Skocz do zawartości
Rybisiu

CS:GO / Counter-Strike: Global Offensive

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie dziś Valve zapowiedziało nową część jednego z najpopularniejszych sieciowych FPSów. Gry która dla wielu(a chyba dla wszystkich młodych Polaków) jest synonimem grania przez sieć.

 

css-go.jpg

 

Cytat z "pary" :

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) will expand upon the team-based action gameplay that it pioneered when it was launched 12 years ago.

 

CS: GO features new maps, characters, and weapons and delivers updated versions of the classic CS content (de_dust, etc.). In addition, CS: GO will introduce new gameplay modes, matchmaking, leader boards, and more.

 

"Counter-Strike took the gaming industry by surprise when the unlikely MOD became the most played online PC action game in the world almost immediately after its release in August 1999," said Doug Lombardi at Valve. "For the past 12 years, it has continued to be one of the most-played games in the world, headline competitive gaming tournaments and selling over 25 million units worldwide across the franchise. CS: GO promises to expand on CS' award-winning gameplay and deliver it to gamers on the PC as well as the next gen consoles and the Mac."

 

CS: GO is being developed by Valve in cooperation with Seattle-based Hidden Path Entertainment. The title is targeted for release in early 2012 and will be playable at this year's PAX Prime and London Games Festival.

źródło

 

Szczerze ciekawi mi co takiego zmieni się w samej rozgrywce i jak daleko posuną się zmiany. Żebyśmy tylko nie dostali CSa z czapkami, albo klona CoD.

 

 

Ale co z tego skoro wszyscy chcą nowego HL :(

 

Trzeba czekać do PAX Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nigdy CS nie zachwycał. Nie wiem co żyliony nerdów w tym widzi. Może dlatego, że to stara gra i pójdzie na kompie na węgiel drzewny bo poza tym to będzie ciężko CSowi konkurować z CODami czy BFami, ale fakt faktem, ze CS był pierwszy. Zobaczymy co pokażą screeny/trailery gdy się już ukażą ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym to będzie ciężko CSowi konkurować z CODami czy BFami

Przecież to zupełnie inny typ gry.

 

Unreal Tournament też konkuruje z CoDem? 8:E

 

Osobiście podjarałem się jak mała dziewczynka. Counter-Strike i Source to spory kawał mojego późnonastoletniego życia. Aż się łezka w oku kręci.

 

Z informacji na reddicie:

- gra stawia na 5vs5,

- amunicja jest za darmo,

- recoil jest całkowicie losowy, ale wpisuje się w okrąg, a nie kwadrat jak w CS:S - czyli tak, jak we współczesnych fpsach,

- nie ma regeneracji żyć,

- flashe działają jak w 1.6,

- pojawiły się dwa nowe rodzaje granatów: koktail mołotowa i "decoy", czyli samodzielny głośnik odtwarzający dźwięki strzałów,

- gra sprawia wrażenie zdecydowanie bardziej dopracowanej niż CS:S, który "zrobiony był jako przystawka do HL2".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NOWY COUNTER-STRIKE WYJDZIE YEA KURFA". A tak na serio to już się nie mogę doczekać. Znowu stracę setki godzi grając w tą legendarną grę sieciową, która nigdy się nie znudzi i zestarzeje.

http://i55.tinypic.com/kbvgk2.gif

Counter-Strike gorszy od CoDa czy BFa ahahahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaaaahahahaahahahahahaha aż się oplułem (na serio).

Grywalnośc+Narzędzia Modderskie+Multiplayer+Mechanika Rozgrywki i masę rzeczy=Counter Strike.

BF=bardzo dobra gra.

CoD=[ciach] dla bezmózgowców (Narażam się na słowa krytyki, ale swojego zdania nie zmienię nigdy, a fanów bądź nie CoDa mam w dupie). :E

Edytowane przez prabab
Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde i właśnie uświadomiłem sobie że od prawie 2 lat nie grałem w cs-a...

 

czas nadrobić zaległości i odkurzyć skilla :E

 

 

(taki mały offtop znacie jakieś dobre serwery dla cs 1.6 steam?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zupełnie inny typ gry.

 

Unreal Tournament też konkuruje z CoDem? 8:E

Może i inne gry aczkolwiek nie do końca bo różni się to kilkoma duperelami jak mierzenie z celownika, recoil itp. itd., ale i tak ludzie wybiorą cody i bfy ze względu na większy "realizm".

Swoją drogą CSowcy jakich znałem siedzą na codach i bfach.

 

 

Unreal Tournamenta nie ma co porównywać z Codem bo to nierzeczywistość vs "rzeczywistość". Ale CS i Cody oraz BFy sprowadzają się do tego samego: dwie strony: at vs t (różnie odmieniane tak by nie można było na pierwszy rzut oka dostrzec podobieństwa.

 

CoD=[ciach] dla bezmózgowców (Narażam się na słowa krytyki, ale swojego zdania nie zmienię nigdy, a fanów bądź nie CoDa mam w dupie). :E

[wycieczki osobiste]

Edytowane przez prabab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i inne gry aczkolwiek nie do końca bo różni się to kilkoma duperelami jak mierzenie z celownika, recoil itp. itd., ale i tak ludzie wybiorą cody i bfy ze względu na większy "realizm".

CoD i BF2 - walka taktyczna na dużą skalę, w dużej drużynie; gra tocząca się szybko, przy wykorzystaniu szerokiego arsenału (w tym broni palnej).

CS - walka taktyczna w małym zespole, na kameralnych planszach; gra tocząca się powoli, przy praktycznym/pragmatycznym wykorzystaniu broni palnej.

 

Rozumiem, że symulatory Formuły 1 to to samo, co wyścigów rajdowych i też wg. Ciebie różnią się "kilkoma duperelami", bo i tu i tu się prowadzi samochód? ;)

 

Ale CS i Cody oraz BFy sprowadzają się do tego samego: dwie strony: at vs t (różnie odmieniane tak by nie można było na pierwszy rzut oka dostrzec podobieństwa.

No patrz, czyli jak tryb assault w UT 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD i BF2 - walka taktyczna na dużą skalę, w dużej drużynie; gra tocząca się szybko, przy wykorzystaniu szerokiego arsenału (w tym broni palnej).

CS - walka taktyczna w małym zespole, na kameralnych planszach; gra tocząca się powoli, przy praktycznym/pragmatycznym wykorzystaniu broni palnej.

 

Rozumiem, że symulatory Formuły 1 to to samo, co wyścigów rajdowych i też wg. Ciebie różnią się "kilkoma duperelami", bo i tu i tu się prowadzi samochód? ;)

 

No patrz, czyli jak tryb assault w UT 8:E.

Assault w UT to przełamanie obrony obiektu np. AS-Frigate z UT99 dostanie się do sterów itp. To że rozwalisz cały team, który się respawnuje [ciach] ci da ;C

Cody, BFy i CS to zazwyczaj neutralizacja jednego teamu przed drugi lub bomby a nie pomieszczeń.

 

Niejako przyznałeś mi racje tylko, że rozchodzi się o liczebność teamu, ale z grubsza to to samo.

Edytowane przez prabab
Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś? Ja jestem, można powiedzieć, że podjarany z tego powodu, że wreszcie pojawił się news dot. nowego CS'a.

 

Dla mnie ewolucja CoD'a zakończyła się na czwórce, a BF'a na dwójce.

 

Kupuję w dniu polskiej premiery.

 

W wyścigach chodzi o lepsze fury i zwycięstwo. (możesz porównać NFS'a do GT Legends?)

Edytowane przez Mr. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ? CoD to jest słaba gra. Gra wykorzystuje skrypty wręcz w niemożliwych ilościach po których chce się rzygać. Fabuła jest wręcz odpychająca a długośc gry jest równa kilku godzin. Sam singleplayer jest wart tyle co intro Wiedźmina 1 :E . Multiplayer polega głównie na tym kto ma lepszą broń i szybsza rękę na spuście. 0 skilla. Nawet różne tryby rozgrywki niewiele zmieniają. Realizm ? pff prócz modelu broni czy uzbrojenia w codzie nie ma realizmu. Krew w MW 2 wygląda jakby ktoś soczkiem malinowym popsikał po ekranie haha. Fizyka ? pożal się boże już half-life 2 kładzie w tym zakresie wszystkie CoDy. Battlefield natomiast to faktycznie solidna gra, która jednak nie umknęła kilku błędom, ale żadna gra nie jest idealna.

EDIT: Misja snajperska w MW 1 jest jeszcze czegoś wart.

W tym rzecz, że nie lubię ADHDowego stylu rozgrywki wolę w tym zakresie Counter-Strike'a

Edytowane przez Czachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejako przyznałeś mi racje tylko, że rozchodzi się o liczebność teamu, ale z grubsza to to samo.

To jest taka sama racja, jak gdybym powiedział, że Mario niczym się nie różni od Assasins Creed, bo i tu i tu główny bohater się porusza, po czym bronił się, ze "przyznałeś mi rację, bo rozchodzi się tylko o prędkość poruszania się". Oczywiście, jest to cecha wspólna i do tego bardzo ważna, bo stanowiąca podstawę obu tych gier. Tylko, że to jest najgłupsza argumentacja, z jaką się spotkałem w życiu.

 

CoD to jest syf.

Proszę darować sobie takie nieregulaminowe wypowiedzi. Twoja reputacja i tak wisi na włosku i jesteś na skraju kilkudniowego bana - uwierz mi, że flame, to ostatnie co chcesz wywołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assault w UT to przełamanie obrony obiektu np. AS-Frigate z UT99 dostanie się do sterów itp. To że rozwalisz cały team, który się respawnuje [ciach] ci da ;C

Cody, BFy i CS to zazwyczaj neutralizacja jednego teamu przed drugi lub bomby a nie pomieszczeń.

 

Niejako przyznałeś mi racje tylko, że rozchodzi się o liczebność teamu, ale z grubsza to to samo.

 

Czyli ogólnie wypełnienia celu mapy ;) w CSie miałeś jeszcze eskortę vipa i zakładników. Tak czy siak każdy FPS sprowadza się do tego żeby zdeptać przeciwnika :E

 

/slash/

 

no i co z tego? ;E CoD nie jest wcale zły. Ba, 4 to jeden z fajniejszych FPSów jakie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up bo nie wymagaja zadnego skilla zeby w niego grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up bo nie wymagaja zadnego skilla zeby w niego grac?

 

Nie, miałem na myśli kampanię. Nic więcej. Co jak co, ale ona jest naprawdę fajna.(W CoD4!)

Edytowane przez Rybisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up bo nie wymagaja zadnego skilla zeby w niego grac?

 

Ekhm, że niby Cod 4 to taka "noskillowa" gra? Mógłbyś podać przykłady gier "skillowych"?

Edytowane przez Endr3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreśliłem misję snajperską gdyż nic więcej nie było zbyt nadzwyczajnego. Wysokie tempo akcji nie trafia w moje gusta tym bardziej kiedy widzę te wszystkie skrypty i inne babole. Dużym minusem były też mapy DLC. Oczywiście nikt nie zmuszał nikogo do kupna, głównie jest to robione dla fanów, ale cena to jest "troszkę" przegięta i widać, że nie polega to na próbie zarobienia, a próbie wyłudzenia pieniążków. W tym też Cs wygrywa z CoDem wspominałem już o tym-ogromne możliwości dzięki narzędziom modderskim. Nie zrozumcie mnie źle, ale po prostu gry w dzisiejszych czasach rzadko są celowane w starszych odbiorców co nie zachęca ich do kupna takich gier.

Ostatnio kupiłem L4D, Killing Floor czy Bioshock 2 reszta gier pochodzi z gog.com, bo nie ma zbyt wiele zadowalających tytułów.

@ Down Nie mówię tu tylko o CoDzie 4. Niech ci nie będzie DLC lecz Map packi. Nie porównuj modderstwa CoDa z Csem gdyż cs wygrywa o parę mil morskich. CoDa 4 faktycznie można jeszcze wybronić fakt, że nie najłatwiej, ale prawda jest taka, że nie mówię tutaj tylko o 4 co warto podkreślić.

 

EDIT: Żeby nie było na przyszłość, że się poddałem :E (Musze spadać).

Edytowane przez Czachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreśliłem misję snajperską gdyż nic więcej nie było zbyt nadzwyczajnego. Wysokie tempo akcji nie trafia w moje gusta tym bardziej kiedy widzę te wszystkie skrypty i inne babole. Dużym minusem były też mapy DLC. Oczywiście nikt nie zmuszał nikogo do kupna, głównie jest to robione dla fanów, ale cena to jest "troszkę" przegięta i widać, że nie polega to na próbie zarobienia, a próbie wyłudzenia pieniążków. W tym też Cs wygrywa z CoDem wspominałem już o tym-ogromne możliwości dzięki narzędziom modderskim. Nie zrozumcie mnie źle, ale po prostu gry w dzisiejszych czasach rzadko są celowane w starszych odbiorców co nie zachęca ich do kupna takich gier.

 

Gdzie w CoD4 widziałeś DLC i brak modderów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zaczynam fps-a to odrazu klan, sparingi itd. dlatego..

CoD - sux ;) grają w tą gre same dzieci. Skill nie wymagany i jeszcze to zdobywanie odznaczen czy jakos tak.. gra dla amatorow i duze lotto w strzelaniu chociaz mozna pobiegac po fajnych mapach

BF - lotto w strzelaniu ale za to fajnie polatac itd. O klanie i meczach mozna zapomniec.

CS - najnudniejsza gra na swiecie, strzelisz w glowe i tyle z adrenaliny.

E.T - oj duzyyy skill wymagany, dynamika ktorej zadna gra nie ma zgranie i ogolnie ciekawa gra ;) idealna do meczy klanowych :) (jakby ktoś nie wiedział, jedyna gra która pobiła cs-a w liczbie graczy.) Czemu upadła, a dlatego, ze była darmowa i zalozyciele zlali sprawe ;). Nie ma to jak walnac 18headshotów pod rząd !:) Duzo ludzi wybrało cs-a bo jest o wiele łatwiejsze np 3hs w ET 1 hs w CS, po ~5misji na mape w ET / 1 misja zawsze ta sama w CS , Duzo klas i zadań każdej klasy w ET / Zabij w CS ;/ .

Edytowane przez tadeuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tadeuszek

 

"E.T - oj duzyyy skill wymagany, dynamika ktorej zadna gra nie ma zgranie i ogolnie ciekawa gra"

 

Umiejętności są w każdej grze przydatne, Zgranie w FPS'ach też, co do dynamiki, to Quake III Arena.

Może po prostu nie grają w ET ze względu na surrealizm?

Edytowane przez Mr. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q3 jak najbardziej mega dynamiczna. Mi bardziej chodziło o wymienione gry ;)

Surrealizm powiadasz. kazda gra z wymienionych jest surrealistyczna :P przynajmniej ET i Cs stworzone zostało pod klany ;) a taki cs i cod ani to gra realistyczna ani klanowa strzelaninka dla dzieci z dobra grafiką.

Edytowane przez tadeuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, w każdej da się coś surrealistycznego znaleźć, ale ET jest chyba największym tego przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam masz takiego surrealistycznego. Szczerze tyle tego co w kazdej innej grze w ogole jak chce cos realnego to ide sobie z wiatrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cs:go będzie czymś dla source czym cs:cz jest dla cs:1.6.

Mimo wszystko czekam, pre ordera mogę brać w ciemno ;)

Edytowane przez Helid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...