierdzenia nie dostałem, musiałem zgłosić reklamację - poszło im szybko, bo na zaksięgowanie tych pieniędzy czekałem kilka dni. Zgłoś swój problem do banku i będzie git :)

#16 Użytkownik jest niedostępny   anubis01 Ikona

• Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:56

Zobacz postCamello, o 24 Lipiec 2011 - 13:46, napisał(a):

Jak informuje Edyta Turkiewicz z PKO BP, pieniądze wydane przez bankomat należący do tego banku, a nieodebrane przez klienta, są zwracane do kasety urządzenia po 30 sekundach. Urządzenie może nie wciągnąć gotówki, jeśli jest np. uszkodzone lub nie ma zasilania.

#17 Użytkownik jest niedostępny   DyYmIaNeK Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:56

Wielkie dzięki za kompetentne odpowiedzi. Podejrzewałem, że bez reklamacji się nie obędzie i sami chyba nie zwrócą tylko właśnie nie wiedziałem gdzie to reklamować czy w ING gdzie mam rachunek czy w ESBank gdzie pobierałem pieniądze.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 12:58

Zobacz postanubis01, o 24 Lipiec 2011 - 13:56, napisał(a):

Camello, o 24 Lipiec 2011 - 13:46, napisał(a):

Jak informuje Edyta Turkiewicz z PKO BP, pieniądze wydane przez bankomat należący do tego banku, a nieodebrane przez klienta, są zwracane do kasety urządzenia po 30 sekundach. Urządzenie może nie wciągnąć gotówki, jeśli jest np. uszkodzone lub nie ma zasilania.

No i wszystko jasne, moja ciekawość została zaspokojona, jestem mądrzejszy o te kilka zdać :thumbup:

#19 Użytkownik jest niedostępny   DyYmIaNeK Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 13:01

Zobacz postCamello, o 24 Lipiec 2011 - 13:55, napisał(a):

No ok, jak wciąga to dobrze plus na twoją korzyść, ale i tak ta kwestia dalej jest zabawna.

ps.
No to jak wciągnął to się troche naczekasz na tą kase, zanim podlicza stan bankomatu itd itp

Nadal nie rozumiem co w tym śmiesznego, zdarzają się różne sytuacje, można zapomnieć, zagadać się lub po prostu z jakiegoś powodu nie zdążyć wyciągnąć tych pieniędzy w ciągu 30 sekund. To, że się naczekam to tego się spodziewam, ale nie spieszy mi się z tymi pieniędzmi więc mogą się pojawić i nawet za kilka miesięcy, ale fajnie mieć świadomość, że zwrócą te pieniądze.

Zobacz postCamello, o 24 Lipiec 2011 - 13:58, napisał(a):

No i wszystko jasne, moja ciekawość została zaspokojona, jestem mądrzejszy o te kilka zdać  :thumbup:

Szkoda tylko, że zacząłeś się spierać w sprawie o której nie masz pojęcia i drwiłeś z tego co napisałem a jak się później okazało jednak miałem racje.

Ten post był edytowany przez DyYmIaNeK dnia: 24 Lipiec 2011 - 13:03

#20 Użytkownik jest niedostępny   Camello Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2011 - 13:03

Zobacz postDyYmIaNeK, o 24 Lipiec 2011 - 13:59, napisał(a):

Nadal nie rozumiem co w tym śmiesznego, zdarzają się różne sytuacje, można zapomnieć, zagadać się lub po prostu z jakiegoś powodu nie zdążyć wyciągnąć tych pieniędzy w ciągu 30 sekund. To, że się naczekam to tego się spodziewam, ale nie spieszy mi się z tymi pieniędzmi więc mogą się pojawić i nawet za kilka miesięcy, ale fajnie mieć świadomość, że zwrócą te pieniądze.

No ok jak jesteś taki naiwny że ktoś by zostawił pieniądze przechodząc koło nich to już twój problem nie mój.

Szkoda tylko, że zacząłeś się spierać w sprawie o której nie masz pojęcia i drwiłeś z tego co napisałem a jak się później okazało jednak miałem racje.

I co z tego. Następnym razem zadawaj takie pytania tam gdzie trzeba W BANKU, to zaoszczędzisz sobie czytania takich postów, to jest forum i masz się z tym liczyć że nie wszystkie komentarze będą po twojej myśli

Ten post był edytowany przez Camello dnia: 24 Lipiec 2011 - 13:07

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3