Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ayh

problem z bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze w imieniu kumpla .Kumpel ma laptopa toshibe ( nie wiem dokladnie jaki model) 4gb ramu , procek 2,3 GHZ . W lapku mial viste niedawno zainstalowal "siódemkę" i wysiadla mu bateria, po podlaczeniu zasilacza do urzadzenia pisze ze jest 100% naladowany po wyjeciu jest 0 i automatycznie sie wylacza . Lapka ma troche ponad rok. Jutro podam pelna nazwe lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech spróbuje w menadżerze urządzeń odinstalować sterownik baterii (niech pracuje na zasilaniu zewnętrzym) i odświeży urządzenia, jak nie pomoże niech sprawdzi jakimś programem czy poprawnie wykrywa baterie. A jeśli to niepomoże to może spróbować sprawy z zamrażarką lub extremalnie ją podgrzać (ale to ostateczność). Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :)

 

EDIT: No tak sprawdz jeszcze czy styki są poprawnie ułożone, bo miałem kiedyś sytuacje że znajomej się jeden klip wygiął i bateria niedziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model bateri : PA3534U-1BRS , lapka toshiba Satelite L300. Jak zrobic te styki ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model bateri : PA3534U-1BRS , lapka toshiba Satelite L300. Jak zrobic te styki ?:)

Prostę weź latarkę i sprawdzaj po kolei czy styki są proste i czy je widać. Jeśli jakiś jest wygięty lub wogóle go nie widać to znaczy że coś jest nie tak. Tylko jeśli masz zamiar rozbierać baterie to rób to ostrożnie ponieważ jest mocnym klejem sklejona a wojowanie przy niej z płaskim lub nożem może się źle skończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mówi ze styki są proste (Czyt. niepowyginane). Znalazłem artykuł w necie mowiacy ze instalacja win7 niszczy baterie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem artykuł w necie mowiacy ze instalacja win7 niszczy baterie ..

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać ze zrozumieniem! Nie windows 7 niszczy baterie,bo bateriom się nic nie dzieje. Wystarczyłoby na tym samym komputerze wystartować inny system i normalnie pokazywałby stan baterii. Problem jest w sterownikach i komunikacji z biosem, po prostu błędnie podaje stan i tyle. Zażalenia kierować do producenta komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...