Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DaveyHavok

Dania z parowaru

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w domu pojawił się parowar, w sumie jakoś nie z mojej inicjatywy dlatego jestem lewy do przyrządzania potraw w czymś takim :)

 

Macie jakieś sprawdzone dania które lubicie przygotowywać na parze i ich smak jest równie konkurencyjny jak ten z potraw tradycyjnie pieczonych :hmm:;) Chętnie rozpocznę kulinarną przygodę po Waszych spostrzeżeniach na smakowite potrawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze smakiem tam nie poszalejesz. Nadaje się głównie do warzyw. Marchewka, ziemniaki wychodzą dużo lepsze niż z wody. To samo szparagi ale sezon już za nami. Mięso próbowałem kurola ale jednak wolę standardowego. Za to łosoś steki albo filety pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze smakiem tam nie poszalejesz. Nadaje się głównie do warzyw. Marchewka, ziemniaki wychodzą dużo lepsze niż z wody. To samo szparagi ale sezon już za nami. Mięso próbowałem kurola ale jednak wolę standardowego. Za to łosoś steki albo filety pierwsza klasa.

Potwierdzam. Warzywa wychodzą bardzo dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (wczoraj robiłem pulpety wołowe do rosołku i wyszły... świetnie. Soczyste mięciutkie, znacznie lepsze niż kotlety wołowe. Polecam. Poszaleć nie poszalejesz. Przypraw za dużo walić nie można bo się to pozapycha, ale da radę zrobić.

Ja osobiście proponowałbym zakup kombiwaru. To cuś co reklamują w Mango. Świetna sprawa. Żarcie z tego jest bez dodatku tłuszczu, a jest świetne. Soczyste, nie suche i szybko się robi. Lepszy wiadomo Tefal Actifry, ale droższy 5 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warzywa przygotuj oddzielnie: pokrój na w miarę równe kawałki - możesz wziąć wszystko - kalafior, papryka, cukinia, brokuł. Spryskaj oliwą i dodaj zioła i sól. Dobrze wymieszaj. Kurze udo obedrzyj ze skóry, natnij, natrzyj solą i czosnkiem. A potem wszystko razem sio do parowara. Czas to jakieś 30 minut. Wychodzi pysznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak poprzednicy- warzywa są dużo lepsze z parowaru, ziemniaki też mi bardziej smakują. Na parze fajnie smakuje ryż jaśminowy.

Z mięsem jest już gorzej. Żeby miało smak musi poleżeć z dzień w marynacie. Ryba z parowaru też wychodzi super, szczególnie dzwonki z łososia czy nawet filety z taniej pangi posypane pieprzem i solą, skropione cytryną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla nie z takiego sprzętu warzywka nie mają porównania do gotowanych, są wyśmienite. Także smakuje mi z parowara rybka i nie kiedy mięsko. Ale na dłuższą mete jedzenie z tego parowara się nudzi, można się nawet przejeść tym smakiem, bo smak na prawdę jest nieco inny niż gotowane lub smażone potrawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można sobie pstrąga zrobić na parze, obsypać sporą ilościa przyprawy do ryb(chyba kamisu, bo nie ma tyle soli), pyszne jedzonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...