Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vanitas

Niemożność odzyskania hasła na pocztę o2

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniłem w profilu hasło na nowe i przy kolejnej próbie zalogowania nie udało mi się to, więc spróbowałem odzyskać hasło (opcja przez SMS) i pisze, że hasło zostało zmienione, lecz nadal nie mogę zalogować się żadnym hasłem. Co robić?RATUNKU!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda procedura zmiany hasła, ale jeśli wszystko zrobiłeś prawidłowo i nadal nie możesz się zalogować to skorzystaj z formularza kontaktowego. A tak swoją drogą to może warto pomyśleć nad zmianą skrzynki pocztowej na lepszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formularz już dawno wypełniłem "żalami", na które mają teoretycznie odpowiedzieć w przeciągu trzech dni; a i założyłem konto na gmailu. Niestety sporo przydatnych informacji mam na o2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wlaczyles capsa przy wpisywaniu hasła lub mialeś zamienione "y" z "z" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub jezeli masz laptopa mogla ci sie wlaczyc opcja "num" zamieniajaca chyba 9klawisze na odpowiednik klawiatury numerycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wlaczyles capsa przy wpisywaniu hasła lub mialeś zamienione "y" z "z" ?

rzeczy oczywiste sprawdziłem w pierwszej kolejności; pomyślałem o winie przeglądarki, ale na Firefoxie nie działa tak samo jak na Operze - więc pozostaje czekać aż wielkodusznie coś odpowiedzą z obsługi

lub jezeli masz laptopa mogla ci sie wlaczyc opcja "num" zamieniajaca chyba 9klawisze na odpowiednik klawiatury numerycznej

mam stacjonarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź, może komuś się przyda jeszcze w przyszłości:

Odpowiedź » Odzyskiwanie hasła nie działa  Witam W takim wypadku, aby zmienić hasło do poczty, proszę wypełnić poniższe oświadczenie: http://c.firma.o2.pl...na_hasla_poczta  Do formularza należy dołączyć kserokopię dowodu osobistego. Proszę pamiętać iż podpis na wniosku musi być zgodny z podpisem na dowodzie osobistym. Proszę również się upewnić czy dowód osobisty jest czytelny. Dowód osobisty można powiększyć i rozjaśnić. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz musi wypełnić Twój opiekun prawny, załączając ksero dowodu osobistego oraz swój podpis i odesłać zwrotnie Pocztą Polską na adres: Grupa o2 Spółka z o.o. ul. Jutrzenki 177 02-231 Warszawa Istnieje również możliwość przesłania wszystkich skanów dokumentów na adres e-mail : zmianahasla@firma.o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...