Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barman 7200

Najlepsze telefon do Endomondo/Sport Tracker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę kupić telefon z jak najlepszym odbiornikiem GPS, do 700 zl, ponieważ zależy mi na jak najdokładniejszym wyniku.

Najlepiej Aby był z dotykowym wyświetlaczem, ale jak zwykły bd. miał lepszy GPS to trudno, no i WiFi.

 

A i jeszcze jedno by nie był to tel, na Windows, ponieważ te aplikacje nie sa obsługiwane przez ten OS.

 

Mam nadzieje że mi pomożecie ponieważ na telefonach nie znam się kompletnie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Sports Tracker'a z Nokia E52 . Co do kwestii dokładności GPS to jest pewne przekłamanie, szczególnie widoczne na google map (istnieje możliwość transportu trasy do google maps),gdy jadąc rowerem po drodze pokazuje mi wyraźnie, że jechałem poza chodnikiem oraz to, że mimo że np. podczas biegu wracam tą samą drogą to program pokazuje kreseczki które nieco się rozmijają.

 

Nie wiem, czy to kwestia dokładności gps, czy też możliwych błędów w oprogramowaniu. W zasadzie to nie spotkałem się z jakimś parametrem określającym dokładność GPS w telefonach komórkowych, więc pozostają Ci jedynie chyba obserwacje użytkowników i ich ewentualne opinie. Należy też pamiętać że na dokładność gps wpływa też ilość satelitów itp.

 

Moja Nokia posiada system Symbian, ale z tego co widzę to pojawiła się ostatnio wersja na Androida (czym się różni od tej na symbiana to nie wiem), więc kwestie OS też weź pod uwage.

 

Jeżeli chodzi o ten dotykowy wyświetlacz to jeżeli lubisz to ok, natomiast nie ma sensu specjalnie go kupować w celu zwiększenia komfortu użytkowania aplikacji. Ja osobiście biegam, więc wszystko sprowadza się do właczenia programu, "załapania fixa" (czyli złapanie sygnału gps) , klikniecie na przycisk start i ogień. Chociaż muszę przyznać, że podczas jazdy rowerem, gdyby zamontować na kierownicy jakiś "stojak" na telefon to przy dużym wyświetlaczu można by obserwować dystans który się pokonało i prędkość, z jaką się poruszamy na bieżąco (osobiście włączam program, wkładam do kieszeni i po zakończeniu jazdy przeglądam ile tam się kilometrów urodziło i w jakim czasie).

 

Jeżeli natomiast chcesz wydać te pieniądze i zacząć jako taki trening mając na uwadze swój puls to może warto zainwestować w pas Polar Wearlink.

 

Z mojej strony to chyba tyle , nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż muszę przyznać, że podczas jazdy rowerem, gdyby zamontować na kierownicy jakiś "stojak" na telefon to przy dużym wyświetlaczu można by obserwować dystans który się pokonało i prędkość, z jaką się poruszamy na bieżąco (osobiście włączam program, wkładam do kieszeni i po zakończeniu jazdy przeglądam ile tam się kilometrów urodziło i w jakim czasie).

Taaa... ciekawe ile czasu by wytrzymała bateria przy włączonym ekranie... Mi przy sposobie o którym mówisz po 7h jazdy telefon pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... ciekawe ile czasu by wytrzymała bateria przy włączonym ekranie... Mi przy sposobie o którym mówisz po 7h jazdy telefon pada

Tak, to prawda aplikacja Sports Tracker zużywa w dosyć dużym stopniu baterie,bo korzysta z GPS. Moja bateria w telefonie wytrzymała 4h godzinną nawigacje samochodową (włączone podświetlanie, pracujący głośnik i gps) , na pewno się nie rozładowała, niestety ile kresek ubyło nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Wiadomo, to tylko telefon komórkowy, nie mniej jednak można korzystać z niego jako normalnej nawigacji w samochodzie (wystarczy dokupić ładowarkę samochodową) , natomiast wspomniane przez Ciebie 7h nikt z przeciętnych rowerzystów bez przerwy jechał nie będzie. To tylko moja propozycja, sam jak wspomniałem wrzucam telefon do kieszeni. Sama pracująca aplikacja przez ok. 1,5h nie spowodowała ubytku baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast wspomniane przez Ciebie 7h nikt z przeciętnych rowerzystów bez przerwy jechał nie będzie.

Czemu nie? Ja jestem bardzo przeciętnym rowerzystą, w tym sezonie zrobiłem niewiele ponad 1000km i raz jechałem właśnie te 7h. Wystarczy nie mieć parcia na prędkość i spokojnie cały dzień można jechać.

Poza tym chyba nie do końca jasno się wyraziłem, zamotany ostatnio jestem. Te 7h bateria trzyma z wyłączonym ekranem, z włączonym by było duużo krócej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Ja jestem bardzo przeciętnym rowerzystą, w tym sezonie zrobiłem niewiele ponad 1000km i raz jechałem właśnie te 7h. Wystarczy nie mieć parcia na prędkość i spokojnie cały dzień można jechać.

Poza tym chyba nie do końca jasno się wyraziłem, zamotany ostatnio jestem. Te 7h bateria trzyma z wyłączonym ekranem, z włączonym by było duużo krócej

Moja Nokia po wczorajszych 31 km pokonanych w czasie 1,5h nie zanotowała spadku choćby o jedną kreskę. Ale w zupełności się z Tobą zgadzam,że przy dłuższych wycieczkach bateria może nie wytrzymać i po prostu padnie. Jakąś alternatywą przy takich długich trasach jest włączenie trybu oszczędzania energii (Nokia) i wyłączenie sieci 3G (ja w swojej Nokii korzystam wyłącznie z GSM),nie mam też żadnych innych aplikacji uruchomionych w tle,jeźdząc/biegając z kimś nie słucham też muzyki . Ale to już sprawa samej pojemności baterii i jej oszczędzania, która zależy od modelu telefonu o którą autor tematu nie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia C7, chociaż ciężko ją będzie dostać w takiej cenie. Albo Nokia 5800. W opcjach ustaw wszystkie opcje wspomagania gps i wykup parę mega transferu danych. To daje rewelacyjną dokładność i błyskawiczne łapanie pozycji.

 

A co do wycieczek rowerowych: Za 120 zeta można kupić zestawik Nokia DC-14, czyli dynamo z ładowarką i uchwytem na telefon.

 

EDIT: wyłączanie 3g i włączenie trybu oszczędzania energii przy wykorzystywaniu telefonu jako nawigacja da kilka, no może kilkanaście minut więc to nie ma za bardzo sensu. Lepiej kupić dynamo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie ładowarkę dynamo na rower i problem słabej baterii na rowerze zniknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam ten programik na nokii 5800 i nie narzekam.. dodam, ze biegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku musisz szukac telefonu który będzie zażywał mało baterii przy gps. Czyli dotykowe odpusc seria E nokii słynie z dobrych baterii to może E 52 albo E 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e52 jest znośna. Na rowerze używam N8 i wystarcza na ok. 150 km po czym się rozładowuje, z tym, że jeżdżę ze średnią 32-35 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie do osób korzystających z AGPS.

 

Znam mechanizm jego działa, ale ostatnio gdzieś czytałem że pomaga tylko "znaleźć fixa" , natomiast nie wpływa on na dokładność trasy , prawda to?

 

A pytam dlatego, że po zuploadowaniu swoich tras na sports-tracker.com moja trasa na mapach google nieco rozmija się z drogami po których się poruszam.

 

Dużo danych pobiera AGPS z internetu podczas użycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGPS pomaga tylko znaleźć i nic więcej. Pobiera koło 10kb podczas łapania fixa a potem już nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, wybrałem E52 narazie jest wszystko ok, małe przekłamania.

Ale w przyszłości chyba jedna wybiorę coś dotykowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...