Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DyYmIaNeK

Niepodjęte pieniądze z bankomatu. Czy wciągnął je i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj w godzinach wieczornych postanowiłem sobie wyciągnąć pieniądze z bankomatu, byłem z kolegą i się z nim zagadałem i zrobiłem taki manewr, że włożyłem kartę, nacisnąłem aby wypłaciło gotówkę, zabrałem kartę i odszedłem :) Wiem wiem, głupota, ale tak jakoś się zagadałem i tak wyszło. Czy możliwe jest, że bankomat sam wciągnął pieniądze z powrotem? Była to suma niewielka bo 40zł, ale zawsze coś. Wchodząc na stronę banku pisze, że pieniądze zostały pobrane, ale nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze bo trochę przy tym bankomacie stałem i wydaje mi się, że zostały one wciągnięte. Tylko teraz kwestia czy sami mi zwrócą te pieniądze na konto czy powinienem pisać jakieś reklamacje?

 

Konto posiadam w banku ING natomiast wypłacałem pieniądze z obcego bankomatu, nie pamiętam już co to za bank, ale kwestia czy reklamacje powinienem w razie czego składać do mojego banku w którym mam konto czy może do banku do którego należy bankomat? Mieliście podobne sytuacje i jak to się potoczyło dalej?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postałeś, pogadałeś, odszedłeś. Podbił ktoś inny i dostał bonus 40 PLN.. Wątpie, żeby bankomaty "wciągały" nie wypłacone pieniądze.. Ale najprościej będzie zadzwonić na infolinie banku, którego był bankomat i zapytać, jak to jest w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągają, tak samo jak nie weźmiesz dowodu wypłaty(paragonu) to tez go wciągnie. Jednak nie wiem co się dalej dzieje z pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem jakieś opinie, że niby bankomaty zazwyczaj wciągają niepodjęte pieniądze po około 30 sekundach, a wydaje mi się, że stałem tam zdecydowanie dłużej. Był wieczór, nikogo innego w kolejce nie było więc bardzo mało prawdopodobne, aby w ciągu 2min ktoś inny się tam przewinął i wziął pieniądze bo tyle tam stałem. Jak nie odzyskam pieniędzy to płakał nie będę bo nie była to jakaś duża kwota i za głupotę zapłacę, ale jeśli jest tylko możliwość odzyskania to oczywiście fajnie by było mieć te 40zł. Muszę przejść się tam i zobaczyć czy nie ma jakiegoś nr do infolinii. Przypomniało mi się, że był to bankomat banku ESBANK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, że bankomat sam wciągnął pieniądze z powrotem?

:rotfl:

nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze

:rotfl: :rotfl:

Tylko teraz kwestia czy sami mi zwrócą te pieniądze na konto czy powinienem pisać jakieś reklamacje?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

PS.

Ty coś dzisiaj brałeś że co zdanie to idzie sie polać ze śmiechu ? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny wciągnąć pieniądze - dowód wpłaty nie niekoniecznie (przynajmniej te z WBK)

zadzwoń na infolinię banku i zapytaj jaka jest procedura w przypadku wciągnięcia kasy (bo jak wciągnęło to one dalej są w środku tylko zapewne w osobne przegródce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankomat wciąga pieniądze po 30 sekundach, musisz napisać reklamację (najlepiej osobiście pofatygować się do placówki swojego banku i to zrobić) podając dokładną lokalizację i właściciela bankomatu - sama reklamacja czasem trwa bardzo długo mnie jak bankomat nie wydał pieniędzy to czekałem trzy miesiące na kasę (właśnie ze względu na właściciela bankomatu PEKAO S.A. tam wszystko trwa wielokrotnie dłużej aniżeli gdzie indziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankomaty ING wciagaja pieniadze :)

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

:rotfl: :rotfl:

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

PS.

Ty coś dzisiaj brałeś że co zdanie to idzie sie polać ze śmiechu ? :rotfl:

Nie wiem co w tym śmiesznego co napisałem? Jak widzisz już dwie osoby potwierdziły, że bankomat wciąga z powrotem niepobrane pieniądze, co do kwestii drugiej, to jeśli bankomat wciąga pieniądze do 2min to na pewno nikt tego nie zabrał bo tyle tam stałem, no a co do ostatniego to skoro wciągnęło z powrotem pieniądze to może istnieje możliwość, że pieniądze same wrócą na rachunek skoro ich nikt nie pobrał, albo po napisaniu reklamacji powinni chyba to uwzględnić, że w bankomacie jest więcej pieniędzy niż na rachunku.

 

 

Bank w którym mam konto to ING a pieniądze pobierałem z bankomatu ESBank.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w 3 bankach wypłacam w wielu bankomatach i nawet na bankomatach PKO wyświetla się komunikat ze nie podjęte pieniądze zostaną wycofane , i nie działa to na zasadzie wpłatomatu tylko zbiorowej skrzynki depozytowej tzn tobie wciąga pieniądze zgłaszasz reklamacje i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

 

 

Oczywistm jest fakt ze niepodjete pieniadze sa wciagane z powrotem do bankomatu, nie wierzysz? Sprawdz, wyplac stowke i nie zabieraj jej z bankomatu, zobaczymy co sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobną przygodę, zagadałem się przez telefon a w międzyczasie bankomat połknął sobie kasę.

 

Udaj się do tego banku/oddziały gdzie podejmowałeś kasę i wszystko wytłumacz. Kasę dostaniesz jak policzą manualnie to co się znajduje w bankomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym śmiesznego co napisałem? Jak widzisz już dwie osoby potwierdziły, że bankomat wciąga z powrotem niepobrane pieniądze, co do kwestii drugiej, to jeśli bankomat wciąga pieniądze do 2min to na pewno nikt tego nie zabrał bo tyle tam stałem, no a co do ostatniego to skoro wciągnęło z powrotem pieniądze to może istnieje możliwość, że pieniądze same wrócą na rachunek skoro ich nikt nie pobrał, albo po napisaniu reklamacji powinni chyba to uwzględnić, że w bankomacie jest więcej pieniędzy niż na rachunku.

 

 

Bank w którym mam konto to ING a pieniądze pobierałem z bankomatu ESBank.

No ok, jak wciąga to dobrze plus na twoją korzyść, ale i tak ta kwestia dalej jest zabawna.

DyYmIaNeK, o 24 Lipiec 2011 - 13:26, napisał(a):

nie wydaje mi się, aby ktoś przeszedł i zabrał te pieniądze

 

 

ps.

No to jak wciągnął to się troche naczekasz na tą kase, zanim podlicza stan bankomatu itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w ING wciągają z powrotem. Ja miałem inny problem, wpłaciłem (jak dobrze pamiętam) 150zł do wpłatomatu, a ten się wyłączył. Żadnego potwierdzenia nie dostałem, musiałem zgłosić reklamację - poszło im szybko, bo na zaksięgowanie tych pieniędzy czekałem kilka dni. Zgłoś swój problem do banku i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

 

Jak informuje Edyta Turkiewicz z PKO BP, pieniądze wydane przez bankomat należący do tego banku, a nieodebrane przez klienta, są zwracane do kasety urządzenia po 30 sekundach. Urządzenie może nie wciągnąć gotówki, jeśli jest np. uszkodzone lub nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za kompetentne odpowiedzi. Podejrzewałem, że bez reklamacji się nie obędzie i sami chyba nie zwrócą tylko właśnie nie wiedziałem gdzie to reklamować czy w ING gdzie mam rachunek czy w ESBank gdzie pobierałem pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camello, o 24 Lipiec 2011 - 13:46, napisał(a):

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

 

 

Cytuj

Jak informuje Edyta Turkiewicz z PKO BP, pieniądze wydane przez bankomat należący do tego banku, a nieodebrane przez klienta, są zwracane do kasety urządzenia po 30 sekundach. Urządzenie może nie wciągnąć gotówki, jeśli jest np. uszkodzone lub nie ma zasilania.

No i wszystko jasne, moja ciekawość została zaspokojona, jestem mądrzejszy o te kilka zdać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, jak wciąga to dobrze plus na twoją korzyść, ale i tak ta kwestia dalej jest zabawna.

 

 

 

ps.

No to jak wciągnął to się troche naczekasz na tą kase, zanim podlicza stan bankomatu itd itp

Nadal nie rozumiem co w tym śmiesznego, zdarzają się różne sytuacje, można zapomnieć, zagadać się lub po prostu z jakiegoś powodu nie zdążyć wyciągnąć tych pieniędzy w ciągu 30 sekund. To, że się naczekam to tego się spodziewam, ale nie spieszy mi się z tymi pieniędzmi więc mogą się pojawić i nawet za kilka miesięcy, ale fajnie mieć świadomość, że zwrócą te pieniądze.

 

 

 

 

No i wszystko jasne, moja ciekawość została zaspokojona, jestem mądrzejszy o te kilka zdać  :thumbup:

 

Szkoda tylko, że zacząłeś się spierać w sprawie o której nie masz pojęcia i drwiłeś z tego co napisałem a jak się później okazało jednak miałem racje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem co w tym śmiesznego, zdarzają się różne sytuacje, można zapomnieć, zagadać się lub po prostu z jakiegoś powodu nie zdążyć wyciągnąć tych pieniędzy w ciągu 30 sekund. To, że się naczekam to tego się spodziewam, ale nie spieszy mi się z tymi pieniędzmi więc mogą się pojawić i nawet za kilka miesięcy, ale fajnie mieć świadomość, że zwrócą te pieniądze.

No ok jak jesteś taki naiwny że ktoś by zostawił pieniądze przechodząc koło nich to już twój problem nie mój.

Szkoda tylko, że zacząłeś się spierać w sprawie o której nie masz pojęcia i drwiłeś z tego co napisałem a jak się później okazało jednak miałem racje.

I co z tego. Następnym razem zadawaj takie pytania tam gdzie trzeba W BANKU, to zaoszczędzisz sobie czytania takich postów, to jest forum i masz się z tym liczyć że nie wszystkie komentarze będą po twojej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może ładnie odkładają na danym koncie. Uwierzył bym w taką głupote jeżeli bankomat byłby też wpłatomatem, ale też nie do końca bo co z tego że je wciągnie jak musi je ze skanować, a żeby je zeskanować muszą być po kolei wkładane. Skąd wy czerpiecie tą wiedzę że bankomaty wciągają z powrotem niepodjętą kase ?

HAHAHAHAH a teraz z ciebie można się pośmiać. Wyobraź sobie, że ostatnio wpłacałem i nie dość, że włożyłem wszystkie banknoty na raz to jeszcze o różnych nominałach. Ten twój wpłatomat może był na korbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAH a teraz z ciebie można się pośmiać. Wyobraź sobie, że ostatnio wpłacałem i nie dość, że włożyłem wszystkie banknoty na raz to jeszcze o różnych nominałach. Ten twój wpłatomat może był na korbkę?

Na nic nie był bo nie korzystam z takich rzeczy BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAAHAAHA :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok jak jesteś taki naiwny że ktoś by zostawił pieniądze przechodząc koło nich to już twój problem nie mój.

 

I co z tego. Następnym razem zadawaj takie pytania tam gdzie trzeba W BANKU, to zaoszczędzisz sobie czytania takich postów, to jest forum i masz się z tym liczyć że nie wszystkie komentarze będą po twojej myśli

 

Nie chodzi o naiwność bo wiem, że jakby ktoś zobaczył te pieniądze to bez wahania by je wziął, ale pisałem, że stałem tam około 2min i nikt nie przechodził a bankomaty wciągają pieniądze po około 30 sekundach więc wykluczyłem opcję, że ktoś wziął je.

 

 

W banku nie miałem okazji jeszcze zapytać bo sytuacja wydarzyła się wczoraj po godzinie 23 gdzie bank był nie czynny a jak Ci zapewne wiadomo w niedzielę banki również nie są czynne więc dopiero jutro będę miał okazję dowiedzieć się w banku. I nie chodzi o to aby komentarze były po mojej myśli, ale po prostu jak lubisz nabijać się z czegoś o czym nie masz pojęcia to już Twój problem.

 

Dowiedziałem się to czego chciałem i nie ma sensu kontynuować niepotrzebnej dyskusji. Jeszcze raz dzięki za konkretne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camello@

 

Ośmieszasz się już kompletnie. :E

 

Bankomaty zawsze wciągają kasę. Np w tych cash4you też ostrzegają że po 40 sekundach wciągnie banknoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o naiwność bo wiem, że jakby ktoś zobaczył te pieniądze to bez wahania by je wziął, ale pisałem, że stałem tam około 2min i nikt nie przechodził a bankomaty wciągają pieniądze po około 30 sekundach więc wykluczyłem opcję, że ktoś wziął je.

cóż za pewność siebie :lol2:

 

W banku nie miałem okazji jeszcze zapytać bo sytuacja wydarzyła się wczoraj po godzinie 23 gdzie bank był nie czynny a jak Ci zapewne wiadomo w niedzielę banki również nie są czynne więc dopiero jutro będę miał okazję dowiedzieć się w banku. I nie chodzi o to aby komentarze były po mojej myśli, ale po prostu jak lubisz nabijać się z czegoś o czym nie masz pojęcia to już Twój problem.

 

Bez przesady, no nie gadaj ze ta historia nie jest smieszna, gość idzie po kase do bankomatu pobiera a zapomina jej wyjąć z podajnika,opowiec ją jakiemuś swojemu koledze i zobacz reakcje czy będzie płakał i się dołowoał razem z tobą, czy cie wybrechta, bo raczej mi sie wtdaje że to drugie. :lol2:

 

 

Camello@

 

Ośmieszasz się już kompletnie. :E

 

Bankomaty zawsze wciągają kasę. Np w tych cash4you też ostrzegają że po 40 sekundach wciągnie banknoty.

To się śmiej razem, ze mną. Ale napinacze japierdole zero poczucia humoru :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...