Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwojt

jak obejsc administratora

Rekomendowane odpowiedzi

No są dwie opcje. Z lewej albo z prawej strony. W przypadku, gdy administrator jest niski, można spróbować jeszcze przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie.. jak założyć tajne konto na windzie 2000 żeby administrator (tatuś :E ) nie obczaił konta, a ja żebym mógł z neta kożystać... oczywiście takie którego nazwy nie widać w polu nazwa użytkownika po restarcie kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi aby moc swobodnie zarzadzac swoim kontem, na ktore mam nalozone cholerne ograniczenia. pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to chodzi aby moc swobodnie zarzadzac swoim kontem, na ktore mam nalozone cholerne ograniczenia. pomozecie?

Najłatwiej pogadać z adminem, żeby zwiększył Ci uprawnienia. Tak będzie najłatwiej i prawdopodobnie najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za NT offline? rodzaj programu?

 

To taki linux bootowalny z dyskietki ktory potrafi zmieniac konta , czyli np. mozesz zrobic tak ze ty sam bedziesz adminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko chodzi o net, to Linux Live - wrzucasz płytę i po 3-5 minutach masz cały system z oprogramowaniem w pamięci. Szybkie to nie jest, ale do neta w sam raz.

 

Oczywiście o ile jesteś w sieci lokalnej za NAT-em/DHCP (ew. masz własny router) - wtedy albo nic nie robisz i surfujesz (DHCP), albo wypełniasz parę pól - tych samych co w Windows. Z modemami to różnie bywa - trzeba już zazwyczaj instalować.

 

Hasło administratora oczywiście można podmienić za pomocą odpowiednich narzędzi, ale tatuś w oczywisty sposób zorientuje się co jest grane, gdy mu się hasło zmieni.

 

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to coś takiego:

 

W systemie jest konto administratora. Administratora, nie użytkownika z prawami administratora. Twój ojciec zapewne używa tego z uprawnieniami (np. Czesław - administrator komputera), utworzonego podczas instalacji.

 

Jeśli dałoby się jakoś podejrzeć hasło na koncie ojca (np. jak wpisuje, jakaś kamerka?) i problem byłby jedynie z korzystaniem ze swojego, to logujesz się jako Administrator (nie Czesław - administrator komputera), zakładając oczywiście, że hasło jest to samo. W w2k masz wyłącznie pełne logowanie, więc konto to jest dostępne cały czas (w XP jest dostępne tylko po wpisaniu nazwy Administrator po uprzedniej zmianie sposobu logowania użytkowników na pełny, albo poprzez opcję "Uruchom jako").

 

Pewnie dałoby się wówczas także wyłączyć logowanie działalności na tym koncie i tylko na tym...

 

To taki linux bootowalny z dyskietki ktory potrafi zmieniac konta , czyli np. mozesz zrobic tak ze ty sam bedziesz adminem

 

A da się tak zrobić tymczasowo - na czas sesji? Bo jak ojcu w panelu sterowania wyskoczy, że chłopak ma admina, to się wkurzy ;)

 

Oczywiście zakładamy, że Kwojt zna hasło do własnego - ograniczonego konta, a nie, że musi się odwracać jak mu tatuś wpisuje. O ile ten programik w ogóle wymaga tegoż hasła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był, dużo komend i kombinowania :P nawet nie pamiętam, ale zapamiętałem tyle, że się nie opłaca tracić czas nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...