Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peb

Ethernet w Liveboxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z portem Ethernet. Otóż: gdy podłączę poprzez kabel ethernet bezpośredio od Liveboxa do komputera, to ta dioda przy porcie świeci się i mam internet. A gdy podłączę router Tp-Link TL-WA500G to ta dioda się nie świeci w ogóle. A dioda w routerze sygnalizująca podłączenie (LAN) nie świeci się. Nie wiem co może być przyczyną. Proszę o pomoc.

 

@edit Dodam jeszcze że wszystko wcześniej działało. Zauważyłem to dopiero jak włączyli prąd ( po burzy ). Urządzenia były wyłączone z prądu ale z linii telefonicznej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Sprawdzałeś na innym kablu? Oczywiście uszkodzenie portu też wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny kabel sprawdzałem. Ale jak napisałem wszystko chodzi gdy podłącze do komputera. I port i kabel. A gdy podłącze do routera Tp-link to nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Kabel oryginalny czy robiony samemu? Czasami samoróbki są za mocno zaciśnięte i piny w gnieździe nie łączą się z wtyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny. DO komputera podłącze livebox przez en sam kabel wszystko chodzi( dioda w liveboxie przy porcie świeci). A gdy to tp-linka to już nie chodzi ani nie świeci dioda. Też tak ostatnio myślałem że może router tp-linka zepsuty, ale co by mogło się zepsuć skoro zasilanie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...