Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simpleksiowy

Jak zainstalowac windows 7 z dysku twardego?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak moge zainstalowac windows 7 z dysku twardego? Dodam ze chcialbym go zainstalowac na dysku C na ktorym mam windows xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz bootowalnego pendriva albo cokolwiek innego bootowalnego (płyta CD, dyskietka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby czego nie ma? Windowsa istalujesz z oryginalnej plyty, chyba, ze zrobisz sobie bootowalna pamiec usb, musi byc minimum 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba czas na zakup napędu DVD

 

w dobie nagrań na DVD brak takiego napędu jest dośc dokuczliwy a skoro masz kase na drogi system to 70 zł nie trudno uzbierac na napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko CD-RW? no to strzelam, że sprzęt demonem wydajności nie jest

odpuść sobie piracenie i zostań na XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie piracenie i zostań na XP

 

wszystko w temacie 350 zl to nie majatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w temacie 350 zl to nie majatek

 

 

No tylko majac tyle kasy na system dziwne że żal mu 70 zl na napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy komputer i zostawiłem w nim kilka części ze starego pc (cd, naped dvd i dysk) i teraz musze jakos zainstalowac windowsa 7 z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz oryginalnego Windowsa 7 to masz też płytę z systemem od microsoftu, jaki to problem włożyć ją do napędu DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dobie nagrań na DVD brak takiego napędu jest dośc dokuczliwy a skoro masz kase na drogi system to 70 zł nie trudno uzbierac na napęd

Chyba chciałeś napisać w dobie szybkiego internetu i dystrybucji cyfrowych napęd DVD się kurzy nieużywany.

 

Do autora: próbowałeś zrobić tak jak z instalacją z pendrive-a? diskpart, przekopiować pliki i bootsect.exe /NT60 D: ? Jest szansa, że zadziała.

EDIT: "szukalem ale nic na ten temat nie ma.", sorry, ale chyba żartujesz?! http://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=install+windows+7+from+hdd&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest przecież pełno jest tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy komputer i zostawiłem w nim kilka części ze starego pc (cd, naped dvd i dysk) i teraz musze jakos zainstalowac windowsa 7 z dysku.

 

 

 

nie mam nagrywarki dvd. mam tylko nagrywarke cd

 

To wreszcie masz ten napęd DVD czy nie ??

 

Chyba chciałeś napisać w dobie szybkiego internetu i dystrybucji cyfrowych napęd DVD się kurzy nieużywany.

 

Do autora: próbowałeś zrobić tak jak z instalacją z pendrive-a? diskpart, przekopiować pliki i bootsect.exe /NT60 D: ? Jest szansa, że zadziała.

EDIT: "szukalem ale nic na ten temat nie ma.", sorry, ale chyba żartujesz?! http://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=install+windows+7+from+hdd&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest przecież pełno jest tego!

 

Nie każdy ma jakis super hiper szybki internet ... u mnie np taki minimum 2mb kosztuje dość drogo i nieżle bym na tym poleciał ( no chyba że neostrada - ale to inna bajka )

 

A mimo wszystko napęd DVD to takie urządzonko że powinno być w każdym normalnym PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd ale nie czyta wiekszosc plyt bo chyba laser zjechany dlatego z dysku chce zainstalowac.

 

xp mam zainstalowany na dysku C i chce na nim zainstalowac windows 7. i tylko z dysku twardego.

 

takie cos znalazlem: http://windows7.iyogi.com/installation/how-to-install-windows-7-from-hard-drive/ ale nie bardzo moge tego skumac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd ale nie czyta wiekszosc plyt bo chyba laser zjechany dlatego z dysku chce zainstalowac.

 

xp mam zainstalowany na dysku C i chce na nim zainstalowac windows 7. i tylko z dysku twardego.

 

takie cos znalazlem: http://windows7.iyogi.com/installation/how-to-install-windows-7-from-hard-drive/ ale nie bardzo moge tego skumac.

To co w końcu masz? Widzę plączesz się w wypowiedziach. Kup ORYGINALNY system i nagrywarkę DVD, może być używana za 30-40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bawienie się w archeologa to przestępstwo, ale ignorancja "wielkich znaFców" mnie przeraża.

Platforam DreamSpark istnieje już od dłuższego czasu i pozwala niektórym uczelniom na darmowe ściągnięcie oprogramowania takiego jak np Windows 7. Komputerowi eksperci uznali że wszystko co nie jest systemem Windows na płycie DVD jest pirackie, nieoryginalne ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
    • Ustaw sobie czas 0 minut w opóźnieniu i zobaczysz, że Ci nie zrobi  Na niektórych wyższych czasami działa. Więc dla mnie nie działa wcale, bo co to za robota, że mam szukać kiedy działa, a kiedy nie. No i sprawdzaj licznik. Bo przy wyłączonym ekranie nie wyrzuci błędu nieukończenia. Po prostu nie nabije licznika i pozwoli znowu zrobić. Wada mocno wkurwiająca, ale jakością ekranu wygrywa z MSI. O Asus nawet nie ma co pisać, bo ten kto dopuścił do sprzedaży Asus powinien zostać wyjebany z roboty w trybie natychmiastowym. Wczoraj gość zmierzył scene śnieżną w HDR w jakiejś grze na reddit. Asus niecałe 130 nit, Gigabyte niecałe 270.
    • monitor też mam wqhd mój poprzedni  ale wiesz jak jest kuhwa, proplayerzy wśród młodzieży heh więc musi być fhd i w ciul Hz a w ogóle to fhd też za dużo  może kupię mu kineskopowy bardzo wam dziękuję za opinię i podpowiedzi, kupię tą kartę 4060 ti 16gb i zobaczę jak będzie latać. Jeszcze o jedno zapytam, czy jakbym wskoczył na AMD to płyta i proc wyjdzie taniej? przy podobnej wydajności jak i5 14500?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...