Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FinisherDude

Bajki z dawnych czasów (lata 90)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NightKing

Po prostu nigdy nie lubiłem tej bajki aż nadto. Aczkolwiek nie ukrywam, że kilka odcinków pamiętam do dziś (VHS), jeszcze z czasów gdy TVP nadawała logotyp w prawym dolnym rogu lub w ogóle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że chcesz tytuły bajek anime, a nie bajki lub anime :)

No anime to takie koreńskie japońskie chińskie bajki

Quicksand nie widziałeś przecinka ? bajek, anime różni się od bajek anime.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajka

krótki, epicki utwór literacki, zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany i żartobliwy.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Film_animowany

rodzaj filmu, który jest tworzony techniką zdjęć poklatkowych, rejestrujących na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu. Najczęściej są to fazy rysowane, stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki.

 

415791112854988828935012312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Johnny Quest - chyba jedna z lepszych bajek, która dawała do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewinęło się tego trochę. :hmm:

Dragon Ball to klasyk, wiadomo, do tego kilka innych tytułów. Nie napisze, gdyż nie chce mi się szukać. Czytając posty, niektóre serie zostały już wymienione. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą pewna część bajek z ich drastycznymi scenami była ewidentnie nie dla dzieci np. Tygrysia Maska czy Generał Daimos. Dzisiaj takie coś chyba by nie przeszło ;)

Wymieniłeś moje dwie ulubione bajki z dzieciństwa;] Do teraz mam na kastetach wszystkie odcinki Daimosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą pewna część bajek z ich drastycznymi scenami była ewidentnie nie dla dzieci np. Tygrysia Maska czy Generał Daimos. Dzisiaj takie coś chyba by nie przeszło ;)

Za to emitują ogłupiające pierdy a la hana osmarkana i inne kupsko.

 

 

Gumisie, Mała Syrenka, Szmergiel, Tom i Jerry, Flinsonowie, Pies Huckelberry, Jetsonowie, Top Cat (? :hmm: ), Bioniczna 6 (nie pamiętam jak sie to to nazywało), Motomyszy z Marsa, Dr. Slump, Kapitan Planeta, Nils Holgersson było tego od groma. Przede wszystkim większość bajek z RTL 7 i TV4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo pamiętom tak smerfy, czarodziejki z księżyca, gumisie, muminki, kaczord donald i cała reszta gangu, na tvn czy tvn 7 o 14:30 jan wężyk takie krótkie, super świnka pig jeszcze wierszyk pamiętam do tej pory jak się zamieniała( ogonek i ryjek są moim orężem prawdą i rozumem zło przezwycięże dzięki mocy planety kwik do dzieła hehe ;-) kapitan cubasa i wiele inny np. dragon balla nie lubiałem nie podobało mi się to a dużo rówieśników to oglądało i byli zafascynowani tym. stare czasy :( chciałbym wrócić do nich hehe zawsze się godoło że jak jo bych chcioł być starszy i mieć robota itd. a teroz... praktycznie te co piszecie to je się wszystkie pamieto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Świat Według Ludwiczka :zakochany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze kreskówkę o zespole New Kids On The Block. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jeszcze Krecika, Wilka i Zająca, Sąsiadów, Pyzę, Rumcaisa, Żwirka i Muchomorka, Pszczółkę Maję, Reksia, itp. :P Teraz by raczej nie wzbudziły zainteresowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś moje dwie ulubione bajki z dzieciństwa;] Do teraz mam na kastetach wszystkie odcinki Daimosa.

Muszę się zorientować czy jest to jeszcze gdzieś do dorwania. Coś mnie trochę wzięło na Daimosa :E

 

o fu*k, jest :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jeszcze Krecika, Wilka i Zająca, Sąsiadów, Pyzę, Rumcaisa, Żwirka i Muchomorka, Pszczółkę Maję, Reksia, itp. :P Teraz by raczej nie wzbudziły zainteresowania ;)

Podkreślonych nie pamiętam. Sąsiadów nie lubię- zbyt denne. Za to Wilka i Zająca chętnie bym teraz obejrzał bo nie widziałem jej baaaaaardzo dawno. Stara dobra bajka :)

 

PS. Był jeszcze Kot Filemon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam nie było, można by sobie co chwilę coś przypomnieć. O, "Zaczarowany ołówek" oraz "Porwanie Baltazara Gąbki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślonych nie pamiętam. Sąsiadów nie lubię- zbyt denne. Za to Wilka i Zająca chętnie bym teraz obejrzał bo nie widziałem jej baaaaaardzo dawno. Stara dobra bajka :)

 

PS. Był jeszcze Kot Filemon ;)

Ano. Wołk i Zajac mieli coś w sobie, że chciało się ich oglądać.

 

A Filemona nie wspominaj. Za małego tak się wpieniałem na tą bajkę. Nudna, głupia, a Bonifacy miał na wszystko wyje$@ne. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Był jeszcze Kot Filemon ;)

 

Faktycznie ;) Przez najbliższe godziny się jeszcze więcej bajek przypomni... jak np. Kiwaczek (Чебурашка), Lolek i Bolek, Willy Fog (w 80. dni dookoła świata), Cudowna podróż czy Wiewiórcze opowieści :D

 

Btw. Tu spis bajek pełnometrażowych, tych nowszych i starszych: http://www.bajki-dla-dzieci.org.pl/bajki-kinowe-pelnometrazowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<< do tej pory mam w głowie tę melodię..

Kuba Guzik

Pokemony

Muminki << chyba najlepsza bajka mojego dzieciństwa

Przygody Animków

Czarodziejka z Księżyca :E

Tabaluga

 

były jeszcze Krecik, Reksio, Zaczarowany Ołówek, Kot Filemon i pewnie sporo więcej ale nie bardzo już pamiętam

 

EDIT: Przypomniało mi się Pat i Kot oraz Smerfy i Gumisie, choć te dwie ostatnie nie przypadły mi do gustu.

 

Były jeszcze takie 'wynalazki' jak Motomyszy z Marsa :E

 

Najbardziej oglądnął bym sobie Mikana, ale znalazłem tylko odcinki po japońsku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BeerBoobs

Nałogowo na RTL7 oglądałem YattamanaYattaman__buoni__Kanchan_e_Janet.jpg

i Kapitana Tsubasę Captain_Tsubasa01.jpg

 

Oczywiście nie mogę zapomnieć o Strażaku Samie

bajki-stra%C5%BCak-sam.jpg

Moja ulubiona dobranocka :D

---

Kot i Pat tez się super oglądało.

---

Wojownicze żółwie ninja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze jakis pingwin Pingu (ki uj?!) Tak mnie ta bajka wkurzała, że sie opisać nie da, teraz bym nawet oglądnął :E;)

 

@up Kpt. Tsubasa leciał na TV4? Pamiętam jakąś bajkę z piłkarzami na TV4 i był jakiś koleś, który miał mocną lewą nogę i chyba kipnął na serce :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałogowo na RTL7 oglądałem YattamanaYattaman__buoni__Kanchan_e_Janet.jpg

 

 

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale powstał film o Yattamanie, tyle że nosi czasem tytuł Yatterman ;)

 

Jest to w sumie bajka przeniesiona na kamerę, mocno ryje beret ;p

 

Był jeszcze jakis pingwin Pingu (ki uj?!)

 

Pingwin Pik Pok? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BeerBoobs

Nie wiem. Za czasów gdy oglądałem bajki leciał na RTL 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pingu zawsze miałem polewkę gdy wył tym swoim wydłużającym się dziobem.

 

Miś uszatek i koralgol - z tym że co do drugiego nie jestem pewien czy miał swój serial czy było to parę bajek pełnometrażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...