Skocz do zawartości
steemm

Saga Pieśń Lodu i Ognia

Rekomendowane odpowiedzi

sądzę, że o ilości tomów decyduje wydawca a że nasi są pazerni na kasę obstawiam, że raczej będą dwa tomy.

To raczej nie tyle pazerność co model biznesowy. Bo wydawanie książek literatury generalnie nie jest specjalnie kasowym biznesem. Dzięki jednemu pewniakowi jak Martin jest np. kasa żeby zaryzykowań np. kilku polskich debiutantów, albo coś ambitniejszego co wiadomo że nie sprzeda się masowo i finansowo wyjdzie na granicy.

 

No i jednak Martin to droga marka - w Stanach nowości z serii w twardej oprawie startują 30 dolarów. Oczywiście później pojawiają się promocje i wersje w miękkiej oprawie, ale przypuszczam, że licencja nawet na kraje drugiego świata nie jest tania.

 

-------------

Wyedytowałem, bo na niektórych książkach rzeczywiście zarabia się dużą kasę, ale to głównie podręczniki, literatura fachowa (np. prawnicza), biografie celebrytów itd.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie tyle pazerność co model biznesowy. 

dla mnie model biznesowy nierozłącznie jest powiązany z optymalizacją kosztów i zysków a co za tym idzie pazernością na możliwie duży zarobek  ;)

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby wydawnictwa wydające SF były na prawdę pazerne dawno przerzuciłyby się się literaturę dla gospodyń domowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy są pazerni oj są :P Ja mam w domu już tyle książek że po jakości wydań i cenach sugerowanych na okładkach widać z jakie nich pazery, taki np MAG trylogie krolobójcy wydał na kiepskiej jakości papierze w twardej okładce i mniejszym formacie niż gra o tron w twardej okładce gdzie jakość papieru jest znacznie lepsza a książka od MAGA jest droższa chyba o 4 zł (mam tutaj konkretnie na myśli tom I kronik królobójcy). Albo super nowa i wydanie Wiedźmina w twardej okładce za prawie 350 zł, no sorry :D Jeszcze parę przykładów by się znalazło ale mówie oczywiście o cenach sugerowanych bo dzięki takiemu aros.pl czy ravelo.pl pod względem cenowym jest znacznie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Wiadomo kiedy te Wichry Zimy? Może 2020? Obecnie zacząłem Starcie Królów więc na pewno zdążę przeczytać wszystkie dotychczas ukazane tomy. Mam nadzieję że wydadzą też okładkę serialowa Wichrów... A potem Snu o Wiośnie (Jeśli się w ogóle ukaże) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pazerność ale model biznesowy. Książki są grube i jeśli bezie to prawdziwa cegła to wygodniej będzie ją wydać w formie dwóch tomów. Bo będzie to wygodniejsze w czytaniu.

Sam obecnie kończę Ucztę dla Wron. Mam nadzieję, ze autor wyda Wichry Zimy zanim umrze :P BO młody jednak nie jest ani nie wyglada zdrowo, Żeby nie było tak jak w przypadku Koła czasu, że ksiązki kończył ktoś inny (dobrze przynajmniej że zorientowany w fabule bo nie było tak źle z końcówką). Niezłe promki tak na marginesie mają na skupszop https://skupszop.pl/

Edytowane przez Jastim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...